Samsung Ve LG Birleşiyor

Samsung Ve LG Birleşiyor başlıklı bu haberi siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum. SAMSUNG Monitörler ve Lg Telefonlar ile ilgilenenler için bilgilendirici olacağını düşünüyorum. TEKNOLOJİ haberlerini takip edenler için güzel bir not…

TEKNOLOJİ haberleri,SAMSUNG monitörler, lg televizyonlar, lg telefonlar, TEKNOLOJİ, samsung

Güne Kore’nin iki devi Samsung ve LG bundan böyle iş birliği yapmayı düşünüyor.

Samsung Ve LG Birleşiyor

Amoled ekranlarıyla ön plana çıkan Samsung Display ile IPS tip LCD panel üretiminde üstünlüğü olan LG Display arasında sert çekişme söz konusu. LCD TV, monitör ve cep telefonu dünyasında süren bu rekabetin galibi olup daha fazla satış gerçekleştirmek isteyen Güney Kore merkezli iki rakip son olarak patent çakışmalarından ötürü mahkemelik olmuştu. Son gelen habere göre iki firma oturup el sıkıştı ve bu sorun aşıldı.

Firmalardan gelen açıklamaya göre sürmekte olan patent davaları iptal edildi. Yeni hedef ekran üretimi konusunda iş birliği yapmak ve olası kazanımları elde etmek için projeler gerçekleştirmek. LG Display geçen sene Samsung Display’ı OLED patentlerinin izinsiz kullanımından ötürü dava etmişti. Samsung ise cevap olarak başka bir dava açmıştı. Resmi açıklamalar gelmiş olsa da şimdilik imzalanan herhangi bir sözleşme yok.

RADİKAL

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Ve LG Birleşiyor İçin Yorum Yap