Narnia Nın Senaryosu

Narnia Nın Senaryosu Cocuk Filimleri Narnia 2 - Bu makaledeki notlar: narnia günlükleri 2 konusu NARNİA..

Narnia Günlükleri 2 Geliyor..

Clive Staples Lewis’in aynı adlı fantastik çocuk romanından uyarlanan ve ilk bölümü ”Aslan, Cadı ve Dolap” ile hasılat rekorları kıran ”Narnia Günlükleri”nin ikinci bölümü ”Prens Kaspiyan”, dünya sinemaları ile aynı anda Türkiye’de de 6 Haziran 2008’de vizyona girecek.

180 milyon dolara mal olan ve dünya sinemalarında 744 milyon 783 bin dolar hasılat elde eden Oscar Ödüllü ”Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap”ın devamı olan ”The Chronicles Of Narnia: Prince Caspian/Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan”, ilk 2 bölümü Cannes Film Festivali Büyük Ödülü Altın Palmiye’ye aday gösterilen ”Shrek” filmlerinin ve ”Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap”ın yaratıcısı Oscar Ödüllü yönetmen Andrew Adamson’ın imzasını taşıyor.

Senaryosu, ilk filmin de senaryosunu yazan Emmy Ödüllü senaryo yazım ortakları Chris Markus ve Stephen McFeely tarafından yazılan filmde, Oscar Ödüllü yapımcılar Mark Johnson ve Philip Steuer ile yine iş birliği yaptı.

Filmin prodüksiyon tasarımlarını ”Babe”, ”Peter Pan” ve ”The Quiet American”daki çalışmasıyla adını duyuran Roger Ford, kostüm tasarımlarını ”Shrek” ve ”Shrek 2” ile ünlenen Isis Mussenden, kurgusunu ”Shrek” ve ”Shrek 2”den tanınan Sim Evan-Jones, görüntü yönetmenliğini ”Independence Day”, ”Stargate” ve ”Because of Winn-Dixie” ile ünlenen Karl Walter Lindenlaub üstlendi.

PEVENSEY KARDEŞLER GERİ DÖNÜYOR

Walt Disney Pictures ve Walden Media’nın birlikte sunduğu ikinci ve üçüncü ”Narnia” filmlerinin başkarakterleri Pevensey kardeşleri, ilk filmde olduğu gibi William Moseley (Peter), Georgie Henley (Lucy), Skandar Keynes (Edmund), Anna Popplewell (Susan) canlandıracak. ”Prens Kaspiyan” karakterini ”The History Boys” adlı filmdeki rolüyle adını duyuran 25 yaşındaki Ben Barnes oynadı. Cesur ve güçlü Aslan karakterinin İngilizce seslendirmesini ise yine Liam Neeson yaptı.

Ölümsüz fanteziler ülkesi Narnia’da yaşanan yepyeni maceraların beyazperdeye yansıyacağı filmin konusu kısaca şöyle: ”Narnia’nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı akmaktadır. Bu nedenle tren istasyonundan hareket eden Pevensey kardeşler (Peter, Susan, Edmund ve Lucy) kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Miraz’ın hüküm sürdüğü adada bulurlar. Şeytani ruhlu bu acımasız kralı devirebilmek ve Narnia’nın eski güzel günlerini geri getirebilmek için adanın genç prensi Caspian ile güçlü Aslan’la ittifak yaparlar.”

Serinin ikinci bölümü ”Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan”, 6 Haziran 2008’de vizyona girecek, üçüncü bölümü ”The Chronicles of Narnia: The Voyage of The Dawn Treader”in ise dünya sinemalarında 2010 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Narnia Nın Senaryosu İçin Yorum Yap