Manometre Ne İşe Yarar

Manometre Ne İşe Yarar Manometre Neyi Ölçer - Bu makaledeki notlar: Manometre Ne İşe Yarar Manometre..

Bu makalede Manometre Ne İşe Yarar ve Manometre Neyi Ölçer hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Manometre Neyi Ölçer – Manometre Ne İşe Yarar? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Manometre Neyi Ölçer – Manometre Ne İşe Yarar?

Manometre Neyi Ölçer – Manometre Ne İşe Yarar?
Name:	Manometre Neyi Olcer.jpg 
Views:	760 
Size:	14,5 KB (Kilobyte) 
ID:	27736Bir manometre ölçüm basıncı için bir cihazdır. Bu atmosferik basınç ya da gaz ya da sıvı basıncı olabilir. Orada mercurial manometreler ve dijital manometreler dahil basınç manometre cihazları, birçok türü vardır.

Basit bir cıva manometresi cam boru uzunluğu kullanılarak yapılabilir. Tüp bir ucunda, mühürlenmiş ve sonra cıva tüpün böyle hiçbir hava tüpün kapalı ucunda kalıntıları yer alır. Tüp sonra eğilip bir U şekil, U bir dal üstünde mühürlü sonu, ve U. diğer kolunun üst kısmında açık sonu

U şeklinde altındaki tüpün kapalı ucunda bir vakum sonuçlarına tüp hamlede cıva gibi. Tüpün bu sonunda, hava cıva üzerinde aşağı yönlü baskı üretmektir. tüpün açık ucu sonra hava veya gaza maruz olabilir, basınç hangi ölçülür olmaktır. manometre iki tarafı da civa yüksekliği fark tespit edilecek gazın basıncı etkinleştirebilirsiniz ölçüm sağlar.

ölçme basınç bu şekilde fizik araştırma ilk günlerinde kullanılmasından dolayı basınç civa milimetre "cinsinden" (mm Hg) belirtilmiş. 1 mm Hg bir basınç ölçümü bir cıva manometre tüpü bir milimetrenin bir fark sonuçlanır basıncı ifade eder. Modern fizikçiler basıncı ölçümü için yeni bir isme sahip torr çağırdı. basınç Bir torr 1 mm Hg eşittir.

ölçümleri basınç alarak ek olarak, bir manometre da hangi hava akımı akan hızını ölçmek için kullanılabilir. hava taşıma normal atmosferik havadan daha düşük basınçlı bir bölge oluşturur. bir gaz manometre ile açık hava akımı sonunda bir alana sipariş hareketli hava hızını belirlemek için ölçüm uygulamaya konabilir baskının nasıl değiştirir.

basınç ölçümü, dijital manometre modern uygulamalar için sıklıkla kullanılmaktadır. Tıpta, manometreler ve basınç kan ölçmek için küçük manometreler hastanın solunum yollarındaki basınç izlemek için kullanılabilir kullanılabilir. Manometreler birçok endüstriyel ortamlarda, aviyonik olarak kullanılır ve hava tahminlerinde.

Sponsorlu Bağlantılar

Manometre Ne İşe Yarar İçin Yorum Yap