Tablete Vınn Nasıl Takılır

Tablete Vınn Nasıl Takılır Tablet Pc Vınn Kurulumu - Bu makaledeki notlar: android vınn kurulumu tablete vınn nasıl..

Android Tablet’lerde 3g

Evet son zamanlarda epad,apad ve eken üretimi android tablet pc’ler 3G modem takıldığını sögleyen dedikodular ortalıkta yayılıyor.

Peki nedir bu 3G ?

3G ifadesi en basit anlamıyla kablosuz teknolojilerin, özellikle de mobil iletişim teknolojilerinin günümüzde ulaştığı noktayı temsil ediyor. Üçüncü nesil anlamına gelen 3G’ye gelene kadar iki nesil geçildi.

1G

1G dönemi 1970’lerin sonlarında başladı ve 1980’lere kadar sürdü. İlk gerçek mobil telefon sistemleri bunlardı. Analog ses sinyalleri ile çalışan bu sistem amatör radyo operatörlerinin kullandığı ağa göre biraz daha karmaşık bir sistemdi.

2G

2G dönemi ise 1990’larda başladı ve halen dünyada kullanılıyor. Dijital ses kodlama yapabilen bu sistem zaman içerisinde geliştirilerek, daha yüksek bant genişliği, paket iletimi ve multimedya öğelerle güçlendirildi.

3G

İlk 3G ağı ise 2001 yılında Japon NTT DoCoMo tarafından kuruldu. Ses, data, video ve uzaktan yönetim gibi gelişmiş multimedya özellikler; e-posta, web sayfası görüntüleme, faks, videokonferans gibi özellikler sunan 3G yüksek hızda internet erişimi de sağlıyor. Büyük ölçüde cep telefonu ile ilişkilendirilen 3G aslında yalnızca cep telefonlarından kullanılan bir teknoloji değil. Mobil olarak yüksek hızda erişim sağlayan bir teknoloji olan 3G askeri operasyonlar, ulaştırma, uzay haberleşme gibi birçok farklı alanda kullanılıyor.


Peki Tablet Pc’lere Takında 3g Modemler Neler ?

Bunlar bildiğimiz Turkcell vınn avea jet gibi bildiğimiz usb ile bağlanan usb modemler’dir.Tablet pc’ler deki usb girişlerine takılıp çalıştırılabiliyor Fakat Bu tablet’ler Sadece WCDMA, TDSCDMA, EVDO Bağlantılara destek vermekte.

Peki bu bağlantılarda hangileri Türkiye’de mevcut ?

Benim bildiğim avea’da wcdma bağlantı tipi bulunmakta diğerleri bilmiyorum bu yüzde sizde ona göre dikat edip alın.Yani 3G modem kulanmak isteyenler önce hangi bağlantı tipleri mevcut öğrensinler…

3g Mobil Modem Nedir? – 3g Mobil Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

3G Mobil Modem Bilgisayara Nasıl Kurulur?

3G Mobil Modem’inizi taşınabilir bilgisayarınıza takın, internete her an, istediğiniz yerden bağlanmanın keyfini yaşayın.

3G Mobil İnternet ile GPRS/EDGE destekli 3G uyumlu 3G Mobil Modem’inizle kablosuz, kolay ve hızlı bir şekilde her yerden internete bağlanabilirsiniz.
3G Mobil Modem ile e-postalarınıza hareket halindeyken ulaşabilir, SMS gönderebilir, telefonunuzu meşgul etmeden kablosuz, kolay ve hızlı bir şekilde her yerden internete bağlanabilirsiniz.
Hemen 3G Mobil İnternet Paketine abone olun, 3G Mobil Modem hediyeli kampanyadan yararlanın!
Aşağıdaki adımları takip ederek, 3G Mobil İnternet ile her yerden istediğiniz zaman internete bağlanabilirsiniz.

 • 3G Mobil Modem’inizin kapağını çıkarınız.
 • 3G Mobil Modem’inize Avea Data Hattınızı (SIM/USIM kartınızı) takın.
 • 3G Mobil Modem’inizi bilgisayarınızın modem portuna(USB Port) takınız.
 • 3G Mobil Modem’inizi bilgisayarınızın modem portuna taktıktan sonra sistem yeni donanımınızı otomatik olarak algılayacak ve yazılımın yüklenmesi için sizden onay isteyecektir.
 • Onay işleminizden sonra yükleme gerçekleşecek, masaüstünüzde TTNET ikonu belirecektir.
 • TTNET ikonunu tıkladığınızda 3G Mobil İnternet açılış sayfasında “İnternete bağlan” seçeneğini tıklayarak internete bağlanacaksınız.

  Windows işletim sistemi 3G Mobil Modem Kurulumuna ulaşmak için tıklayın.
  Apple-Mac Os işletim sistemi 3G Mobil Modem Kurulumuna ulaşmak için tıklayın.
  3G Mobil Modem’i Sıkça Sorulan Sorularla ilgili bilgi almak için tıklayın.

  Sponsorlu Bağlantılar

 • Tablete Vınn Nasıl Takılır İçin Yorum Yap