Meslek Tanitimlari

Meslek Tanitimlari Mesleklerin Kisa Tanitimlari - Bu makaledeki notlar: meslek tanitimlari meslekler mesleklerin..

Mesleklerin Kısa Tanıtımları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Meslek Tanitimlari ve Mesleklerin Kisa Tanitimlari hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Mesleklerin Kısa Tanıtımları

Mesleklerin Kısa Tanıtımları-Mesleklerin Kısa Tanıtımları-Mesleklerin Kısa Tanıtımları

Astronomi ve Uzay Bilimleri
Astronomi ve uzay bilimleri programının amacı, uzaydaki gök cisimlerinin nitelik ve nicelik bakımından özelliklerini, konumlarını, hareketlerini araştırıp incelemeler yapabilecek ve ileri teknolojinin bu hareketlerde kullanımı gerçekleştirebilecek nitelikteki teknik insan gücünü yetiştirmektir.
Bu dala ilgi duyan kişilerin matematik ve fizik derslerinde başarılı, bu bilim dalına ciddi bir ilgi duyan, sabırlı ve gözlemci kişiler olmaları beklenir.
Astronomi bölümünü bitiren öğrenciye “Astronom” ünvanı ve bu ünvanı belirten “Lisans Diploması” verilir.
Astronomi ve uzay bilimleri bölümünü bitirenler liselerde ve dershanelerde matematik ve fizik öğretmenliği yapabilirler. Başarılı öğrenciler, yüksek lisans ve doktora yaparak üniversitelerde araştırma görevlisi olarak çalışabilirler. Mezunların bir bölümü de Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı gözlem istasyonlarında ve rasathanelerde görev almaktadır. Astronom ve uzay bilimleri programını bitirenler çeşitli kurumlarda bilgisayar programlarının yazılımı ile ilgili görevleri de yönlendirilmektedir.

Beslenme ve Diyetetik
Beslenme ve Diyetetik programının amacı, beslenme ve besinlerle ilgili bilimsel ilkelerin, sağlığın korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi çalışmalarının uygulanması alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.
Beslenme bilimi biyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji ve besin bilimi ile yakından ilgili bir alandır. Bu nedenle, beslenme ve diyetetik alanında çalışacak kişilerin doğa bilimlerine meraklı ve bu alanda iyi yetişmiş olmaları gerekir. Ayrıca sabırlı, başkaları ile işbirliği yapabilen, düşüncelerini başkalarına aktarıp onları etkileyebilen kimseler bu alanda başarılı olabilirler.
Dört yıllık eğitimi başarı ile tamamlayanlara “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” ve “Diyetisyen” ünvanı verilir. Diyetisyen sağlık hizmetleri sınıfı içerisinde yer alır. Başarılı öğrenciler, beslenme ve diyetetiğin yanı sıra biyokimya, anatomi, fizyoloji, halk sağlığı ve ****bolizma dallarında lisansüstü eğitime devam edebilirler. (DEVAMI EKTEDİR)

İndirmek İçin Tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Meslek Tanitimlari İçin Yorum Yap