Sosyal Anksiyete Nedir

Sosyal Anksiyete Nedir Anksiyete Nedir - Bu makaledeki notlar: anksiyete bozukluğu belirtileri nelerdir sosyal anksiyete..

Sosyal Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Eğer sosyal anksiyete hakkında cevap arıyorsanız, size olup olmadığını belirtiler, normal ya da yeterince ciddi bir bozukluk düşünülebilir merak ediyor olabilirsiniz. Bir başlangıç noktası olarak, sosyal anksiyete bozukluğu (SAD) ve ortak semptomları üzerinden okumak ve düşünmek olup olmadığı hakkında size hissettikleri şekilde açıklanmaktadır.

Mahçup olmak SAD olan bir kişinin, sizin Paramount korku gibi biri veya başkalarının önünde alçaklardan. Bir ya da sosyal durumlarda birçok farklı türde korkuyor olabilir.

Bazıları olabilir sizin için tetikleyen durumlar şunlardır:

* Bir konuşmasını
* Sohbet sahip
* Yetki rakamlar konuşuyor
* Bir tarih oluyor veya bir tarafa
* Yeme veya başkalarının önünde yazı
* Ilgi merkezi olma

Üç ana kategoriler – bilişsel belirtiler (siz) ne düşündüğünü, fiziksel belirtiler (siz) ne hissediyorum, ve davranışsal belirtiler içine SAD Düşme belirtileri (siz) ne.
Sosyal Fobik of Thought Patterns

Yeni bir sınıf veya çalışma grubu ve grup lideri olarak kendilerini tanıtmak ister herkes tanıdık durumu düşünün. Için sosyal fobisi, bu son derece kaygı-durum tahrik olabilir. Düşünceler çalkalama Kafanda Herkes “gibi başlayabilir çok daha rahat”, “eğer diyorum şey aptal?” Ve “Ya fark sesim titreyerek ne görünüyor?” Bu düşünceler noktasına kontrolü dışında sarmal başlar sizin gruba dinleme durduruldu ve tamamen sizin anksiyete tırmanan kendi odaklandık. Bu sosyal anksiyete acı bir ironi. Bu durumda, var gerçekten ama “kendisi korku korku bir şey yok.”

Eğer SAD muzdarip, muhtemelen negatif düşünceler ve sosyal yetenekleri konusunda şüpheler ile veba vardır. Ne bir “negatif eğilim denir olabilir.” Kendi olumlu sosyal karşılaştığında indirim ve diğerlerinin olumlu sosyal becerileri büyütebilir eğilimindedir. Eğer bu negatif düşünce kalıpları tedaviye devam etmek, bunlar benlik saygısı aşındırmak olabilir zaman içinde izin verilir.
Fiziksel Belirtileri

SAD fiziksel belirtileri ve son derece aldıkları katlanmak için üzücü gerçek. Bazı en yaygın belirtileri şunlardır:

* Yüzü kızaran
* Terleme
* Sallayarak
* Kas gerginliği
* Titrek ses
Nefes darlığı *
* Ağız kuruluğu
* Yarış kalp
* Şaşkınlık

Bazı insanlarda, belirtileri böylece panik atak dönüşmesini şiddetli olabilir. Bu nasıl panik bozukluğu arasındaki fark nedir? Kardinal fark SAD insanlar sadece aşırı kaygı – Sonuç – Panik bozukluğu olan kişiler ise onların bir kalp krizi veya ölmek yaşıyorsanız inanıyoruz olarak anksiyete saldırı olduğunu tanır. Sosyal fobisi anksiyete fakat önlemek için çaresiz bir tahrik ve başkalarının onların kontrolü dışında olduğunu fark edecek dehşet saldırı bilir.
Davranışsal Belirtiler

SAD kişiler seçimler korku ve kaçınma Tercihler, istek ya da isteklerimi yerine göre yapmak eğilimindedir. Eğer bu sorun, tanıdık olabilir SAD var. Bir sunum yaparak önlemek için bir sınıf düşmüş olabilir ya da bir iş promosyon reddetti çünkü artış anlamına geliyordu ve performans taleplerini sosyal.

Genelleştirilmiş SAD olan insanlar özellikle yaşam kalitesi düşük riski altındadır. Onlar ya da hayır arkadaşlar, birkaç hayır romantik ilişkileri, okul dışı bırakabilir ya da işlerini çıkın ve anksiyete tolere alkol kullanabilir olabilir.

Her ne kadar SAD belirtileri zayıflatıcı vardır, iyi haber, onlar tedaviye iyi yanıt olduğunu. Fiziksel belirtiler de poz tedavisi veya ilaç tedavisi ve bilişsel belirtiler için psikoterapi için başbakan adayı olan uygundur.

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Araştırma yıllarında, 17 TSSB belirtileri tespit edilmiştir. Bunlar, travmatik bir olay deneyim takip ve geliştirebilir Teşhis ve İstatistik Kılavuzu Ruhsal Bozukluklar of 4th Edition (ya da DSM-IV) listelenen belirtileri vardır. Bu belirtiler 17 üç ayrı kümeler ayrılır. Üç TSSB semptom kümeleri ve spesifik belirtiler, aşağıda anlatılan bu kümeler oluşturuyor.
Yeniden yaşamak Belirtileri

* Sık travmatik bir olay hakkında düşünce veya anıları üzüyor sahip.
* Sahip tekrarlayan kabuslar.
* Oyunculuk ya da duygu olsa travmatik olay yine, bazen bir “flashback denilen olay vardı gibi.”
Sıkıntının * sahip güçlü duygularını travmatik olay hatırlattı.
* Olmak, fiziksel, bu travmatik olay hatırlatmak için nabız veya terleme, bir dalgalanma yaşıyor gibi duyarlı.

Kaçınma Belirtileri

* Bir çaba düşünceler, duygular, ya da travmatik olay hakkında konuşmaları engellemek için yapma.
* Bu travmatik olay anımsatması bir çaba yerlerde ya da insanların kaçınmak için yapma.
* Zor bir zaman hatırlayarak travmatik olay önemli parçaları sahip olmak.
* Önemli ilgi kaybı, bir kez, pozitif aktiviteler.
* Hissediyorum diğerlerinden uzak.
* Yaşamak zorluklar mutluluk veya sevgi gibi olumlu duygular, sahip.
Ancak yaşam kesilebilir gibi kısa * Hissediyorum.

Hyperarousal Belirtileri

* Zor bir zaman düşme veya uykuda kalmak sahip olmak.
* Hissediyorum daha sinirli veya öfke patlamaları sahip.
* Konsantre olmak zor.
* Sürekli “nöbet” veya tehlike her köşeyi gözlemliyor gibi Feeling.
* “Ürkek” olmak veya kolayca şaşırttı.

Bu belirtilerin birçoğu, vücudun doğal yanıt strese aşırı versiyonu vardır. Tehdit ve tehlike bizim vücudun doğal tepkisi Anlama (kavga veya uçuş yanıt) bize yardımcı olabilecek iyi TSSB belirtileri anlıyorum.
Do You Need Tüm TSSB tanısı için bu belirtileri mi?

TSSB tanısı için, bir kişinin tüm bu belirtilerin olması gerekmez. Aslında, nadiren tüm belirtiler yukarıda listelenen deneyim olacaktır TSSB olan bir kişi yok. TSSB tanısı almak için, sadece her kümeden belirtileri belirli sayıda gerekir. Tanı için ek gereksinimler de, bu nasıl kişi başlangıçta ne kadar belirtileri deneyimli olan travmatik olay, ve ölçüde cevap olarak değerlendirilecektir hangi ile bu belirtiler, kişinin yaşam müdahale gerekir. Aşağıdaki makaleden TSSB tanısı alma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

TSSB tanısı olmak: neler bekliyor

TSSB belirtileri kişinin hayatının birçok alanında önemli bir etkisi olabilir. Neyse ki, TSSB belirtileri ile başa çıkmak için bazı şeyler yapabilirsiniz.
TSSB belirtileri ile başa çıkmak

TSSB belirtileri ile başa çıkmak için, zor olabilir ve sonuç olarak, TSSB alkol ya da uyuşturucu veya kasıtlı kendi gibi sağlıksız başa çıkma stratejileri geliştirmek-zarar ile birçok insan. Bu nedenle, sağlıklı başa çıkma stratejileri sizin TSSB belirtileri yönetmek için bir dizi geliştirmek için önemlidir:

Anksiyete yollarla başa çıkmanın
Sağlıklı alışkanlıklar Your Emotions Yönetme
Yollarla başa çıkmanın Rahatsız edici Düşünceler ve Hatıralar ile
Uyku sorunları ile başa çıkmak
Nasıl tanımak ve başa çıkmak için TSSB Tetikleyicileri ile
Flashbacks yönetme ve ayrılma

Psikolojik tedavi birkaç kişi TSSB belirtileri ile baş yardımcı etkili olduğu tespit edilmiştir.

Bilişsel-davranışçı tedaviler TSSB için
Bu insanların değerlendirmek ve durumlar, düşünceler yanıt yolu değiştirmek bilişsel-davranışçı tedaviler TSSB (veya CBT) için odak, duygu ve yanı sıra sağlıksız davranışlar duygu ve düşüncelerini kaynaklanıyor.

Pozlama Terapi TSSB için
Pozlama tedavi TSSB için, kişinin korku, kaygı azaltmaya yönelik bir davranış tedavisi ve kaçınma davranışı tamamen karşı olan bir kişi tarafından (veya) düşünceler, duygular, ya da o korkulan durumlar vardır maruz olduğunu.

Kabul ve taahhüt Terapi
Kabul ve taahhüt Terapi bu fikir bu bizim acı duygusal acı deneyim değil, gelir dayalı bir davranış tedavisi, fakat acı bizim teşebbüs kaçınma seçin. Onun herkesin ortak hedefi insanlara ve onların iç deneyimleri istekli değil ise kaçmaya çalışırken ya da ağrı önlemek dikkat odaklanarak açık olması için (çünkü bunu yapmak için) ama onun yerine, anlamlı bir hayat yaşamaya mümkün değildir.

İşbirliği Tedaviler-TSSB ve Madde oluşumu Abuse
TSSB ve madde kötüye sık işbirliği ve bu nedenle çeşitli tedaviler geliştirilmiştir özellikle bu ortak hedef oluşumu meydana gelir. Emniyet böyle bir tedavi yöntemidir çalışmak.

Psikodinamik Psikoterapi TSSB için
Psikodinamik psikoterapi etkileyen veya erken çocukluk deneyimleri gibi bir kişinin belirtiler, neden, mevcut ilişkileri ve insanların çok sayıda faktöre şeyler yapmak duygu ve düşüncelerini altüst kendilerini korumak için odaklanır. Merkez Bankası’nın aksine, psikodinamik psikoterapi bizim davranışlarındaki bilinçaltının rolünü vurgulamaktadır.

Eğer TSSB belirtileri yaşıyorsanız, bu size ihtiyacınız yardım almak önemlidir. Birçok kişi TSSB den tedavi ile iyileşti var. Ancak, TSSB ve adressiz belirtileri olsun zaman içinde daha kötü ve diğer psikolojik bozuklukların gelişmesine, majör depresyon gibi katkıda bulunabilir, madde kullanım bozuklukları, yeme bozuklukları veya anksiyete bozuklukları. Kendi alanında About.com den HealthCare UCompare yoluyla yanı sıra Anksiyete Bozukluğu Derneği Amerika TSSB tedavi sağlayıcıları bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Anksiyete Nedir İçin Yorum Yap