Sro Blade Rehberi

Sro Blade Rehberi Silkroad Blade Skilleri - Bu makaledeki notlar: silkroad blade rehberi sro blade rehberi..

Blader Rehberi

Bu rehberi skilleri şöyle verin şunu açmayın bunu kapatın vs. demek yerine okuyucunun kararına bıraktım ve öneri tarzında yazmaya çalıştım…

Çoğu kişi bladerin glavieye göre çok az vurduğunu söyluyo comboları gıdıklarcasına vuruyomuş vs.
Dikkat edilmesi gereken bişey var “Hız”.
Bi ascension chain glavierin bi soul spearına eşit zamanda vurur nerdeyse ve en az glavier kadar iyi vurur.
Bunun üstünede biçok korunma ve atağa yönelik güzel skilleri olduğundan oyunun en iyi charı denebilir.

İlk olarak Bicheon skillerinden bahsedelim:
Smashing Series:
Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir ama açılmasada olur.

Chain Sword Attack Series:
Bu skill karakterin kalbidir bu olmazsa olmaz.Level kasarken bunu kullanıyoruz Blade Force ve Beş Combo yaratığın işini bitirir.Çok seri vuran bir skilldir çoğu kimse bu skillere aşıktır .

Shield Technique Series:
Fiziksel defans veren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir fiziksel defans veren kitapları açmaya gerek yoktur bladerde defans vardır bolca ancak block arttıran kitabı açılabilir.

Blade Force Series:
Uzaktan atış yapabilen bir skilldir gayet önemlidir bu skillerden ikisini kullandıktan sonra bir comboyla yaratığın ölme şansı yüksektir.Bunun yerine 54 ve 31 skilleri kullanılabilir ama bunlar yavaş skillerdir bir tane kullanana kadar yaratık burnumuzun dibinde bitiverir ama toplu birşeyler çekmek için ideal.

Hidden Blade Serries:
Bladerler bu skill sayesinde yüksek levelli oyunculara bile kafa tutabilirler ama öldüremezler .PvP lerde bu skille karşıdaki kişiden çok az hasar alıp savaşılabilir ama karşıdakinin ölmesi çok uzun sürer.Comboyla savaşmak bundan hızlıdır.

Killing Heaven Blade Series:
Hidden Bladenin kardeş skilli ve olmazsa olmazı karşıdaki kişiyi yere düşürdükten sonra hızlı hareket edilirse iki kere vurulabilir.Yerdeyken verilen damageleri %25 ve %50 olarak arttırır son kitabı iki kere vurur ama damage arttırmaz.

Sword Dance Series:
Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz.İkinci kitabını açmak için birincinin 1 lvl olması yeterli.Düşük lvl trader koruyan blade hunterlerin çok işine yarar tek atışta 3 thief .İkinci kitap Blade Force Serisi kullanılıyosa lvl kasma sırasında uplamaya pek gerek olucağını sanmam.Toplu olarak yaratık çekmesi fazladan hp pot anlamına gelir.Onun çektiği alandaki yaratıkları blade force serisiyle teker teker çekip kesmekde gayet mantıklı…

Shield Protection Series (pasif):
Block Değeri arttırmaya yarıyan çok güzel bir skill.

İmbue (El Yakma) seçimi:

Fire: Lightning ve Colda göre daha çok etkilidir.En yüksek hasarlar için birebir.

Cold: Bu el yakma kullanıldığında bilinki karakteriniz resmen bir tank olucaktır.Sevinmeyin hemen tank olursunuz ama ateş gücü olmayan tank bununla karşıdakini öldürmek çok zor olur.Bu durumda cure potionları biten kaybetmiş olur .

Lightning: Parry Ratio düşürdüğü zamanlarda fireye yakın vurabilen vurabilen bi skill ama cure pot kullanıldığında çok fazla bi etkisi olmuyor.

Bufflar:

Cold:
Burdan hiçbir buffu açmaya gerek yok bladerde bol bol defans var zaten.

Lightning:
Piercing Force Series Magical Damageyi % bazında artırır fazladan damage için kullanılabilir.

Wind Walk Series Açılıp yükseltilmesi gereken bi skill zor durumlarda kaçmak gerektiğinde çok işe yarar ve kasma hızını artırır.

Lion Shout Series Bladenin hiçbir işine yaramaz.

Concentration Series Parry ratioyu artırıp gelen damagelerin biraz daha düşmesini sağlayabilir maxlama konusunda birşey demiyorum .

Lightning Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Lightning Pasif Parry ratioyu arttırır concentration serisi gibi.Açılması isteğe bağlı.

Fire:
Fire Shield Series Efekte yakalanma oranını düşürür.Cold bi çara karşı donmamak için birebir.Açılmalı.

Flame Body Series Fiziksel damageyi oldukça arttırır kesinlikle açılıp maxlanmalıdır.Yanlız son kitabının bir levelde bırakılmasını öneririm fazladan SP kaybı sadece süresi uzar.

Fire Protection Series Buda önemli bir skill int karakterlerden ve magic vuran yaratıklardan az hasar almak için açılmalı.

Fire Wall Series Magical saldırıları engeller yükseltildikçe dayanıklılığı ve vuruşları düşürme % si artar.Açılması gerekli değil.

Fire Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Fire Pasif Buda açılmalıdır Flame Body gibi.Toplamda %13 kadar damage artışı sağlanır.

Force:
Burdaki çoğu skill kasma hızını yavaslatır.

Self Heal Series HP Potion yerine bu kullanılabilir 1.5 saniyelik bi zaman kaybı sözkonusu uzun vadede dakikalar ve saatler yapabilir.Gerek yok bence biraz çok hp kullanın hızlı kasın .

Heal Series Bu da bir üsttekinin daha çok hp vereni ve bayağı bi yavaş hali başkalarınada verilebilir.

Rebith Art Series Ölmüş olanları kaldırmaya yarar.Force verenler bu ve Natural Theraphy Series için verir genellikle.

Natural Theraphy Series HP, MP toplama hızını arttırır.Sadece otururken işe yarar.Süresi 5 dk dır.Kısa süreliğine pc başından ayrılmak için ve dinlenmek için kullanılabilir.

Vital Spot Attack Series Karşıdaki kişinin parry ratiosunu düşürür 10saniyeliğine yüksek lvllara getirildiğinde karşıdakinin parrysini buyuk ölçüde yutar ve damagede bayağı bi artış olur force vericeklerin açması kesinlikle gerekli.

Force İncreasing Series (pasif):
Str bi char için çok işe yarayan bir skill manayı arttırır…

Stat ve Elbise seçimi:
En iyi damage ve dayanıklılık için full str en iyi seçim, elbise olarak ta protector veya garment kişinin seçimine kalmış.
Hybritlerde yere yatırma ve block sayesinde iyi korurlar kendilerini protector ve garment uygun bunun içinde
Emeğe Saygı!!!!

110 Lvl Blader Rehberi Resimli

Evet arkadaşlar bu sefer size warriorla beraber oyundaki en sağlam char olarak bilinen blader hakkında bilgi vericem inş beyenirsiniz buyrun.
Öncelikle charımız Full STR olacak burda bir sorun yoktur sanırım.Blader için bence en iyi build Bicheon 110/Fire 110/Light 90/Cold 20 neden diyecek olursanız blader char zaten kalkan kullandığı için defansı sağlamdır ayrıca skillerinde bolca rakibe tutturabileceği zehir vardır ve biraz yavaş kasan bir chardır bu neden Force veya Cold yerine Light tercih ettim 1lwl Snowun bize rahatça yeteceğini düşünüyorum ayrıca Light açarakta kasma hızımızı da arttırmış oluyoruz.
Evet arkadaşlar şimdi biraz bladerden bahsediyim size, blader char çin charlar arasında en çok defansa sahip chardır fakat diğer build lere göre damage ı daha azdır fakat damage ı az dediğime bakmayın 73 ve 100 lwl combolarındaki zehirleri karşısındaki rakibe tutturduğunda çook sağlam damageler vurabilen bir chardır.Uniq konusunda elinizde SoS,SoM,SuN,Nova yoksa işiniz biraz zor diyelim =) fakat zaten siz blader açıyorsanız pvp yapmak için açıyorsunuzdur diye düşünüyorum o yüzden uniqle felan uğraşmayın
Artık skillere geçelim arkadaşlar buyrun.

*Bicheon Skilleri*

Arkadaşlar bu serideki skiller rakibe hızlı bir şekilde 3kere vuran ve rakibe bleed tutturabilen yararlı skillerdir.Açmanızı tavsiye ediyorum.

Bu serideki skillerimizden 73 ve 100lwlde açılanlar yani son 2si rakibe bleed,dull,stun,fear,division,impotent zehirlerini tutturabileceğiniz çok yararlı skillerdir.Kesinlikle aılmalı!

Bu serideki 1-3-5. skiller bizi phy defans 2-4-6 daki skiller Blocking ratio sağlar yani block yapma şansımızı arttırır.Yararlı skiller phy defans vereni açın diğeri size kalmış.

Bu seri 2tane range skilimizden birisidir yani uzaktan vuran.Bildiğimiz gibi blader yakıncı chardır rakibin yanına girip vurur bu nedenle kasarkende biraz yavaş kasar fakat bu skill i kasarken ilk skill olarak kullanırsanz böylece mobda size döner ve size doğru gelir böylece zaman akzanmış olursunuz 1saniye kazansanız bile bu size az gözükmesin 1lwlden 110a kadar kaç mob kestiğinizi düşünürseniz çok önemli bir skill olduğunu anlarsınız =)

Evet batırma skili ile beraber en önemli skilimize geldik yani yatır skilimize bu skili pvp lerde kasarken heryerde kullanacağız çok öenmli bir skill kesinlikle lwl inizde Max tutmaya çalışın.

Evet rakibimizi yatırdıktan sonra kullanacağımız skill yatıra geldi sıra bu skill de bizm için çok önemli lwl inizde Max tutmaya çalışın.

Evet bir diğer range skilimiz bu skill diğerinden farklı oalrak 15m içindeki 4rakibe vurur.İsterseniz açılabilir.

Bu serideki skiller kalkanımızın phy defansını düşürüp bize phy attack kazandırır kasarken çok işe yarayan ayrıca pvpde doğru yerlerde kullanıldığında yine çok işe yarayan bir skilldir.Açmanızda büyük yarar var.

Bicheon’un pasif skili blocking ratio verir yani block gelme şansını arttırır.Önemli bir skill !

*Fire Skilleri*

Fire imbuesi zaten damage a ihtiyacımız var lwl inize Max tutmaya çalışın.Önemli bir skill!

Rakibin veya mobun bize attığı zehrin süresini kısaltan kullanışlı bir skill açmanızda fayada var.

Phy damage arttıran skill daha öncede dediğim gibi damage a ihtiyacımız var bu yüzden çok önemli bir skill Max!

Mag defans veren güzel bir skill.Sp niz varsa Maxlayın yoksa arkadan getirin yavaş yavaş =)

Çok önemli bir skill özellikle eu larla yapılan pvp lerdeç ok işe yarıyor Maxlamasanızda uplaabildiğinzk adar uplayın yararını görceksiniz emin olun.

Fire nukeleri STR charız o yüzden hiç dokunmuyoruz bunlara.

Görünmezleri görme skilleri görünmezleri görmenin birçok illegal yolu mevcut bu yüzden gereksiz skiller bence boşa sp kaybı.

Fire ın pasif skili phy attack veren güzel bir skill Max!

*Light Skilleri*

Light imbusi fakat biz fire imbuesi kullanıyoruz o yüzden buna dokunmuyoruz.

Mag attack veren skill biz STR charız ne işimize yarayacak diye düşünebilirsiniz fakat sonuç oalrak bizde imbue kullanıyoruz oda bir mag attack sayılır kesilikle damage ımızı arttıracak bir skill Max!

Hızlı koşma ve kayma skilleri hızlı koşma kesinlikle Max kasarken çok işimize yaricak koymayıda açın fakat arkadan getirin çok ihtiyacımız yok.

Mag attack skili bunada dokunmuyoruz STR charız.

Parry ratio veren skill işimize yarayacak Max!

Light nuke skilleri dokunmuyoruz.

Light pasi skili parry ratio verir sp niz varsa Max yoksa açabildiğinz kadar açın.

*Cold Skilleri*

Skilleri tek tek açıklamadaım zaten sadece 20lwl yapacağımız için sadece bu işaretlediklerimi açabiliyoruz.

Arkadaşlar set olarak Garment öneriyorum buyrun 11d garment setimiz ve silahlarımız.

Alıntıdır. pureViolence arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Full Str Blader Rehberi (90lvl)

Full Str Blader Rehberi (90LvL)

Full Str Blader Rehberi (90LvL)

Blader char diğer adıyla ‘tank char’ gerçekten ölümsüz diyebilceğimiz bir chardır.Ancak bu defansıyla birlikte vuruş gücüde diğer charlara göre daha düşüktür.Eğer 10 kişi arasına dalıp yatmadan çıkmak istiyorsanız tam size göre bir chardır.

Skiller:

Genelikle tercih edilen skiller:

90 Bicheon
90 Fire
90 Lighting
30 Cold

Ss’ler:
Ana force skillimizi(light-cold-fire) fire seçiyoruz.Bunun nedeni fire imbuesinin en fazla mag atak ve mag defans phy atazk veren buffları için.Light ve coldu sadece bufflarını kullanmak için açıyoruz.

Bicheon Skilleri:

1.Smashing Series:
Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir ama açılmasada olur.

2.Chain Sword Attack Series:
Bu skill karakterin kalbidir bu olmazsa olmaz.Level kasarken bunu kullanıyoruz Blade Force ve Beş Combo yaratığın işini bitirir.Çok seri vuran bir skilldir çoğu kimse bu skillere aşıktır .

3.Shield Technique Series:
Fiziksel hasarı % olarak düşüren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir ancak kullanıldığında karakter hareket edemez ve buda skillin işe yaramaz birşey olmasına neden olur.Açılması gereksizdir.

4.Blade Force Series:
Uzaktan atış yapabilen bir skilldir gayet önemlidir bu skillerden ikisini kullandıktan sonra bir comboyla yaratığın ölme şansı yüksektir.Bunun yerine 54 ve 31 skilleri kullanılabilir ama bunlar yavaş skillerdir bir tane kullanana kadar yaratık burnumuzun dibinde bitiverir ama toplu birşeyler çekmek için ideal.

5.Hidden Blade Serries:
Bladerler bu skill sayesinde yüksek levelli oyunculara bile kafa tutabilirler ama öldüremezler .PvP lerde bu skille karşıdaki kişiden çok az hasar alıp savaşılabilir ama karşıdakinin ölmesi çok uzun sürer.Comboyla savaşmak bundan hızlıdır.

6.Killing Heaven Blade Series:
Hidden Bladenin kardeş skilli ve olmazsa olmazı karşıdaki kişiyi yere düşürdükten sonra hızlı hareket edilirse iki kere vurulabilir.Yerdeyken verilen damageleri %25 ve %50 olarak arttırır son kitabı iki kere vurur ama damage arttırmaz.

7.Sword Dance Series:
Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz.İkinci kitabını açmak için birincinin 1 lvl olması yeterli.Düşük lvl trader koruyan blade hunterlerin çok işine yarar tek atışta 3 thief .İkinci kitap Blade Force Serisi kullanılıyosa lvl kasma sırasında uplamaya pek gerek olucağını sanmam.Toplu olarak yaratık çekmesi fazladan hp pot anlamına gelir.Onun çektiği alandaki yaratıkları blade force serisiyle teker teker çekip kesmekde gayet mantıklı…

Bicheon Force Series:
90 LvL la birlkte gelen ve 20 lvl da açılmaya başlayan bladerlar için gercekten ii bir skilldir.Bu buffı basdıımızda bladerımızn phy defansını alır ve onun yerine phy attack ımza ekler.Bölece defansmz azalrken attack ımız artar.Kısaca aynı Full Str Glavier gibi oluruz. Cry

8.Shield Protection Series (pasif):
Block Değeri arttırmaya yarıyan çok güzel bir skill.

Fire:

2.Fire Shield Series:
Efekte yakalanma oranını düşürür.Cold bi çara karşı donmamak için birebir.Açılmalı.

3.Flame Body Series:
Fiziksel damageyi oldukça arttırır kesinlikle açılıp maxlanmalıdır.Yanlız son kitabının bir levelde bırakılmasını öneririm fazladan SP kaybı sadece süresi uzar.

4.Fire Protection Series:
Buda önemli bir skill int karakterlerden ve magic vuran yaratıklardan az hasar almak için açılmalı.

Fire Wall Series:
Magical saldırıları engeller yükseltildikçe dayanıklılığı ve vuruşları düşürme % si artar.Açılması gerekli değil.

5.Fire Pasif:
Buda açılmalıdır Flame Body gibi.Toplamda %13 kadar damage artışı sağlanır.

Light:

2.Piercing Force Series:
Magical Damageyi % bazında artırır fazladan damage için kullanılabilir.

3.Wind Walk Series:
Açılıp yükseltilmesi gereken bi skill zor durumlarda kaçmak gerektiğinde çok işe yarar ve kasma hızını artırır.

5.Concentration Series:
Parry ratioyu artırıp gelen damagelerin biraz daha düşmesini sağlayabilir maxlama konusunda birşey demiyorum .

6.Lightning Pasif:
Parry ratioyu arttırır concentration serisi gibi.Açılması isteğe bağlı.

Cold:

1.Frost Guard:
Fazladan phy defans için açılabilir.

2.Snow Shield:
Fazla canınızın gitmemesi için açılabilir ama blader ların mp si az olduğundan bir int size yüksek bir damage verirse mp niz kalmadığından atak yapamaya bilirsiniz.

3.Cold Pasif:
Pasifi skilii olduundan açmanız tavsiye ederim.Ekde phy defans verir.Blader charlar zaten tankdır ve bu pasifiyle dahada defans katarak tam bir tank olur.

Elbise Seçimi:

Elbise olarak blader lar kesinlikle garment seçmeliler.Garment Kıyafetler %20 daha hızlı koşmayı ve %20 daha az mana harcamamızı sağlar.Bölece mana potu fazla harcamayarak bi masrafdan kurtuluruz.Ama Garment giymemizin asıl nedeni statlarımızı full str verdiğimiz için kaybetiğimiz mag defansı sağlamak.

Alıntı.

Pure İnt Blade Rehberi (şaka Şaka)str Blade Rehberi

bLade rehberi

Bu rehberi skilleri şöyle verin şunu açmayın bunu kapatın vs. demek yerine okuyucunun kararına bıraktım ve öneri tarzında yazmaya çalıştım…

Çoğu kişi bladerin glavieye göre çok az vurduğunu söyluyo comboları gıdıklarcasına vuruyomuş vs.
Dikkat edilmesi gereken bişey var “Hız”.
Bi ascension chain glavierin bi soul spearına eşit zamanda vurur nerdeyse ve en az glavier kadar iyi vurur.
Bunun üstünede biçok korunma ve atağa yönelik güzel skilleri olduğundan oyunun en iyi charı denebilir.

——————————————————————————–

İlk olarak Bicheon skillerinden bahsedelim:
Smashing Series:
Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir ama açılmasada olur.

Chain Sword Attack Series:
Bu skill karakterin kalbidir bu olmazsa olmaz.Level kasarken bunu kullanıyoruz Blade Force ve Beş Combo yaratığın işini bitirir.Çok seri vuran bir skilldir çoğu kimse bu skillere aşıktır .

Shield Technique Series:
Fiziksel defans veren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir fiziksel defans veren kitapları açmaya gerek yoktur bladerde defans vardır bolca ancak block arttıran kitabı açılabilir.

Blade Force Series:
Uzaktan atış yapabilen bir skilldir gayet önemlidir bu skillerden ikisini kullandıktan sonra bir comboyla yaratığın ölme şansı yüksektir.Bunun yerine 54 ve 31 skilleri kullanılabilir ama bunlar yavaş skillerdir bir tane kullanana kadar yaratık burnumuzun dibinde bitiverir ama toplu birşeyler çekmek için ideal.

Hidden Blade Serries:
Bladerler bu skill sayesinde yüksek levelli oyunculara bile kafa tutabilirler ama öldüremezler .PvP lerde bu skille karşıdaki kişiden çok az hasar alıp savaşılabilir ama karşıdakinin ölmesi çok uzun sürer.Comboyla savaşmak bundan hızlıdır.

Killing Heaven Blade Series:
Hidden Bladenin kardeş skilli ve olmazsa olmazı karşıdaki kişiyi yere düşürdükten sonra hızlı hareket edilirse iki kere vurulabilir.Yerdeyken verilen damageleri %25 ve %50 olarak arttırır son kitabı iki kere vurur ama damage arttırmaz.

Sword Dance Series:
Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz.İkinci kitabını açmak için birincinin 1 lvl olması yeterli.Düşük lvl trader koruyan blade hunterlerin çok işine yarar tek atışta 3 thief .İkinci kitap Blade Force Serisi kullanılıyosa lvl kasma sırasında uplamaya pek gerek olucağını sanmam.Toplu olarak yaratık çekmesi fazladan hp pot anlamına gelir.Onun çektiği alandaki yaratıkları blade force serisiyle teker teker çekip kesmekde gayet mantıklı…

Shield Protection Series (pasif):
Block Değeri arttırmaya yarıyan çok güzel bir skill.

——————————————————————————–

İmbue (El Yakma) seçimi:

Fire: Lightning ve Colda göre daha çok etkilidir.En yüksek hasarlar için birebir.

:Cold: Bu el yakma kullanıldığında bilinki karakteriniz resmen bir tank olucaktır.Sevinmeyin hemen tank olursunuz ama ateş gücü olmayan tank bununla karşıdakini öldürmek çok zor olur.Bu durumda cure potionları biten kaybetmiş olur .

Lightning: Parry Ratio düşürdüğü zamanlarda fireye yakın vurabilen vurabilen bi skill ama cure pot kullanıldığında çok fazla bi etkisi olmuyor.

——————————————————————————–

Bufflar:

Cold:
Burdan hiçbir buffu açmaya gerek yok bladerde bol bol defans var zaten.

Lightning:
Piercing Force Series Magical Damageyi % bazında artırır fazladan damage için kullanılabilir.

Wind Walk Series Açılıp yükseltilmesi gereken bi skill zor durumlarda kaçmak gerektiğinde çok işe yarar ve kasma hızını artırır.

Lion Shout Series Bladenin hiçbir işine yaramaz.

Concentration Series Parry ratioyu artırıp gelen damagelerin biraz daha düşmesini sağlayabilir maxlama konusunda birşey demiyorum .

Lightning Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Lightning Pasif Parry ratioyu arttırır concentration serisi gibi.Açılması isteğe bağlı.

Fire:
Fire Shield Series Efekte yakalanma oranını düşürür.Cold bi çara karşı donmamak için birebir.Açılmalı.

Flame Body Series Fiziksel damageyi oldukça arttırır kesinlikle açılıp maxlanmalıdır.Yanlız son kitabının bir levelde bırakılmasını öneririm fazladan SP kaybı sadece süresi uzar.

Fire Protection Series Buda önemli bir skill int karakterlerden ve magic vuran yaratıklardan az hasar almak için açılmalı.

Fire Wall Series Magical saldırıları engeller yükseltildikçe dayanıklılığı ve vuruşları düşürme % si artar.Açılması gerekli değil.

Fire Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Fire Pasif Buda açılmalıdır Flame Body gibi.Toplamda %13 kadar damage artışı sağlanır.

Force:
Burdaki çoğu skill kasma hızını yavaslatır.

Blader Combo Show (lwl 100)

http://www.izlesene.com/video/oyun-silkroad-online-100-lv-story—warrior_hero—eldo/1015232

EMEĞE SAYGI + REP LÜTFEN…!!!
:tamam:

Sponsorlu Bağlantılar

Sro Blade Rehberi İçin Yorum Yap