Sicilya Mafyasının 10 Kuralı

Sicilya Mafyasının 10 Kuralı Mafyanın 10 Değişmez Kuralı - Bu makaledeki notlar: sicilya mafyası sicilya mafyasının 10 kuralı..

Sicilya Mafyasının 10 Kuralı

İtalya’da faaliyet gösteren Sicilya mafyasının geçen hafta yakalanan lideri Lo Piccolo’nun evinde yapılan aramada mafyanın 10 kuralı ele geçirildi.

ROMA
Avrupa’da mafyanın en etkili çalıştığı ülkelerden biri olan İtalya’da son dönemde ilginç gelişmeler yaşanıyor. İtalyan mafyasının kalbi sayılan Sicilya’da önceki gün yakalanan mafya babası Salvatore Lo Picolo’nun evrak çantasında, mafya üyelerinin uyması gereken ’10 kanun’un listesi çıktı.

İşte 10 kural:

# Tanıştırmayı daima 3. kişiler tarafından yap.
# Arkadaşlarının karılarına bakma.
# Polislerle görünme.
# Barlara gitme.
# Ulaşılabilir ol.
# Atamalara saygı göster.
# Karılarınıza saygılı olun.
# Gerçeği söyleyin.
# Başkalarının parasına dokunma.
# Ailesinde polis olan bize üye olamaz.

Rus Orqan Mafyasının Fabrikası


Ayy yasık yhaa (

Rusyadaki Organ Mafyasının Labaratuvarı

Sicilyada Mafyanın On Emri

İtalya’da polis, bir mafya patronunun yakalandığı operasyonda Yahudiler’in kutsal kitabı Tevrat’ta yer alan On Emir benzeri bir kurallar listesi ortaya çıkardı.
Liste, Sicilya mafyası Cosa Nostra’nın yeni patronu Salvatore Le Piccolo’nun Palermo kenti yakınlarındaki evinde gözaltına alındığı operasyonda bulundu.

Listede mafya üyelerinin polislerle arkadaşlık yapması, randevulara geç kalması ve diğer mafya mensuplarına ait parayı kendisine ayırması yasaklanıyor.

Metinde ailesinde polis ve polis muhbirleri bulunanların mafya üyesi olamayacağı açıkça belirtiliyor.

Liste mafya üyelerinin eşlerine saygılı davranması gerektiğini belirtirken, eşlerin doğum sırasında kocalarından fazla bir destek beklememesi gerekiyor.

Çünkü kurallara göre, mafya üyeleri eşleri doğum yapıyor olsa bile, göreve çağrıldıkları zaman gelmek zorunda.

Polis, bu belgenin mafyanın nasıl işlediğine dair fikir verebilceğini söylüyor.

Polisin 20 yıldan bu yana aradığı Salvatore Piccolo’nun yakalandığı operasyonda ele geçen şifreli belgeler arasında mafyanın bağlantıları ve hiyerarşisine dair önemli bilgiler de yer aldığı kaydediliyor.

Sicilya mafyası Cosa Nostra’nın on emri şöyle;
Hiç kimse bir başka ‘aile’ üyesine kendisini doğrudan tanıtamaz. Bunu üçüncü bir kişinin yapması gerekir.
Arkadaşların eşlerine kötü gözle bakmayın.
Hiçbir zaman polisle birlikte görülmeyin.
Bar ve klüplere gitmeyin.
Cosa Nostra’nın vereceği görevler için her zaman hazır olun. Eşiniz doğum yapıyor olsa bile…
Randevularınıza kesinlikle geç kalmayın.
Eşlerinize saygıyla davranın.
Bir bilgi sorulduğunda hep doğruyu söyleyin
Diğer ‘aile’ üyelerine, ya da başka ‘aileler’e ait parayı kendinize ayırmayın.
Polis akrabası olanlar, ailesinde hem mafyaya hem de polise çalışanlar, kötü ve ahlaksız davranışlar sergileyenler, Cosa Nostra üyesi olamaz.

İtalyan Mafyasının ‘baba’sı Yakalandı

İtalyan mafyası ağır bir darbe aldı. İtalyan polisi, ‘babaların babası’ adıyla nam salan Sicilya mafyasının lideri Salvatore Lo Piccolo’yu yakaladı.

25 yıldır aranan Lo Piccolo, bir ev baskınında tutuklandı. Haber, hem İtalyan güvenlik güçlerinin hem de halkın yüzünü güldürdü.

65 yaşındaki ‘Baron’ lakaplı mafya lideri Lo Piccolo, Sicilya’nın en büyük kenti Palermo’da düzenlenen polis baskınında yakalandı.

Baskında yakalananlar arasında Lo Piccolo’nun 32 yaşındaki oğlu Sandro ve iki mafya babası daha var.

Yakalananların dördü de İtalyan polisinin yıllardır aradığı 30 kişilik listenin başında geliyor. Bu nedenle İtalyan polisi kazandığı zaferden memnun.

Polermo Savcısı Francesco Messineo, bu gelişmenin Palermo ekonomisine katkıda bulunacağı kanaatinde. Messineo, “Lo Piccolo ve ailesinin başını çektiği çeteye büyük bir darbe vurduğumuz kanaatindeyim. Böylelikle Palermo ekonomisinin sömürülmesinin de önüne geçme konusunda kesin bir zafer elde ettik” dedi.

Lo Piccolo, geçen yıl Palermo’nun Resuttana bölgesinden sorumluydu. Ancak ünlü İtalyan mafyası Cosa Nostra’nın lideri Provenzano’nun yakalanmasının ardından liderliğe geçmesi beklenen isimler arasındaydı.

Sponsorlu Bağlantılar

Sicilya Mafyasının 10 Kuralı İçin Yorum Yap