Symbian İşletim Sistemi Nedir

Symbian İşletim Sistemi Nedir Symbian İşletim Sistemi Özellikleri - Bu makaledeki notlar: smartphone nedir symbian işletim sistemi nedir..

Smartphone:symbian İşletim Sistemi;nedir?

Öncelikle ”Smartphone” kelimesinin Türkçe Tercümesi ”Akıllı Telefon” Anlamaındadır.Çoğu arkadaşın merak ettiğini düşündüm ve böyle bir konu açma gereği duydum.

Symbian Nedir?

Symbian Mobil cihazlar için hazırlanmış işletim sistemidir
Symbian, mobil cihazlar için ortak bir işletim sistemi kurmak üzere yola çıkmış olan bir şirkettir.
Symbian OS, Symbian şirketi tarafından mobil cihazlar (PDA’lar ve akıllı telefonlar) için geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Symbian OS, Psion şirketinin geliştirdiği EPOC işletim sistemine dayanmaktadır. Hafıza yönetimi cihazın uzun süre hatasız çalışmasını sağlar.
Symbian OS platformu, mobil bilgi cihazları için güvenli ve güvenilir bir işletim sistemi sağlamaktadır. Özellikle cep telefonları için tasarlanan – düşük güç sarfiyatlı ve hafızası az yer kaplayan – Symbian GPRS, Bluetooth, SyncML ve son olarak üçüncü kuşak teknolojisi (3G) gibi yeni teknolojileri benimsedikçe, telekomünikasyon sanayi için istikrarlı bir platform oluşturmaktadır.
Nokia, Nokia, Motorola, Panasonic, Sony Ericsson, Psion ve yakın zamanda Nokia ve diğer sahipler tarafından yeni Symbian ortağı olarak kabul edilen, Siemens ‘in oluşturduğu Symbian’ın önde gelen üyelerinden biridir. 1998′de Londra’da kurulan Symbian’ın amacı, akıllı telefonlar gibi kablosuz cihazlar için geçerli bir standart işletim sistemi sağlamaktır. Symbian uluslararası kablosuz iletişim sanayinin ardındaki itici güçlerden biridir.
Tüm ortaklar, Symbian esaslı ürünler için planlar çıkardılar veya ilan ettiler. Gelecek ürünlere ait lisanslar, Kenwood, Fujitsu, Sanyo, Siemens, Sony ve diğer imalatçılar tarafından alındı.

Seri 60 Platformu ne demektir?
Seri 60 Platformu, akıllı bir telefon yaratmak için gerekli tüm yazılım, kullanıcı arabirimi (UI) ve uygulamaları kapsar. Symbian işletim sistem için geliştirilmiş olan ve kaynak kodu şeklinde lisansı verilen Seri 60 Platformu, lisanslılar nezdinde yaratıcılık ve farklılaşma sağlamaktadır. Ayrıca, ortak yazılım platformu, farklı lisanslı akıllı telefonlar arasında müşterek çalışabilirlik ve uygulama uyumu sağlamaktadır.
Seri 60 Platformu, günümüzde bir mobil cihaz içindeki en sezgisel ve güçlü kullanıcı arabirimidir. Etkin şekilde, karmaşık uygulamaları kullanımı kolay telefon özeliklerine dönüştürmektedir. Uygulamalar, kullanıcıların, menü yapısı içinde nerede olurlarsa olsunlar minimum sayıda tuşa basarak bir multimedya mesajı oluşturmaları ve göndermeleri gibi işleri kolaylıkla yapabilecekleri şekilde birbirine dikkatli biçimde entegre edilirler.
Seri 60, kullanıcı işletmelere, kişisel bilgi yönetimi, hayati iş bilgilerine güvenli erişim, e-posta, takvim programlama ve PC uygulamalarıyla senkronizasyonla daha fazla üretkenlik sağlar. Bilgi işlem ve mobil sanayileri, kısa vadede yaygınlaştırılacak üç çeşit mobil çözüm üzerinde anlaşmıştır: Birincisi, tüm işletme çalışanlarının faydalanabilecekleri, e-posta ve programlama gibi yatay uygulamalar. İkincisi, alan satış elemanlarına, alan mühendislerine ve teslimat personeline yönelik odaklı dikey çözümler. Üçüncüsü, müşteri ilişki yönetimi, işletme kaynak planlama ve çekirdek iş süreçlerine başlı diğer uygulamalar gibi mobil uzantılar.
Seri 60 tüketicilere görüntüleme, multimedya mesajlaşma, film ve görüntü izleme, zengin ve renkli tarama gibi eğlence özellikleri ve heyecan verici oyun ve eğlence uygulamalarını keşfetme ve yükleme becerisi sağlar. Seri 60, kullanıcıların, e-posta yükleme ve aynı anda bir multimedya mesajı göndermek gibi, birden fazla hizmete erişmelerini sağlar. Seri 60, ayrıca, kullanıcıların sesli komut kullanarak, bazı cihaz fonksiyonlarını kontrol etmelerini sağlar. Yeni multimedya sunum özelliği, kullanıcılara tamamen senkronize ses, görüntü ve resimle hoş bir deneyim sunar.

Symbian OS Nedir?
Symbian OS 32-bit , çoklu işlemli bir işletim sistemidir.Çok sık karşılaşılan asenkron işlemlerin ve uygulamaların birbiri ile etkileşimli olarak çalışması için dizayn edilmiştir. Örneğin bir telefon görüşmesi kullanıcının e-mail yazma işlemini kesebilir. İstenirse kullanıcı telefon görüşmesi sırasında randevularına bakabilir veya not alabilir.
SMS ile kullanıcının telefon defterine ulaşmasını sağlayabilir ve bunu gönderebilir. Platform mimarisi ve yazılım geliştirme araçları vasıtasıyla uygulama geliştiriciler akıllı telefon kullanıcılarının günlük rutin işlerini yönetebilecek araçlar geliştirebilir.
İlk zamanlardan bu yana Symbian OS kablosuz iletişim için düşük güç harcayacak şekilde tasarlanmıştır.Diğer önemli dizayn özellikleri:
• Performans – Symbian OS minimum pil kullanımı ve düşük kapasiteli hafızayı etkin bir şekilde kullanacak şekilde tasarlanmıştır.
• Çoklu işlem – Telefon ve mesajlaşma en genel bileşenlerdir.Tüm uygulamalar birbiri ile –fark edilmeksizin- paralel çalışacak şekilde dizayn edilmiştir.
• Standartlar – Symbian OS ,benimsenmiş olan açık standartlar üzerine kurulmuştur.Böylelikle uygulamaların platformlar arası taşınması kolaylaşır.
• Nesne tabanlı yazlım mimarisi
• Gömülü yazılımlar için hafıza yönetimi
• Çalışma hafıza ihtiyaçlarının düşüklüğü-Çok küçük çalıştırılabilir uygulama boyutları ve ROM-tabanlı kodlar
• Güvenli haberleşme ve veri depolama için güvenlik mekanizmaları
Unicode karakter seti ile uluslar arası uygulama desteği

Akıllı Telefon Nedir? – Akıllı Telefon Ne İşe Yarar?

Bir Telefonu Akıllı Yapan Nedir?
Muhtemelen “smartphone” çok etrafında attı terim duydum. Ancak hiç merak ettik tam olarak ne bir akıllı telefon, iyi olduğunu, yalnız değilsiniz. Nasıl bir cep telefonu daha farklı, akıllı telefon ve ne kadar akıllı yapan nedir?

Özetle, bir akıllı telefon size telefon çağrıları yapmasına olanak tanıyan bir cihaz, ama aynı zamanda özellikleri bir kişisel dijital asistanı yada bir bilgisayara bulabileceğiniz – ekler yeteneği ve göndermek için-posta ve Office belgeleri düzenlemek ve almak gibi örneğin.

Ama, gerçekten bir smartphone ne olduğunu anlamak için (ve), bir tarih dersi ile başlamalı değildir. Başlangıçta, orada cep telefonu ve kişisel dijital yardımcılar (veya PDA) idi. Cep telefonları aramaları yapmak için kullanılan – ve pek başka – süre PDA, Palm Pilot gibi kişisel, taşınabilir organizatörler olarak kullanılmıştır. PDA ve bilgisayarınız ile senkronize olabilir iletişim bilgileri ve yapılacaklar listesini saklamak olabilir.

Sonunda, PDA ve göndermek için e-posta almak başardık kablosuz bağlantı kazandı. Cep telefonları, arada mesajlaşma yetenekleri de kazandı. Ise cep telefonları daha PDA benzeri ekledi sonra PDA, cep telefonu özellikleri ekledi (ve hatta bilgisayar gibi) sahip. Sonuç akıllı telefon oldu.

Anahtar Smartphone Özellikler
Varken vadeli hiçbir standart tanımlı sanayi genelinde “smartphone”, bunu About.com ne burada bir akıllı telefon olarak tanımlamak ne bir cep telefonu ele işaret yararlı olacağını düşündüm. Burada bakmak özellikleri şunlardır:

İşletim Sistemi: Genel olarak, bir akıllı telefon bu verimlilik uygulamaları çalıştırmak için izin veren bir işletim sistemine dayalı olacaktır. BlackBerry akıllı çalıştırmak BlackBerry OS, Diğer cihazları çalıştırmak Palm OS veya Windows Mobile. Bundan pared akıllı telefonun işletim sistemleri masaüstü Linux sürümleri aşağı de var.

Yazılım: Ise hemen hemen tüm cep telefonu yazılımı çeşit dahil (hatta en temel modeller bu günlerde), bir smartphone yeteneği daha yapmanız gerekecektir örneğin bir adres defteri veya kişi yöneticisi çeşit içerir. Sizi oluşturmak ve Microsoft Office belgeleri – veya düzenlemek izin verebilir en azından görünümü dosyaları. It gibi size uygulama indirmek, izin verebilir ve iş finans yöneticileri kişisel. Yoksa sen, olsun fotoğrafları düzenlemek için izin verebilir GPS üzerinden> yol tarifleriVe dijital tunes bir parçasını oluşturur.

Web Access: Daha akıllı daha yüksek hızlarda, büyüme sayesinde Web erişebilirsiniz 3G veri ağları ve Wi-Fi desteği yanı sıra birçok ahizeye. Hareketsiz iken tüm akıllı telefonlar teklif yüksek hızlı İnternet erişimi, onlar tüm erişim çeşit sunuyoruz. Favori sitelerine göz atmak smartphone’unuza kullanabilirsiniz.

QWERTY klavye: Bizim tanım olarak, bir smartphone bir QWERTY klavye içerir. Bu tuşlar aynı şekilde bilgisayarınızın klavye üzerinde olmalıdır – alfabetik değil nereye girmek için 1 numaralı dokunun gereken bir sayısal tuş takımı, üst üste laid out demektir A, B veya C klavye donanım (fiziksel tuşlarını yazdığınız) veya yazılım bir dokunmatik ekran (açık olabilir, gibi iPhone’da) bulabilirsiniz.

Mesajlar: Tüm cep telefonları gönderebilir ve alabilirsiniz metin mesajları, ama onun dışında e-posta kullanımı bir smartphone ayarlar. Kişisel – ve bazen, profesyonel bir akıllı telefon ile senkronize edebilirsiniz – e-posta hesabı. Bazı akıllı birden çok e-posta hesapları destekleyebilir. Başkaları AOL AIM ve Yahoo gibi popüler anında mesajlaşma hizmetleri, erişim dahil! Messenger.

Bunlar sadece bazı özellikler bir smartphone akıllı yapmak vardır. Ama şimdi, onlar ne zaman, bir telefon bir akıllı telefon veya cep telefonu kullanım özellikleri karar konum. Teknoloji akıllı telefonlar ve cep telefonları çevre sürekli olsa değişiyor. Ne bir akıllı telefon bugün önümüzdeki hafta, gelecek ay veya gelecek yıl değişebilir oluşturmaktadır. Kalmayın!

Pda (cep Bilgisayarı) Nedir? Pda Hakkında Detaylı Bilgi

Her ne kadar akıllı büyük ölçüde el bilgisayar alan üzerine almış, PDA’lar tamamen tükenmiş değildir. Birçok insan hala PDA’lar için kullanmak ve iş kişisel kullanır. Bu göz önüne alındığında, size fark bir PDA ve akıllı telefon arasında ne olduğu ve merak ediyor olabilirsiniz neden bazı kullanıcılar diğer üzerinden bir tercih.

Simply put, bir Smartphone, bir PDA işlevleri ve bir cep telefonu birleştiren tümleşik bir cihaz. Ancak, hangi cihaz karar olarak değerlendirilecek başka faktörler ihtiyaçlarınız için en iyisidir. Okumak artılarını ve eksilerini her biri hakkında daha fazla bilgi için.
Kazanç Para bir PDA ile

PDA çoğu cihazın ömrü boyunca bir akıllı telefon daha ucuzdur. Bazı smartphones ilk satın alma fiyatı PDA maliyeti daha, kablosuz taşıyıcı sübvansiyonlar nedeniyle daha az ise, sen Äôll genellikle bir veya iki yıl devam eden bir PDA maliyeti yüzünden daha sen-cekti ile üzerinde bir smartphone için daha fazla ödeme.

Birçok taşıyıcı bir ses planı ile birlikte bir smartphone için kablosuz veri planı satın gerektirir. Bu ekstra aylık ücret zaman içinde, akıllı telefonlar daha uzun vadede pahalı yapım kadar ekler. Örneğin, bir avuç içi bilgisayar ve akıllı telefon 300 $ maliyeti düşünün maliyeti 99 $ artı bir ek $ 40 aylık veri servisi için. Hizmet sadece bir yıl sonra, akıllı telefon ve veri hizmeti için 579 $ toplam harcama olacaktır. Kaynakwh:

PDA (Cep Bilgisayarı) Nedir? PDA Hakkında Detaylı Bilgi

Bağlantı

Belirtildiği gibi, akıllı bir hücresel ağ, bir cep telefonu gibi bağlayın. Kablosuz veri planı herhangi bir hücresel sinyal gelen, akıllı telefonlar gezinebilmeniz internet grubu (gerçi hızları değişebilir) mevcuttur. PDA hücresel ağlar ve böylece Internet bağlantısının aynı aralıkta veremiyoruz takmayın.

PDA ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere Wi bağlantı diğer formları,-Fi ve Bluetooth kullanmak. Wi-Fi ve her yerde bir Wi-Fi hotspot kullanılabilir dosya indirme, çoğu zaman çok daha yüksek hızlarda PDA veya smartphone, örneğin gezinebilmeniz İnternet, e-posta kontrol etkin hücresel veri ağları ile daha. Cihazınız sahip Wi-Fi, aynı zamanda Skype gibi, arkadaş ve aile bağlanmak için İnternet planları çağrı kullanabilirsiniz.
PDA Taşıyıcı bağımsız

Akıllı telefonlar genellikle kablosuz taşıyıcı, Aos ağına bağlanmıştır. AT & T Verizon Wireless, örneğin geçiş yapmak isterseniz, AT & T smartphone kullanılan Verizon Wireless, AO ağındaki pek olası değildir. Bu, Äôll yeni bir akıllı telefon almak zorunda demektir. PDA ile kablosuz sağlayıcıların değişen bir konu değil.
Converged Cihazlar Genellikle Sacrifices iste

Bunu yaparken, Aos birçok kullanıcılar cep telefonları ve PDA tek, smartphone tümleşik için gelenek olduğu doğrudur, bazı kullanıcılar hala sadece iki ayrı cihazların sağlayabileceği tüm işlevleri tercih ederim. Örneğin, bir PDA çok olan tablolar veya aşırı kaydırma yapmadan diğer belgeleri incelemek isteyen kullanıcılar için yararlı bazı akıllı, daha büyük bir ekran sunabilir. Bellek ve işlemci gücü de cihazlar arasında değişebilir.

Bir akıllı telefon ile, Äôre tek bir sepet içinde tüm yumurta koyarak. Smartphone sonu veya kayıp olması gerektiğini veya çalınması, tüm bilgiler, Äôve onu saklanan da gitti. Eğer diğer taraftan bir PDA ve cep telefonu, varsa dahi cep telefonu inoperabl olan bir arkadaş, Aos telefon numarasını aramak için PDA kullanabilirsiniz.
Yazılım

PDA ve akıllı telefonlar sık sık veya çok benzer, işletim sistemleri aynı kullanın. Sonuç olarak, cihazlar her iki tip üçüncü destek sağlayabilir-bu cihazınızın işlevlerini artıracak parti yazılım programları. Sen Yazılımı PDA’lar için çeşitli yazılım programları ekle-Bu sitenin Ons bölümü hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Kaynakwh:

PDA (Cep Bilgisayarı) Nedir? PDA Hakkında Detaylı Bilgi

All About Choice

Sonunda, tek bir cihaz herkes için idealdir. Hem PDA ve akıllı güçlü ve zayıf yönleri vardır. Her hangi cihaz ihtiyaçlarınız için daha iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olur neler sunabileceği bilendir.
Daha iyi bir çeviri ile katkıda bulunun

Sponsorlu Bağlantılar

Symbian İşletim Sistemi Nedir İçin Yorum Yap