Şişman Bayanlar Neden Tercih Edilmiyor

Şişman Bayanlar Neden Tercih Edilmiyor Şişko Kadinlar - Bu makaledeki notlar: şişmans ikişi şişman bayanlar neden tercih..

Şişman Kadın Ve Ayrımcılık*(psikiyatri Ve Hayat)

Şişman Kadın ve Ayrımcılık*

Şişman olmak, yalnızca kadınların sağlıklarını olumsuz etkilemiyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre bütün hayatlarını etkiliyor
Bu araştırmada, şişman kadınların işlerini kaybetme ve işsiz kalma olasılıklarının daha fazla olduğu anlaşılmış.
Ayrıca şişman kadınların ortalamadan daha fazla suçlu kişilerin hedefi olduğu, kurban rolüne girdiği veya problem yaşadıkları tespit edilmiş.

Aşırı kilolar, bu problemlerin devam etmesine, şansız bir dizi olayların olmasına, hayatın stres içinde yaşanmasına neden oluyor.

Stresin aşırı yeme davranışına neden olduğunu biliriz. Ama bu araştırma ile aşırı yeme davranışının ve şişmanlığın da strese ve çeşitli problemlere yol açtığı bulunmuş.

Bu araştırma, yaklaşık 41000 kişi ile Department of Psychiatry at the University of Connecticut’da yapılmış.

Araştırmaya göre, şişman kadınlar, yakın arkadaşlarına veya akrabalarına göre daha erken yaşta ölüyorlar. İşten atılmaları veya mali sorunlar yaşama olasılığı daha fazla oluyor.

Çalıştıkları yerlerde şişman kadınlar şişman erkeklere göre daha fazla strese giriyor, daha fazla ayrımcılığa maruz kalıyorlar.

Şişman erkekler de normal kilosu olan erkeklere göre daha fazla stres yaşıyor. Ama bu erkekler kadınlar kadar fazla stres yaşamıyorlar.

Araştırmacılardan Nancy Petry “Stres aşırı kiloya sebep oluyor, ama aşırı kilo da kişide sıkıntıya, sağlık sorunlarına ve iş yerinde ayrımcılık yapılmasına neden oluyor” diyor.

Araştırmadan şişman kadın açısından negatif olmayan bir sonuç da çıkmış. Şişman kadın, diğer kadınlar ve erkeklerle kıyaslandığında, sevgililik veya evlilik ilişkilerinde uzun süreli ilişki kurabiliyor, erken ayrılma olmuyor.

*thewest.com.au Sunday, 23 November 2008 (kaynak LONDONTHE TELEGRAPH GROUP)

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ? Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCin Cin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Şişman Bayanlar Neden Tercih Edilmiyor İçin Yorum Yap