Rakun Nasıl Bir Hayvan

Rakun Nasıl Bir Hayvan Hayvanların Kürkleri İçin Öldürülmesi - Bu makaledeki notlar: canlı canlı derisi yüzülen rakun rakun..

Bir Canlının Kürkünü Üzerinde Taşımak

Onlar sokak hayvanı ya da başıboş hayvan kavramlarına dahil olmak için hiçbirşey yapmadılar.

Bir hayvanın cesedini üzerinde taşımak Hem de bir zorunluluk olmaksızın, amaç sadece daha güzel görünebilmek Sadece insanoğlu ve kızı tarafından yapılabilecek ancak asla bir canlıya yakışmayacak bir davranış Haftalardır internette çeşitli web sitelerinde yayımlanan, gizli değil açıkça çekilmiş görüntüleri hep birlikte büyük bir acıyla izliyoruz. Rakunlar, tavşanlar, timsahlar, yılanlar, tilki, kurt, hatta kedi ve köpekler Sadece daha güzel görünebilmek için, bir moda uğruna acımasızca öldürülüyor. Kafeslerin içinden çıkarılan rakunlar, arka ayaklarından kaldırılıp, kafaları yere vurularak sözde bayıltılıyor, önce arka ayakları tarsal eklemden kesiliyor, hiç beklenmeden yüzülmeye başlanıyor. Hayvan ne olduğunu anlamadan kıpırdanmaya başladıkça, bu işi!! yapmakla görevli insanlar!! kafasına ayaklarıyla basıyor, ve hayvanın kürkünü çıkarmaya devam ediyor. İçinizden öldür artık diye yalvarıyorsunuz, hayvanın daha fazla acı çekmesini istemediğinizden. Ancak henüz ölmemiş hayvan acıyla kıvranmaya devam ederken arka ayaklarından çengele asılıyor ve ön bacakların kürkü de çıkarıldıktan sonra baş aşağı sallanan hayvanın zorlanarak da olsa kürkü iyice çekiştirilip kafa derisi tamamen çıkarılıyor.

Artık bir kürke sahip olmayan hayvanın işi böylece bitiyor ve bir kamyonet kasasındaki diğer çıplak arkadaşlarının yanına atılıyor, kürkü alınmış yüzlerce rakun cesedi bir kamyonet kasasında duruyor, ölenlerin şanslı olduğu geçiyor insanın aklından Hala yaşayanların ise, işini yapan insanlar!! için hiçbir önemi yok. Diğer çıplak arkadaşlarının yanındaki hayvan acıyla kafasını kaldırıp etrafına bakmaya çalışıyor, gördüklerine bir anlam veremediği ya da neden çıplak olduğunu anlayamadığı ortada, artık yerinde olmayan derisi ve kürkünün yüzülmesiyle bedeninden ince ince kan sızıyor. Şaşkın ve gözlerinde yaşlarla kafasını tekrar kendisiyle aynı durumda olan aynı kaderi paylaşmış, ancak artık acıdan can vermiş arkadaşlarının üzerine koyuyor ve sessizce anlamaya çalışıyor yapılanları. Neden aldınız kürkümü üstümden? Neden çıplak bıraktınız beni? Nasıl yaşayabilirim ki ben böyle? Duyduğu acıyla sessizce ölümü bekliyor diğer arkadaşları gibi Görüntüleri izleyip tepkisiz kalmak, bir insan olarak o hayvanların acısını hissetmemek mümkün değil. Ne acıdır ki, bunu yapan insanlar hiçbir şey hissetmiyor görünüyorlar. Nasıl bu kadar duygusuz ve acımasız olabiliyorlar? Sebep sadece para

Aslında düşünülmesi gereken o insanların neden bunları yaptıkları değil, bunların onlara neden yaptırıldığı Dünyada kürk kullanımı oldukça yaygın. Çok değil daha geçen sene bebek fokların Kanada’da kafalarına vurulan sopalarla öldürüldüğünü ve bembeyaz buzların kıpkırmızı kanla boyandığını görmüştük, sebep yine aynıydı. Kürk giymek çok moda!!! Geçen seneki sivil toplum kuruluşları ve hayvan sever derneklerin tepkileriyle Kanada bu sene fok avı uygulamasını durdurduğunu açıkladı. Ancak yasak avlanmalar hala devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında hayvanlar kürkleri için avlanmaya devam ediyor. İnanması çok güç ama görüntüleri izlediğinizde köpeklerin de aynı rant içinde yerini aldığı, özellikle kalın ve çift tabakalı kıl örtüsüne sahip GSD( Alman Çoban Köpekleri) ırkı köpeklerin kürkleri için özellikle kış aylarında küçük kafeslere kapatılarak, aç ve susuz bırakılarak barındırıldığı, sonrasında boyunlarına geçirilen telle boğularak öldürüldüğü ve aç ve susuz bırakılan köpeklerin o değerli kürklerinin!! kolaylıkla alındığı, bu değerli kürklerin özellikle soğuk ülkelerde kalpak ve eldiven yapımında kullanıldığı görülüyor. Hediyelik eşya, anahtarlık, masa üstü süsleri aynı şekilde köpek kürkünden yapılıyor. Bununla beraber, kediler de aynı muameleye maruz kalıyor, ancak kedilerin öldürülmesi daha zor olduğu için ve kürklerinde herhangi bir hasar istenmediğinden, ağzına bir hortum sokularak hortumun diğer ucundaki musluk açılıyor ve önce hortumun içinden geçen su, boynundan telle asılmış kedinin ağzından içeri doluyor, nefes almaya çalışan hayvanın akciğerlerine su doluyor ve hayvan boğularak can veriyor. Daha sonra yine kürkü yüzülerek hediyelik eşya, süs eşyası yapımında kullanılmak üzere alınıyor. Cansız bedeninin ise hiçbir önemi yok

Dünyada kürk elde etmek için yapılan acımasız katliam devam ediyor. Giyinmek değil, güzel görünmek uğruna hayvanlar öldürülüyor. Her yıl ünlü modacılar hazırladıkları kış kreasyonlarında kürke büyük yer veriyor, nasıl öldürüldüğü ya da neden öldürüldüğü hiç düşünülmüyor. Bir canlının soğuktan korunmak için sahip olması gereken kürkünü, moda uğruna birbirinden güzel mankenler kendi derileri üstünde podyumlarda taşıyor ve izleyen insanlar hiç o kürkün elde edilmesi için kaç tane hayvanın öldürüldüğünü düşünmüyor. Her şeyin bir adabı vardır sözünün önemi daha da oraya çıkıyor. Acımasızca canlı canlı derileri yüzülüp kürkleri alınan hayvanların katliamı tüm dünyada devam ediyor. Veteriner hekim olarak ötenazinin etiğini tartışırken, ötenazi uygulamasının acısız ve hayvanın hissetmeyeceği şekilde yapılması yasa ile kanunlara bağlanmışken, hiçbir yöntem kullanılmaksızın, hayvanların kürklerinin çalınmasını, üstlerinden alınıp insanlara bir giyim eşyası, bir süs eşyası olarak sunulmasını bir veteriner hekim olarak değil, bir insan olarak sorgulamamız gerekiyor. Soykırıma yatkın olan, şimdi de hayvanların üstündeki kürkleri çalan insanları!! protestolarla cezalandırmanın zamanı geldi. Çünkü dünyada katliam devam ediyor Çünkü dünyada her gün hayvanlar hiç de insani olmayan metodlarla öldürülmeye devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Rakun Nasıl Bir Hayvan İçin Yorum Yap