Kız Çocukları Nasıl Zayıflar

Kız Çocukları Nasıl Zayıflar Çocuk Nasıl Zayıflar - Bu makaledeki notlar: çocuklar nasıl zayıflar kız çocukları nasıl..

Kız Çocukları Nasıl Zayıflar?

kız çocukalrı nasıl zayıflar lütfen cavap

Şişman Çocuğu Zayıflatma Yöntemleri

Şişman her 5 çocuktan ancak birine uygun tedavi yapılabiliyor. Bunun nedeni de çocukluk çağındaki şişmanlığın hem ailelerden hem de sağlık çalışanlarından yeteri ilgiyi görememesi.

Şişman her 5 çocuktan ancak birine uygun tedavi başlanıyor. Bunun nedeni de çocukluk çağındaki şişmanlığın hem ailelerden hem de sağlık çalışanlarından yeteri ilgiyi görememesi.

Şişman çocuklarda haftada en fazla yarım kilo verdirecek programların hazırlanması gerekiyor.Diyetisyen Burcu Kara ,şişman çocuğun sağlıklı zayıflatılmasını anlatıyor:

Şişman çocukların tedavisinde yetişkinlerde olduğu gibi 5 ana yaklaşım bulunuyor. Diyet, fiziksel aktivite, davranış ve yaşam değişiklikleri ailenin tedaviye katılımı ve düzenli izlem.

Diyet şişmanlık tedavisinin ana unsurunu oluşturuyor.Hafif derecede şişman çocuklarda yani ideal ağırlığından yüzde 20 fazla olanlarda kola ve meyve suyu gibi içeceklerin azaltılması ve fastfood türü besinlerden kaçınma genelde yeterli oluyor.

Diyet uygulamasında iki yol bulunuyor. Birincisi dengeli az kalorili diyettir. Bu tür diyette çocuğun yaşına göre alması gereken kalori yüzde 30-40 azaltılıyor.Diyetin düşük yağlı yüksek kompleks karbonhidratlı ve yeterli protein içermesine dikkat ediliyor. Genelde besinlerin 3 ana, 3 de ara öğün i şeklinde verilmesi öneriliyor.

Diyet uygulamasında ikinci yol ise çok düşük kalorili diyettir. Bu tür diyet 600-800 cal/gün 1,5-2 gram/kg protein, 2 litre su, 2-4kap sebze, multivitamin, kalsiyum, potasyum ve demir içeriyor. Bu diyet çok ağır şişmanlarda kullanılıyor. Bu şekilde haftada 1 kg kaybediliyor.

Çok düşük kalorili diyet uygulayanlarda; nitrogen kaybı, hipotansiyon, kalp ritmi bozuklukları, gelişme geriliği, saç dökülmesi ve safra kesesi taşları gibi önemli sorunlar görülüyor. Bu nedenle bu tür diyetlerin çocuklarda kullanılması sakıncalı bulunuyor.

Spor Şart

Çocukluk çağında şişmanlığın artmasıyla hareketsizliğin artması arasında çok yakın bir ilişki bulunuyor.

Uzun süre televizyon seyretme hem hareketsizliğe yol açıyor, hem de atıştırma tarzınca yeme alışkanlığı nedeniyle çocuklardaki şişmanlık için önemli bir hazırlayıcı faktör oluyor.

Fizik aktivite; haftada 3-5 kez, başlangıçta 15 dakika sonra 35-40 dakikaya çıkarılmalı, yürüme,koşma, bisiklete binme, tenis, dans gibi fazla miktarda kas gruplarını çalıştıran hareketleri kapsaması gerekiyor.

Kalça Ve Basenler Nasıl Zayıflar

KALÇA VE BASENLER NASIL ZAYIFLAR

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, genellikle sıkı kurallar içeren kısa dönemli diyetlerdir ve istediğiniz sonucu vermez.Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, yaşadığınız esas sorunları çözmede size yardımcı olmazlar. Bu diyetleri uygulayan birçok insanın sıkça yaşadığı bir diğer problem de, başarılı bir şekilde incelme konusundaki becerinize olan güveninizi yitirmenize neden olmalarıdır. Özellikle basen ve kalçalardan kilo vermek isteyenler kesinlikle hızlı ve kolay diyetleri denememeli..

Ne yapmalısınız?
Kilo verme hızı ve miktarı konusunda gerçekçi olun. Mümkün olandan fazlasını beklemek, sizi başarısızlığa iter. Gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için yaşam tarzınızda yapacağınız değişikliklerse, hedeflerinize güvenli ve emin adımlarla ulaşmanızı sağlar. Diyet yaparken, dengeli bir şekilde beslenmeniz, vücudunuzu ve zihninizi, sağlıklı ve aktif tutmak kalmak için gereken gıdaları aldığınıza inandırır. Düzenli öğünler ve sevdiğiniz besinlerden tüketeceğiniz ufak porsiyonlar da tatmin olmanızı sağlar. Sağlıklı bir beslenme şekli, aynı zamanda kalp hastalıkları, bazı kanser tipleri, şeker hastalığı, katarakt ve akciğer bozuklukları risklerini de azaltır.

Günde 500 kalori almanız gerekiyor
Yarım kilo vücut yağının içerdiği enerji miktarı 3500 kaloridir. Bu durumda, haftada yarım kilo verebilmek için, günde 500 kalori daha az almanız gerekmektedir. Bunu başarmanın en iyi yolu da, daha az kalori almak için ufak tefek değişiklikler yapmak ve daha hareketli olmaktır. Örneğin; bir bar çikolata yerine bir adet muz yemeniz 150, standart mayonezli lahana salatasını (coleslaw) diyet mayonezli yemeniz 240 kalori kazandırır. Buna 15’er dakikalık iki kısa yürüyüşü de eklerseniz (150 kalori yakar), 540 kalori daha az almış olursunuz. Kilo vermenin tek bir doğru yolu yok. Önemli olansa, bunu sağlıklı ve gerçekçi yollardan başarmak. Böylece kilo verirken, ihtiyacınız olan besleyenleri alabilir, kendinize daha olumlu yaklaşabilir ve hayatınızı aynen yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda kilonuzu korumaya yarayacak yeni beceri ve tutumlar geliştirmenizi de sağlar.

Sağlıklı kilo vermek için…
Kilonuzu kontrol edebileceğinizi ve bunun size olumlu etki edeceğini hissedin.
Geçmişte yaptığınız diyetlerin hangilerinin (ya da bu diyetlerin içerdiği şeylerden hangilerinin) işe yaradığını, hangilerinin yaramadığını düşünün. Bu bilgiyi, size yardımcı olacak değişiklikleri planlamada ve geçmişteki hatalardan kaçınmak için kullanın.
Yaşam tarzınızda küçük ve devamlılığını sağlayabileceğiniz değişiklikler planlayın.
Sorunlarınızı tanımlayabilmek için bir beslenme ve düşünce günlüğü tutun. Böylece neyi niçin yediğinizi anlamış olursunuz.
Gerçekçi hedefler belirleyin ve haftada yarım ya da bir kilodan daha fazlasını vermeyi amaçlamayın.
Güne kahvaltıyla başlayın ve öğünlerinizi düzenli yiyin.

Ana besin gruplarından sağlıklı seçimler yaparak, öğünlerinizi bunlarla hazırlayın.
Az yağla yemek pişirmeyi deneyin.
Bol bol sebze ve meyve yiyin.
Yemeğe karşı ‘Ya hep ya hiç’ gibi bir tutumdan ziyade, esnek bir tutum benimseyin.
Duygularınızla başa çıkmayı öğrenin, onları yemekle geçiştirmeyi değil.
Günlük hayatınızda daha çok hareket edin.
Hareket etmek için günde 30 dakikanızı ayırın. Her gün yapamıyorsanız, olabildiğince sık yapmaya çalışın.
Çevrenizden destek alın.

Yapmamanız gerekenler

Hızlı kilo verdiren yöntemlere itibar etmeyin.
Kilo vermek için tek motivasyonunuz görüntü olmasın. Sağlık ve kendini iyi hissetmek de son derece önemlidir.
Eğer kötü bir gün geçirdiyseniz, ya da fazla yediyseniz, vazgeçmeyin. Fazla yemek, amacınıza ulaşmanızı geciktirebilir ama vazgeçerek hiçbir şey elde edemezsiniz.
Kilo problemlerinizi çözmek için bir diyete sırtınızı dayamayın. Bu, kilo vermenizde yol gösterici olur ama öncelikle bunu kalıcı kılmak için, güven kazanmalı ve yaşam tarzınızda değişiklikler yapmalısınız.
Yavaş yavaş kilo veriyor olmak karşısında sabırsız davranmayın. Çünkü sonunda uzun vadeli bir başarı elde edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kız Çocukları Nasıl Zayıflar” İçin 11 Cevap

  1. arkadaşlar bu metinlerde anlatıldığı gibi bakkal yiyecekler yerine sebze ve meyve yemek bizim vücudumuz için harika gelişmeler sağlar.bu şekilde vücudumuz hem gelişir hemde zayıflar .bu tavsiyeyi dinleyenlerden 100 ‘de 100’ü zayıflamıştır bile ayrıca formdadırlar.

Kız Çocukları Nasıl Zayıflar İçin Yorum Yap