Kısa Dönem Askerlik Nereye Çıkar

Kısa Dönem Askerlik Nereye Çıkar Kısa Dönemler Doğuya Gider Mi - Bu makaledeki notlar: Kısa dönem askerlik doğuya çıkar mı..

Kısa Dönem Askerlik Doğuya Çıkar Mı?

merhaba arkadaşlar ben şuan fakülte öğrencisiyim. en sevdiğim dostum doğuda şehit düştüğünden bende onun gibi orada askerilk yapmak istiyorum. ama bana sen kısa dönem yaparsan doğuya gönderilmezsin diyorlar. bende doğuda uzun dönem haricinde kısa dönem çıkarsa istegim dahilinde doğuya gönderilirmiyim. cevaplarsanız lütfen teşekkürler.

Kısa Dönem Askerlik Doğuya Çıkar Mı?

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “MSB Bilgi Sistemi aracılığıyla, bugünden itibaren seferberlik ve asker alma konularında e-devlet hizmetlerinin sunulmasına başlanacağı” kaydedildi. İşlemlerin “www.turkiye.gov.tr” adresindeki Milli Savunma Bakanlığı bölümünden yapılabileceği belirtilen açıklamada, uygulamanın sağlayacağı imkân ve kolaylıklar şöyle sıralandı:

Yedeklik yoklamalarını askerlik şubelerine gitmeden ve cezalı duruma düşmeden evleri ya da iş yerlerindeki bilgisayarlardan internet üzerinden ya da mobil imzalı olarak cep telefonlarından e-Devlet Kapısını kullanarak yapabilecekler.

Sefer görev emirlerinin veya tatbikat görevlendirmesinin olup olmadığını, kendilerine veya firmalarına ait araç ve iş makinelerinde sefer görev emri olup olmadığını bulundukları yerden elektronik ortamda sorgulamak suretiyle öğrenebilecekler.

Türkiye tek askerlik şubesi

Yerli ve yabancı askerlik şubesi ayrımı ortadan kaldırılarak ‘bütün Türkiye tek askerlik şubesi’ prensibinden hareketle, elektronik ortamda ülkemizin her noktasına hizmet götürülmüş olacak. Bu kapsamda Askerlik Durum Belgesi alma dahil tüm askerlik işlemleri çok daha kısa sürede ve her yerden yaptırılabilecek.

Vatandaşlar artık sadece son yoklama ve askere sevkleri sırasında askerlik şubesine gelme ihtiyacı duyacaklar. Öğrencilerinin erteleme işlemleri için askerlik şubelerine belge göndermesi işlemi son buluyor.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın askerlik erteleme işlemleri ve dövizle askerlik başvuruları Dışişleri Bakanlığı üzerinden elektronik ortamda topluca alınabilecek.

Askerlik İşlemlerinde Yeni Dönem!

Sponsorlu Bağlantılar

Kısa Dönem Askerlik Nereye Çıkar İçin Yorum Yap