Müziği Sesten Ayırma

Müziği Sesten Ayırma Vokali Sesten Ayırma - Bu makaledeki notlar: müziği sesten ayırma resimli anlatım müziği..

Mp3 Kesme, Müziği Sesten Ayırma(resimli)

Goldwave programı benim uzun zamandır kullandığım bir müzik editörüdür. Bu programla:
1. Müzik türlerini birbirine dönüştürebilirsiniz.
2. İstediğiniz müziklerden istediğiniz parçaları alabilirsiniz.
3. Herhangi bir film yada klipten müzik yada ses kaydedebilirsiniz.
4. Müziklerinize echo gibi efektler verebilirsiniz.
5. Mikrofonunuzdan çift kanallı yani stereo ses kaydedip istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz, daha özelliği çok ama bu 5 özellik benim en çok kullandığım özelliklerdir. Program çok basit olmasından dolayı ses te birinci tercihimdir.

İçindeki Lamewin32 programı mp3 decoderidir. PC nizde varsa gerek yok ama mp3 olarak keydedemem şeklinde hata verirse program yüklemek gerekir.

Aşağıdaki anlatım bu programla yapabilecekleriniz sadece bir örneğidir.Anlatım uzun görünebilir ama program çok basit.

Şimdi bir vidoklipteki müziğin bir parçasını mp3 olarak kaydedelim.

İlk önce Open diyerek videoklibimizdeki müziği alalım.
Tam boy gormek ıcın tıklayın.Tam boy gormek ıcın tıklayın.
Şimdi bu klibin bir parçasını keselim.
Tam boy gormek ıcın tıklayın.Tam boy gormek ıcın tıklayın.
Ses düzeyinin düşük olduğunu gördük yükseltelim.
Tam boy gormek ıcın tıklayın.Tam boy gormek ıcın tıklayın.
Son kez bakalım ve kaydedelim(File menusunden Save As File diyerek), kalite ayarlarını ve türünü belirleyelim.
Tam boy gormek ıcın tıklayın.Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.556×443.
Artık Avril ablamızın Diary parçasının bir kısmını videoklipten alarak mp3 yapmış oldu. Bu programla mp3 ü wav a, wav ı mp3 e, ogg yi mp3 e gibi bir çok müzik türünü birbirine dönüştürebiliriz. Müzikten Sesi Ayırma

Aşağıdaki menuye giriyoruz.İlk önce karşımıza çıkan ekranda hiçbirşeye dokunmadan tamam diyelim. İstediğimiz sonucu alana kadar oradaki ayarlarla oynayabiliriz.

Goldwave 5.52 TIKLA

Müzikten Sesi Ayıran Karaoke Programının Resimli Anlatımı

Eski adıyla Cool Edit Pro yeni adı ile Adobe Audition; tam anlamıyla mükemmel bir dijital audio düzenleyici yazılım olup size dijital ses dünyasında yapabileceğinizden çok fazlasını vaad ediyor. Bu programla yapacaklarınız sınırsız zaten önceki sürümünü kullananlar bilir tam bir stüdyo. Genelde DJ ve kayıt stüdyolarında kullanılan bu programla her türlü remix ve mixleri yapabilirsiniz..
Timeline üzerinde sadece ses değil video filmleri de karelere ayırıp düzenleyebilirsiniz. AVI, MPEG ve WMV formatlarınıdesteklemektedir.
Ses dosyalrını aynı anda birden çok sayıda karıştırma işlemini, ses dosyalarına çeşitli efektleri uygulama, kendi müzik luplarınızı yaratma, mono veya sterio ses dalgasını düzenleyebilme ve oluşturduğunuz müzikleri CD’lere yazabilme özelliklerinin hepsini bu yazılımda bulabilirsiniz.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800×623 and weights 184KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800×600 and weights 169KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800×623 and weights 193KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 810×588 and weights 165KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 809×587 and weights 162KB.

Sesleri Müzikten Ayırmak Resimli Anlatım.

Bu program ile Müzikleri seslerden ayırt etmeyi öğreneceğiz. Programın kullanımı kolay arayüzü kolay ifadeleri kolay yani anlayacağınız diğer programlara nazaran daha kullanışlı ve basit bir program. Bu programla vocal Reduce veya vocal cut yapmasını öğrendiğinizde daha zor programların ( mesela acid pro, cool edit pro gibi) işlevlerine de yabancı kalmayacaksınız.

Open diyerek bir müzik dosyasını açıyoruz…

Programın içine müzik dosyamız bu şekilde yükleniyor…

Müziğin yüklendikten sonra
Vocal yerini (yani sanatçının ses gelen yerini) belirliyoruz. Burası biraz ince detaylı. Dikkat edelim. Es kaçmasın yoksa çirkin durur…

Göründüğü gibi vokal yerini keseceğimiz yeri açıyoruz. (Adımları iyi takip edelim)….

Bu bölümde vocali keseceğimiz menümüz açılıyor. Presetsden işaretli olan yeri seçiyoruz. Burada önemli olan iki şey var. Birincisi from ve too hızlarını kendiniz ayarlayacaksınız. Ama yok ayarlamazsanız program kendini otomatik olarak kendi standartına alacaktır. İkincisi ise mutlaka ön izleme yapmalısınız ki şarkının seslerini düzgün kaybedelim.

From-too ayarlarını yaptık, ön izlemeyi yaptık ve bizim istediğimiz verimi aldık. Şimdi OK diyeceğiz ve bu şekilde yüklenmesini bekleyeceğiz. Yaklaşık 5-7 saniye arasında sürer

Programi İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Müziği Sesten Ayırma İçin Yorum Yap