Sd Kart Silinen Dosyaları Geri Getirme

Sd Kart Silinen Dosyaları Geri Getirme Sd Karttan Veri Kurtarma - Bu makaledeki notlar: biçimlendirilen hafıza kartını geri getirme sd..

Sd Karttan Biçimlendirme Sonucu Silinen Dosyaları Geri Yükleme

arkadaşlar ben okulun mezunuyet gününde çektiğim fotoları sd kartı biçimlendirerek yanlışlıkla sildim üzerinden de baya zaman geçti (3 ay kadar) simdi neredeyse bütün recovery programlarını denedim fakat asla kesin sonuç alamadım bazı fotoğrafları buluyo bazılarını bulmuyo bulduklarınıda kaydetmiyo ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası bu konu ile ilgilenen şirketler de varmış ancak ben bunlara para vermek istemiyorum neyse çok değerli arkadaşlarım vereceğiniz cevaplar ve çözüm önerileri için şimdiden defalarca kez teşekkür ederim

Hafıza Kartından Silinen Dosyaları Geri Yüklemek

Bu program ile CompactFlash kartları (I/II), IBM Microdrives, SmartMedia kartları,
MultiMedia kartları(MMC), Secure Digital (SD) kartları, Memory Sticks, CD/DVD diskleri
vb. medyalardaki ses,yazı,görüntü ve video formatlarındaki dosyaları kurtarabilirsiniz.
Tabi bir kart okuyucuya ihtiyacınız var.

Kurtardığı Dosya Türleri :

Video :
MOV, RM, MP4 (MPEG-4 VIDEO), MPEG (MPEG,MP1, MP2, MPG, MPE), ASF (ASF, WMV, WM, WMA), AVI (RIFF V.FORMAT)

Resim :
BMP, WMF, JPEG, GIF, ICO, PSP (PAINT SHOP PRO), CDR (COREL), XIF (XEROX IMAGE), TIFF, PSD (PHOTOSHOP), RAW, PNG

Font :
TTF (TRUE TYPE FONT)

Ses
WMA, DSS, AU, AIF, OGG, MIDI, WAV, MP3, AVR, VOC, M3U, RIFF

Ben kendim bizzat denedim 1 kaç hafta önce sildiğim resimlerin hepsini geri yükledim

MediaRescue Pro
MediaRescue Pro – Data recovery software for multimedia file retrieval

En İyi Veri Kurtarma Araçları

En iyi veri kurtarma araçları

Kim düzenli olarak sabit diskinin veya bölümlerinin imajını alırsa o kişi veri kaybından korkmaz. Ücretli Norton Ghost veya Acronis True Image yazılımları dışında ücretsiz alternatifler de mevcut.

DriveImage XML
Ücretsiz yedekleme aracı “DriveImage XML”, FAT12, 16, 32 ve NTFS ile biçimlendirilmiş sabit diskleri yedekleyebiliyor ve aynı zamanda bunları geri yükleyebiliyor. “Volume Shadow Services” (VSS) sayesinde kullanımda olan sürücülerin de yedeği alınabiliyor.

Yazılım her şeyden önce pratik kullanımı ile göze çarpıyor. Yaptığınız yedeklemeleri rahatça arayabiliyorsunuz ve tüm dosyaların mı yoksa sadece seçilmiş olanların mı geri yüklenmesi gerektiğini seçebiliyorsunuz. Geri yükleme işlemi için PC’nin yeniden başlatılması gerekmiyor.

Bart’s PE Builder ile DriveImage XML’yi bir Windows-Boot CD’sinden de başlatabilirsiniz.

Download: DriveImage XML

Partition Image
Bu ücretsiz DOS aracı yedekleme için iki yol sunuyor: Acemiler için bir imajın oluşturulması ya da geri yüklenmesini sağlayan ve birbirini takip eden diyaloglar söz konusu iken uzmanlar için bir yığın-modu (batch) da mevcut.

Partition Image ile acil durumlarda PC’nize dışarıdan erişebiliyorsunuz. Nitekim araç harici bir medyaya yerleşebiliyor.

Download: Partition Image

İmaj alma çözümünü gereksiz bulup yine de önemli verilerini güvence altına almak isteyenler için ücretsiz yedekleme araçları mevcut.

Areca Backup
Önemli raporlar, dokümanlar, dijital fotoğraf arşivi veya özel MP3 arşivi. Korumaya değer veriler kendi sabit diskinizin her tarafında bulunabilir. Ücretsiz araç “Areca Backup” sadece seçili dosyaların yedeğini almakla kalmıyor aynı zamanda bunları paketleyip istek üzerine şifreleyebiliyor.

Aracın sıra dışı çalışma tarzı gerçekten sadece değiştirilen verilerin kaydedilmesini sağlıyor. Simülasyon özelliği ile yeni verilen eklenip eklenmediğini veya yeni bir yedeklemenin gerekli olup olmadığını test edebilirsiniz.

En pratik özelliklerden birisi ise alınan yedeğin ağ ortamında, harici sürücülerde veya FTP üzerinden internet ortamında saklanabilmesi. Böylece yedekler asıl bilgisayara yapılacak saldırılardan korunmuş oluyor ve istenildiği zaman geri yüklenebiliyor.

Download: Areca Backup

FileHamster
Yazılım, her kayıt işleminden sonra otomatik olarak seçili bir sürücüye yapılan gerçek zamanlı yedekleme prensibine göre çalışıyor. Verilerin farklı versiyonlarını seçebilmek için bunları yorumlarla işaretleyebilirsiniz.

Kısmi ücretsiz eklentilerle FileHamster’dan daha fazlasını çıkartabilirsiniz. Mesela “ZIP Plug-in” ile yedeklerinizi sıkıştırıp yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Download: FileHamster

Evinizdeki bilgisayar ile laptopunuzu veya Büro-PC’nizdeki verileri eşitlemek için güvenilir bir Eşitleme-Aracına ihtiyacınız olacak. Size favorilerimizi tanıtacağız.

PowerFolder
Açık kaynak kodlu yazılım PowerFolder, tüm dizinleri başka bir PC ile eşitlemek için biçilmiş kaftan. Bu iş için eşitleme yapılacak PC’ler yerel ağda veya internet ile birbirine bağlı olabilirler.

Yazılım kullanıcıya eğer isterse 1 GB’lık web-kaydetme-alanı da sunuyor. Bu alanda dosyalar bir şifre ile korunabilir, geçici olarak kaydedilebilir veya tam bir çökme sonrası buradan geri yüklenebilir. Bu özellik şuan beta aşamasında.

PowerFolder’ı kullanmanızı gerektirecek başka bir durumda arkadaşlarınıza veya tanıdıklarınıza sabit diskinizin belirli kısımlarına erişim sağlamak olabilir. Böylece şahsi ve ufak çapta bir Dosya-Paylaşım-Ağı oluşturmuş olursunuz.

Download: PowerFolder

SyncToy
Microsoft’un kendisinden de SyncToy adındaki araç geliyor. Bu araç iki bilgisayar arasında eşitleme işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca birbirinin aynısı olan dosyaları da tanıyıp farklı klasörleri kombine edebiliyor.

Verilerinizi PC – laptop arasında, MP3 çalar, cep telefonu, PDA veya dijital kameranız ile değiş tokuş etmeniz SyncToy için bir fark oluşturmuyor. Ayara göre yazılım aranan verileri kopyalıyor veya iki cihaz arasında eşitleme yapıyor.

Download: SyncToy

Tüm önlemlere rağmen yinede bir veri kaybı gerçekleşirse umudunuzu kaybetmeyin. Doğru kurtarma araçları ile bazı dosyalarınızı tekrar hayata döndürebilirsiniz.

Recuva
Dikkatsizce yapılan bir tıklama ve veriniz çoktan byte cennetinde. O anda sükûnetinizi koruyup doğru işlemleri gözden geçirirseniz hiçte endişe edecek bir durumunuz kalmaz.

Ücretsiz yazılım Recuva ile ebediyete göçen verileriniz orijinal tarih ve saatleri ile yeniden geri geliyor. Verilerinizi Windows çöp kutusundan, dijital kameranızın hafıza kartından veya MP3 çalarınızdan silmiş olmanız program için bir kıstas değil.

Önemli: Araç verileri kurtarmak istediğiniz bölüm üzerine yüklenmemeli. Ayrıca programı ne kadar erken kullanırsanız verilerinizi geri getirme şansınız o kadar artar.

Download: Recuva

IsoPuzzle
Dosyalarını CD veya DVD’ ye yedekleyenler de veri kaybından kurtulmuş sayılmaz. Eskime payı veya ufak çizikler: IsoPuzzle, Windows’un nefesinin tükendiği anlarda bile disklerinizden verileri kurtarabiliyor.

IsoPuzzle okunabilir tüm sektörleri buluyor ve bunları daha sonra yazdırabileceğiniz bir ISO dosyasına kaydediyor. Biraz sabır ile kaybettiğinizi sandığınız dosyaları kurtarabilirsiniz.

Pratik: Okuma işlemi askıda kalırsa veya sektörler tamir edilemeyecek durumda ise yazılım, kurtarma işlemini başka bir CD/DVD sürücüye sahip PC’ye aktarmanıza olanak veriyor. Bu iş için IsoPuzzle istek üzerine o ana kadar okunmuş sektörlerin bulunduğu bir aktarma dosyası oluşturuyor.

Download: IsoPuzzle

Mmcard Recovery 3.0 Hafıza Kartı Ve Hd Den Silinen Resim, Video, Müzik Kurtarma

Formatlanmış veya silinmiş belleklerden ve HD den; resim, video ve ses dosyalarını
kurtarmak için geliştirilmiş bir programdır.

Desteklediği depolama birimleri:

 • SmartMedia SM
 • CompactFlash CF
 • Secure Digital SD
 • Memory Stick MS
 • Sony Memory Stick
 • MultiMedia Card MMC
 • Digital Cell Phones
 • Secure Digital SD
 • PDAs
 • Zip Disks
 • Hard Disks
 • PCMCIA PC
 • Floppy drive readers
 • IBM Micro Drive
 • Any compact flash
 • Any memory stick

Desteklediği Flash Kartlar:
Manufacturers of Digital Media – Apacer, Agfa, AVB, Canon, Casio, Compaq, DataPack Portable PC Card, DataTraveler 2.0, Dycam, NEC Digimaster, Epson, Ericsson, Everex, Fuji, Fujitsu, Hitachi, Hama, HP, Intel StrataFlash, JVC, Kingston, Kingmax, Kodak, Konica, Kyocera, LG Electronics, Memorex, Minolta, Mitsubishi, Mustek, Nikon, Olympus, Panasonic, PC Card Hard Drive, Pentax, Philips, Polaroid, Pontis, PQI, Promaster by Wolfe’s Camera, Pretec, RCA, Ricoh, Ridata, Ritek, Samsung, SanDisk, Sanyo, Sharp, Sony, Sigma, Sound Vision, SuperMedia, SuperMedia Pro, Super Talent, Transcend, Toshiba, Verbatim, Umax, Vivitar, Xelo, Flash RAM, Ramjet, Yashica ve diğerleri.

Desteklediği Dosya Türleri:
BMP GIF JPG , JPEG PNG TIF , TIFF Canon Raw File (CRW, CR2) Fuji Raw File (RAF) Kodak Raw File (DCR) Minolta Raw File (MRW) Nikon Raw File (NEF) Olympus Raw File
(ORF) RIFF Pentax Raw File
(PEF) Zigma Raw File
(X3F) AVI MID , MIDI MOV MPG , MPEG WAV

Sürüm: 3.0
Kısıtlamalar: Shareware (Dosyaları bulur ama kurtarmaz)
Boyut: 2.7 MB
Buradan İndir

Hafıza Kartı Koruması

arkadaşlar hafıza kartında kart okuyucuyla bır değişiklik yapamıyorum disk korumalı dıyor bu korumayı nasıl kaldırabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Sd Kart Silinen Dosyaları Geri Getirme İçin Yorum Yap