Kayseride Olan Olaylar

Kayseride Olan Olaylar Kayseri İlginç Olaylar - Bu makaledeki notlar: ilginç olaylar 18 kayseride olan olaylar..

Kayseri’de Yaşanan İlginç Olay

Bu olay Kayseri-Bünyan ilçesi sinirlari içerisinde yasanmiştir ki, olayin kendisi Alfred Hitchcock un meshur korku filmlerini bile çok gerilerde birakir.
Kendisi Bünyan li olmayan, politika ile de ugrasmis ve halen Kayseri de isadami olan birisi, Bünyan kiyiciginda, Kayseri Malatya kara yolu üzerinde, lokantasi olan bir benzin istasyonuna gider ve orada alabalik la bir ufak raki içer. Aksam üzeri, hava açik oldugu ve mesafede yakin oldugu için, arabasini da Bünyan’in içerisinde birakmistir.
Yürüyüs mesafesindeki Bünyan a gitmek için, meyhanemsi lokantadan çikar ki, disarisi hem zifiri karanlik ve hem de korkunç bir kar-tipi firtinasi baslamistir.
Benzin istasyonuna yaklasik 300 metre mesafedeki, Bünyan a dönüs yolu kenarina varir. Oradan geçen bir arabaya binip, Bünyan a ulasma derdindedir. Firtina daha da siddetlenir, bir-kaç adim ötesini bile görememektedir. Gelip-geçen bir araba da yoktur.
Nihayet karanliklar içerisinde, hayalet gibi yavas yavas yaklasan bir arabanin iki farini fark eder. Arabanin, tam önünde yavaslamasiyla birlikte, hemence arka kapiyi açar ve arabaya biner. Kapiyi kapatir, araba yeniden hareket eder.
Içeridekilere merhaba demek ister ama o da ne? Araba da kimse olmadigi gibi, direksiyonda da kimse yok ! Birden panige kapilir. Korkuyla, hemence arabadan atlayip, oradan kosarak uzaklasmak ister ama hem araba hizlanmis, hem de korku ile dizleri baglanmis, hareket edemez hale gelmistir.
Araba keskin bir viraja dogru yaklasir. Adam dua etmeye baslar. Tüm günahlari için tövbe eder. Arabayi durdurmasi için Allaha yalvarir. Tam bu esnada, pencereden bir el uzanir ve direksiyonu kivirarak, sert virajdan arabanin dogru yola dönmesini saglar.
Her tehlikeli dönemece yaklastikça, Allah a yalvaris ve yakarisi artar ve her seferinde de bir el disaridan uzanip, direksiyonu çevirir.
Sonunda kendisini biraz toparlar, aklini toparlamaya çalisir, ayaklarini kimildatir. Ya Allah koru beni…- deyip, kapiyi açmasiyla birlikte, kendisini arabadan disari firlatir. Bir kaç takla attiktan sonra, sarampolde kendisine gelir. Defalarca üç Külfü-bir Elham okuyarak, Bünyan a kenar ve kestirme yoldan yürüyerek ulasir ve kahvehaneye girer. Üstübasi islak ve şok halindedir.
Kendisini taniyanlar hemence sobanin basina alirlar. Eline bir çay verirler. Bir müddet sonra kendisine gelip, sesi titreyerek, basina gelen doga üstü ve korkunç olayi anlatir.
Olayi dinleyenler inanmak istemeseler de, anlatan kisinin akli basinda ve toplumsal sorumluluk tasiyan bir pozisyonda oldugunu bildiklerinden, herkeste derin bir sessizlik olusur.
Yaklasik yarim saat sonra, ayni kahvehaneye Koyunabdal Köyünden iki kisi girer. Bir masaya oturur ve iki duble çay söylerler. Bu arada, gelenlerden birisi, digerine sunlari söyler : -Hasan baksana, su sobanin basinda oturan geri zekali, bizim araba yolda kalinca, biz arabayi itelerken, arabaya binip az ilerde atlayan kisi degil mi?-

Dünyanınn En Güzelllll Satrancı Girmeyen Pişman Olur

Cok İlginç Bir Hikaye+18

Bir gün bir ailenin cocuğu tum denemelere rağmen olmamış.
Bir gün doktor müjdeli haberi verdi HAMİLESİNİZ
9 ay 7 gün sonra coccuk dunyaya gelir ve adını Ali koyarlar.
Annesi bir gün sünnet düğünü için süt kayanatmaktadır.
Annesi bir ara balkona çıktığında Ali mutfağa gelir ve herşeyden habersiz kazana eğilir.
annesi gelince o dehşet manzara ile karşılaşır. minicik bedeni yanmıştır, ve yavrucağın sesi bile çıkmaz:(:(:(:(:(:(

Bir Çok İlginç Olay İçeride 18 Adet 😉

1.Garip Olay,Çin’de yıllar önce geleneksel olarak giyilen minyatür ayakkabılar bu ayakkabıları kim giyiyor sorusunu akıllara getirdi. 86 yaşındaki Zhou Guizhen adlı kadında bu ayakkabıları giyebilmek için 4 parmağının kırılmasına razı olmuş bir yaşlı.Yürümekte zorluklar yaşayan bu küçük ayaklı kadınlar güzellik unsuru kabul edilen ayaklarıyla gurur duyuyor.

2.Garip Olay

İnkalılar tarafından tanrıları için kurban edildiğinde henüz 15 yaşındaydı. Beyni derisi saçları tam olarak korunmuş olan La Doncella’nın cesedi 1999 yılında bulunduğunda yanında iki çocuğun cesedi daha vardı. kızın cesedi Arjantin’deki High Mountain Arkeoloji Müzesi’nde bugüne kadar bulunmuş en eski ve en iyi korunmuş cesetlerden biri olarak sergileniyor.

3.Garip Olay

Dört metrelik Burma pitonu diri diri yuttuğu 2 metrelik timsahı yutmaya
çalışırken timsahın arka ayakları pitonun göbek bölgesini yırtarak dışarı
çıktı. Florida’nın Everglades bölgesinde pitonlarla timsahlar daha önce de
birkaç kez karşı karşıya gelmişti.

4.Garip Olay

Dünyada sadece Kabe uzaydan bakılınca beyaz gözüküyormuş. Kabe’nin etrafi siyah bir kumaşla kaplıdır. Kabe’yi oluşturan duvarlar siyah renkli granit taşlardandır ve üst kısmında örtü olmadığı için uzaydan yada her nereden bakarsanız bakın üst kısmı açıkda olduğu için görünen üst kısmda ki ahşap ve Kabe’yi oluşturan taslardır.

5.Garip Olay

6.Garip Olay

7.Garip Olay

Irak’dan Türkiye’ye mal taşıyan Konyalı bir Türk şoförün çektiği görüntüler dünyada ilk kez bir yerel gazete tarafından yayınlandı.
Irak’ta körfeze yakın bir sahil kasabasında karaya vuran ve insana benzeyen bu balık türü dünyayı hayretler içinde bıraktı.

8.Garip Olay

Jakarta`da Levi`s`in Kurban Bayramı tebrik ilanı..Resimde ki kumaşın fitillerine odaklanıldığındanamaz kılan hacılar sıralı şekilde oturduğu görülüyor.

9.Garip Olay

Karizma nedir?Duruş mu? Dokunuş mu? Konuşma mı? Yürüyüş mü? Asalet mi? Deha mı? Cesaret mi? Bakışlar mı?Birleşmiş Milletler toplantısındabirçok devlet büyüklerinin arasında nasılda kendini belli ediyor o karizma!
İşte örneklerin en güzeli..Garip ama gerçek bir olay..

10.Garip Olay

Çölde bulunan evrimleşmiş yaratık..

11.Garip Olay

12.Garip Olay

İşte dünya’nın kara deliği! Rusya’nın doğusunda bulunan bu çukur aslında bir elmas madenidir. Bu çukurun herhangi bir yerinde en büyük iş makinesi şeker tanesi kadar yer kaplamaktadır. Bu maden tam 50 yılda dev bir çukura dönüşmüş. Deliğin üzerindeki çekim kuvveti o kadar fazladır ki bir kaç helikopter kazasından sonra uçuşlar tamamen yasaklanmıştır.

13.Garip Olay

İnternet üzerinden evinize en garip şeyleri şipariş edebiliyorsunuz ve bunların tamamı gerçeğe çok yakın olan maketler. Geniş ürün yelpazesinde ayrıca fingertini (parmak martini)bardakta göz vodoo bebeklerifredy kruger eldiveni (bıçaklı yani)ölü kollarıüzerinde ölü resimleri olan t-shirtlerde yer alıyor.

14.Garip Olay

The Register okurlarından Lee Staniforth google maps seyahatlerinden birini yaparken Peru çöllerinde ilginç bir görüntüyle karşılaşmış.Kimilerine göre Hz.İsa’nın silüeti kimilerine göre uzaylıların atlantislilerden ödünç aldığı lazerler ile çizilmiş bir desenkimisine göre de sadece Charles Manson.

15.Garip Olay

16.Garip Olay

Çin’de düzenlenen 4. Yeni Sağlık Teknolojileri Fuarın’da AIDS’e karşı bilinçlendirme kampanyası kapsamında prezevatifden yapılmış giyesiler tanıtıldı.En çok ilgiyi ise etekleri kat kat tasarlanmış bu gelinlik çekti.

17.Garip Olay

İzmirli avukat Ufuk Karhan’a ait tarlada yetişen karpuz herkezi şaşkına çevirdi. Çünkü bu karpuzun yarısı kavun.
Tarlasında sebze ve meyve yetiştiren Karhan çifti bu olaya çok şaşırdı. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Erkan bu olayın genetik sebeplerden kaynaklandığını öne sürdü.

18.Garip Olay

Bir akıl hastası bu resmi yapmış.Resim oldukça ünlü ama nedeni ne yapanın akıl hastası olması ne de nadir bir hastalığa yakalanmış olması.Resmi yapanın bir fobisi var p***iyatri profesörü onlara bu resmi gösteriyor; dikkatlice bakmalarını resimde hastanın fobisinin ne olduğuyla ilgili bir işaret olduğunu bunu bulmalarını söylüyor. Verdiği ipucu da şu: “Ayrıntılara takılmayınresmin bütününü görmeye çalışın. Eğer tüm cisimler kaldırılırsa resim neye benzer onu düşünün.”
Profesörün dediğine göre cevaba yaklaşanlar varmış ama bulan daha yokmuş.

ALINTIDIR.

En İlginç Olaylar :)-(:

* Çocuklar baharda daha fazla büyüyor.

* Ödemeli telefon konuşmalarının çoğu babalar gününde ediliyor.

* Ortalama bir pire, kendi büyüklüğünün 150 katı yüksekliğe zıplayabiliyor.

* Bu oranı tutturmak için bir insanin yaklaşık 30 metre zıplaması gerekli.

* Eğer barbie gerçekten yasasaydı vücut ölçüleri 97-72 82 cm olacaktı.

* İnsanlar vücutlarında 300 adet kemikle doğuyorlar ama yetişkin olduklarında bu sayı 206 ya düşüyor.

* Her dört Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor.

* Uyurken, televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla
kalori harcıyoruz.

* Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar.

* Sarışınların esmerlere göre daha fazla saçı vardır.

* Yıllara göre ortalama alındığında , her sene eşekler tarafından
öldürülen insan sayısı uçak kazalarında ölenlerin sayısından daha fazla.

* Kadınlar erkeklere oranla iki kat fazla göz kırpar.

* İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir.

* Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.

* İnsanlar beyinlerinin sadece %10’unu kullanırlar.

* Filler zıplayamayan tek memelidir.

* Elektrikli sandalye bir dişçi tarafından icat edilmiştir.

* Bir karıncanın koku alma yeteneği en az bir köpeğinki kadar gelişmiştir.

* Amerikan havayolları, uçuşlarda yolculara sunduğu kahvaltılarda her
tepsiden bir zeytini kaldırarak 1987 yılında 40 bin dolar kar etmiştir.

* Yetişkin bir ayı, bir at kadar hızlı koşabilir.

* Atların insanlardan 18 tane fazla kemiği vardır.

* Fareler kusamaz.

* Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dahil olmak üzere bütün vücut
fonksiyonlarınız bir an için durur.

* Tom Sawyer daktiloda yazılan ilk romandır.

* Hamamböcekleri yaklaşık olarak 250 milyon yıldır yaşadıkları halde
hiçbir değişime uğramamışlardır.

* Gözlerimiz hiçbir zaman büyümez. Ama burnumuz ve kulaklarımızın büyümesi
asla sona ermez.

* Kediler ültrason seslerini duyarlar.

* Zürafaların ses telleri yoktur.

* Sadece insanlar ve yunuslar zevk için cinsel ilişkide bulunurlar.

* Bir hamamböceği kafası koptuktan sonra açlıktan ölmeden dokuz gün
yaşayabiliyor.

* İngiltere’deki bütün kuğular kraliçenin malıdır.

* Kutup ayıları solaktır.

* Amerika’da satışa sunulan ilk cd, bruce springsteen’in “born in the usa”
albümüdür.

* Bir karınca kendi ağırlığının elli kati ağırlığı kaldırabilir.

* Timsahlar dillerini dışarı çıkaramazlar.

* Penguen yüzebilen ama uçamayan tek kuştur.

* Zürafa 35 cm uzunlukta siyah bir dile sahiptir.

* Yunuslar bir gözleri açık uyurlar.

* Kangurular geri geri yürüyemezler.

* Zebralar beyaz üzerine siyah çizgilidir.

* Dünyanın bir numaralı domuz üreticisi ve tüketicisi Çinliler.

* Sineklerin beş gözü vardır.

* Baykuş mavi rengi görebilen tek kuştur

* Mexico City her sene 25 cm kadar batıyor.

* Buckingham sarayı’nda 602 oda bulunuyor.

* Yeni Zelanda, dünyadaki her türlü iklimin yaşandığı tek ülke.

* Külot giymediği için Donald Duck’in çizgi filmlerinin Finlandiya’da
oynatılması yasaktır.

* Peru ‘da hiç umumi tuvalet yoktur.

* Hitler ve Napolyon’un tek testisleri vardı.

* Newton, yer çekimi kanununu fark ettiği zaman 23 yaşındaydı.

* Dünyada insan başına düşen karınca sayısı bir milyon.

* Sağ elini kullanan insanlar sol elini kullananlara göre ortalama
dokuz yıl daha fazla yaşıyorlar.

* Bir big mac hamburgerin ekmeğinde ortalama 178 adet susam bulunuyor.

* Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük
salgılar.

* Bugüne kadar bilinen en ağır böbrek taşı 1.36 kg.

* Ortalama bir insan hayatı boyunca iki yılını telefonda konuşarak
harcıyor.

* Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi bambu, bir günde 90 cm kadar uzuyor.

* Ortalama bir buzdağının ağırlığı 20 milyon ton.

* 18 şubat 1979 yılında sahra çölüne kar yağmıştı.

* İnsanlar yaşamları boyunca altı filin ağırlığına eşit miktarda yiyecek
tüketiyorlar.

* Dünyanın en büyük şeker ihracatçısı Küba’dır.

* Eskimo dilinde kar yağışlarının farklarını tarif etmek için kullanılan
yirmiden fazla sözcük vardır.

* En yakın oldukları noktada, Rusya ve Amerika’nın birbirlerine
uzaklıkları dört km ‘den daha azdır.

* Central park’ta yüzmek yasalara aykırıdır.

* Kirli kar, temiz kardan daha kolay erir.

* New York bir zamanlar Amsterdam’dı.

* Virginia Woolf kitaplarının çoğunu ayakta yazmıştır.

* Pablo Picasso, parasızlık çektiği gençlik günlerinde yaptığı resimleri
yakarak ısınırdı.

* Suudi Arabistan’da hiç ırmak yoktur.

* Monako’nun ulusal orkestrası ordusundan daha geniş bir kadroya sahiptir.

* Sığırların dört tane midesi vardır.

* Zürafalar yüzemez.

* Sperm insan vücudundaki en küçük hücredir.

* Ortalama olarak, Amerika’da günde üç adet cinsiyet değiştirme operasyonu gerçekleşmektedir.

* İnsan beyninin % 80’i sudur.

* Victoria zamanında, kadınlar göğüslerini büyütmek için çilek banyosu yaparlardı

* Amerika’da her saat 40 kişi kanserden hayatını kaybediyor.

* Bir kromozom bir genden daha büyüktür.

* İleri doğru bir adım atıldığında, insan vücudundaki 54 kas çalışır.

* İnsan beyninin ortalama ağırlığı 1.3kg.

* Birinin yüzünü hatırlamak için beynin sağ tarafı kullanılır.

* Yetişkin bir insan günde ortalama olarak 23 bin kez nefes alır.

* Kaşları yukarı kaldırmak için 30 kası harekete geçirmek gerekiyor.

* Erkekler kadınlara göre on kat daha fazla renk körü oluyorlar.

* Döllenmeden doğuma kadar bir bebeğin ağırlığı beş, milyon kat artıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kayseride Olan Olaylar İçin Yorum Yap