Temel İhtiyaclarimiz

Temel İhtiyaclarimiz Temel İhtiyaclarimiz Nelerdir - Bu makaledeki notlar: temel ihtiyaclarimiz temel ihtiyaclarimiz nelerdir..

Temel İhtiyaclarimiz ve Temel İhtiyaclarimiz Nelerdir ile ilgili bu yazıda Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?

Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?

Temel İhtiyaçlar Yemek yemeden, su içmeden yaşayamayız. Tehlikelerden, soğuktan, sıcaktan korunmak için bir eve ihtiyacımız vardır. Çıplak gezemeyiz, giyinme ihtiyacı duyarız. Beslenme, barınma ve giyinme tüm insanların temel ihtiyaçlarındandır. Temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman yaşantımızı sürdüremeyiz.

Temel ihtiyaçlarımız bunlarla sınırlı değildir. Okula giden bir öğrencinin kitap, defter, kalem, silgi, çanta gibi okul gereçleri de temel ihtiyaçlarıdır.

Sosyal İhtiyaçlar
Can, babasından kendisine bisiklet, Gül gitar, Samet ise ayakkabı almasını istiyor. Bu kişilerden hangisinin isteği daha önce yerine getirilmelidir?
Bu kişilerden Samet’in isteği daha önce yerine getirilmelidir. Çünkü Samet için ayakkabı istek değil, ihtiyaçtır. Ayakkabısı yırtılmış ya da küçülmüş olabilir. Yağmurlu havalarda yırtık ayakkabı giyerse ayakları ıslanıp hastalanır. Küçük ayakkabılar ayağını sıkıp yara açılmasına neden olur. Oysa bisiklet ve gitar birer istektir. Bu istekler karşılanmasa da Can ve Gül’ün yaşamında güçlük çıkmaz.

İhtiyaçlar Karşılanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
İhtiyaçlarımızı karşılarken onları önem sırasına koymamız gerekir. İhtiyaçlarımızı önem sırasına koyarken de bütçemizi göz önünde bulundurmalıyız. Her ailenin belli bir geliri vardır. İhtiyaçlarımızı satın alabilmek için yeterli paramızın olması gerekir. Paramız yeterli değilse borçlanabiliriz. O zaman da temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayız.

Para ve Paranın Tarihi
Para, bir ürün ya da hizmetin değerini karşılayan devletçe bastırılan kâğıt ya da metalden yapılmış ödeme aracıdır. Para ilk kez Lidyalılar tarafından kullanılmıştır.
Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?-barinma.jpg
Barınma

Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?-temel-ihtiyaclarimiz.jpg
Yeme-İçme

Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?-temel-ihtiyaclarimiz-uyku.jpg
Uyku-Dinlenme

Sponsorlu Bağlantılar

Temel İhtiyaclarimiz İçin Yorum Yap