Mehmet Sarper Kimle Evli

Mehmet Sarper Kimle Evli Sema Sarper - Bu makaledeki notlar: sema özcan kiminle evli mehmet sarper..

Yeni Blackk Mükemmel

Hafta sonu Kuruçeşme'deki Blackk'in bünyesinde yer alan Restolounge'a gittim. Yanımda dostlarım vardı; M&M Bahçecik Kuaför'ün ortağı Mehmet, 1980'lerde Yeşilçam'da 'Gamzeli Güzel' olarak ünlenen Bahar Öztan ve işadamı olan eşi Yavuz Çolak. Blackk'in patronu Emre Ergani'yi kutluyorum. Muhteşem bir lokal yapmış. Kendimi Paris, Milano, New York'un 'A Class' bir gece kulübünde gibi hissettim. Restolounge'da beni en çok cezbeden, o çok rahat koltuklar oldu. Yemeği, koltuğa gömülerek yiyorsunuz. Harika! Ah bir de içerisi bu kadar karanlık olmasaydı da ne yediğimizi görseydik! Karanlıktan mönüyü okuyamıyor insan! Restolounge'ın dekorasyonunu Emre Ergani bizzat kendisi yapmış. Çok ama çok beğendim. Yemeğinizi yerken Boğaziçi'nin o görkemli manzarası da işin cabası. Yemeklerden de söz edeyim size: Mönüde öyle sayfalar dolusu yemek adı yok. Mönü topu topu dört yaprak. Ağırlık fusion'da (Fransız yemekleriyle, Uzakdoğu yemeklerinin harmanlanmasıyla yaratılmış bir tarz. Fransızca bir kelime olan fusion'un sözlük anlamı da birleşme, kaynaşma demek) ve sushi'de (çiğ balık, haşlanmış pirinçle hazırlanan bir Japon yemeği). Garsonlara sordum, tulum peynirli karides ızgara, Thai usulü bonfile salatası, mürekkep balıklı makarna ve elma püreli,sote lahanalı Pekin ördeği en çok tutulan yemeklermiş. Sushi de büyük talep görüyormuş. Biz de ne yedikse enfesti. Restolounge'da o gece sanki kadınlar partisi vardı. Kocası Paris'te olan Esra Gürsoy, Emre'nin nişanlısı Şebnem Işık, domuz avında olan Nurettin Hasman'ın sevgilisi Eda Taşpınar, Çiğdem Kayalı, Ender Mermerci, kızı Derin ve İpek Tuzcuoğlu gözüme çarpan yalnız hanımlardan sadece birkaçıydı. Nil Karaibrahimgil'in 'Bütün Kızlar Toplandık' adlı şarkısı gecenin özeti gibiydi. Umumi istek üzerine de bir kaç kez çalındı. Blackk'in telefon numarası: (0212) 236 72 56.

Müthiş bir masa
Restolounge'da yemek yedikten sonra saat 02.00 gibi üst kattaki Levendis Rum Meyhanesi'ne çıktım. Yine Blackk'in bünyesinde yer alan Levendis'i, Bodrum'un en popüler meyhanesi olan 'Mavi Beyaz'ın patroniçesi Beyza Gürbüzer yönetiyor. İçeride kocaman bir masada tanıdık ve sürpriz isimler birarada oturuyordu. İlk bakışta bu isimler nasıl biraraya gelmiş ve nasıl aynı masada böyle sakin sakin, tartışmasız, kavgasız oturup eğleniyor diye düşündüm! Sahnede Ercan Saatçi 'Bitlis'de Beş Minare'yi söylüyor, eski hakem Dr. Ahmet Çakar da ona vokal yapıyordu. Masada da Fatih Terim, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Beşiktaş'ın eski yöneticisi Fikret Orman, spor yorumcusu Şansal Büyüka, spor yazarı Rıdvan Dilmen, Haşmet Babaoğlu, Efe Önbilgin ve Bursaspor Başkanı Levent Kızıl oturuyordu. İçimden, 'Şimdi spor muhabirleri burada olsaydı bu grupla ilgili ne yazardı acaba?' diye düşündüm. Masadaki sohbetlerde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın adı çok sık geçiyordu. Ama olumsuz tek kelime söyleyen olmadı. En azından ben duymadım. Zaten de kısa süre kalıp ayrıldım. İlk fırsatta Levendis'e yemeğe ve eğlenmeye gideceğim.

Bu ikili çok iş yapar

Geçen gün Ayşe Barım (Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci, Mehmet Günsur gibi pek çok ünlü dizi oyuncusunun menajeri), Bircan Usallı Sılan (Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Zuhal Olcay, Fatma Girik, Filiz Akın ve Nilüfer'in basın danışmanı), uluslararası üne sahip organizatör Ahmet San ve Hülya Avşar'ın menajeri Uğur Sandal ile birlikteydim. Sohbet sırasında Ayşe ile Bircan büyük bir projeden söz ettiler. Kanal D'de reyting rekorları kıran 'Binbir Gece'nin başrol oyuncusu Halit Ergenç, Zuhal Olcay ile şarkı söylemeye hazırlanıyormuş. Birlikte küçük bir Anadolu turnesine de çıkacaklarmış. Sponsorları da hazırmış. Ayşe Barım, Halit Ergenç'in şarkı söylemekten büyük keyif aldığını zaten bir dönem de profesyonel olarak şarkıcılık yaptığını söyledi. Ayşe söyleyince ben de hatırladım. Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü mezunu Halit Ergenç geçmişte vokalistlik yapmıştı. Benim hatırladığım kadarıyla Leman Sam ve Emel Sayın'ın vokalistiydi. Halit Ergenç'e albüm yapması için de teklifler yağıyormuş. Şu televizyon sihirli bir kutu. Halit Ergenç'in dizileri tutmasaydı sesinin güzel olduğunu kim bilecekti!!! Halit'in o güzel erkeksi sesi harcanıp gidecekti.

Sosyetede erken yılbaşı

1970'lerin ünlü sinema oyuncusu Sema Özcan ile eşi Mehmet Sarper yaşamakta oldukları Paris'e dönmeden, Karaköyüm Cafe'nin sahipleri Şeniz-Yusuf Lakay onların şerefine bir yemek daveti verdi. Şeniz Hanım'ın nazik çağrısı üzerine bu yemeğe ben de katıldım. Erken yılbaşı partisi havasındaki yemekte 60-70'li yılların sevilen parçaları çalındı. Çok hoştu. Karaköyüm Cafe'nin manzarası da müthiş. Yemekler de en az manzara kadar güzeldi. Şeniz Hanım mutfak işinde gerçek bir yıldız. O gece ne ikram ettiyse kusursuzdu. Gecenin konukları arasında bulunan Güler Yiğit, sevgilisi Dr. Halil Değer, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hamit-Leyla Belli, Mutlu İlmen, Şen Akşit, Mine-Şener Koyuncu, Mehire Çizmeci ve Tezcan-Mihrinur Yaramancı da benim gibi ikrama hayran kaldılar. Son sözüm şu olacak: Karaköyüm Cafe'ye mutlaka gidin. Çok özel bir yer. Seçkin ve sakin. Üstelik hem öğle hem akşam açık. Her salı Karaköyüm Cafe'de öğle ve akşam et fondü var. İsviçre'de böyle fondü bulamazsınız. Sosları bir harika! Tel: (0212) 244 68 08.

Babylon'da Seçil Heper

Seçil Heper. Bu adı benim yaşımda olan ve Türk Sanat Müziği'ni seven herkes hemen hatırlayacaktır. 1970'li yılların assolistlerinden olan sesi ve güzelliğiyle belleklerde iz bırakan Seçil Heper kendinden 30 yaş büyük Melih Caculi'ye gönlünü kaptırınca 1977'de sahneleri bırakıp kenara çekilmişti. Melih Bey bugün 85 yaşında ve çiftin evliliği 30 yıldır sürüyor. Az daha unutuyordum: Kumar tutkunları Arnavut Prensi Melih Caculi'yi çok iyi tanır. Melih Bey İstanbul'daki çalışmalarının dışında Fransız Rivierası'ndaki ünlü Montecarlo Casinosu'nun da bir dönem müdürlüğünü yapmış. Evlendikten sonra sadece çok özel anma gecelerinde ve televizyon programlarında sahne alan Seçil Heper yeni bir albümle müzik dünyasına döndü. Bence çok da iyi etti. 'En İyileriyle Seçil Heper' adlı bu albümünün tanıtım konseri 21 Aralık Perşembe gecesi saat 21.00'de Beyoğlu'ndaki Babylon'da. Sakın kaçırmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet Sarper Kimle Evli İçin Yorum Yap