Koşu Bandı İle Nasıl Zayıflanır

Koşu Bandı İle Nasıl Zayıflanır Koşu Bandında Nasıl Zayıflanır - Bu makaledeki notlar: koşarak kilo verilirmi koşu bandı ile..

Koşu İle Kilo Nasıl Verilir? Koşarak Kilo Kaybı

Birçok kişi çünkü kilo istediğiniz yayınlanmaya başlar. Bir dışarı en güçlü egzersizleri orada, koşma gibi kalori ve damla pound yakmak için son derece etkili bir yoldur. A 150-pound kişi çalışabilmektedir mil başına yaklaşık 100 kalori yanıyor.

Sağlıklı beslenme ilk adımdır
Eğer çalıştırarak, kilo vermek, göz önünde daha sizi tüketen eğer daha fazla kalori yakmak, sadece kilo döken devam edeceğiz umuyoruz. Yarım kilo kaybetmek için, yazmak için, egzersiz ya da yaşam fonksiyonları, yaklaşık 3.600 kalori üzerinden var. Böylece sağlıklı bir diyet ile çalışan birleştirmek gerekir. Ancak özel beslenme ihtiyaçları var İkincisi yapmak sağlıklı beslenme için temel prensipler hala geçerlidir. Daha küçük bölümleri seçerek deneyin yağlı ve yüksek kalorili gıdalar ve yeme Daha çok tahıl, meyve ve sebzeler yüksek.

Koşucular arasında bir ortak yeme hata ki kalori daha fazla yiyecek ve içecekler ekstra kalori ile egzersizle yandı için telâfi olduğunu. Bazı koşucular bile bulmak onların kilo, onların düzenli eğitim rağmen. “Stealth kalori” tüketim veya akılsız yeme önlemek için bir yolu, bir kaç hafta bir dergide yiyorsanız herşeyi yazmasıdır. Sizin gıda alımı kaydını görünce nereye diyet iyileştirilmesi gerekmektedir görmek yardımcı olacaktır. Çünkü iki kez ağzınızı bu çikolata kaplı donut geçirmeden önce düşüneceğim Ayrıca parça devam edecektir.

Nasıl kısmının boyutları kontrol ederek overeating önlemek için daha fazla ipucu alın.

Devamı:
5 Akıllı Gastronomi Kurallar İkincisi için
En iyi Gıdalar Runners için
Koşucular için Sağlıklı Snacks
Sağlıklı bir diyet için altı basit Değişiklikleri

Run düzenli
Eğer kilo vermek çalıştırmak istiyorsanız, çalıştırarak bunu kurtulmak için değil mi haftada bir kez. En iyisi her gün bir etkinlik olsun ama, eğer, mümkün değil, haftada en az 3-4 kez vurmaya deneyin. Eğer, motivasyon acı çalıştırmaya bulmak, ilham almak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Devamı:
Öncelikli Koşu olun
Top BAHANELER ve Nasıl Beat Them için çalıştırmak için
Nasıl Başlanır alışkanlık Koşu

Zorlu Keep it
Hız iş veya ara egzersiz Incorporating (kısa zaman aralıkları için çok hızlı bir hızda) için çalışan rutin olarak da kilo kaybı çabalarına yardımcı olabilir çalışıyor. Hız çalışma kısa bir süre içinde kalori büyük bir miktarda yakar. Ayrıca kas kütlesini artırmak olacak ve istirahat metabolizma iyileştirmek, daha fazla kalori yakmak için neden gün boyunca.

Hız Workouts:
Fartlek Treadmill Workout
Piramit Workout Hız

Nasıl metabolizma güçlendirmek için daha fazla ipucu alın.

Yemek Performansı
Eğer düzenli çalıştırıyorsanız ve bir uzun mesafe olay için eğitim konum, uygun beslenme özellikle de performans için önemlidir. Yemek Skipping size yeterli yakıt kas ile tren izin vermez. Size kalori tarihinde önce, (varsa) gerekli sırasında ve eksik olmamalı senin çok yoğun ve uzun egzersiz programı hemen sonra. Bu çok önemli zamanlar beslenme performans ve kurtarma önemlidir vardır.

Bir Haftada Kaç Kilo Verilir

Bir Haftada Kaç Kilo Verilir
7 günde nasıl kilo verilir – kilo verme diyetleri – sağlıklı diyetin önemi

Her gecen gun yeni yeni diyetlerle karsilasmaktayiz. Bunlarin arasindan gayet bilinclice hazirlanmis olanlar oldugu gibi sadece dikkat cekmek icin hazirlanmis olanlar da vardir. Bilinclice hazirlanan diyet zaten kendisini haftalik verilebilecek kilo kaybi ile belli eder.

Bu diyetler genelde haftada 750-1000gr lik bir kilo kaybini dogru bulurlar. Bunlarin disinda oyle ‘Mucize Diyet’ ler cikarilir ki haftada 3-4 hatta bazen 6 kilo bile verilebilecegini iddia ederler. Peki bu ne kadar mumkun? Sizler icin arastirdik. Isterseniz sonuclara hep birlikte simdi ulasalim.(Bunu hep en iyi ihtimalleri gozonunde alarak yapacagiz)

1)Her besin maddesinin vucuda kazandirdigi kalori degeri vardir. Bu protein ve karbonhidratlarin 1gr lari icin yaklasik 4 kalori iken yaglar icin 9,1 kaloridir. Bu da demek oluyor ki 9,1*1000=9100 kalorilik bir ekstra harcama 1 kilo kaybettirecektir.

2)Her insanin gunluk ihtiyaci olan bir kalori degeri vardir. 23-50 yas arasinda, 165 boylarinda, 70 kilo bir bayanin(yaklasik olarak ideal kilosunun 12 kilo ustunde) gunluk kalori ihtiyaci ortalama olarak 2500 kaloridir.

3)Gunluk yapilan egzersizlerle bu degeri 3000 kaloriye kadar cikarmak mumkun. Biz yine en iyi ihtimalleri goz onune aldigimiz icin hadi diyelim ki bu bayan arkadasimiz gunluk olarak 20km yurusun!(1200 kalorilik bir ekstra yaratacaktir)

4)Yani gunluk olarak egzersiz yapan ve bununla da kalmayip 20 km yuruyus yapan bir bayanin gunluk kalori ihtiyaci 4200 kaloriye kadar cikacaktir.

5)Hadi diyelim ki bu bayan arkadasimiz gunluk 1200 kalori iceren bir diyet uyguluyor olsun(Burda bahsettigimiz olanaksiz birseydir. Cunku gunluk 20 km yuruyen bir kisinin ayakta kalabilmesi icin en az 2000 kaloriye ihtiyaci vardir. Ama biz yine ‘en iyi ihtimalleri’ goz onunde alacagimiz icin bunu mumkunmus kabul edelim).

6)Bu da demek oluyor ki bu bayan arkadasimiz gunluk 4200-1200=3000 kalori ekstradan harciyor. Bu bir haftada 3000*7=21000 kalori eder. 21000 kalori ise 21000/9100=2.3 kilo eder.

7)Yani gunluk egzersiz yapan, 20 km yuruyen ve 1200 kalorilik bir rejim uygulayan bayan(ki boyle bir varlik dunyada yoktur!) haftada en fazla 2.3 kilo yag yakabilir!(Bu deger 20 km yuruyusu hesaba katmazsak 1.4 kilo kadardir)

Peki bu sonuc ne demek oluyor? Hani haftada 6 kilo kaybedecektiniz? Iste burda o dramatik gercek ortaya cikiyor. Kaybedilen bu 6 kilonun buyuk cogunlugu vucut suyudur. Diyet yapayim derken sagliginizdan oldunuz!

Peki gercekten sagliga zarar vermeden verilebilecek kilo kaybi ne kadardir? Bu deger haftalik 750gr ile 1 kilo arasindadir. Diyete baslamadan once hedeflerinizi bu degere gore belirleyin. Sadece bu sekilde basariya ulasmak mumkundur

alıntı

İşte Kalori Yakmanın Yöntemleri!

Az yiyor ama yine de kilo veremiyor musunuz ?

“Az yiyiyorum ama kilo veremiyorum” diyorsanız işte size kalori yakmanın püf noktaları.

Organizma, alınan veya verilen kilolara kolayca uyum sağlayıp onu korumaya programlıdır. Böylece siz diyet yapmaya başladığınızda organizmanız eski kilonuzu korumak için kıyasıya bir mücadeleye girer. Birdenbire çok düşük kalorili bir beslenme alışkanlığı edinirseniz, organizma inatla karşı çıkarak bazal metabolizmayı uyarır. Yavaş çalışmaya başlayan metabolizma kilo verme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle sağlıklı kilo vermek istiyorsanız, günlük kalori miktarını birdenbire değil, yavaş yavaş azaltın.

KASLARINIZI ÇALIŞTIRIN

İstatistiklere göre kaslı kişilerin metabolizması daha hızlı çalışıyor.
Bu nedenle kaslarınızı güçlendirecek sporlar yapın. Çünkü fiziki aktivitenin iki avantajı var: Biri kalorileri yakması, diğeri kas kütlesini genişleterek yağ kütlesinin azalmasını sağlaması.

PROTEİNİ İHMAL ETMEYİN

Et, balık, peynir, baklagil, yumurta, süt, peynir ve yoğurt değerli birer protein kaynağıdır. Aminoasit içeren bu besinler organizma için kasları inşa etmeye yarayan birer kiremit taşı gibidirler. Organizma bu aminoasitleri özümsemek için bol enerjiye, özellikle de karbonhidrat ya da yağlardan alınan enerjiye gereksinim duyar. Yani, proteinli besinler daha çok kalori yakılmasına neden olur. Ancak aşırıya kaçmamaya özen göstermekte yarar var.

Aşırı protein almak organizmayı, en çok da böbrekleri yorar. Dengeli bir diyette günlük kalori miktarının yüzde 15-20’si kadar protein alınmalıdır.

BOL BOL UYUYUN

Yorgun olduğunuz zaman metabolizma dahil tüm fiziksel işlemlerde otomatik olarak bir yavaşlama söz konusu olur. İyi bir uyku organizmayı dinlendirir. Bunun için ön hazırlık yapmanız şart. Hafif bir akşam yemeği yiyin. Hafif yemek hem iyi uyumanızı, hem de kilo almamanızı sağlar. Akşam saatlerinde yavaşlayan metabolizma, alınan kalorileri gereğince yakamaz ve vücudun belli bölgelerinde biriktirir.

ÖĞÜN ATLAMAYIN

Hele kahvaltıyı kesinlikle atlamayın. Günün bu ilk öğünü, sadece gün içinde enerjik olmanızı sağlamakla kalmaz, gece boyunca uyuyan metabolizmayı da uyandırır. Eğer kahvaltı yapmazsanız metabolizma uyanmadığı için kalori yakmayacaktır. Üstelik öğle öğününde çok acıkmış olacağınızdan aşırı besin almanız içten bile değil. Organizmanın doğal ritmi için günde 3 ana ve 2 ara öğün yemelisiniz. Bu sistemle kaloriler birikmez aksine yakılır.

MEYVE VE SEBZE YİYİN

Acıktığınız zaman atıştırma tuzağına yakalanmamak için buzdolabınızda daima taze meyve ve sebze bulundurun. Maydanoz, havuç, salatalık ve domates gibi besinleri
yıkayıp doğrayın. Üzerine limon suyu gezdirip ayrı ayrı cam kavanozlara
alın ve buzdolabında saklayın.

30 DAKİKA SPOR YAPARAK NE KADAR KALORİ HARCAYABİLİRSİNİZ?

Bisiklet
Hızlı pedal çevirerek yarım saatte 260 kalori yakabilirsiniz. Ancak yavaş giderseniz harcayacağınız kalori miktarı 90’a kadar inebilir.

Yüzme
Serbest yüzme ile 300 kalori harcarsınız. Kelebek stili ile 450 kalori, sırtüstü 240 ve kurbağalamada 200 kalori harcarsınız. İdeal olan yarım saatte tüm yüzme stillerini denemek.

Hafif koşu
Açık havada yarım saatlik bir koşu 300 kalorilik bir harcama demektir. Eğer koşmayı sevmiyorsanız, hızlı yürümekle de bu kaloriyi harcayabilirsiniz.

Tenis
Yarım saatlik tenis ile 250 kalori harcayabilirsiniz. Ancak dikkat; çiftli tenis maçı yaparsanız daha az yorulacağınızdan 50 kalori daha az harcamış olursunuz.

EV İŞİ YAPARAK NE KADAR KALORİ HARCAYABİLİRSİNİZ?

Bulaşık yıkamak 35 kal.
Örgü örmek 40 kal.
Cam silmek 50 kal.
Ütü yapmak 60 kal.
Yemek pişirmek 60 kal.
Elektrikli süpürge ile süpürmek 100-150 kal.
Merdiven çıkmak 200 kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Koşu Bandı İle Nasıl Zayıflanır İçin Yorum Yap