Komik Türkü Sözleri

Komik Türkü Sözleri Eski Komik Şarkılar - Bu makaledeki notlar: komik şarkı sözleri komik türkü sözleri..

Türkler Tarafından Yazılan Komik Şarkı Sözleri

arkadaşlar alttaki wideoları izlediimde çocukluum aklıma geldi. ’90 sonrası doğanlar bilirler bu şarkıları. ne kabustu 😀 Eski pop sarkilarimizdan turkulerimizden derlemeler… Biri oturmus usenmemis derlemis, harbi komik yani..

İlginc Turk Sarki Sozleri
_____________________

– I Love You I Love You Do You Love Me Yes I Do

Ümit Besen hizla Ingilizce ögrenmeye baslayan bir irka yapabilecegi en büyük zalimligi yapmis, bu sarkiyi peydah etmisti. Caddelerde, sokaklarda kekolar arabalarindan bu yaraticilik örnegi sarkiyi bangirdatir ufacik olmamiza ragmen agiz dolusu kusmamizi saglarlardi.

O dönemde, es kaza bir turist ile tanisirsam bu sarkiyi nasil açiklayacagimi kara kara düsünürdüm. Yillar sonra yabanci bir hanim ile sohbet ederken bu sarki aklima gelmisti. Kendisine böyle bir sarkinin var oldugunu anlatip, sözlerini söyledigimde bana sadece “I Dont believe You” (Hadi Len) demisti.

– Çiki Çiki Baba

Sarki sözlerinin illede bir manasi olmasi gerekmez, düsüncesinin bayrak tasiyan örnegi oldu. Aynen söyleydi:

Çiki çiki baba. Ayni ayni yaba. Feli feli kuuli. El fakiri yaba. Oyyy oyyyyy oyyyy. Ulan ne isti be..

– Memisler

Topaloglu. Simdi bu öyle bir adamdi ki ceketinin rengine uysun diye saçini boyamaktan çekinmezdi. Uzayliydi, “Uzaydan gelmedik ki, dünyaliyiz biz” diye sarkisi vardi. Bir de “Memisler” adli sarkisi vardi. Duydugumuzda gülmekten yarilarak ikiye ayrilmistik. Sözleri söyle bir seydi sanirim:

Elmalari yemisler,
Seftaliyi yemisler, Gülmüsler eglenmisler,
Güllü kizi yemisler,
Lambaya püf demisler,
Nasil etti bu isi,
Tebrik ettim memisi …

diye sürüp gidiyordu. Inanilmazdi, onu ailecek sevmis, bagrimiza basmistik.

– Hayat bayram Olsa

“Bütün dünya buna inansa, bir inansa” gibi hayaller içeren bir sarkidir. Aslinda sözleri gayet iyi niyetli, barisçidir, fakat haddinden fazla ve sahtekar bir iyimserlik tasir. Üstelik melodisi çok basittir ve kolaylikla sinir bozabilir. Hala heryerde çalinir ve insanlar elele tutusarak bu güzel dilekleri tekrarlarlar. Bu gibi durumlarda yavasça masadan kalkarak tuvalete dogru yol almayi yeglerim.

– Serseri

Hayatta ne oglunun ne de kendinin ne is yaptigini anlamadigim Selçuk Ural söylerdi bu sarkiyi. Aksi gibi sarki adamin delikanlilik dönemlerine de denk gelmemisti. Kocaman adama kar yikama bir kot takim giydirmisler, bu sarkiyi söyletirlerdi. Sözleri aynen söyleydi:

Serseriyim … Ah serseri … Okur yazar ve sevimli … Biraz çapkin,biraz deli … Ama sevecen bir serseri.

Ulasilmak ve onikiden vurulmak istenen mantik sanirim suydu: “Serseri erkekler kizlari cezbederler. Ama eli mustali sokak serserileri degil. Sevimli, hayati 9 – 5 tadinda yasamayan, genç mizaçli.” Yani kisaca bir Mickey Rourke tipi erkek anlatisiydi. Gelin görünki koca serserilik felsefesi bizimkilerin dilinde “okur yazar bir sevimli” haline gelmisti. Çok yasayin.

– Bir Aslan Miyav Dedi

“Bir aslan miyav dedi. Minik fare kükredi. Fareden korktu kedi. Kedi pir uçuverdi.” Türk çocuklarinin Kayahan’a emanet edildigi bir dönem. Hazret lütfedip Cumartesi sabahlari bi çocuk programi yapiyo. Hesapta olaylar gelecekte bi uzay gemisinde mi ne geçiyo, ufak tefek çocuklar tulumlarla ortalikta dolaniyo, koskoca pop yildizi kartondan yapilma “TRT robotlariyla” muhatap olmak durumunda kaliyo.

Romantizmin çökmek bilmez kalesi gazi almis ya, sabah aksam bi tarafindan çocuk sarkilari çikariyo. Bereket hepsi gömüldü gitti tarihin tozlu sayfalarina. Hiç girmeyelim, bu konu burda kapansin.

– Horozumu Kaçirdilar

Bakin bu sarki beni her duydugumda korkutmustur. Ulan böyle hiyar çocuk
sarkisi olur mu? Horozu kaçiriyorlar, damdan dama uçuruyorlar, bi desuyuna pilav pisiriyorlar. Magdur sahis da olaylari bir bir müsahede ediyor,sonra kafayi yiyip, kaçirilmis, suyuna pilav pisirilmis horoza “geh bili bili” diyor. Polise, kolluk kuvvetlerine olan güvenim ilk bu sarkida sarsilmisti. Demek ki bi gün herifin biri beni de kaçirabilir, suyuma pilav pisirebilir ve pilavdan yiyebilirdi. Terör sarkisiydi. Umarim yoktur artik.

– Abone

Su anda Kral TV’nin elinden ne çekiyorsaniz, iste bu yüzdendir dostlar.Ilk Türk pop sarkisi degildi elbet ama bu günkü tarzi yakalayan ve gelismesini saglayan ilk sarkiydi. Sarisin, hafif toplu, genç bir kiz tellerin arkasindan,

“Aboneyim abone.
Biletlerim cebimde.
Balli lokma tatlisi.
Aman hadi hayirlisi.”

diye bagirarak fitili atesledi. Kötü sesli bu genç kizin isminin Yonca oldugunu ögrendigimizde hafizamizi zorlamis ve Devekusu Kabare’de geçirdigi günleri animsamistik. Demek ki bu kiz bir sekilde söhret olmayi kafasina koymustu, oldu nitekim. Sarkici oldu. Evet oldu.

Yonca Evcimik’in, “Saat 8.15 vapurunda. Onu gördüm karsimda. Dizlerimi titretti. Aşık oldum galiba. ” diye baslayan ve ayni sekilde devam eden bol renkli bir sarkiydi. Klibinde tahta çubuklarla yürüyen saklabanlar, palyaçolar filan vardi. Daha da berbat bir sey söyleyeyim mi ben size bu sarki hakkinda:

Severdim. Yonca Evcimik’in o sarkisinda;

Okayi yamasika kombambaa kombambaa…
Okayi yamasika kombambaa kombambaa…

.

– Honki Ponki

Bir tane hit vardi, Çiki çiki baba’dan evvel, nasil unutulur? Senay’in
söyledigi:

Honki ponki torino.
Calona bimbo boriro.
Mitsubisi hibobo kozizo.
Çikiçiki sayne tiki tak toooooook…

Ah be abicim…

– Cüceler

“Cük cük cücelerim, menim güççük cücelerim, tarlalarda boy atasiz,
ananiza tez çatasiz” diye sözleri vardi. Fantastik ögeler içeren bir halk
türküsüydü. Çok meshur olmustu.

– Törkis Kovboylar

“Ooo ooo çekilin yoldan vahsi batidan geliyorlar… Amerikanlar eskidi bunlar Törkis kovboylar, diye bir sarki yazsana” deseler bana, zevk ile yazardim, ama çikip okumazdim.

– Arkadasim Essek

Baris Manço’nun “Arkadasim Essek” diye bi sarkisi vardi. Arkadasim es, arkadasim sek, arkadasim esseeekkk… Bu nakarati idrak etmem uzun zaman almisti. “Arkada Simsek” ne alaka, ne simsegi, ne manasiz sarki, diyegicik olmustum. Halbuki ne salakmisim. Biraz hatirlatip keyfinizi yerine getireyim mi?

Sari kiz minik buzagiyi sütten kesti mi…
Kuzularla oglaklar tepisiyor mu…

Gizli Not: Yaziyi okuyan her iki kisiden biri sarkiyi söylemeye baslamistir. eminim…

– Barmen Minik

Barda durur barmen minik sise elindeeeee…
Biz çalariz o durmaz hep oynar yerinde…

Ya bu nasi sarkidir? Barmen niye minik? Yoksa barmenin lakabi mi minik? Hakan abim, Peker abim. Nasil bir ruh hali içindeyken yaptin sen bunu?

– Çile Bülbülüm

Iste klasik bir sazli sözlü eglence yeri sarkisi. Ayilarin kendini göstermesi için de bire bir. Sarki baslar baslamaz grup kendi içinde göz temaslariyla bulusur, “Allah” kismi gelince insanliktan çikmak üzere anlasir. Bakiniz simdi sarkicimiz söylüyor:

Çileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e eeeee
AaAaAaAaAhhh
Aaaaahh Çile Bülbülüm…
ALLAHHHHHH

Be hey ne oluyor!!?? Yahu bir adabi olmasin mi? Melodiye, besteye katkisi olmasin mi? Özellikle erkek vatandaslarimiz çok yapar bunu, aman korumanin ne alemi var; sirf erkekler yapar. (erkek arkadaşlar kızmasın:) ) Adam gibi adamlarin bulundugu bir grupta bu sarkiyi söyleyiniz, aksi takdirde uzak durunuz. Bir de “Allah” kismini kaçirip bir saniye sonra bagiranlar vardir ki, “Yallah” diyip kafa koyulmalidir.

– Bakkal Amca

Simdi dikkatle inceleyelim:
Bakkal amcaa … Bakkal amca
Ne var? (Bakkalin zaten sesi boru gibi, bi de “Ne var” diyo. Tam ayi.)

Unin var mi?
Var var… (Herif direk uyum sagladi.)
Sekerin var mi?
Var var… (Kesin embesil)
Yagin var mi?
Var var…
Ne duruyorsun?
Ne yapayim? (Dayanamayacagim ya. “Ne yapayim” diye soruyo çocuga patlatcağı yerde.)
Helva yapsana… Helva yapsana…

ve bunarda ’90ların akla zarar şarkıları ne yazıktır ki bi çoğunu hatırlıorum :öhh: yorumlarınızı bekliorum;) -metin alıntıdır-
YouTube – 90’ların Akla Zarar Åžarkıları (Part 1)
YouTube – 90’ların Akla Zarar Åžarkıları (Part 2)

Komik Şarkı Sözleri

1. Yatağımda duruyor saçının teli,
Deli eder bakışların beni,
Terkedip gidersen beni,
Bir çılgınlık eder vururum seni

2. Aynalara gülümsemek, aşık olmak istiyorum

3. Minareden aşağı at beni
Aşağı in tut beni…

4. Hey corc versene borc
Olmaz maykıl bende de yok

5. Sosyete kızı suzan gel kollarıma uzan..

6. Nerelerine nerelerine
Kaytan bıyıklarımı sürsem
Nerelerine

7. Şeftaliyi yemişler
Elmaları yemişler
Gülmüşler eğlenmişler
Vay ne işler ne işler, oy ne işler ne işler
Bu işler nasıl işler, benden habersiz işler

8. Ortada kuyu var yandan geç

9. Azıcık ucundan versen

10.Alt dudağını serbest bırak

11.Yaptığına şantaj denir
Böyle aska montaj denir
Şantaj,montaj,şantaj,montaj

En Komik Şarkı Sözleri

En komikleri:

Türkiye’nin popüler kültür tarihinin en çok akılda kalan, en çok dinlenen, en şakacı şarkılarını söyleyenlerin başında Yonca Evcimik geliyor.

Evcimik’in ünlü Abone şarkısının “Aboneyim abone/ Biletleri cebimde/ Ballı lokma tatlısı/ Aman haydi hayırlısı/ Daha bir güzelleştim /Bu aşk yaradı bana/ Herkes dalga geçse de/Darısı başınıza” diyen şarkı sözlerini bir dinleyen bir daha unutamadı.

Yonca Evcimik’in Bandıra Bandıra adlı şarkısının kıpır kıpır ritmini duyanlar, kendilerini piste atıp “Bandıra bandıra ye beni / Hiç doyamazsın tadıma / Bütün numaralar bende / Sen de var benim farkıma / Kalmasın aklın başka yerde / Ne işin var başka yerde / Bandıra bandıra ye beni /Hiç doyamazsın tadıma” sözlerine eşlik ettiler.

——–

Hakan Peker’in şarkısının nakaratı bir dönen espri konusu olmuştu.

“Hey zil çaldı mı / Kızlar çıktı mı/ Bizim öğretmen / Dalgayı çaktı mı / Seninki Hülya / Benimki Rüya/ Ders çıkışında / Okulun kapısında dikil ha / Hey Corç versene borç / Olmaz Maykıl bende de yok”

Peker’in müziğiyle olduğu kadar sözleriyle de dinleyenleri eğlendiren tek bir şarkısı yok. En çok akılda kalanlardan bir başkasının nakaratı da şuydu:

“Miniksin ufacıksın sen tatlı bir kaçıksın / Ufak tefek kusurlarınla gönlü açıksın / Elleri boş dursa ağzı boş durmaz/ Maşallah hali vakti pek yerinde / Kafayı bunlarla boş yere yormaz / Bir sürü güzel gacı var elinde / Barda durur barmen minik şişe elinde / Biz çalarız o durmaz hep oynar yerinde”

—–

1990’ların başında Tayfun Duygulu nakarat söyle şu sözlerden oluşan şarkıyla pop müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı:

“Hadi yine iyisin / İyisin iyisin / Sen işini bilirsin, bilirsin bilirsin / Deli dolu birisin, birisin birisin / Reçeteni ister misin / Muck! ister misin?

—–

Türk pop müziğinin en üretken sanatçılarından biri olan Mustafa Sandal da komik sözle şarkılar koleksiyonuna çok sayıda eser kazandırdı. İşte bunlardan birinin ilginç sözleri:

Bu kız beni beni görmeli / Bana kazak örmeli/ Yalnız beni sevmeli artık / Bu kız beni görmeli / Bana kazak örmeli / Muradına ermeli artık

Megastar Tarkan, ilk çıktığı dönemde söylediği Kıl Oldum Abi şarkısının sözleriyle milyonların kalbini kazandığı gibi onları aynı zamanda gülümsetmişti de.

Takmış takıştırmış / Sürmüş sürüştürmüş / Bir dağınıklık, bir rüküşlük / Kıl oldum abi / Giyinmiş rengarenk / Perperişan hali / Üstelik çorabı da kaçmış /Kıl oldum abi.

————

Gökhan Tepe’nin insanı gerçekten de şaşırtan şarkısının şu nakaratı bir süre tartışılmıştı da:” Pantolonunu sevdim / Çıkar onu bebeğim / Hadi gel bize gidelim / Gömleğini çok sevdim, çöz onu bebeğim / hadi gel bize gidelim

Yanlış Söylenen Şarkı Sözleri

Ajda Pekkan – Yakar geçerim.
Sevene zulmederim yakar geçerim.(yanlış)
Sevene zulmedeni yakar geçerim. (doğru)

Şarkı: Zeynep Dizdar/Vazgeç Gönül
Orjinali:
–Bir yangının içinde ateş böceği misali…
Söylenen:
–Bir yangının içinde ateş böceğim salih…

Söylenen:Gel Testere Gel Testere Bitsin Bu Hasret
Doğrusu:Gel Tezkere Tezkere Bitsin Bu Hasret

Duman – Helal Olsun
anlaşılan: sabah olmuş gün doğmuş heryerimde kan var.
doğrusu: sabah olmuş gün doğmuş heryerimde karlar.

Sibel Can
“Gideni bos ver!..Gelene hos gel!..Dinde baska caresi yok!..”
Dogrusu Neymis “Gideni bos ver,gelene hosgeldin’de,baska caresi yok…”

Everyway that I can
Söylenen:Ebru Banyodayken Altay Girdi Aniden

Hande Yener – Bodrum
Yanlış : Bize Verecek Kişi çok çok çok
Doğru : Vize Verecek kişi çok çok çok çok

Söylenen:Takmış koluna bilim adamını beni orta yerimden çatlatıyor.
Doğrusu:Takmış koluna elin adamını beni orta yerimden çatlatıyor.

Emre Aydın – Dipteyim Sondayım Depresyondayım
Doğrusu:kara duman çıktı raydan, asıldı eleğim
Söylenen:kara duman çıktı raydan, asıl adı emin

Benim anladığım : cemilenin gezdiği dağlar neşeli, imamım ))
doğrusu: cemilemin gezdiği dağlar meşeli, imanım

Söylenen:kandıramazsın beni susturamazsın beni durduramazsın beni ben kötüyüm seni yerim
Doğrusu:andıramazsın beni susturamazsın beni durduramazsın beni ben kötüyüm sen iyi mi ?

Serdar Ortaç – Sor şarkısında :
Yanlış : İlişki benden uzak olsun…
Doğrusu : Demiş ki benden uzak olsun

Yanlış : Sebebini sana gece gezelere aç bir sor
Doğru : Sebebini senle gece gezenlere aç bir sor

sözün doğrusu:altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
anlaşılan:farkında olmadan yerden yükseldin mi?

Bende Özledim Bende Resmin Var Şu Alemimde… (Şu an Elimde)

Söylenen:Tuttu Frutti kalbimi
Doğrusu:Tuttu fırlattı kalbimi

tarkan’dan… “onun da içi gidiyor” yerine
Ananda İşi Biliyor Oo Ooo

Söylenilen :Uçanda kuşlara mavi boncuk ben annemi özledim.
Doğrusu : Uçanda kuşlara malum olsun ben annemi özledim.

Yanlış Anlaşılmış Şarkı Sözleri – Bölüm 1

-…ne aci ne aci insan kendine ne kadar yenik…bulunmadi ihanetinin aci yurek…ne demis bu yine be?!

dogrusu soyle olacaktir:
ne aci, ne aci
insan kendine ne kadar yenik
bulunmadi ihanetin ilaci
yurek koca bir kara delik

aşkın nur yenginin bir zamanlar “ay inanmıyorum” diye bir şarkısı vardı. artık sıcaktan mıdır nedir, şarkıyı ilk duyduğumda “ayran buyurun” anlamıştım.

bir kar tanesiii bombilimin ucunaaaaaaaaaaaa —teoman

şebnem ferah-can kırıkları
benim cam kırıklarım var

(kardeşimin hatasıdır bu)şebnem ferah-çakıl taşları
bulanıkmış berrakmış kalsiyum içtin mi

teoman -paramparça: bir partakulesi üstünde babamın öldüğü yaştayım.
tarkan – gülümse kaderine: yak bütün fotoğrafları,ona ait güneş yağları.
tarkan -dudu: çiçek gibi tazecik, kıyma gibi tanecik.

levent yüksel söyler:
sustu haykıran şehir, domuşlar havalandı…. (bkz: nasıl yani)

ankaradan abim gelmiş evde bir ayran tavası, adem baba beni çok severmiş.
dogrusu: ankaradan abim gelmiş evde bir bayram havası, annem babam beni çok severmiş.

(eniştem)hafize abla aşk vurur insana bu kadar kolay sanma delikanlım
doğrusu:hafife alma aşk vurur insana …

sibel can’ın bir şarkısı vardı padişahlı falan. arada bir yerde;

“üstüme gelmeyin alamam”
“üstüme gelme inanamam”
“üstüme gelmeyin aman”

sana gitme demeyeceğim ama gitme mobilyaaaaa.
(bkz: lavinya)

kola reklamının şarkısı;
mutluluk birayla (kola reklamı ve bira ne alaka diye derin düşüncelere dalınır)
doğrusu:mutluluk bir ayna

şarkı:bulutsuzluk özleminin sözlerimi geri alamam isimli parçası.
doğrusu:hiçbir kere hayat bayram olmadı.
anlaşılan:isviçrede hayat bayram olmadı.

izel ercan
haydi şimdi bütün eller havaya
artık giydiklerimiz de havaya

şarkı: şebnem ferah, çakıl taşları

sözün doğrusu: altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
anlaşılan: farkında olmadan yerden yükseldin mi?

tarkan, dudu;

doğru olduğu söylenen: insan hata yapabilir
savunduğum: salata yapabilir

teoman – kupa kizi ve sinek valesi
bir kar tanesi bombilibili ucuna

ferda anıl yarkın
d: yeminli gittiysen orda kal bunaldım hatta hep orda kal
y: yeminli gittiysen orda kal bunaldım hatta ye portakal

sibel can:
y:gidene boşver. gelene hoşgel. dinde başka çaresi yok
d:gidene boşver gelene hoşgeldin de. başka çaresi yok

yaşar:
y:ya bu gece gel ya da delirecem
d:ya bu gece gel ya da gelir ecel

her ayrılık bir vurgun değil mi? yim yaşlarıma …
doğrusu : her ayrılık bir vurgun,değmeyin yaşlarıma ..

ebru yaşar: ben senin olmadığın heryerde yeşillenirim
ben: ben senin olmadığın heryerde işimi bilirim

şarkının adı : sabile

eller ayır sabile
yıllar ayır sabile
yollar ayır sabile
biz ayrılamayız
biz ayrılamayız

gülşen-ya tutarsa
ben ne mi yaptım allah’ım
aşkın içine düştüm kaldım
koca hasretliği gibi gönüllere maya çaldım.

teoman – rüzgar gülü

doğrusu: dibe vurduysan ya da hala düşüyorsan
anladığım: dibe vurduysan ya da hala uçuşuyorsan

teoman – paramparça

doğrusu: bugün benim doğum günüm kelimeler büyüyor ağzımda
anladığım: bugün benim doğum günüm kelimeler uyuyor ağzımda

sonuç;

doğrusu: teomanın şarkılarını yanlış anlıyorum.
anladığım: teoman kazma gibi şarkı söylüyor.

megadeth – tornado of souls

dave mustaine : in the eye of the tornado , blow me away
ben : hin di ay aklı tornadoooo …

bir kar tanesi ol, kombinin bir ucuna (teoman)

nil karaibrahimgil
sağ eller havaya pırlantalar buraya
tek (kaşımı)kendim aldım…

güne açan çiçekler gibi yala yala….
doğru hali:güne açan çiçekler gibi yaalan yalan….

tarkan’ın kır zincirlerini: kız incirlerini (al) gel

onun arabası var
güzel mi güzel
soförüde var
özel mi özel
maalesef durmuyor. (orjinali ‘maalesef ruhu yok’ muş)

mandalina yapmış söğüt dalına.

şebnem ferah:ben şarkımı söylerken istersen sesi açarsın
doğrusu:istersen kısıp bunu da yok sayarsın
anlaşılan:istersen kısıp umuda yol açarsın

mustafa sandal:en kötü ihtimalle sen beni bu dertle…
benim anladığım:artık bittim anne

yonca evcimik:aşk lazım aşk aşk
biri de şöyle anlamış:aç kazım aç aç

tarkan:çiçek gibi tazecik kıymetli bitanecik
bi arkadaş:çiçek gibi tazecik fındık gibi tanecik
kardeşim:çiçek gibi tazecik kıymık gibi tanecik

sezen aksu’nun “salla salla gül nağmeler çağlasın” şarkısını “salla salla gül memeler çağlasın” diye anlıyordum.

sen korkaksın hiç bulaşma
yaklaşmazsın gerçek aşka
demiş ki benden uzak olsun
peki niye hergün ağlıyorsun

geceler gezerneve degerete kaş keri sor

teoman bugün benim doğumgünüm;

bugün benim doğumgünüm
hem sarhoşum hem yastayım
bir parkta polisin üstünde
babamın öldüğü yaştayım

aboneyim abone
direklerin dibinde

ilkokulda, öğretmenim şarkısı:
okut, öğret ve nihayet yurda yarar bir insan et

ben: okul öğretmeni hayet, yurda yarar bir ihsan et

doğrusu: utanır insan
anladığım: utanır aleyhusselam

bir arkadaş;
açtııımmm açamadımmm kapılarııııı.
kanatlanıp uçamadığım yer mi vaaaarr.

tuğba özerk-lo lo
birşeyimi ellettirmem
mümkün değil kirlettirmem

anladığım:birşeyimi ellettirmem,kündeyi kirlettirmem

mor ve ötesi cambaz;
hedefini al piyasanı al;
hedefini al piyazını al

1. Bölümün Sonu.
Kaynak: Sözlük

Sponsorlu Bağlantılar

Komik Türkü Sözleri İçin Yorum Yap