Sevipte Sevilmeyenlere Sözler

Sevipte Sevilmeyenlere Sözler Sevipte Kavuşamayanlar Sözler - Bu makaledeki notlar: sevipte sevilmeyenler için sözler sevipte sevilmeyenlere..

Sevipte Sevilmeyenlere

Ne seni unutabiliyorum , ne senden kalanları. Başımın içinde bir kanser tümörü gibi büyüyor büyüyorsun. Seni unutamamanın verdiği acılara dayanamıyorum artık. Unutamamanın bu kadar kahredici , çıldırtıcı olduğunu bilmezdim. Her yerde , her zaman benimle birliktesin , işin kötüsü her şey seni hatırlatıyor. Kalabalıkta gelişigüzel söylenmiş bir söz bile yetiyor seni düşünmeme. Yalnızlığımda ise sesin kulaklarımda çınlıyor , avuçlarının serinliğini hissediyorum alnımda. Yaşanmış zamanlar bir film şeridi gibi geçiyor hafızamdan. Anılarımızı en küçük noktasına kadar birer birer hatırlıyorum. İşte o zaman; bu seni unutamayan başı , duvarlara vura vura parçalamak geliyor içimden.

Renklerin , kokuların ,seslerin ve ışığın bile seni hatırlattığı bir dünyada yaşamak , harikulade bir şey olurdu belki… Ama sen de unutmasaydın. Beni unutmadığını , sevdiğini bilsem her şeye katlanırdım. Unutamamanın biriktirdiği o dayanılmaz acılar , unutulmamanın vereceği eşsiz mutluluğun içinde erir , kaybolurdu.

Sevmek bir bakıma unutamamaya mahkûm olmaktır. Sevilmemişsek; bir de unutulmaya mahkûm oluşumuz var en hazini. İnsan , unutabildiği kadar güçlüyse; unutamadığı ölçüde yıkık ve ezik kalıyor.

Beni sev demeyeceğim , ama onu da sevmemeliydin. İkimiz de olduğun yerden çok uzağız. Güzelliğinin , büyüklüğünün yanında biz neyiz ki? Unutulmak; ikimizi de aynı kadehlerden tattıracağın bir içki olmalıydı. O içkinin sefil sarhoşluğu içinde seni düşünmeli , hep seni özlemeliydik. Unutamamak , sarhoşluğumuzu kamçılayan bir kırbaç olmalıydı. Gitgide işleyen , büyüyen bir yara olmalıydı tenimizde. Unuttuğunu her ikimiz de bilmeli , fakat seni hiç unutmamalıydık. Oysa , şimdi unutulan da benim , unutamayan da…

Ancak , bir kurşun atımı uzaktasın benden , biliyorum ve ciğerlerime saplanmış bir kurşun gibisin hâlâ. Seni çıkarıp atmak da elimde değil , sana gelmek de… Gelebilsem ne değişecek ki? Beni hatırlayacak mıydın? Hatırlasan da sevinecek miydin gelişimden? Gözlerinin içi gülecek miydi? Hiç konuşmadan “ben de seni özledim” diyebilecek miydi ellerin? Hayır , değil mi? Öyleyse hiç gelmeyeceğim sana. Böylesi daha iyi.

Gün oluyor; seni unutabilmek için bu şehirden çok uzaklara gitmek istiyorum. Sokaklar , evler , caddeler , vitrinler seni hatırlatmasın diye.

Gün oluyor; anlıyorum senden ve bu şehirden kaçmanın faydasızlığını… Çünkü; biliyorum nereye gitsem benimle geleceksin , ya da gittiğim her yerde senden bir şey olacak.

Sen unuttun fakat unutulmadın. Bense unutulduğumu biliyor , fakat unutamıyorum. İnan , unutabildiğim gün seni yeniden ve daha çok sevmeye başlayacağım.

önemli not:ALINTIDIR!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Sevipte Sevilmeyenlere Sözler İçin Yorum Yap