Nevşehir Trafik Kazaları 2007

Nevşehir Trafik Kazaları 2007 - Bu makaledeki notlar: nevşehir aksaray yolu 2007 trafik kazaları..

Nevşehir’de Zincirleme Kaza: 3 Ölü

Nevşehir’de meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Bir otomobil, bir minibüs ve 2 Tırın karıştığı kazada 3 kişi van verdi.

Metin Yapar yönetimindeki 50 AC 957 plakalı TIR, Nevşehir-Aksaray karayolunun Acıgöl İlçesi Karacaören Köyü yakınlarında önünde seyreden Mehmet Özkaya’nın (43) kullandığı 50 AN 497 plakalı otomobile çarptı. Kazanın hemen ardından Yapar’ın kullandığı TIR’a, Salih Pelteklenmez (34) yönetimindeki 50 AH 923 plakalı TIR ve bu araca da Yusuf Yılmaz yönetimindeki 50 M 8545 plakalı yolcu minibüsü çarptı. Kazada, yolcu minibüsünde bulunan Yakup Yılmaz (48) ile kızı 8 yaşındaki Rabia Yılmaz olay yerinde hayatını kaybetti.
Kazada ağır yaralanan minibüs şoförü Yusuf Yılmaz (39), hastaneye kaldırılırken yolda öldü. Zincirleme trafik kazasında otomobilden ağır yaralı olarak çıkartılan ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne kaldırılan 11 yaşındaki Rabia Özkaya’nın tedavisinin sürdüğü bildirildi.
Kazada yaralanan TIR şoförleri Metin Yapar ve Salih Pelteklenmez ile otomobil sürücüsü Mehmet Özkaya, Demet Özkaya (22), Sahre Yılmaz (26) ve 1 yaşındaki İbrahim Yılmaz, Nevşehir İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bu arada, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde, sağlık görevlileriyle tartıştı. Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafları sakinleştirdi. Yetkililer, zincirleme trafik kazasının meydana geldiği yolun buzlanma nedeniyle kaygan olduğunu bildirdiler. Kaza nedeniyle kapanan Nevşehir-Aksaray karayolu, kazaya karışan araçların yoldan çekilmesinin ardından trafiğe açıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Nevşehir Trafik Kazaları 2007 İçin Yorum Yap