Parolalı Bilgisayarı Açma

Parolalı Bilgisayarı Açma Bilgisayarda Oturum Açma - Bu makaledeki notlar: şifreli bilgisayarı açma parolalı bilgisayarı açma..

Parolalı Bilgisayarda Oturum Açma

evet arkadaşlar yanlış duymadınız parola korumalı bilgisayarda oturum açailirsiniz nasılmı program veya benzer şeyler kullanmadan vistada denemedim bilmiyorum fakat xp de işe yarıyor
şimdi madde madde anlatıyorum
1 : bilgisayar açılırken login ekranında (mavi ekran hoşgeldiniz yazısından sonra parola sorulan yer) ctrl + alt + (2 yada 3 kez) delete
tuşlarına basın komut sistemini açar gibi
2 : bu işlemi yaptıktan sonra siyah bir ekran ve üzerinde kullanıcı adınıda değiştirabileceğiniz bir pencere açılır bu pencerede kullanıcı adı yerine administrator yada guest yazıyoruz
3 : şifre kısmını boş bırakıyoruz eğer doldurursanız geçersiz sifre yada kullanıcı hatasını verir
4 : oturumumuz artık açıldı 😀 😉
5 : isterseniz kullanıcının parolasını kaldırabilir yada değiştirebilirsiniz :ok:
NOT (önemli bakmadan geçme) guest oturumunu açarsanız sınırlı bir oturum açmış olursunuz tüm fonksiyonlar tam olarak gerçekleşmez fakat bilgisayarı kullanabilirsiniz. bu işlemin tek pürüzü administrator kullanıcısı şifreli ise açılmaz ama genellikle şifre koyulmaz=)
bir teşekkürü hak ettim galiba 😀
(bu işlemi dos altındada gerçekleştire bilirsiniz fakat bir program ile siteye onuda ekliyecem onuda inceleyin ama önce upload etmem lazım 😀 yakında!!!!!………:muahaha:)

Şifresini Bilmediiniz Pc’yi Açmak

Şifresini bilmediiniz PC’yi açmak
önce pc nizi,yeniden başlatın yeniden açılırken F8 tuşuna sık aralıklarla güvenlik modu sayfası açılana kadar basın açılan sayfada klavyedeki yukarı aşarı tuşları ile güvenli moda gelin ve enter deyin sonra karşınıza çıkan soruya evet deyin ve güvenli modda pc nizi açmış bulunuyorsunuz evet şimdi sırasıyla dediğimi yapın başlat – ayarlar – denetim masası – kullanıcı hesapları – şifreli olan hesabı seçin – parola kaldır deyin uygulayın ve çıkın pc nizi yeniden başlatın Hadi geçmiş olsun.
Not:administrator hesabı şifreli ise o zaman yapacak bişi yok arkadaşlar bnm bildiğim kadarıyla bu sadece administrator’e şifre konulmamışsa….

Windows 7 De Kullanıcı Adı Ve Şifresi Olmadan Bilgisayar Nasıl Açılır?

Windows 7 Kullanıcı Adı Ve Şifresi Olmadan Bilgisayar Açılırmı? – Windows 7 yi Şifresiz Açma

Microsoft Windows İşletim Sistemleri üzerinde her bir kullanıcı için bir kullanıcı hesabı oluşturulur ve bu hesaplar için işletim sistemi içerisinde bir profil yaratılır. Böylece farklı kullanıcılar tek bir bilgisayar üzerinden birbirleri ile ilişkisiz olarak çalışabilirler.
Windows 7 işletim sistemi açılırken eğer kullanıcınıza bir parola verdiyseniz oturum açılmadan önce parola girmeniz gerekebilir. Eğer bilgisayarınızı siden başka kullanan yoksa ve bu parola girme işlemi size zor geliyorsa aşağıdaki adımları izleyerek otomatik oturum açabilirsiniz.
1. Öncelikle Win + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır (Run) penceremizi açıyoruz ve buraya aşağıdaki komut dizisini yazarak Enter‘a basıyoruz.
control userpasswords2

2. Açılan pencere üzerinden aşağıdaki seçeneğin yanındaki onay işaretini kaldırıyoruz ve geçerli kullanıcı adı ve parolamızı giriyoruz. Bir sonraki oturum açma işlemimiz otomatik olarak gerçekleşecektir.
Users must enter a user name and password to use this computer

Pc Nin Sifresini Unuttum Diyenler Programsız Şifreli Pc Açma

Eger Aabiniz Pc Şifrelediyse Veya Başka Bir Arkadaşiniz Şifreyi Kaldirma Şansimiz Varr İlk Önce Pc Ye Reset Atacaksiniz Ve F8 Tuşuna Araliksiz Basacaksiniz Karşiniza Bi Ekran Gelecek En Üsteki Güvenli Moda Gidip Enter Tuşuna Basacaz Ve Biraz Beklicez Ve Karşiniza 2 Seçenek Gelecek Ordan En Üstekİne Tiklicaz Gueste Yani Ve Admin Olarak Girecez Pc içine Sonra Başlattan Denetim Masasindan Kullanici Hesaplarina Tiklicaz Ve Yeni Şİfreyi Yazacaz Ok Licez Pc Yeniden Başlat Yapacaz Ve Busefer Sizin Koydugunuz Şifrelen Açilacaktir

ve bu yöntem biosla konulan şifreler için geçerli değildir..!
bu yöntem icin yapilacak:Bios Tan şifre konulan pc : Kasayı aç. anakart üzerinde 2-3 cm lik pil’i yerinden çıkart ve yerine tak

syskey.exe den konan şifre yani baslat/calistir/syskey.exe yapilan islem icin olmaya bilir unutanlar icinde gecmis olsun format atmadikdan sonrada düzeltmeniz zor gibi simdilik bu kadar
Saygilarimla

Sponsorlu Bağlantılar

Parolalı Bilgisayarı Açma” İçin Bir Cevap

Parolalı Bilgisayarı Açma İçin Yorum Yap