Sevgiliyi Unutma Yolları

Sevgiliyi Unutma Yolları Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları - Bu makaledeki notlar: eski sevgiliyi unutma yolları sevgiliyi unutma..

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Bahar bitti, yaz geldi, eski sevgiliyi unutup, yeni aşka yelken açacaksınız ama ne mümkün!

Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin, durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini, karısını, kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. İşte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri.

1. Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın: Tamam, arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda, belki mailleşmeye başlayabilirsiniz.

2. Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın: Kabul edin içten içe onu görmek istiyor, üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz?

3. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun, bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla, göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. Şurası göz göze geldiğimiz yer, diye başlarsınız sonra.

4. Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir, ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece, ruhunuzu rahatsız edecektir benden söylemesi.

5. Onun dinlediği şarkıları, seyrettiği dizileri unutun: Playlist’inizden bir iki şarkı eksilse ölmezsiniz ya. Hiç gereği yok. Hatta gidin, hiç tanımadığınız, dinlemediğiniz şarkıcıların CD’lerini, ülkelerin müziklerini satın alın.

6. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yok edin: Nedenini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. Yöntemi seçmek de size kalsın. 4. maddedeki prensibi uygulayabilirsiniz.

7. Evin dekorasyonunu değiştirin: En temizi başka bir semte taşınıp yeni bir hayata başlamak ama ha deyince olacak iş değil. O zaman siz de evdeki eşyaların yerlerini, şekillerini değiştirin. Özellikle onun her zaman oturduğu koltuğun yerini…

8. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın: Hafızayı en hızlı tetikleyen şey koku alma duyusu. Parfümün kokusunu aldığınız an, en mutlu anınıza dönebilirsiniz. Çok tehlikeli!

9. Tatile çıkın: Başka yerlerde, başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir. Ama dikkat edin de, daha önce birlikte gittiğiniz bir yer olmasın. Tabii bazı bünyeler farklı prensiple çalışıyor olabilir. İnadına gidip, anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz.

10. Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin: Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına, ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin.

11. Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının, sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıldönümü, onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.

12. Telefon numarasını, mesajlarını silin: Böylece bir gece vakti içip içip onu aramanız zorlaşır, dönüp dönüp gönderdiği aşk mesajlarını okuyup içinizi kanırtmazsınız.

13. Aldığı hediyelerden kurtulun: Tamam o kolye altın olabilir ama ruh sağlığınızdan daha mı kıymetli? Ya satın parasını çatır çatır yiyin, ya da birine verin.

14. İyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. Şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki, yelkenleri suya indirmeyin.

15. Yeni bir şeyler öğrenin: Bir kursa filan yazılabilirsiniz. Böylece aklınız başka şeylerle meşgul olur, kendiniz için de iyi bir şey yapmış olursunuz. Hem belli mi olur, yeni biriyle tanışırsınız.

16. Altı ay uykuya yatın: Şu ana kadar sıraladıklarımın hiçbiri işe yaramadıysa, ütopik olmakla birlikte bu seçeneği deneyebilirsiniz. Belki iyi bir uyku çekince hayat daha iyi olur.

17. Kendinizi yenileyin: Sürekli saç şekliyle, rengiyle oynamak depresyon belirtisi derler ama her zaman değil. Aynada yeni birini görmek içinizi açabilir.

18. Romantik komedilerden uzak durun: En sevdiğiniz tür olabilir ama bu tip filmler insanı olmayan erkeklere/kadınlara bile aşık etme kapasitesine sahip. Sinemadan çıkar çıkmaz cep telefonuna sarılırsanız, telafisi mümkün olmayan hatalara imza atabilirsiniz.

19. Hüzünlü aşk şarkıları dinlemeyin: Bir süre bazı müzik türlerini, bazı şarkıcıları hayatınızdan çıkarmanız gerekecek. Örneğin Celine Dion. Gerçi onu kim niye dinler anlayabilmiş değilim ama… Buna karşılık Burak Kut’tan tüm unutmaya çalışanlar için gelsin: Yaşandı bitti saygısızca, haydi zıpla…

20. Onu düşünmeye başladığınızda fizik problemi çözün: Tamam kabul ediyorum; bunu ben de yapamam. Ama beynin rasyonel tarafını çalıştırmak için hiç değilse Sudoku çözün bari.

21. Ayakta duramayacak kadar uykunuz gelmedikçe yatmayın: Uykunuz kaçınca onu düşünmeye başlarsınız, onu düşününce zaten uyku gelmez.

22. Evdeki battaniyeleri yok edin: O melankoliyle altına girmeye kalkarsanız uzun süre çıkamazsınız.

23. Second Life’ta yeni bir siz yaratın: Değişim her zaman içten dışa olmaz. Girin Second Life’a, yaratın şöyle alımlı, yakışıklı, seksi, işinde başarılı bir karakter. Elinizi sallasanız ellisi. Bu gazla gerçek hayatta da engel tanımazsınız artık.

24. Extreme sporlara başlayın: Can derdine düşünce, eski sevgilinin acısı kalmaz. Aman dikkat adrenalin bağımlısı olmayın.

25. Yeni bir sevgili bulun: Eveeet, geldik meselenin özüne. Önceki maddeleri de uygulayın tabii ama eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolu yenisini bulmaktır. Ama tabii burada zamanlama ve kimi seçtiğiniz çok önemli. Öyle birisini bulmalısınız ki, aklınızı başınızdan alsın. Aksi halde, kimse onu unutturamıyor diye paniğe kapılırsınız. Yok öyle bir şey tabii. Vallahi yok.

Eski Sevgiliyi Unutmanın En Kestirme Yolu Hangisidir?

Eski sevgiliyi unutmanın en kestirme yolu hangisidir?

Onu Unutmanın 10 Yolu

Dünyada hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Aşk da öyle! Hayal kırıklıkları, engellemeler, uyumsuzluk gibi etkiler ilişkinizi bir anda noktalamak zorunda bırakabilir.

Peki bunları göğüslemeye ve onu unutmaya hazır mısın? Cevabın “hayır” ise işte sana onu unutmanı kolaylaştıracak 10 iyi yol…

1- Arkadaşlarınla konuş
Unutma ilk ayrılık acısını yaşayan sen değilsin. Arkadaşların, aile fertlerin ve daha çevrendeki bir çok kişi, en az bir kez yaşamıştır bu olayı! O halde neden onlardan yardım almıyorsun? Konuştukça açılacak ve duygularını daha iyi tahlil etme fırsatı bulacaksın.


2- Gerçek duygularını test et
Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.


Onu unutmanın 10 yolu

3- Görmemeye çalış
Ne demişler: “Gözden uzak olan gönülden ırak olur.” Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

4- Ailene zaman ayır
Sevgilin varken, ailen yüzünü görmeye hasretti. Şimdi onlara bir güzellik yap ve sevgiline ayırdığın zamanı onlara ayırmaya çalış. Dinginlik, huzur, güven hepsi bir arada! İlk zamanlar biraz sıkılır gibi olsan da, zamanla çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsin.

5- Onu arama
Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu ilişkinizi gereksiz yere uzatmaktan ve ikinizin de daha çok üzülmesinden başka bir işe yaramaz. Kendine hakim ol ve ne olursa olsun onu aramamaya çalış. Zamanla bu duruma alışacaksın.

6- Eğlenmene bak
Sanki sadece sevgilinle birlikteyken eğlenebilirmişsin düşüncesinden vazgeç. En yakın arkadaşlarınla dışarı çık, sinemaya git, bowling oyna, kırda piknik yap… Emin ol, bundan da çok zevk alacak ve sevgilin olmadan da keyifli vakit geçirebileceğinin farkına varacaksın.

7- Ona ait olan eşyaları ortadan kaldır
Fotoğraf, mektup, ya da sana aldığı bir hediye… Ondan geriye kalan her şeyi ortadan kaldır. Böylece onunla ilgili anılarının depreşmesini önlemiş olursun. Ama sakın hiçbirini imha etme. İleride onlara baktığın zaman acı çekmeyeceğin günler de gelecek.

8- Zamana bırak
“Zaman her şeyin ilacıdır” derler. Ayrılığın ilk günlerinde çok acı çeksen de, zamanla aklına bile gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Bunun için üzülmene ve kendini yıpratmaya değmez.

9- Hobilerini geliştir
Onu kafandan uzaklaştırman için en iyi yollardan biri de yeni hobiler edinmen ve kendine bol bol zaman ayırman. Böylece onu düşünme fırsatını bulamayacaksın. Özellikle arkadaşlarınla birlikte yapacağın spor aktiviteleri çok işine yarayabilir.

10- Olumsuz yönlerini düşün
İlişkiniz boyunca mutlaka hoşuna gitmeyen davranışları olmuştur. Onu özlediğin zamanlarda birlikte geçirdiğiniz güzel anlar yerine, olumsuz yönlerini düşünürsen onu daha kolay unutabilir, hatta nefret bile edebilirsin.

Aşk Acısını Atlatmanın , Onu Unutmanın Yolları

Aşk acısını atlatmanın , onu unutmanın yolları

AŞK ZATEN İLİŞKİ BİTTİĞİ ANDA BAŞLIYOR, KİMSE BİRLİKTEYKEN DEĞERİNİ BİLEMİYOR BU DUYGUNUN, AŞK ACISININ EN KÖTÜ DÖNEMİ İLK 1 AY NEKADAR İSTESENİZDE UNUTMANIN HİÇ BİR YOLU YOK , HERZAMAN SÖYLENDİĞİ GİBİ GERÇEKTENDE EN İYİ İLAÇ ZAMAN, ZATEN EN BÜYÜK ACININ SÜRESİ PSİKOLOJİK ARAŞTIRMALARA GÖRE 20 GÜN , 20 GÜNDEN SONRA İNSAN ALIŞKANLIKLARINA ÜZÜLMEYE BAŞLIYOR, BU ACININ SÜRESİNİ KISALTMAK SİZİN ELİNİZDE,EVET ACINIZI ÇEKTİNİZ ARADANDA 1 AY GEÇTİ ŞİMDİ YAPILMASI GEREKEN İLK ŞEY ARTIK ONDAN BAHSETMEMEK , EĞLENİP, GÜLDÜĞÜNÜZ ARKADAŞLARINIZLA VAKİT GEÇİRMEK, ONUNLA İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ RÜYAYI BİLE ANLATMAMAK, KENDİNİZİ DİNLEYECEĞİNİZ BOŞ BİR VAKİT YARATMAMAK, İLGİ ALANINIZ OLAN KURSLARA YAZILMAK, BİR KAĞIDA BUNDAN SONRA İSTEDİĞİNİZ ERKEK VEYA KIZIN ÖZELLİKLERİNİ YAZIP, ONUN GELECEĞİ GÜNÜ HAYAL ETMEK, FAL BAKTIRMAMAK vs…. ZAMAN HIZLI GEÇİYOR, BU HAYATTA KİMSE UNUTULMAZ DEĞİL , HERKES HERKESİ UNUTUYOR, RAHAT OLUN , GEÇİCİ BİR DÖNEM, MANTIĞIYLA FAZLA HAREKET EDEMEYEN ARKADAŞLAR SİZ BİLE ÜZÜLMEYİN ÇÜNKÜ ACI ÇEKMEK İSTESENİZ BİLE 3 YIL SONRA HATIRLAYAMIYORSUNUZ :)bEYİN 3 yıl sonra kendini reset liyor 🙂 Acı insanı olgunlaştırır, bundan sonraki ilikinizde daha başarılı olacağınıza eminim , bide son bişey asla geri dönmeyin….

Eski Sevgiliyi Unutma Vakti

Eğer yaşananları aklınızdan çıkaramıyorsanız ve hatta ona karşı duyduğunuz öfkeyi bir türlü kontrol altında tutamıyorsanız bize kulak verin…

Eski sevgiliniz sık sık aklınıza geliyorsa; bu günleri en az üzüntüyle atlatmak için yapabileceklerinizi derledik.

Çocukça Davranışlar Gereksiz

Sinirli olduğunuz anlarda kendinizi sevgilinizi hatırlatacak her şeyi çöpe atarken bulabilirsiniz. Ama bunu kesinlikle yapmamalısınız çünkü öfkeniz geçtiğinde pişmanlık duyma ihtimaliniz yüksektir. Karakterinizin etrafınızdakiler tarafından dengesiz ya da agresif olarak algılanması da isteyeceğiniz son şey olur herhalde.

Saplantılı Eski Sevgili Konumuna Düşmek Yanlış Olur

İğneleyici e-postalar ve kızgınlığınızı dile getiren mesajlar yollamayın. Ortak arkadaşlarınızla bir araya gelip arkasından konuşmayın. Altını çizerek tekrar söylüyoruz ilişkide hatalı olan taraf o olsa da negatif davranışlarda bulunmak sizin zararınıza olur. Ayrılığı kabullenemeyip psikolojik sorunları olan eski kız arkadaş konumuna düşmek de sizin için utanç verici olabilir.

Arkadaş Kalmayı Denemek

Evet etrafınızda bunun güzel örnekleri olabilir ama biraz zaman geçmesini bekleyin. Ayrılığın ardından onu çok özleyip “tek bir kahveden ne çıkar ki” diye düşünebilirsiniz. Yanlış! Hele ki onu hâlâ seviyorsanız arkadaş kalmanız imkansızdır. Bu durum ancak ayrılığınızın üzerinden biraz zamangeçtiğinde gerçek olabilir. Yine de hâlâ arkadaş kalmak istiyorsanız kendinize şu soruları sorun: “Çok mu yalnızım?” “Eski alışkanlıkları ve anılarımızı mı özlüyorum?” İnsan sevgilisinden ayrılınca birlikte geçirdiği en mutlu anlar gözünün önünden gitmez. Bu son derece doğal olsa da kendinize acı çektirmeyi bir kenara bırakın. Hayatınıza odaklanın ve sizi sevenlerin desteğini almaya bakın. Kendinizi sevmeyi unutmayın.

Karşılaşmış Numarası Yapmayın

Beraberken gittiğiniz barlara kafelere gidip onunla “karşılaşmak” mı istiyorsunuz? Diyelim ki karşılaştınız inanın onu gördüğünüzde kendinizi eskisi gibi harika hissetmeyeceksiniz. Zaten bu pek de karşılaşma sayılmaz. Sonuçta o mekana eski sevgilinizin orada olacağını tahmin ederek gidiyorsunuz. Anlıyoruz eski alışkanlıklarınızı ortak arkadaşlarınızı bir anda silip atmak kolay değil ama tek hamlede tüm bunlardan kopmayı deneyin. Çünkü arkadaşlarını gördükçe eski günleri unutmanız çok daha zorlaşacak.

Hadi Toparlanın Artık

Ayrılık sonrası toparlanmak için size üç hafta veriyoruz. Bu süre içinde alkol alabilir bol bol çikolata ve abur cubur yiyebilirsiniz. Ama bir yerde durmayı bilin. Mutsuzluğun sizi şişmanlatmasına izin vermemelisiniz. Spor yapmaya başlayın sağlıklı beslenin. Yoga bu süre zarfında iyi bir seçim olabilir meditasyon yaparak enerjinizi yükseltebilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Unutmayın siz yüzde yüz sevgiyi hak ediyorsunuz. Eski erkek arkadaşlar enerjinizi alıp götürüyorlar ve emin olun bunu hiç mi hiç hak etmiyorlar. Çok basit eskiden sizin hayatınızdaydı şimdi değil. Birlikte geçirdiğiniz güzel günleri tebessümle hatırlayın size karşı bir hatası olduysa affedici olun. Duyduğunuz kin sizi hiçbir yere taşımaz. Unutmayın huzur en önemlisi…

Cosmopolitan

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgiliyi Unutma Yolları İçin Yorum Yap