Knight Online Juraid Mountain Nasıl Girilir

Knight Online Juraid Mountain Nasıl Girilir Knight Online Juraid Mountain Nedir - Bu makaledeki notlar: juraid mountain nedir knight online juraid..

Juraid Mountain Defense Ve Ödülü

Juraid Mountain Defense

Juraid Mountain Defense, PvPvE tabanlı bir event olup sadece 70 ve üstü seviyeli oyuncular içindir.
Bu event başlamadan 10 dakika önce Eslant’ta bulunan ’a giderek giris yapabilirsiniz. Kabul edildikten sonra, giris NPCnin hemen arkasindan yapilmaktadir. Juraid Mountain’a giris icin bir kerelik %1 EXP kaybedersiniz.

Beldan
Legure

Event Saati:
Bütün sunucularda hergün Türkiye saatiyle 3:40pm ve 11:40pm’de başlamaktadır.

Event ֺellikleri:
Bu eventte, oyuncular sekizli gruplar halinde karışık olarak giriş yaparlar. Bu PVP alanında 8 Elmorad karakter haritanın bır ucunda, 8 Karus karakter ise diğer ucunda başlar. 2 ekipte birbirinde tehlikeli yollardan ve kilitli odalardan geçmek için 30 dakika boyunca savaşırlar. Bu odalarda bulunan Doom Soldiers, Bone Dragon ve Leech Kıng gibi birçok canavarı öldüren takım diğer bir odaya geçiş yolunu açmış olur. Hedef, bütün odaları geçip Juraid’in en büyük canavari Deva Bird’le karşılaşmaktır.


Odanın ortasında iki grubu bekleyen Korkunç Deva Bird!

Eğer her iki takimda bu boss canavara ulaşırsa, ortak calışıp canavarı öldürebilir veya bir yandan canavarı öldürmeye çalışırken, bir yandanda kendi aralarında PVP karşılaşması yapabilirler. Eğer 30 dakika içinde Deva Bird’ü iki ırkta öldüremezse, en çok oyuncuyu öldüren ırk bu eventi kazanmış olur.
Bu bölümdeki canavarlar “Chaotic Generator”de dönüştürebileceğiniz değerli taşlar (Gems) düşürürler.

Değerli Taşlar (Gems)
Juraid Mountain’da canavarlar değişik eşyalar dışında, 6 renkte değerli taş düşürürler. Bu taslar Moradon’da bulunan Chaotic Generator’da cesitli esyalara donusturulebilir. Bu methodla yeni Unique Moradon esyalari elde edilebilir.
Yeni eklenti ile gelen unique eşyalarıda kazanabilirsiniz. (örn. Eagle’s Eye, Howling Rooster..v.b.)


Siyah
Yesil
Mavi
Sari
Kirmizi
Gri

Juraid Mountain defense eventi zor bir event olmasının yanıda, bu savaşta korkusuzca canavarlara ve zamana karşı gelebilenler bu zindandan başarıyla çıkacaktır!

Knight Online Geniş Kapsamlı Bilgiler


Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (Massive Multiplayer Online Role Playing Game, MMORPG). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online’ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Bu yazı genel olarak, yarısından fazlasını Türk oyuncuların oluşturduğu Kuzey Amerika sunucusu baz alınarak hazırlanmıştır. Bazı görüşler oyunun bağımlılık yaptığını savunmaktadır. Bu yüzden oyuncuların bunu göz önünde bulundurarak oynaması önerilmektedir.

Konu başlıkları
1. Sunucular
2. Etkinlikler
3. Dünyalar
4. Eklenti Paketleri
4.1 Moradon: The Resurrection (Moradon’un Yeniden Doğuşu)
5. Irklar
6. Sınıflar
7. Clan Sistemi
Sunucular
Knight Online şu anda altı farklı resmi sunucu üzerinden oynanabilmektedir.

Kuzey Amerika (USKO) – Sunucu: K2 Network – Ücretsiz/Ücretli ayrıca isteyenler ücret ödeyip daha fazla avantaja sahip olabilirler.
Malezya (MYKO) – Sunucu: Egames – Ücretsiz
Kore (KRKO) – Sunucu: Mgame – Ücretli
Japonya (JAPKO) – Sunucu: Terra Corp. – Ücretli(ancak oyunun Acoount alımları Türk İplerine kapalı olduğu için Proxy kullanmanız gerekir Veya Dns Numaranızı Değiştirerek Girebilirsiniz. >
Çin (CHKO) – Sunucu: SOHU – Ücretsiz
Endonezya (IDKO) – Sunucu: Web.id – Ücretsiz
Resmi sunucular dışında oyuncuların kendi imkanları ile kurdukları kişisel sunucular da bulunmaktadır; ama bu sunucular kaçak program dosyaları ve kodlar sayesinde çalıştıkları için yasadışı olarak nitelendirilmektedirler.
Etkinlikler
Lunar War (Lunar Savaşı: 30 level ve üstü oyuncular katılabilir.)
Dark Lunar War (Karanlık Lunar Savaşı 30 ile 59 level arası oyuncular katılabilir.)
Castle ***ge War (Kale Kuşatma Savaşı)
Juraid Mountain Defense (70 Level üstü oyuncular katılabilir.)
Lost Temple (46-80 ve 60-80 arası oyuncular katılabilir.)
Border Defense War (35-45 Level ve 60-70 LVL Olmak Üzere 2 Türdür. Her Server’da Günde 2 kere yapılmaktadır.)
Dünyalar
Oyuna yeni başlayan oyuncuların yapmaları gereken ilk seçim dünyalardır. Her dünya, birbirine bağlı toplam iki alt dünyadan (örneğin Dies 1, Dies 2) oluşmaktadır. Oyuncu, oluşturduğu karakterlere ve edinilen eşyalara, bağlı olduğu dünyanın her iki alt parçasından da ulaşabilir; fakat farklı dünyalar arasında (örneğin Ares ve Dies) bu şekilde bir bağ bulunmamaktadır.

Kuzey Amerika sunucusundaki dünyalar, oluşturulma tarihlerine göre şu şekilde sıralanabilir:

Ares
Dies
Xigenon
Beramus
Cypher
Olympia
Edana
Manes
Pathos
Logos
Ronark
Girakon
Akara
Carnac East
Carnac West
Hellsgarem PvP Sunucusu (Sadece Cumartesi günleri açılan PvP sunucusudur. Premium hesap sahibi olan kullanıcılar Power-Up Store’dan kayıt olup katılabilmektedir.)
Dünyalar arasında oluşturulma tarihlerinden başka bir fark bulunmaz. Bu nedenle yeni başlayan oyuncuların yardım alabilecekleri arkadaşlarının bulunduğu dünyaları, veya diğer oyuncuların karakterlerinin eski dünyalara göre daha güçsüz olduğu yeni dünyaları (örneğin Ronark, Girakon, Akara) seçmeleri daha akıllıca olacaktır. Fakat yeni serverlarda eşya azlığından dolayı EXP artırmak biraz sorun olacağından, eski dünyalarda oynamak da yararlı olabilir.
Eklenti Paketleri

Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan yamaların yanı sıra, şimdiye kadar dağıtılan üç büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.

Knight Empire
Reign of the Fire Drake
Moradon: The Resurrection
Moradon: The Resurrection (Moradon’un Yeniden Doğuşu)
Daha büyük ve gelişmiş bir Moradon

Yeni Moradonda keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. şehir alanı ve canavarları avlama alanları büyük ölçüde genişletildi! Bundan sonra Moradon’u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve takım çalışması hakkında çok önceden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet Sistemi

Moradon’daki Kate görevini tamamlayan oyuncular “pet egg” kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ekleyecekler! Pet’ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar şekline dönüşebilecek, yeteneklerini kullanıp sahibinin istatistiklerini arttırabilecek, ve hatta ölen canavarlardan düşen hazineleri almada yardım edebilecekler.

Yeni Knight Sistemi

Yeni genişletme paketiyle beraber oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye ulaştıkları zaman, dereceye girebilmek için bir görev tamamlamaları gerekecek. 252,000 Klan puanına ulaştıktan ve görevi tamamladıktan sonra, oyuncular şovalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına erişip ve çok zorlu bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal şovalye olabilecekler.

Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının sayısına göre klanlar 5. rütbeden 1’e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye ulaştıkları zaman, üstte bahsedilen görevleri tamamlayan oyuncular Knighthood derecelerini arttırabilecekler.

Yeni Klan Puan Katkı Sistemi

Yeni genişletme paketiyle birlikte Klan Liderleri, klanları üzerinde daha fazla kontrol elde ediyorlar. Klan üyeleri ise daha fazla katılım şansı yakalayarak klan içindeki sorumluluklarını arttırıyorlar. Klan lideri tarafından seçilebilecek iki tür Klan Puan Katkı Sistemi oyuna eklenen yeni özellikler arasında yer alıyor. İlki, katkı miktarının oyuncu tarafından belirleneceği manuel katkı, ikincisi ise her üyeden belli oranda ülke puanının Klan puanlarına eklenmesiyle oluşan otomatik katkı sistemidir. Klan Puanları, Klan rütbe ve seviyesinin belirlenmesinde kullanılacaklar. Klan puanları ayrıca pelerin almak için de kullanılabiliyor. Eğer oyuncu klandan ayrılırsa, klan oyuncunun katkıda bulunduğu miktarı kaybedecek ve oyuncu ise vermiş oldugu katkıdan sadece %30’unu geri alabilecektir.

Moradon Savaş Alanı

Hiç harita değiştirmeden diğer bir oyuncu veya klan ile savaşmayı istediniz mi? Artık yeni Moradon Savaş Alanı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz! Moradondaki bu yeni PvP alanında herhangi bir level zorunluluğu bulunmamakta olup, partinizdeki oyuncular hariç herkes sizin düşmanınız oluyor.

Moradon’da Klan Sembol Bayrakları

Her ırktan en iyi 5 klanın bayrakları bundan sonra Moradon şehrinde dalgalanacak ve böylece sunuculardaki herkes klan sıralamasında kimin önde olduğunu rahatlıkla görebilecek! Knight Online Dünyasındaki rekabet artık çok daha eğlenceli bir hal aldı.

Antrenman Kuklalaları

Yeni Moradon’da 3 farklı seviyede antreman kuklaları bulunuyor. Buralarda oyuncular hasar seviyelerini ve yetenek kullanımlarını test edebilecekler (level 30, 60, ve 80). Sabit ve hareketli hedefler sayesinde oyuncularımız pratik yaparak savaş tekniklerini geliştirebilecekler.

Yeni Eşyalar

Juraid Dağı etkinliğinde kazanan oyuncular, Chaotic Generator’da YENİ unique eşyalara dünüştürebilmek için kullanacakları değerli ve değişik renklerdeki taşlardan kazanabilecekler! Bu yeni unique eşyalar arasında sadece Juraid Dağı’ndan elde edilebilecek özel küpeler, yüzükler, kemerler, ve “String of Skull”, “Hero’s Valor” gibi güçlü zırh ve silahlar yer alıyor!

Yeni Klan Haberleşme Sistemi

Oyunda artık “clan notice” adında yeni bir klan haberleşme özelliği bulunuyor. Oyuncular önemli bilgileri veya etkinlikler hakkındaki haberleri buradan yazıp bütün klanın görmesini sağlayabilecekler. Bu özellik ile klan üyeleri arasındaki iletişim artık eskisinden çok daha kolay!

Tamamlanması Gereken Yeni Görevler

Oyunucularımızın silah ve zırhlarını güçlendirmelerini sağlayacak yeni görevler bulunuyor! Moradon’daki Heppa’yla konuşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, yeni Knighthood sıralamasında rütbe kazanmak ve yanınızda savaşacak pet’inizi elde etmek için yeni görevler de sizleri bekliyor!

Class Skill Değişimi

Mage’lerin ve Rogue’ların yeni eklentiyle beraber bazı yeteneklerinde değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Mage’ler Frozen Blood, Ice Staff, Lightening Staff, ve Blink, Rogue’lar ise Blood Beast, Blinding, ve Beast Hiding yeteneklerinde daha fazla zarar verme şansı yakalıyorlar.

Falcı (Fortune Teller)

Gelecekte sizi neler bekliyor? Eğer merak ediyorsanız 10,000 Noah karşılığında Moradon’un yeni falcısı “Fortune Teller” McKin’e sorabilirsiniz!
Irklar
Oyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır.


Sınıflar
Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu,Bıçakçı), Magician (Büyücü) ve Priest (Healer / Buffer) olmak üzere dört temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örneğin Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.


Peki en iyi sınıf hangisidir?

En iyi diye bir şey yoktur, sorgulamak da gereksizdir çünkü bu durum oyunun mantığına ters düşer. Zaten eğer “en iyi” olarak tanımlanabilecek bir sınıf olsaydı herkes onu seçerdi değil mi? Farklı sınıflar farklı durumlarda birbirlerine karşı üstünlük sağlayabilirler, ama iş yine de her zaman oyuncunun kendisinde biter. Bu yüzden önemli olan en çok zevk alacağınız ve de size en uygun olan sınıfı seçmektir.
Clan Sistemi
Klanlar, aynı ırka (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir klanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 36 karakter bulunabilir. Başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Clan partileri
Clan içi yardımlaşma
Arkadaş ortamı, sohbet
Grup halinde oynamanın verdiği haz
Clan Chat bölümü ile hızlı ve rahat iletişim
Yeni arkadaşlıklar kurma
Oyunda beş aşamalı bir klan sistemi uygulanmaktadır. Beş, klanlar için en alt seviye iken; birinci seviye en üst klan seviyesini temsil etmektedir. Üçüncü seviye ve üzeri klanlar Knight görevini başarı ile tamamlarlarsa pelerin giyme ayrıcalığını elde etmektedirler.


Level 30 veya üzerindeki, envanterinde en az 500.000 altın bulunduran ve ait olduğu sunucuların birincisinde bulunan (Örneğin Dies 1, Beramus 1, Logos 1…) karakterler, kendi ırklarına ait kaledeki (El Morad Castle veya Luferson Castle) Inn Hostess isimli NPC aracılığıyla istedikleri isimde bir klan kurabilirler. Aynı bölge içerisinde, önceden kurulmuş klanlara da katılmak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Knight Online Juraid Mountain Nasıl Girilir İçin Yorum Yap