Kvk Nın Açılımı

Kvk Nın Açılımı Kvk Açılımı - Bu makaledeki notlar: yumatu açılımı kvk nın açılımı kvk..

Bazi Markalarin Açilimi

BAZI MARKALARIN ANLAMI

SONY: Ürün global ölçekte tasarlandığı için bütün dünya dillerinde çok rahat söylenen bir kelime aranmış ve Japonca’da güneş anlamına gelen Sony kelimesinde karar kılınmıştır.

K. V. K: 1993 yılında kurulan K. V. K. Mobil Telefon Sistemleri Ticaret AŞ, Türkiye’nin en büyük cep telefonu distribütörü. Kurucuları olan Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı ve Osman Kavela’nın soyadlarının baş harfi bir araya getirilerek oluşturulmuş bir isim.

DYO: Durmuş Yaşar ve Oğulları, Boya ve Vernik Fabrikasını kurduklarında ,Durmuş Yaşar ve Oğulları ,cümlesini oluşturan kelimelerin baş harflerini marka ismi olarak tercih ettiler

AKBANK: Sakıp Sabancı’nın geçmişi Babası Hacı Sabancı’nın memleketi Kayseri’ye uzanıyor. Aslen Kayserili olmakla birlikte iş dünyasında devleşmeleri Adana’da gerçekleşti. Sabancı ailesi 1959 yılında Adana ve Kayseri’nin baş harflerini birleştirerek Akbank’ı kurdular.; Adana-Kayseri Bankası.

YUMATU: Bir televizyon markası. İlk planda herkesin aklına Sony ya da Yamaha gibi bir Japon markası çağrışımı yapmasına rağmen bir Türk markası. Açılımı Yusuf, Mahmut ve Tuncer kardeşler.

Sponsorlu Bağlantılar

Kvk Nın Açılımı İçin Yorum Yap