Saçların Yumuşak Ve Parlak Olması İçin

Saçların Yumuşak Ve Parlak Olması İçin Yumuşak Saçlar - Bu makaledeki notlar: yumuşak saçlar için saçların yumuşak ve..

Yumuşak Ve Parlak Saçlar İçin

Yumuşak ve parlak saçlar için
Malzemeler:
Çeyrek fincan elma sirkesi
Bir çorbakaşığı şifalı ot (probleminize göre ihtiyacınız olan otu listeden seçin)
Genel saç bakımı için: Biberiye yaprakları, ısırgan, dulavratotu kökü, mürver çiçekleri
Kuru saçlar için: Papatya, kara kafes otu kökü, ısırgan, mürver çiçekleri
Yağlı saçlar için: Limon kabukları, nane, limon otu

Yapılışı:
Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün.

Muhteşem Saçlar İçin Püf Noktalar

Saçlar
Hayat yorucu ve bunaltıcı olduğunda hepimiz aile, arkadaşlar ya da muhteşem saçlar gibi kendimizi avutacak bir şeyler buluruz.
Günümüzde artık doğru ürün ve tekniker neredeyse her saç tipini hızla yola getirebiliyor.
Yağlı Kökler
Evden çıkmadan önce sadece bir dakikanızı ayırıp yağlı saç köklerinize bir saç spreyi sıkar ve üzerine on saniye boyunca sıcak kurutma makinesini tutarsanız yağlı saçlardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Saç köklerinin üzerinden kurutma kağıtlarıyla da geçebilirsiniz, ama bu, daha fazla zamanınızı alabilir.
Bozulmayan Saçlar
Saçlarınızın uzun süre bozulmadan kalabilmesini istiyorsanız, saçlarınıza güçlü bir saç spreyi sıktıktan sonra başınızı aşağı eğin, saçlarınızı parmaklarınızla hareketlendirdikten sonra kurutma makinesini tutun.
Bozulan Bukleler
Güzelliğini yitirmiş bukleleri yeniden canlandırmak için saçlarınıza bir miktar su sıkın ya da suyu elinizle yedirin.
Bu işlem sabahtan saçlarınıza uygulamış olduğunuz jöle veya spreyi gibi ürünlerin yeniden işlev kazanmasını sağlayacaktır.
Kaybolan Pırıltı
Saçlarınızın pırıltısı kaybolmaya başladığında ince bir tabaka pırıltı kremi saçlarınıza iyice yedirerek bu pırıltıyı geri getirmeniz mümkün olacaktır.
Işıltılı Gölgeler
Saçlarınız kızıl veya sarıysa ve renginin solduğunu düşünüyorsanız, altın veya bronz renginde (saç renginize bağlı) bir dudak parlatıcısı alın ve yüzünüze yakın tutamlar seçerek boyayın.
Dağıtmak için ise üzerinden bir diş veya rimel fırçasıyla geçin.
Kırık ve Kısa Saçlar Telleri
Yatışmamakta inat eden ve sürekli havada duran kısa saç telleri için eski bir diş fırçasının üzerine biraz jöle sıkın ve bu saçları geriye doğru tarayın.
Veya saçlarınıza saç spreyi sıkıp havada kalan telleri temiz bir makyaj fırçasıyla arkaya doğru yapıştırmayı deneyin.
Yumuşak Saçlar İçin
Saçlarınıza biraz yumuşaklık katmak istiyorsunuz fakat elinizin altında bunun için herhangi bir ürün yok. Hemen vücut losyonunuzu alın (krem olmasın çünkü çok yağlı olur), parmağınızın üzerine bir bezelye kadar sıkın ve saçlarınıza yarısından uçlarına doğru uygulayın.
Diplerden başlamayın, saçlarınızın yağlı görünmesine neden olur.

14 Dakikada Parlak Saçlar

14 Dakikada Parlak Saçlar

Basit öneriler sayesinde saçlarınız 14 dakika sonra göz alacak.

2 dakika yıkayın

Şampuanınızı saçlarınızın cinsine göre seçmeye dikkat edin. Özel parlaklık veren formülleri tercih edebelirsiniz. Şampuanlama sonunda soğuk suyla uzun uzun durulayın. Duruladığınız suya bir parça da sirke ilave edin ya da bu işlem için özel olarak satılan durulama sirkelerinden uygulayın.

3 dakika nemlendirin

Şampuan yaptıktan sonra saçlarınızı derinlemesine besleyecek nemlendirici bir balsam uygulamanız gerekli. Ürünü saçlarınızın kökünden uçlara kadar parmaklarınızın ucuyla masaj yaparak yaymanız sizi istediğiniz parlaklığa bir adım daha yaklaştıracaktır.

4 dakika sıcak ve soğuk kurutma

Yıkamadan sonra fırçayla kıvırmaya çalıştığınız uzun saçlarınızı önce sıcak fönle kurutun. Bir sonraki aşamada ise buklelerinizi ters yöne kıvırarak bir yandan da soğuk fön tutun. Bu değişimli sıcak-soğuk hava akımı farklı renkteki saç tutamlarınızın hem şekillerini korumalarını sağlar hem de biraz daha parlamalarını…

2 dakika İyice fırçalayın

Gün içinde maruz kaldığı toz hava kirliliği gibi etkenlerin izlerinden kurtulmanın en iyi yolu yatmadan önce saçlarımızı fırçalamak. Büyükannelerimizin “Sağlıklı saçlar için günde 100 fırça darbesi” öğütlerini bir kenara bırakın. Her zaman önce uçlardan başlayın sonra yavaşça karışmış bölgelere doğru ilerleyin. Sert davranırsanız saçlarınızın dokusu kırılıp zarar görür. Bu da ışıl ışıl parlamalarını engeller.

3 dakika da boyayın

Saçlarınızın her noktasının ışıl ışıl parlamasını mı istiyorsunuz? O zaman parlaklığı garanti olan farklı renklerin birleşiminden oluşan pigmentler içeren boyalara başvurun! Kendi ten renginize en yakın olan geçici ya da yarı geçici bir rengi seçin. Ürünü talimatlarına göre uygulayın 3 ya da 4 dakika saçınızda bırakın. Ancak bu sihirli değneği gereğinden fazla kullanmamaya dikkat edin. Çünkü yapay pigmentler mutlaka saç dokusuna zarar verecektir.

Sirke İle Yumuşak Saçlar

Arkadaşlar saçınızı yıkadıktan sonra bir tasa sıcak su ve içine 2 veya 3 damla kadar sirke koyun saçınız hem parlak hemde saç kremi sürmüş gibi yumuşacık olucaktır. Merak etmeyin saçlarınız sirke kokmaz ben kendime uyguluyorum ve çok memnununm…

alıntı

Doğal Saç Maskeleri Yapabilirsiniz

Doğal saç maskeleri yapabilirsiniz

Yıpranan saçlarınız ile baş etmenin yolu çok basit. Evde yapabileceğiniz maskeler mucizeler yaratabilir…

Saçın derinlemesine bakımı için…
Saç bakım maskeleri, saç tellerini onarır ve saçların derinlemesine bakımını sağlar. Maskenizi saç yapınıza uygun olarak seçin. Etkili bakım için haftada bir kez uygulayın.
Maskeyi temiz saça uygulayın!
Hazırladığınız maskeyi temiz saça uygulayın. Maskenin saça daha iyi ve hızlı nüfuz etmesi için saçınızı sıcak bir havlu ile sarın. Maskede önerilen süre kadar bekledikten sonra bol suyla durulayın. Durulamanın sonunda diplerden uçlara soğuk su tutun.

Zeytinyağı maskesi

Malzemeler
5 çorbakaşığı zeytinyağı
2 yumurta
Bone
Yapılışı
Zeytinyağı ve yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Ballı ve zeytinyağlı maske

Malzemeler
3 çorbakaşığı zeytinyağı
2 çorbakaşığı bal
Bone
Yapılışı
Zeytinyağı ve balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.

Derinlemesine temizlik ve parlak görünüm için…
Malzemeler
1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke
Yapılışı
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan önce tekrarlamayın.

Kepekli, dökülen ya da incecelen ve kırılan saçlar için..

Malzemeler
Çemen tohumu
Yapılışı
Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik gibi sorunlara iyi gelir.

Yumuşak ve parlak saçlar için..

Malzemeler
Çeyrek fincan elma sirkesi
Bir çorba kaşığı şifalı ot, probleminize göre
• İhtiyacınız olan otu aşağıdaki listeden seçin:
Genel saç bakımı için: Biberiye yaprakları, ısırgan, dulavratotu kökü, mürver çiçekleri
Kuru saçlar için: Papatya, kara kafes otu kökü, ısırgan, mürver çiçekleri
Yağlı saçlar için: Limon kabukları, nane, limon otu
Yapılışı
Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün.

Parlak saçlar için..

Malzemeler
Bir portakal
1 çorbakaşığı bal
Birkaç damla sandalağacı yağı
Yapılışı
Portakalın suyu, su, bal ve sandalağacı yağını karıştırın. Bunu şampuan sonrası durulamada kullanın.

Yıpranmış saçlar için…

Malzemeler
Bir muz
Birkaç damla badem yağı
Yapılışı
Muzu badem yağıyla karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dk kadar saçınızda bıraktıktan sonra, maden suyuyla durulayın. Ardından şampuanlayıp saç kremi sürün.

Kuru saçlar için…

Malzemeler
Bir çorbakaşığı bal
Yarım fincan tam yağlı süt
Yapılışı
Balla sütü karıştırıp saç derisine masaj yapın ve 15 dk bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın.

Dökülen saçlar için…

Aşağıdaki malzemeler tek bir maske için değil, farklı maskelerde kullanılmak üzeredir. Bu nedenle yapılışları okursanız, her birinin ayrı maskeler olduğunu göreceksiniz.
Malzemeler
Zeytinyağı
Bal
Tarçın
2 yumurta
Alfalfa
Ispanak
Kişniş
Badem yağı
Öncelikle yeşil yapraklı sebzeler, havuç, mango, kuru kayısı, tahıllar, brüksel lahanası ve mercimek içeren protein açısından zengin bir diyetle beslenin.
Yapılışı
Maske 1: Zeytinyağı, bal ve tarçını karıştırarak bir macun hazırlayın. Bunu saç derisine masaj yaparak yedirin ve 15 dakika tutun. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 kez tekrarlayın.
Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa, taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu, saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.
Maske 2: Günde 2-3 kez saç derisine badem yağı sürün. Bu saçlarınızın daha fazla dökülmesini engeller.

Kırılan saçlar için…

Malzemeler
Hindistancevizi yağı
Misket limonu suyu
Yapılışı
Haftada iki kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Saçların Yumuşak Ve Parlak Olması İçin İçin Yorum Yap