Maematik Testi 3 Üncü Sınıflar İçin

Maematik Testi 3 Üncü Sınıflar İçin 3. Sınıf Matematik Zeka Soruları - Bu makaledeki notlar: 3 üncü sınıf testleri maematik testi..

Bakalım 3. Sınıf Sorusunu Bilen Çıkacakmı :d

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulları 3’üncü sınıflara dağıtılan ‘İlköğretim Matematik 3 Öğrenci Çalışma Kitabı’nda yer alan mantık sorusu tartışma yarattı. Bu sorunun ilköğretim üçücü sınıf öğrencileri için ‘kazık soru’ olduğu belirtilirken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu’na iletme kararı aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim Okulları için, Hülya Nalan Mamaç, Nevzat Ünsal ile Fatma Derya Yavuz’un yazdığı yeni müfredata göre hazırlanan İlköğretim 3’üncü sınıf Matematik Öğrenci Çalışma Kitabı’nın 85’inci sayfasındaki soru dikkat çekti. Kitapta, ‘İlginç’ başlığıyla verilen soru şöyle:
“Levent ve Bülent oğullarıyla balık tutmaya gittiler. Levent oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu. Bülent de oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu. Toplam 21 balık tutulmuştu. Levent’in oğlunun adı Mert’ti.
– Bülent’in oğlunun adı nedir?
– Her biri kaç balık tutmuştur?”
KAYNAK : Milliyet Haber

Msn açınca açılan sayfada gördüm dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istedim
Karar Sizin Geleceğimizi Bu Tip Sorularlamı Yetiştireceğiz ?
Zaten Okullarda Liseye Kadar Ayşenin Yaşı Fatoşun Elması Ahmetin Bilyelerinden başka bişi öğretmiyorlar

Sponsorlu Bağlantılar

Maematik Testi 3 Üncü Sınıflar İçin İçin Yorum Yap