Ruh İkizleri

Ruh İkizleri Ruh İkizi Testi - Bu makaledeki notlar: ruh ikizi ruh ikizleri ruh ikizi..

Ruh İkizi Efsaneleri

RUH İKİZİ EFSANELERİ

Ruh ikizi denen şey kesinlikle vardır.

İnsanın ruh ikizi kader tarafından önceden belirlenmiştir.

Ruh ikiziniz ya da hayatınızın aşkı (beyaz atlı prens de diyebiliriz) herhangi bir çaba göstermenize gerek kalmadan, bir gün bir yerde ansızın karşınıza çıkacaktır. Bu uçakta yanınızda oturan yolcu da olabilir, cep telefonunda yanlış numara çevirip sizi arayan kişi de. Çöpçatanlık yoluyla tanıştırılan kişileri karşınıza kader değil, arkadaş veya akrabalar çıkardığından ruh ikiziniz olma ihtimali düşüktür.

Büyük aşklar nefretle başlar.

Zıt kutuplar birbirini çeker.

Birbirine aşık iki insanın seks hayatı da muhteşem olur.

Bir kere hayatınızın aşkını bulduktan sonra sorun kalmaz. İlişkiyi yürütmek, karşınızdakini tanımak için enerji ve zaman harcamanıza gerek yoktur. Çünkü ruh ikizleri birbirini zaten tanır.

Ruh ikiziniz dışında biriyle uzun ve sağlıklı bir ilişki kurmak mümkün değildir.

Ruh ikizleri akşam ne yeneceği hakkında tartışmaz, çünkü birbirinin aklından geçenleri okuyabilir. Siz suşi yemek istediğiniz halde ille de ocakbaşı diye tutturan bu adam kesinlikle hayatınızı birlikte geçireceğiniz kişi olamaz.

İlk görüşte aşk kesinlikle vardır, gerisi yalandır.

Ruh ikizleri olağanüstü yaratıklardır. Evden çıkarken sizi kapıda bekletmez, klozetin kapağını açık unutmaz, yüzünde sivilce çıkmaz, sabah uyandığında bile güzeldir.

Aşk her zaman kazanır, aşıklar her zaman kavuşur. Kavuşamazsanız dert etmeyin, belli ki o ruh ikiziniz değildi.

Benim ruh ikizi de buralarda bir yerdeymiş

Tam kafamı ruh ikizi fenomeniyle bozmuşken msn’de karşıma bir test çıktı: Ruh İkiziniz Nerede? Birtakım fotoğrafların sizde yarattığı izlenimler yoluyla sonuca varıyorlar. Yöntemini hiç anlamadım ama sonuca bakılırsa ben ruh ikizimle çoktan tanışmışım da haberim yok: “Belki sizin için basit bir tanışma olarak kalmış olabilir ama emin olun çok geçmeden o kişinin sizin ruh ikiziniz olduğunu fark edeceksiniz. Bir şekilde; ya tesadüfen yine bir araya geldiğiniz bir ortamda; aynı anda aynı cümleye başlamak gibi, aynı anda aynı yiyeceğe uzanmak gibi ufak ama garip tesadüfler yaşayarak kafanızda bir kıvılcım çakacak.” Bu kadar basit işte, geriye tanıdığım bütün erkekleri gözden geçirmek kaldı.

Ruh İkizi / Eşi Gibi Kavramların Mahiyeti Nedir?

Ruh ikizi / eşi gibi kavramların mahiyeti nedir?

Yazar: Sorularla İslamiyet, 27-3-2010

“Nefisler eşleriyle birleştirildiği zaman…” mealindeki ayette geçen nefis kelimesi, genel olarak ruh anlamında kabul edilmiştir. Ruhların eşleri ise, onların hususi cesetleridir. Dünyada birlikte olan ruh ile ceset, ölümle ayrıldılar. Berzah aleminde tek başına yaşayan ruh, kıyamette yeniden eşi olan cesetle birleşecektir. Nitekim;

“Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O da senden razı olarak dön Rabbine”(Fecr, 89/27-28) mealindeki ayette de nefis, ruh anlamında kullanılmıştır.

İkinci derecedeki bir mana olarak da, nefse sınıf, kısım, çeşit anlamı verilmiştir. Buna göre ayetin manası: “şahıslar sınıflara; mümin, kâfir, salih, fasık olarak ayrıldıkları zaman…” şeklinde olur. Bu açıklama;

“O gün sizler de üç sınıfa ayrılırsınız. Kitabı sağından verilenler… Kitabı solundan verilenler… İman ve fazilette öncü olanlar…”(Vakıa, 56/7-10) mealindeki ayetin manasına uygundur.(bk. Ebu Suud, İbn Aşur, ilgili ayetin tefsiri)..

Ayette geçen “Nefisler eşleriyle birleştirildiği zaman” ifadesiyle ilgili yapılmış açıklamaları şöyle özetleyebiliriz:

a. Ruhlar/cesetlerle birleşip yeniden dirilecek ve mahşer meydanına gidecekler.

b. Her ruh sahibi, kendi akranlarıyla bir araya gelecektir. Peygamberler peygamberlerle, veliler velilerle, şehitler şehitlerle mahşerde -cennette- birlikte olacaklar. Kâfirler de kâfirlerle, münafıklar münafıklarla, Yahudiler Yahudilerle, Hıristiyanlar Hıristiyanlarla mahşerde -cehennemde- birlikte olacaktır.

c. İnsanlar mahşer günü üç gruba ayrılır, her insan kendi konumuna uygun olan grupta yer alacaktır. (Bunlar ve diğer görüşler için bk. Taberî, Razî, İbn Kesir, Alusî, ilgili ayetin tefsiri).

Kur’an ve hadislerde “ikiz ruhu” çağrıştıran bir ifadenin olmadığı kanaatindeyiz. Bu sebeple, İslam alimleri arasında böyle bir çıkarsama asla söz konusu olmamıştır.
Okunma Sayısı : 3094

Ruh İkizini Bul……

Arkadaşlar kendi hakkınızda sormak istediklerinizi sorun ……….
Gizli aşığınız kim?

// Ruh İkizi //

RUH ESI VE RUH IKIZI NEDIR?

o zaman ruh esinizle birliktesiniz demektir. Buna ancak yureginiz ve ic gorunuz karar verecektir baskasi degil..
Ancak hepimiz bir butunun parcasi isek veya her birimiz birbirimizin yansimalariysak o zaman ayniyiz “ayna”yiz demektir. Birisine karsi yogun cekim hissediyorsak en istedigimiz ozelligi projekte
etmekteyiz yani “o kisi” olarak yansimaktayiz aslinda aradigimiz ve buldugumuzu sandigimiz her ne varsa hepsi biziz…
Yine de belki sorulariniza cevap olarak yaziyi bir kez daha okursaniz bu konuda aydinlanmis olursunuz.

Ikiz ruhlar:

Fiziki bedenlerimizi almadan once enerji boyutunda androjen (hem erkek hem disi) varliklardik. Butunlugu ve dengeyi kendi icimizde deneyimliyorduk. Fiziki boyuta maddeyi deneyimlemek uzere gelirken burada var olmak icin kutuplasmaya ihtiyac duyuldu. Bu bolunme bizim icsellik ve dissallik yonlerimizde de gerceklesti. Icsel yonumuz disi yariyi ve dissal yanimiz eril yariyi olusturdu. Fiziksele
indigimizde iki karsit enerji olarak var erkek ve disi olarak. Diger yarimiz ikiz alevimiz ya da ikiz ruhumuz olarak adlandirilir. Ikiz ruhunuz sizinle benzer titresime sahiptir gorunus olarak sadece madalyonun obur yuzudur.
Ikiz ruhlarin karsilasmasi cok nadiren gerceklesir cunku ancak fiziki enkarnasyonlarinin sonuna gelen ikiz ruhlar karsilasirlar. Dunyanin artan titresimi her seyi hizlandirmaktadir ve sonuc olarak simdi eskiden hic olmadigi kadar cok ikiz ruh karsilasmaktadir. Ayni zamanda kisinin ikiz ruhuna Kundalini yukselisi esnasinda rastlamasi da mumkundur. Bu durumda ikiz ruhlarin karsilasmasi kundalini
enerjisini guclendirecek ve erkek ve disi enerjilerin icsel olarak birlesmesi dissal deneyim olarak yasanacaktir. Bu ikiz ruhlarin karsilasmasinin mutlaka kundalini yukselisi ile baglantili olmasi
anlamina gelmez. Ikiz ruhlarin karsilasmasi tanrisal bir karardir. Her ruh yasamasi gerektiginde yasayacaktir. Eger ikiz ruhunuzun ve sizin fiziki ortamin yasakladigi bir seyi enerji boyutunda yasamaniz gerekiyorsa Tanri bir yolunu bulacak ve yasanmasi gereken yasanacaktir. Ikiz ruhlarin fiziki boyutta gercekten karsilasmalarindan yillar once etherde karsilasmalari cok rastlanan bir olaydir.
Pek cok insan es ruh ve ikiz ruhu birbirine karistirir. Ikiz ruhun karsilasmasi yarattigi cekim nedeniyle kusku goturmez. Kisinin kalmis karmik tortulari temizlenmek uzere tam kutupsal karsiti
tarafindan yaratilan buyuk enerji vakumu ile yuzeye cekilince vucutta hissedilen cok yogun enerji akisi nedeniyle hatirlama-tanima cok kuvvetle meydana cikacaktir. Kisi ikiz ruha hayal edilenin otesinde bir kuvvetle cekilir ki bu daha once hissedilmis hicbir cekime benzemez. Ikiz ruhlarin karsilasmasi somon baliklarinin akinti yukari yuzmelerine benzer bir icsel bilisi uyandirir; her seye ragmen mutlaka yapilmasi gereken bir yolculuktur. Ikiz ruhlarin karsilasmasindan dogan guc her ruhun kendi icindeki eril-disil dengelenmesini baslatir; bu ikiz ruhlarin karsilastirilmalarindaki ana sebeptir.

Ikiz ruhlarin karsilasmasi icin kullanilacak en hafif sozcuk “yogun”dur. Soz konusu olan filmlerdeki gibi bir romantizm degildir. Kisinin ikiz ruhu ile karsilasmasinin kafalardaki “Sonsuza kadar mutlu yasadilar” senaryosu ile ilgisi yoktur. Ikiz ruhlarin karsilasmalarindaki ana sebep; yeniden androjen (tam ve butun) olmak uzere yukselirken icinizdeki karsit kutuplari enerji olarak kaynastirmaya yardimci olmaktir.
Ikiz ruh iliskileri Evrendeki her sey ile ayni enerjik ritme sahiptir. Yani genisler ve buzulur. Iliski icinde bu cezbedilme ve geri puskurtulme (cekim ve tiksinme) olarak deneyimlenir. Genellikle enerjiler kaynasirken ikiz ruhlar cok yogun bir cekim hissederler daha sonra kaynasan enerjileri tanir ve dengelerken ise uzaklasirlar. Bu ritim pek cok kere tekrarlanir ve her defasinda buyuk ruhsal kargasalara ve hasarlara yol acar.

Ikiz ruhlar genellikle benzer fiziki ozellikler tasirlar iki tutkulu asIktan cok kardeslere benzerler. Baglari cok derin ve fiziksel alemin otesindedir. Ikiz ruhlar karsilasarak enerjik butunlesmelerini yasamak uzere enkarne olduklarinda karsit kutuplasmayi butunleyebilmek icin birbirlerine karsit enerjiyi yansitabilmek uzere mutlaka erkek ve kadin olarak enkarne olurlar. Aslinda bu tum kadin-erkek birlikteliklerinde boyledir ama ikiz ruhlarin iliskileri kiyaslanmayacak olcude yogun yasanir.
Ikiz ruhlarin fiziksel ortamda birlikte olmalarini engelleyecek bir durum olmasi cok yaygindir (ornegin birisi evlidir). Bu zorluk kazara yaratilmamistir. Ikiz ruh karsilasmasi kisinin tum enerji blokajlarinin kirilarak kisinin bilincinde ilahi ve dunyevi olanin kaynasmasina imkan saglamak niyetiyle olur. Sonucta kendi icinde tamamlanmis enerji duzeyinde androjen (tam ve dengeli) kisi ortaya cikacaktir. Bu sonuca giderken kisi inanilmaz zorluklarla karsilasir yogun ve acili teslimiyetler yasar ve her bilgisi inanci ve kalibi sarsilir yikilir. Kaynagimiza donus; ne gucsuz

Eger ikiz ruhunuzla karsilastiysaniz veya karsilastiginizi saniyorsaniz unutmamaniz gereken sudur; Tanri sizi onunla dunyevi bir “Mutlu ask hikayesi” yasamaniz icin karsilastirmadi.yurekler ne de dissal sevincler ve dunyevi mutluluklar arayanlar icin degildir.
Siz onunla; kendi icinizdeki butunlugunuzu kesfederken icsel dengenizi kurmak ve surdurmek icin karsilastiniz. Eger ikiz ruhunuzla iliskinizde veya diger iliskilerinizde zorluk yasiyorsaniz > acilari ve zorluklari kabul edip Tanriya teslim olmaya devam edin. Gercegin isiginin icinizde parlamasi icin yardim isteyin durumu ruhsal tekamulunuz icin ve kendinizi tanimak icin bir firsat olarak gorun. Her sey olmasi gerektigi zamand ilahi plana uygun olarak hallolacaktir. Odaginizi Tanridan ayirmayin.

Ruh ikizinizin sizde cok derin duygular ve sevgi uyandirmasi dogaldir ikiziniz sizin icinizde oldugunu bilmediginiz noktalara dokunacak ve onlari harekete gecirecektir. Bu cok karmasIk ve aci dolu olabilir ozellikle eger ikiz ruh iliskisine gunun birinde “Mutlu ask hikayesi”ne donusecek romantik bir anlam yuklemek niyetindeyseniz. Oyle degildir. Basitce aciklamak gerekirse bu sadece tanriya yururken atilan bir diger adimdir.

Es ruhlar :

Ikiz ruhlar bolundukten sonra her bir ayrilmis parca kendisini enerji olarak tamamlayacak baska bir ruhla eslesir. Bu yeni ruh ruh ikizleri gibi tam zit degildir karsi cinsin kutupsalligina sahiptir ama benzer titresimdedir. Bunlar fiziksele gelen esas es ruhlardir. Es ruhlar birbirlerini dengelerler ve birbirlerine eksIk olan fiziksel deneyimleri getirirler. Es ruhlar ikiz ruhlar gibi karsit kutuplarin kaynasmasi icin katalizor olarak calismazlar tam aksine sizin kendi enerjinizi disaridan dengeleyen ve dinginlestiren bir oyun arkadasidirlar.
Iste bu bizim insan gozuyle “Mutlu ask hikayesi” tarifimize en cok uyan iliski modelidir. Kolayca kurulmus dissal temellere dayanmayan derin bir bagdir. Esas es ruh cifti birbirini enerji olarak onurlandirir ve dengeler. Birisi dunyevi ve disa donuk iken digeri daha icsel ve ruhsaldir.

Ozet :

Tanrisalligimiza geri ondan uzaklasirken yaratilmis yolu geri yururuz ve yolda pek cok formdaki benzer enerjiyi kendimize cekeriz. Geri donerken nihai olarak ikiz ruhumuzla ve esas es ruhumuzla karsilasmadan once pek cok es ruh (oyun arkadasi) ile rastlasiriz. Her kisi sonunda ruhsal buyumenin bir parcasi olarak bu deneyimi yasayacaktir.
Hem ruh esi hem de ruh ikizi ile karsilasan biri olarak ruh esi ve ruh ikizi ile karsilasmanin farkli hem de cok farkli duygular uyandirdigini soyleyebilirim.

Ruh esinizle karsilastiginizda onunla kocaman bir hayati ne olursa olsun onun size destek olmak icin burada oldugunu anlarsiniz. O sizin eksIk yanlarinizin tamamlayicisi sivri yanlarinizin torpusudur. Hem ogretmeniniz hem ogrencinizdir arkadasinizdir sirdasinizdir. Kavgalariniz bile sadece birbirinize eksIk yonlerinizi gostermek icin bir meydan okumadir. Hem fiziksel hem ruhsal olarak hep yanininizdadir ve olacaktir..
Ruh ikizinizi gordugunuzde bunu anlarsiniz neden oldugunu anlayamadiginiz yogun bir cekim duyarsiniz. Bu duygu cok yakicidir gobeginizden iceri kizgin bir demir sokulmus gibi hissedersiniz ve
en onemlisi gozleridir. Baktiginizda kendi gozlerinizdeki seyin aynisini onda da gorursunuz “ruhunuzu”…. Dusunceleri aynidir yasadigi fiziksel mekan ayni olmasa bile ruhsal olarak ayni yoldasinizdir karakterleriniz aynidir. Hissettiginiz bildiginiz gordugunuz ve algiladiginiz her sey aynidir. Siz birbirinizle “invert”sinizdir.. Yani ters donmus goruntusu ya da asimetrik goruntusu.

Alıntıdır..

Sponsorlu Bağlantılar

Ruh İkizleri İçin Yorum Yap