Peri Bacaları Sanal Gezinti

Peri Bacaları Sanal Gezinti Peri Bacaları Sanal Tur - Bu makaledeki notlar: peri bacaları sanal gezi peri bacaları..

Peri Bacalarına Sanal Gezi

Peribacaları ve tarihi Uçhisar Kalesi sanal ortamda canlı yayında izlenebilecek.

Nevşehir'in Uçhisar Beldesi'nde belediye tarafından oluşturulan internet sitesinde, peribacaları ve tarihi Uçhisar Kalesi sanal ortamda canlı yayında izlenebilecek.

Uçhisar Belediye Başkanı Mustafa Zuhal yaptığı açıklamada, tarihi Uçhisar Kalesi, peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadileriyle her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan beldelerinin sanal ortamda da gezilebilmesi için belediyelerine ait web sitesinden canlı yayına başladıklarını söyledi.

Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi ve kasaba çarşısına yerleştirilen hareketli kameralar sayesinde, belediyelerine ait www.uchisar.bel.tr adresinden isteyenlerin Uçhisar'ı izleyebileceğini kaydeden Zuhal, bu uygulamanın özellikte şehir dışında yaşayan Uçhisarlılar ve turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Önümüzdeki aylarda şu anda 3 olan kamera sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Mustafa Zuhal, canlı yayın sayesinde kasabadaki asayiş olaylarında da azalma yaşandığına dikkat çekti.

Zuhal, “Uçhisar Kapadokya Bölgesi'nin merkezi konumunda. Burayı çok merak eden ancak gelemeyen turistlerimiz var. Bunun yanında Uçhisarlı olup da şehir dışında yaşayan hemşehrilerimiz için böyle bir uygulama başlattık. Kasabanın çeşitli yerlerinden canlı yayınların yapıldığı web sitemizi günde yaklaşık 200 kişi ziyaret ediyor ve çok olumlu tepkiler alıyoruz. Ayrıca yurt dışındaki turistler de siteye ilgi gösteriyor. İmkanlarımız ölçüsünde kamera sayısını artıracağız” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Peri Bacaları Sanal Gezinti İçin Yorum Yap