Nasıl Güçlü Kadın Olunur

Nasıl Güçlü Kadın Olunur Güçlü Kadın Nasıl Olur - Bu makaledeki notlar: güçlü kadın nasıl güçlü kadın olunur..

Güçlü Kadın Nasıldır

——————————————————————————–
Yetişme tarzıyla,aile yapısıyla kendi işlerini hep kendi halletmeye çalışan akıllı, güçlü kadınlar var. Kendi paralarını kendileri kazanırlar,patlamış prizlere, contası gevşemiş su sızdıran musluklara,tamirat gereken her şeye bir erkek kadar ustalıkla bulaşırlar.

Bir erkeğe bağımlı kalmadan hayatlar kurabilirler ve özgürlerdir,faturalarını kendileri öder, eğlencesini kendi seçer,kararlarını kendileri alır,hayata karşı duruşlarında güçlü,yılmaz,verici olurlar. Sevmeyi şarap kıvamında sıkılmadan yaşamak isterler, aşkı, erkeği, duygularını; hissederek harekete geçirmek isterler ve bunu yaşarlarken büyük beklentiler ve hayallar kurarak sevdikleriyle olmazlar. Savaş alanından çıkmış olmaları, erkeğine sorun çıkartacak bir neden asla oluşturmaz. Şikayetlerini kendinde çözümler,davet edildiği akşam yemeğine alınmak yerine kendileri gitmeyi seçerler.
Yorgun eve dönüşlerinde günün yorucu taraflarını, sıkıntılarını, parasız oluşlarını, birinin canlarını sıktıklarını eşiyle yada erkek arkadaşlarıyla paylaşmaz ve onları bunlarla yormak istemedikleri gibi , kendilerine acımalarından da hoşlanmazlar.

Bu kadar güçlü oluşları, hayata karşı duruşları sonucunda, birden kimsenin onlar için acımadıklarını anlarlar ve bu ilişkilerinde kemikleşir ve sürekliliği talep edilir ve vazgeçilmez/ mecburi bir hayat tarzına dönüşür.

Patlama noktasına gelip biraz şikayet sızdırdıklarında da problemi tükenmeyen, kaprisli, kafa şişiren olurlar erkeklerinde.

Bu nedenle de terk edildiklerinde sonsuza kadar susmayı seçerler ve alınan kararı kabul edip arkalarına bakamazlar. Terk ettiği erkeği; bilir ki kadınının onun desteği olmadan da hayatını idame edebileceğini ve bu güçlü kadın portresiyle onsuz yaşayabileceğini.

Sonra güçlü kadın ayrıldığı erkeğin bir süre sonra ona mecbur bir kadınla birlikte olduğunu duyar. Her gün dır dır eden, hayattan memnun olmayan, alış-veriş yapmayı en kültürel aktiviteleri arasında sayıp, yemek yapamadıkları gibi eşleriyle akşam nereye yemek yemeğe gitsek diye düşünüp,pamuklar arasında sarmalanmaktan haz duyarlar ve huzursuzluklarını dışa yansıtarak erkeğin onlar için daha çok şey yapmalarını sağlamakta başarılı olurlar ki bu da erkeğin bir kadında en zevk aldığı noktadır çünkü erkekler kendisine mecbur olan kadına daha çok sahip çıkıp daha çok destek olurlar.

Bu erkeğin doğasındaki güçlü olma yanını besler ve kendini daha fazla güçlü, daha fazla zirvede daha fazla talep edilen olmasını sağlar. Ve tatminsizlikleriyle ilişkilerini yürüten bu kadınlar erkekleri tarafından kolay kolay terk edilmezler. Başlarına bir şey gelir, güvende olduklarını bilmek ister erkekler.

Zayıf kadınlar bu durumda hiç yıpranmadıkları gibi , giderek güzelleşirler ve hep kazananda onlar olur güçlü kadın karşısında. Yılmadan mücadele veren güçlü kadın tablosu da bunların nasıl olabildiğine akıl sır erdiremez, sorun yaratmamak ,eşine sevdiğine destek olmak isteyen tarafın aslında erkek doğasını altüst ettiğini tüm dumurluluğuyla öğrenir güçlü kadın..!

Güçlü Kadın Olmak Elinizde. Nasıl Mı..?

Sevilen biri olmaya özen gösterin

Ne kadar iyi ve anlayışlı davranırsanız davranın herkesin sizi sevmesi tabii ki imkansız. Ama en azından elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Karşınızdaki kişiden hoşlanmıyor olsanız bile size karşı pozitif duygular beslemesini sağlayabilirsiniz. Bunu bir oyun olarak düşünürseniz belki sevmediğiniz kişilere iyi davranmak daha kolay olabilir. Özellikle iş yerinde duygularınızı bir kenara bırakmanız yerinde olur. İleride karşınıza çıkacak bir iş teklifi ya da terfinin başkası tarafından engellenmesini istemiyorsanız, bazı durumlarda bir maske takabilirsiniz. Bu kural yalnızca iş hayatında geçerli değil. Özel hayatınızda da çevrenizdekilerin, örneğin beğendiğiniz bir erkeğe karşı sizin hakkınızda iyi konuşmasını istersiniz. Sevilen biri olmak size güç verir. Çünkü iş ya da özel hayatınızda başarılı olmak için hakkınızda yapılacak yorumların pozitif olması önemlidir. Çevrenizin geniş olması ve istenen biri olmak sizin daha güçlü bir kadın olmanızı sağlayabilir.

Sırlarınızı herkesle paylaşmayın

Herkesin duymasını istemediğiniz bir sorun yaşıyorsanız ya da bir sırrınız varsa bunu yalnızca dostlarınızla paylaşın, herkese anlatmamaya çalışın. Özellikle arkadaş seçiminizi yaparken, başarınızı sorgulayan ya da nasıl elde ettiğinizi merak edenleri değil, sizin mutluluğunuzdan mutlu olan kişileri arkadaş çevrenize kalmanızda yarar var. Eğer sizi ya da başkalarını kıskanan bir arkadaşınız olduğunu düşünüyoranız o kişiyle ilişkinizi yüzeysel tutmaya çalışın. Güçlü bir kişiliğe sahip olabilmeniz için güçlü arkadaşlıklara da sahip olmanız gerekir. Sırlarınızı herkese anlatmadığınız sürece sizi kıskanan kişilerin eline koz vermemiş olursunuz. Etrafmızdakiler sırlarını anlatmak isterlerse onları dinleyin ancak karşılığında kendinizinkileri onlara vermek zorunda olmadığınızı bilin.

Düşman kazanmaktan kaçının

Bazı durumlarda insanın sinirlerine hakim olması zor olabilir ya da olaylar karşısında objektif davranamayabilir. Ancak güçlü bir kadının bunları öğrenmesi gereklidir. Eğer sizinle ilgili olumsuz bir olay yaşanıyorsa ve sinirlerinize hakim olamıyorsanız, cevabınızı o anda vermeyin. Bulunduğunuz ortamdan çıkıp, iyice düşünün ve sakinleştikten sonra tavrınızı ortaya koyun. En azından derin bir nefes alıp, karşınızdaki kişiyi kendinize düşman etmeden tartışın. Çünkü bir kadın güç kazandıkça, düşmanları artmaya başlar. Bu yüzden dikkatli olun ve düşman kazanmaktan kaçının.

Başkalarına yardım etmekten çekinmeyin

Maddi ve manevi olarak güçlü hissetmek için insanlara yardım etmeniz önemlidir. Güç denilince, zaman zaman karşısındakileri ezmek zorunda kalan, disiplinli bir kadın aklınıza gelebilir. Fakat aslında güçlü olmak için başkalarına, özellikle ileride sizinle calışabilecek potansiyele sahip kişilere yardım etmelisiniz. Eğer kendi işiniz varsa, elemanlarınıza ne kadar iyi davranırsanız davranın sizden hoşlanmayan birileri mutlaka olacaktır. Bu yüzden seçtiğiniz bir vakıfa vardım edip, elemanlarınızın ve rakiplerinizin bu yardımlarınızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem yardım etmiş hem de sizden hoşlanmayan kişilerin sempatisini kazanmış olursunuz.

Kendine güvenmeli

Güçlü olabilmek yalnızca işiniz ve sosyal hayatınızda yakaladığınız başarıyla tamamlanmayabilir. İlk önce kendinize inanmanız ve güvenmeniz gerekiyor. Yaptığınız ve söylediğiniz sözlere her zaman dikkat edip arkasında durmalısınız. Kendinize güvendiğiniz takdirde etrafınızdakilerin size olan hayranlığı da artabilir. Kendine güvenmeyen bir kadın güçlü görünemez. Yürüyüşünüz, konuşmanız ve kıyafetleriniz kendinize güveninizle orantılı olarak değişir. Bu yüzden kendinize güvenin ve yaptıklarınızdan emin olun.

İş arkadaşınızla flört etmeyin

Aynı işyerinde çalıştığınız bir erkeğe aşık olmak sizi güçsüz gösterebilir. İlk başlarda hiç kimseye bahsetmek istemediğiniz ilişkinizde problemler yaşandıkça güçsüz yönünüz ortaya çıkabilir. Daha sonra çıkacak dedikodulara ve birlikte çalışmanın getirdiği olumsuzluklara yer vermemek için iş yerindeki erkeklere mesafeli davranmalısınız, işyerinde beğenilmek ve teklifleri geri çevirmek kendinize olan güveninizi ve güçlü kadın imajınızı artıracaktır.

Erkeksi bir hobiyle ilgilenin

Diğer kadınlardan farklı olun ve erkeksi bir hobiyle uğrasın. Bu sizin güçlü görünmenize yardımcı olacaktır. Mesela yelken ve otomobil yarışı gibi farklı sporlarla uğraşın. Değişik bir uğraşla ilgilenmek kendinizi iyi hissetmenizi de sağlayacaktır. Bu tarz sporlar yaparak farklı sektörlerden insanlarla sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca bu tip rekabetçi ve zorlu sporlar, iş ortamında rekabet gücünüzün de artmasını sağlayabilir. Elbette resim, müzik ya da seramik gibi hobileriniz de olabilir ama erkeksi bir hobiyle ilgilenmek erkek rakiplerinizin saygısını kazanmanıza yardım edecektir. Sizi herhangi bir kadın gibi değil, güçlü, farklı bir rakip gibi göreceklerdir.

Teknolojiyi takip edin

Teknoloji hayatı kolaylaştıran en önemli unsurlardan biri sayılabilir. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen bir kadının bu dönemde güçlü bir görünüm oluşturması biraz zor olacaktır. Eğer bilmiyorsanız kursa gitmenizde fayda var. Diğer teknolojik aletlerden ya da programlardan haberdar olmaya çalışın. Elemanlarınızın ya da patronunuzun, bilmediğiniz bir teknolojiyi size açıklamalarına izin vermeyin. Bilmiyorsanız bile, konuyu geçiştirin ve mutlaka en kısa zamanda öğrenin. Başarılı ve güçlü olmak istiyorsanız sektörünüz ve ilgi alanlarında olan teknolojik yeniliklerden kesinlikle haberdar olmalısınız. Özellikle altınızda çalışan iş arkadaşlarınızın, bulunduğunuz konuma teknolojiyi bilmeden nasıl geldiğinizi düşünmelerine izin vermeyin. Tabii ki her yeni çıkan aleti bilmeniz imkansız ama mümkün olduğu kadar bilgi sahibi olun ve ne işe yaradıklarını öğrenin.

Erkek arkadaş seçimini doğru yapın

İlişkiye başlayacağınız erkeği iyi seçmeniz gerekiyor. Eğer güçlü bir kadın olmak istiyorsanız, sizinle birlikte olacak kişinin de güçlü olması gerekiyor. Bulunduğu iş konumu, eğitim düzeyi, kültür seviyesi gibi kriterler burada oldukça önem kazanıyor. Çünkü siz ne kadar güçlü, kendine güvenen bir tip olursanız olun, sevgiliniz içine kapanık, kendine güvensiz bir erkekse siz de güçsüz görünürsünüz. Kendi kriterlerinize uyan bir erkekle birlikte olmadan önce yalnızca duygularınızla değil mantığınızla da hareket etmelisiniz. Güçlü kadınlar mantıklarını duygularının önüne geçirmeden hareket ederler. Siz de güçlü kadınların arasında yer almak istiyorsanız, duygularınızla mantığınızı dengelemekle işe başlayabilirsiniz.

Dış görünümünüze özen göstermelisiniz

Kıyafetleriniz, saçınız ve makyajınız güçlü bir görünüm sağlamanız için çok önemli. Kıyafette dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çanta ve ayakkabı seçiminiz. Çantanız ne çok büyük, ne de çok küçük olmalı. Ayakkabılarınız her zaman yeni gibi durmalı ve topuklu giymeye çalışmalısınız. Renk tercihiniz siyah ve beyaz gibi klasik renklerden yana olmalı. Özellikle iş hayatında kullandığınız kıyafetlere önem vermelisiniz. Evden apar topar çıkmış bir görünüme sahip olmamalısınız. Sanki çok erken kalkıp hazırlanmışsınız hissini vermelisiniz. Yeni işe başlıyor olsanız bile profesyonel görünmelisiniz. Unutmayın yalnızca güzel ve düzgün giyiniyorsunuz diye birçok müşteriyle görüşmeye sizi yollamak isteyebilirler. Bu gibi fırsatları iyi kullanmanız gerekiyor. Saçlarınız ve makyajınız ise olabildiğince sade olmalı, işten çok saçlarınız ve makyajınızla uğraşıyor gibi durmamalısınız.

Dünyanın En Güçlü Kadınları


Dünyanın en güçlü kadınları


Dünyanın en güçlü 100 kadını kim? Türkiye’den bu listeye girebilen kadın var mı? Forbes dergisinin geleneksel listesinin bu yılki sonuçları açıklandı.

Forbes dergisinin her yıl açıkladığı ‘Dünyanın en güçlü 100 kadını’ listesinde bu yıl birinci sırada Almanya Başbakanı Angela Merkel var. İkinci sırada ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, üçüncü sırada ise Brezilya’nın ilk kadın devlet başkanı Dilma Rousseff yer alıyor.

Türkiye’den kim listede?
Geçen yılın birincisi ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama ise bu yıl 8’inci sıraya geriledi. 100 isimden 65’inin ABD’li olduğu listede, Türkiye’den sadece Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 78’inci sıradan listeye girdi.

Lady Gaga ve Britney Spears da listede
25 yaşındaki şarkıcı Lady Gaga ve Britney Spears’ın en genç olarak girdikleri listede listenin en yaşlısı 85 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth. Kraliçe 49’uncu sırada yer alıyor.

Ortalama yaş 54
Forbes dergisi tarafından 100 güçlü kadının ortalama yaşının 54 olduğu ve bu kadınların toplam 30 trilyon doları idare ettiği belirtiliyor.

Güçlü Kadınlar…

Güçlü Kadınlar…

Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan.
Anne ve babaları tarafından böyle yetiştirilen. Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar.

Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar.

Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler.Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü…

Âşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar.

Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü.

Para var mı, işyerinde sıkıntı mı oldu, birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği. Çünkü istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz.

Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür.

Ezkaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın, tahammül edilmez kadın damgasını yerler.

Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar!

Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.
Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.

Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek birçok duygusunu okşar erkeğin. Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. Akşam eşleri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar. En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbir şeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar.

Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Güçlü Kadın Olunur İçin Yorum Yap