S 600

S 600 Mercedes S600 Pullman Guard - Bu makaledeki notlar: dünyanın en dayanıklı arabası s 600..

Dünyanın En Dayanıklı Arabası S 600 Pullman Guard

Mercedes Öyle Bir Araba Yaptıki Bomba Atsanız Sarsılmaz S 600 Pullman Guard Adının Verildigi Limuzin 6 buçuk metre uzunluğundaki araç kurşun geçirmiyor.
Araçta 12 silindirlik 5.5 litre hacminde 517 beygirlik güç üreten motor bulunuyor. 830 Nm torka sahip olan zırhlı araçtaki güvenlik seviyesi askeri standartlarda. Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes – Benz’in 80. yıl şerefine özel olarak ürettiği S 600 ‘Pullman Guard’ güvenlik ve üst düzey konfır ekipmanlarıyla ön plana çıkıyor. Markanın amiral gemisi olan S 600 platformu üzerine geliştirilen araç Mercedes’in sınırlı sayıdaki limuzin üretim araçları kategorisine giriyor.
Devlet adamları ve ultra -zengin işadamlarına yönelik olarak geliştirlen 6 buçuk metre uzunluğundaki araç kurşun geçirmiyor. Araçta 12 silindirlik 5.5 litre hacminde 517 beygirlik güç üreten motor bulunuyor. 830 Nm torka sahip olan zırhlı araçtaki güvenlik seviyesi askeri standartlarda.
Aracın lastikleri hiçbir koşulda patlamıyor. Olası terörist saldırılara karşı B6/B7 dayanıklılık seviyesine sahip otomobil ‘devlet onaylı’ kurumlar tarafından test ediliyor. Araç, ordu standartlarındaki ufak ateşli silahlara ve el bombası dahil her türlü patlayıcıya dayanıklı. S 600 Pullman Guard’ın benzin deposu olası bir saldırıda delinirse kendiliğinden deliği kapatıyor. Araçta yangın söndürme sistemi de mevcut.
Aracın tüm gövdesi kurşun geçirmez yapıya sahip. Kapı içlerine yerleştirilen malzemeler evinizin çelik kapısının iki katı genişliğinde. Furthermore, the integrated protective features actually reinforce the body structure rather than exert extra structural strain. Mercedes bu aracı üretirken, normal bir araçta kullandığı çeliğin birkaç katı fazlasını kullanmış. Alman firmanın özel olarak ürettiği aracın bakımları ise herhangi bir yetkili Mercedes-Benz servisinde yapılabiliyor.
Mercedes, özel ürettiği aracı kimlere sattığını ve otomobilin fiyatını henüz açıklamadı. Almanların Mercedes araba Yapımında Dünyada en Dayanıklı araç Olarak Bakılmasını İstedigi S 600 ‘Pullman Guard’ Tek geçilen araç olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

S 600 İçin Yorum Yap