Testesteron Artırıcı

Testesteron Artırıcı Testesteron Artırıcı Besinler - Bu makaledeki notlar: testesteron artıran besinler testesteron artırıcı testesteron..

Bu Gıdalar Baştan Çıkarıyor

Sihirli etki vadeden parfümleri unutun, cinsel yaşamınıza hareket katmanın anahtarı mutfağınızda saklı!Araştırmacılar, afrodizyak gıdaların kokuları, tatları ve görünüşleriyle cinsel uyarıcı etki yaratmanın dışında, sizi daha iyi kur yapan bir sevgiliye dönüştürebileceğini söylüyor. Afrodizyaklar, psikolojik etkilerine ve cinsel yaşamın her evresinde yarattığı değişime bağlı olarak üç gruba ayırıyor:
Flört besinleri
Potansiyel eşinizi ararken, keyfinizi yerine getirerek kendinize olan güveninizi artıracak, sizi canlandıracak ve kur yapmaya yöneltecek besinleri seçmelisiniz.
Flört dostu gıdalar
Pul biber, baharatlı gıdalar kalbe kan akışını ve metabolizmayı hızlandırır.
Muz
İçerdiği kimyasallarla beyinde keyif arttırıcı etki yaratır ve özgüveni artırır.
Havuç
İçerdiği yüksek lif nedeniyle cinsel arzuları uyandırıcı etki yaratabilir.
Baştan çıkaran gıdalar
İkinci aşama, baştan çıkarma. Afrodizyaklar testesteron gibi cinsel hormonların salgılanmasını ve genital organlardaki kan basıncını artırarak vücudu aşk için hazır hale gelmesini sağlar. Ayrıca hızla ihtiyacınız olan enerjiyi temin eder.
Karides
İyot açısından zengin olan karides ve diğer deniz ürünleri, tiroid bezlerinin çalışması ve sağladığı enerji açısından önemlidir.
Çikolata
İçerdiği kafein nedeniyle çikolatanın uyarıcı bir etkisi vardır. Bunun yanında salgıladığı mutluluk hormonuyla keyif verir.
Zencefil
Zencefil kökünün, kadın ve erkek cinsel organlarındaki kan basıncını artırdığı söylenir.
Zeytin
Yeşil zeytinin erkekleri daha güçlü yaptığına, siyah olanların ise kadınların cinsel dürtülerini artırdığına inanılır.
Domates
Puritanlar tarafından aşk elması olarak tanımlanan domatesin cinsel canlandırıcı olarak ün yapmıştır.
Elma
Adem ve Havadan beri bu meyve baştan çıkarmayla eş anlamda kullanıldı.
Potasyum, fosfor, kalsiyum ve E vitamini yönünden zengin bu meyve hormon ve enerji düzeyini artırır.
Cinsel performans için gıdalar
Keşif ve orgazm olan son aşamada, insanlarda koku duyusu diğerlerinin önüne geçer ve afrodizyak gıdalar da bu yolla etki sağlar.
Hangi kokunun seksüel canlanmayı artırdığına dair yapılan bir araştırmaya göre, her besin erkeklerde yarattığı cinsel bir karşılığı bulunuyor ve bazıları da diğerlerine göre daha etkili oluyor.
“Örneğin peynirli pizza erkeklerde kan basıncını artırmada yüzde 5 oranında, tereyağlı patlamış mısır yüzde 9, balkabağı turtası ise yüzde 40 etkili oluyor.
Buna karşılık çiçek kokulu parfümlerin sağladığı etki ise yalnız yüzde 3 iken, kadınlarda erkek kolonyası vajinadaki kan basıncının düşmesine neden oluyor.
Gıdaların cinsel yaşam ve performans üzerinde neden etkili olduğu konusunda birçok teori var. Fakat bu etkiler fiziksel ve psikolojik yapıya ve kişilerin geçmiş birikimlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
Uzmanlar afrodizyak gıdaların etkilerinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinin unutulmaması gerektiğini ekliyorlar.

Aşkın Menüsü: Doğal Afrodizyaklar

Aşkın menüsü: Doğal Afrodizyaklar

Yiyecekler mideyi olduğu kadar ruhu ve libidoyu da besliyor. Yiyecekleri sadece karnımızı doyurmak için değil cinsel performansı arttırıcı olarak ta kullanabiliriz.

BİTKİ ÇAYLARI: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.

GİNSENG: Çin’de doğal afrodizyak olarak kullanılan ginseng bitkisi vücudun stres şartlarına adaptasyonunu sağlıyor. Fiziksel dayanıklılığı sağlayan ginsengin diğer bir özelliği de şeklinin insan vücuduna benzemesi.

REZENE: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılır.

LAVANTA: Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirir.

KARANFİL TANESİ: Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.

HAŞHAŞ TOHUMU: Cinsel performansı artırır.

MELEKOTU: 18. Yüzyılda kadınların cinsel isteksizliğini iyileştirmede kullanılan melekotunun kökü, her zaman için kalp zayıflıklarını engelleyici etkiye sahiptir.

MİNE ÇİÇEĞİ: Mine çiçeğinin kıyılmış uçlarının, kaynatılması ya da şarabın içine batırılması afrodizyak etkilere sahiptir.

POLEN: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunur.

YOHOMBİN: Afrika’dan tüm dünyaya yayılan yohimbe bitkisi halk arasında kadınlarda cinsel soğukluğun giderilmesinde, erkeklerde ise cinsel performansı artırmak amacıyla kullanılıyor. Meyan kökü ile karıştırılan yohimbe böbrek ve idrar yollarını rahatlatıyor.

KİŞNİŞ: Özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilir. Aşırı kullanımı erkeklerde ters etkilere neden olabilir.

HARDAL: Cinsel bezlerin işleyişini artırır.

SÜSEN: Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

YASEMİN: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

MEYAN KÖKÜ: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.

SAFRAN: Aşırı tüketildiğinde gülme krizine neden olan safranın, erojen merkezler üzerinde uyarıcı etkisi vardır.

ÇADIRUŞAĞI OTU: Yalnızca Asya’da yetişen ve çok kötü kokan çadıruşağı otundan elde edilen karışım, Asya’da uyarıcı olarak kullanılır.

VANİLYA: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla karşı cinsi harekete geçirir.

SAPARMA: İlk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinen, saparma bitkisinden elde edilen karışımların içinde çeşitli hormonlar bulunuyor.

ROKA: Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir ve ayrıca, cinsel gücü de artırır. Balığın yanında da çok iyi gider.

MAYDANOZ: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar. Süt salgısını da arttırır.

KEKİK: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

ARI SÜTÜ: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri kısa zamanda hissedilir.

BAL: Mikroplara karşı dayanıklılık sağlayan bal, cinsel gücü artırır.

LİMON: Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artması için olumlu etki yapar.

İSTİRİDYE: İçindeki çinko ile spermin çoğalmasına neden olan istiridye, cinsel isteği artırır.

HİNDİ: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva eden hindi, protein açısından zengindir ve cinsel isteği artırır, yılbaşı gelmeden de yenilebilir.

KEREVİZ: İdrar sökücü özelliği olan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önlemesinin yanı sıra kadınlarda adet öncesi şişkinliğin de önüne geçer. Afrodizyaktır.

ÇİKOLATA: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Ve kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlı.

FISTIK VE FINDIK: E vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.

MUZ VE KABUĞU: İnsana kokusuyla bile mutluluk aşılayan muz, özellikle kabuğu ile pişirilirse cinsel gücü oldukça fazla artırır.

SARMISAK: İçinde sakkaroz, glikoz gibi karbonhidratlar ile protein, kalsiyum, fosfor, demir ve A, B, C vitaminleri bulunan sarımsak, cinsel gücü artırır. Ama kokusuyla bazılarını da kaçırabileceğinizi unutmayın.

ÇİLEK: Cilt sorunları için en iyi meyvelerden biri olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır.

İNCİR: Erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyaktır. Aydın’da yetişen dünyaca ünlü incirler de ‘mucize afrodizyak meyve’ olarak biliniyor. Uzmanlara göre, bir kilogramda iki bin 900 kalori bulunan incir, E ve B vitaminlerinden çok zengin.
İncirin faydaları şöyle sıralanıyor: Kurutulmuş incirin besin değeri daha yüksektir. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakları yumuşatır Hücreleri yenileme özelliği vardır. İçerdiği lifle kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlar. Kemik ve diş oluşumunda olumlu etkileri vardır. İçeriğindeki benzaldehit nedeniyle kanserli hücrelerin büyümesini önler.

ŞEFTALİ: A provitamini bakımından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyaktır.

ARMUT: Çok az meyve asidi içeren ve organizmanın fazla suyunu alarak fazla yağları yok eden armut, güçlü bir afrodizyaktır.

MARUL: İçinde A, B, C, E vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, iyot, sodyum gibi mineraller bulunan marul, az miktarda yenilirse cinsel gücü artırıyor. Ancak, fazla miktarda yenen marul da cinsel gücü azaltıyor ve uyku veriyor.

ANÇUEZ: Genellikle hamsi, bazen sardalya ya da tirsi balıklarından yapılan tuzlu ve yağlı balık ezmesi olan ançuez, cinsel gücü artırır.

HAVYAR: Balık yumurtası olan havyarın besin değeri çok yüksektir ve güçlü bir afrodizyaktır.

DOMATES: İçinde bolca A, B, C ve K vitaminleri bulunan domates, cinsel gücü artırır.

SALATALIK: Gözler için çok yararlı olan (özellikle şiş gözlerin iyileşmesinde) salatalık, cinsel gücü artırır.

SOĞAN: Güçlü antiseptik bir etkiye sahip olan soğan, cinsel gücü artırır

ZENCEFİL: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar.

ŞARAP: Güçlü bir antioksidan olan (sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyucu maddeler içeren) şarap, kalbe çok faydalıdır ve güçlü bir afrodizyaktır.

Cinselliği Hareketlendirmek

Erkek ve kadın bedeninde birleşmeden önce neler olur?

• Erkekte cinsel isteğin uyandığını gösteren en belirgin dönüşüm, penisin sertleşmesi ve dikleşmesi, kadındaysa dölyolu ağzının ve çeperinin nemlenmesidir.

• Aynı zamanda kadının dış üreme organları (dış ve iç dudaklar) şişer ve klitorisi de iç dudakların arasından görünür hale gelir.

• Bu fızyolojik dönüşümlerin kaynağı beyindir. Açlık, susuzluk ve uyku isteği gibi cinsel istek de beyinden kaynaklanır. Cinsel arzu, beynin duyguları kontrol eden bölgesindeki bir merkezin uyarılmasıyla ortaya çıkar.

• Beyindeki cinsellik merkezleri çocuklukta görece hareketsizdir, ama ergenlikte hormonların ve özellikle androjen düzeyinin yükselmesi beynin bu merkezlerini harekete geçirir ve böylece bir yetişkinin cinsel istek duyması mümkün olur.

Uyarıcı hem fiziksel hem de psikolojik olabilir

• Beyindeki seks merkezlerini harekete geçiren uyarıcılar fiziksel de olabilir psikolojik de. İnsan hastaysa, sıkıntılı ya da kaygılıysa, aşırı alkol veya uyuşturucu madde tüketiminden ötürü bir çöküntü içindeyse ya da reddedilmiş ve incitilmişse, cinsel istek duyması da beklenemez.

• Buna karşılık, insanın sağlığı yerindeyse, keyifli ve huzurluysa, cinsel konularda herhangi bir olumsuz ön yargısı yoksa ve özellikle birine aşıksa, kendini “seksi” hissetme olasılığı da o kadar yüksek olacaktır.

• Cinsel isteği uyandıran etkenlerin başında, cinsel organların ve erojen bölgelerin uyarılması gelir. Ama her iki cins de doğrudan bir fiziksel temas olmaksızın da uyarılabilirler.

• Cinsel istek ve heyecan çok zaman erotik hayal ve düşüncelerin ürünüdür. Karşı cinsin yer aldığı bir erotik görüntü, bir resim, bir film de cinsel isteği uyandırır.

Kadınların da fantezileri var

• Erkekler kadar kadınlar da cinsel istek duyarlar. Ama toplumsal koşullanmalardan ötürü, istek duyma ve heyecanlanma biçimleri farklıdır.

• Genç erkeklerin cinsel dürtüleri, genç kızlarınkinden daha güçlü gibi görünür. Ama yaşlanmayla birlikte bu durum değişir. Orta yaşa doğru, gençliklerinden itibaren doyurucu bir cinsel deney yaşamış kadınların cinsel istekleri erkeklerinkine eşitlenir, hatta kimi zaman erkekleri aşar.

• Bununla birlikte kadınlarla erkekler arasında daha kalıcı bazı cinsel duyarlılık farkları da vardır. Erkeklerde cinsel hayal gücü daha işlektir: günün değişik zamanlarında, yürürken, çalışırken, okurken de erotik hayallere dalabilirler.

Kadının heyecanlanması için…

• Kadının heyecanlanması için çoğu zaman eşinin orada bulunması, hatta okşama sarılma gibi ön oyunların başlamış olması gerekir.

• Kişinin eşiyle olan ilişkisinin cinsel isteğe yansıması açısından da erkeklerle kadınlar arasında fark vardır. Kadın da erkek de genellikle bir yabancı yerine,aşık oldukları ya da sevdikleri biriyle sevişmeyi tercih ederler.

• Ama ortalama erkeğin, tanımadığı bir eşten de zevk alma olasılığı kadınlara göre daha yüksektir: kadınlar için asıl uyarıcı çoğu zaman sevginin kendisidir.

• Çoğu kadın, sevişme ve cinsel birleşmeye, sevilen ve güvenilen bir eşle yaşanmış güzel bir günün sonucu olarak, tamamlanması olarak bakar.

Haz ilkesi

• Seks kılavuzlarında ve cinsel teknik kitaplarında cinsel birleşme üç kısma ya da üç aşamaya ayrılır.

• Birinci aşama, cinsel isteğin ve gerilimin artmasını sağlayan öpüşme, okşama gibi “aşk oyunlarıdır”; buna, “Ön Oyunlar” da denir. İkinci aşama, cinsel birleşmenin kendisidir (“çiftleşme”), Üçüncü ise, eşlerin orgazmdan sonraki cinsel davranışlarıdır; buna da “Son Oyunlar” denmektedir.

• İlk bakışta, böyle bir ayrım biraz mekanik görünebilir. Çoğu kez bu aşamalar arasında kesin bir ayrım çizgisi yoktur. Birinden öbürüne geçiş çok yumuşak ve “tedricidir”.

• Hatta bazen hiç bir ön oyuna gerek duyulmadan doğrudan doğruya birleşmeye geçildiği de olur: işyerlerinde, parklarda ve genel olarak uzun süreli bir sevişmenin olanaksız olduğu yerlerde yapılan birleşmeler zorunlu olarak bu türdendir.

Klasik psikanaliz teorsine göre…

• Üç kısımlı sevişme şemasının bilimsel bir temeli olduğu kabul edilmeli. Freud’a ve klasik psikanaliz teorisine göre, cinsel eylemin verdiği haz ikiye ayrılabilir:

(1)Temas ve sevişmenin başlangıcında gerilimin sürekli olarak artmasıyla sağlanan “ön haz”

(2)Doyumun yani boşalma sonucu gerilimin azalmasının getirdiği “son haz”

• Freud, öpüşme, sarılma, kucaklama gibi ön haz öğelerinin, çocuk cinselliğinin yetişkin yaşamında da sürüp giden uzantıları olduğunu söyler.

• Bebeklerde ve çocuklarda cinsel haz, esas olarak cinsel organın dışında kalan erojen bölgelerden (ağız, makat, cilt yüzeyi) elde edilir. Daha sonra asıl haz kaynağı olarak cinsel organ öne çıkar ve diğer erojen bölgeleri kendine bağımlı kılar ama, bunlar da ikincil haz kaynakları olarak varlıklarını sürdürürler.

• Freud’a göre, erojen bölgelerin uyarılmasından alınan ön hazın yetişkinlerin cinsel yaşamındaki işlevi, gerilimi yeterli ölçüde arttırarak sonunda doyuma (orgazma) ulaşılmasını sağlamaktır. Ancak Freud’un bu açıklaması, yine de kendi geliştirdiği haz ilkesi düşüncesiyle çelişmektedir.

• Buna göre insan davranışlarına yön veren temel ilke haz ve acı ikilemidir bu, özellikle yaşamının ilk yıllarında kişinin içgüdüsel gerilimlerden kaynaklanan acı ve sıkıntılardan kaçınmasına yol açar. Ama Freud’a göre cinsel gerilim, diğer gerilim türlerinden farklı olarak acı değil, haz vermektedir.

Çelişkiyi Freud’un öğrencisi çözer

• Freud’un öğrencilerinden Wilhelm Reich, bu görünürdeki çelişkiyi şöyle çözmüştür; birleşmeden önceki aşk oyunlarında bir gerilim oluşur; bu aşk oyunlarının ardından şu ya da bu biçimde bir doyum gelmediği takdirde, her gerilim gibi bu da sıkıntı ve acı verecektir.

• Ama doyumun sağlayacağı hazzın beklentisi yalnızca gerilim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda az miktarda bir cinsel enerjinin oluşmasına yol açar. İşte bu cinsel enerjinin verdiği kısmi doyum ve büyük son haz beklentisi, başlangıçtaki gerilimin sıkıntısına ağır basar ve cinsel coşkuyu arttırır.

• Reich, orgazmla sağlanan hazzın yoğunluğunun da, ön oyunlar sırasında cinsel organlarda ve bütün vücutta biriken cinsel gerilim miktarının büyüklüğüne bağlı olduğunu söylemektedir. Uyarılma ve gerilim ne kadar fazla, çıkılan doruk ne kadar yüksek ve düşüş de ne kadar keskin ve şiddetli olursa, alınan haz da o kadar büyük olacaktır.

• Öyleyse ön oyunlar cinsel yaşamda vazgeçilebilecek bir lüks, çiftleşme edimine insanların sonradan kattığı bir eklenti değil, doyurucu ve bütünsel bir cinselliğin zorunlu bir parçasıdır.

Ön oyunlar

• Bir anlamda, sevişmenin bir teknik olduğu doğrudur: bütün sanatlar gibi o da duyarlılık, incelik, beceri, hayalgücü ve yaratıcılık gerektirir.

• İşini seven ve dikkat eden bir sanatkarın ürünleri nasıl kaliteliyse, seviştiği kişiyi ve sevişme eylemini seven birinin aldığı ve verdiği haz da o ölçüde büyüktür.

• Üstelik bütün teknikler gibi aşk teknikleri de zamanla gelişir. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta vardır: cinsel uzmanlık her zaman iyi sevişmek anlamına gelmeyebilir.

• Nasıl sanat, kullanılan tekniklerin toplamından daha fazla bir şeyse, kişisel bir üslup ve insani bir boyut içermek zorundaysa, doyurucu bir cinsel ilişki de kullanılan aşk tekniklerinin ötesinde bir şeyi gerektirir. İnsan en yeni seks kılavuzlarında, Legman’ın Oragenitalism adlı kitabında gösterilen 3780 çeşit cinsel oyunu, ezberlemiş olabilir ama bu cinsel yaşamının tekdüzelikten kurtulmasına yetmeyebilir.

• Bunun için eşler arasında uyum ve her iki eşin de sevişmeye aynı ölçüde katılması gereklidir. Kişinin kendine güvenmesi ve karşısındakinde de güven yaratması gereklidir. Ve herşeyden çok eşinin ruhsal durumuna, tepkilerine ve isteklerine karşı duyarlı olması gereklidir.

Kazanova’dan tüyolar

• Ünlü aşık Kazanova kadınları gerçekten sevdiğini, onlara birer insan birer arkadaş olarak baktığını söylemiştir. Bu önemli bir noktadır, çünkü erkek egemenliğine dayalı toplumlarda ve özellikle çağımızın rekabetçi toplumlarında her iki cinsten insanlar sevişmeyi karşı cinse karşı bir savaş alanı olarak kullanabilmektedir.

• Bencilliğin ve “fethetme” arzusunun sağlıklı bir cinsel yaşamda yeri yoktur; cinsel teknik ne kadar gelişmiş olursa olsun, bencil ve saldırgan bir sevişme tarzının eşinizde yarattığı düş kırıklığını silemez.

• Cinsel tekniklerin sevişmedeki rolü ; her şeyden önce, değişiklik ve çeşitlilik sağlayarak cinsel birleşmenin tekdüzeleşmesini önleyebilir. Eşlerin deney yapmasını ve böylece kendilerindeki bir takım iç yasaklama ve tutuklukları aşmalarını sağlar. Daha önce hiç tanımadıkları yeni doyum ve hazları tatmalarına, kendi içlerindeki keşfedilmemiş eğilimleri bulmalarına yardımcı olur.

• Çok abartmamak ve yukardaki uyarıları unutmamak koşuluyla, cinsel tekniklere bir yemek listesi gibi bakılabilir. Nitekim Batı’da en çok beğenilen seks kılavuzu da Dr. Alex Comfort’un Aşk Sevinci: Sevişmenin Yemek Kitabı adlı yapıtıdır.

• Kuşkusuz, nasıl herkesin erojen bölgeleri aynı değilse, bazı teknikler ve oyunlar da bazı çiftlere diğerlerinden daha çok zevk verecektir. Ayrıca, kişilerin yaş, kilo, boy uzunluğu ve genel sağlık durumlarına göre, zevkle deneyebilecekleri oyunlar da değişik olacaktır.

Erotizmin olanaklarını keşfetmeli

• Birçok çift, erotizmin bütün olanaklarını denemeden ilişkilerini tamamlar. Oysa kişisel ve karşılıklı araştırma yoluyla zaman içinde aşk repertuarını yenilemek hiç de yabana atılacak bir şey değildir.

• Elli yaşlarında oral seksin keşfedilmesi, insanın onyedisinde öpüşmede dilin kullanılabileceğini keşfetmesi kadar heyecan verici olabilir.

• Kuşkusuz, hiç bir aşk ölümsüz değildir; zamanla tutkular tükenir, alışkanlıklar kemikleşir ve aşkın tersi demek olan tekdüzelik yerleşir. İşte o zaman cinsel teknik bilgisi, sönmüş bir aşkı yeniden alevlendirmez ama, ilişkinin büsbütün çekilmez hale gelmesini önleyebilir, geciktirebilir.

• Cinsel ön oyunların en önemli öğesi, eşinizin cinsel bakımdan duyarlı bölgelerini- erojen bölgelerini – tanımak ve bunları uyarmasını bilmektir. Cinsel birleşmenin “uyanma” evresinde eşler birbirlerini sırayla ya da eşzamanlı olarak uyarırlar.

• Eğer birbirlerinin gereksinimlerine karşı duyarlıysalar ve birbirlerinin tepkilerini doğru yorumlayabiliyorlarsa, uyanma ve coşkulanma tempoları hemen hemen birbirlerine eşit olacak ve orgazma aynı anda ulaşabileceklerdir.

Erkekten kadına

• Çoğu erkeğin cinsel duyarlığı üreme organlarında toplanmış olduğu için, sevişme ilerledikçe kadının bütün vücudunun tek bir erojen bölge haline geldiğini genellikle farketmezler.

• Eğer kadın zaten heyecanlanmamış ve arzulu değilse, ilk baştan doğrudan doğruya cinsel organların ve göğüslerin uyarılması ona fazla haz vermeyecek, hele hele erkeğin sandığı gibi onun doruk noktasına çıkmasına hiç yardım etmeyecektir. Kadınların cinsel coşkuları ağır ağır artar.

• Başlangıçta hafif temas, okşama ve öpüşme cinsel heyecanın uyandırılması için en uygun yöntemlerdir; sevişmenin başında, erkeğin temel erojen bölgeleri (cinsel organlar ve göğüsler) değil, ikincil olanları (yüzü, boynu, kolları, sırtı, belkemiğini, kalçaları, ayakları) uyarması doğru olur.

• Ağız son derece duyarlı bir organdır ve temposu ağır ağır ama sürekli hızlanan bir öpüşme, özellikle tutuk kadınların rahatlaması ve heyecanlanması açısından yararlı bir yöntemdir.

Boyundan göğüslere doğru inmeli

• Çoğu kadın yüzden başlayan ve boyundan göğüslere, oradan da daha aşağılara ağır ağır inen bir uyarmadan hoşlanır: buna karşılık ünlü Penthouse dergisinin cinsel danışmanı, Süperseks adlı bir cinsel teknik kılavuzunun yazarı, deneyimli seks işçisi Bayan Xaviera de Hollander de ayaklardan başlayıp yukarı doğru çıkan bir yaklaşımı yüzde yüz daha heyecan verici bulduğunu söylemektedir.

• Erkeğin bunu kendisinin keşfetmesi ama aynı zamanda eşine değişik yaklaşımları tatma fırsatını da vermesi gerekir. Göğüsler de son derece duyarlı organlardır; bu yüzden uyarılmaları kadar inciltilmeleri de kolaydır.

• Erkeğin bu bölgede biraz dikkatli olması ve kadın vücudunun diğer bölgeleri için de geçerli olan şu kuralı özellikle gözönünde tutması gerekir: uyarma önce yumuşak dokunma, okşayış ve öpüşler biçiminde başlamalı ve basınç ağır ağır artmalı.

Uyarılma teknikleri önemli

• Cinsel birleşmeye geçmeden önce erkeğin, dölyolu ağzını ve klitorisi parmaklarıyla uzunca bir süre uyarması doğru olur.

• Bunun en iyi yolu önce tüm avuçla ovmak, sonra da avuç yukarıya gelecek şekilde orta parmakla veya iki parmakla dölyolunu uyarmaktır. Bazı çiftler, ellerin yapabildiği herşeyi ağzın ve dilin daha iyi yapabileceği görüşündedir.

• Cinsel organlarla ağız teması, bir yasağın aşılması duygusunu içerdiğinden, en heyecan verici ön oyun tekniklerinden biridir. Aynı zamanda, bu iki organın teması, hayvani bir cinsellikle şefkatin kaynaşmasını temsil ettiği için, erkeklere de kadınlara da daha bütünsel bir haz vermektedir.

• Vücudun çeşitli bölgelerinin öpülmesiyle başlamak, sonra da cinsel organa, dış ve iç dudaklara yönelmek ve klitorisin dille uyarılmasının ardından da dölyoluna hızlı dil darbeleriyle girmek, kadının orgazmdan önce en yüksek cinsel haz noktasına çıkmasını sağlayan yöntemlerden biridir.

Kadından erkeğe

• Görsel uyarıcılar genellikle erkeği kadından daha çok etkiler; bu, ön oyunlar sırasında kadının unutmaması gereken bir noktadır. “Tahrik edici” giysiler ve tavırlar, çıplaklık ya da yarı giyiniklik, cinsel bölgelerin apansız açılması ve bu türden bütün “baştan çıkarıcı” davranışlar, yorgun bir erkeği bile heyecanlandıracak cinsel tekniklerdir.

• Cinsel duyguların sözle belirtilmesi de kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Bazı erkekler, penislerinin büyüklüğü konusunda özelikle duyarlıdır; bunu erkekliklerinin göstergesi olarak görürler.

• Bununla ilgili olarak kadının söyleyeceği sözler, erkeğin ön oyunlar sırasında daha rahat, daha güvenli olmasını sağlayacağı için aldığı hazzı da arttırır. Erkeklerin cinsel duyarlılığı daha çok cinsel organlar bölgesinde odaklanmıştır.

• Kadının ayağıyla eşinin penisini uyarmasıysa her iki taraf için de heyecan verici bir cinsel tekniktir. Bu başlangıçtan sonra kadın , yüzü erkeğe gelecek şekilde oturarak iki elini birden kullanabilir. Bu şekilde erkek de kadını görebilecek ve onu uyarabilecektir.

• Burada kadın bir eliyle penisin kökünü kavrayarak erkeğin kasığına doğru hafif bir basınç uygulayabilir ve öbür eliyle de penisin başını sıkarak, uyarabilir. Ya da tüm organı iki avucu arasında ovabilir.

Performansınızı Vitaminle Artırın!

Proteinler, karbonhidratlar, yağlar, vitamin ve mineraller; kimyasal reaksiyonlar zinciriyle bize enerji sağlıyor. Peki bedensel, zihinsel ve cinsel her türlü performansı vitaminlerin belirlediğini biliyor muydunuz?

Besin yoluyla aldığımız her şeyin vücudumuzda bir kimyasal sonucu oluyor. Proteinler, karbonhidratlar, yağlar, vitamin ve mineraller; kimyasal reaksiyonlar zinciriyle vücutta çeşitli şekillerde değerlendiriliyor. Kimi enerji kaynağı olarak kullanılıyor, kimi hormon yapısına giriyor, hayati reaksiyonlarda başrol veya yardımcı roller üstleniyor.

Yediklerimiz, sadece yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda beden ve ruh sağlığımız, hatta yaşam enerjimiz ve günlük performanslarımız için de belirleyici oluyor.

Bedensel, zihinsel, cinsel ve yaşamsal her türlü performansı belirlemede, vücudumuza aldığımız besin ve besin takviyelerinin çeşidi, miktarı, kombinasyonları ve biyolojik saatimize göre alınma zamanları dahi etkili oluyor.

Doğanın sunduğu uyarıcılar: Falkland savaşı sırasında pilotlara, onları günde 20 saat uyanık tutmak için, yüksek miktarlarda ‘tirozin’ adlı aminoasidin verildiğini biliyoruz. Ama eğer vücudunuza gereken yardımı yapabilirseniz, sizin böyle bir şeye ihtiyacınız bulunmuyor. Yağsız bir şekilde yüksek miktarda protein tüketmeniz halinde vücudunuz bu maddeyi kendi kendine yeterince üretebiliyor. Bu da gün içinde uyanık kalmanızı ve kendinizi canlı hissetmenizi sağlıyor.

Tiroit kontrolü

Çinko ve testosteron bizi aktif kılıyor: Yeni doğanlarda kullanılan çinko içeren kremler, bebeklerin popolarında oluşan pişik ve irritasyonların giderilmesinde, yeni ve sağlıklı derinin ortaya çıkışında etkili oluyor. Çinkonun en önemli etkisinin, besinlerle alınan proteinlerden yola çıkarak vücut proteinlerinin sentezi ve hücre bölünmesini hızlandırması olduğunu biliyoruz.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için gribal enfeksiyonlarda alınan effervesan tabletlerde de kullanılıyor. Ayrıca diğer bazı proteinler ve B6 vitaminiyle beraber, erkeklik hormonu olarak bilinen, testosteron hormonun yapımındaki etkisi oldukça büyük önem taşıyor. Bu hormon, libidonun yani cinsel isteğin, yaşamsal ve içsel enerjinin belirleyicisi. Proteinden zengin beslenmek, B6 vitamini ve çinko takviyesi almak yaşam enerjimizi yükseltiyor.

Tiroit hormonlarıyla daha formda: Tiroit bezinin vücudun dinamizmini, metabolik hızını ve performansını belirlediğini artık biliyoruz. Ara ara tiroit değerlerinizi hekiminizin kontrolünde belirlemede yarar var. Konsantrasyon güçlüğü, kilo verememe, sabahları yataktan zor kalkma, enerjisizlik ve hatta depresyon gibi sorunlarınız varsa bu durum tiroit bezinizle ilgili olabilir.

Tiroit hormonlarının yapımında etkili olan tirozin, iyod ve selenyumun ise gereken miktarlarda alınması düzgün bir işleyiş için şart! Her gün 150-200 mikrogram iyod ve selenyum almanızın ve proteinden zengin beslenmenizin yararı çok fazla… Taze fıstık, kuruyemişler, taze ton balığı, karides, ayçiçeği tohumu, ceviz ve pirinç selenyum yönünden zengindir.

Vucuda Yararli Bazi İlaçlar


AAKG Arginine Alpha Ketoglutarate 2:1 200 Gr. Hardline
49.10 YTL

  • Yeni nesil Arginin
  • NO (Nitric Oxide) tetikler
  • Büyüme hormonu salgılanmasını teşvik eder
  • Anti aging
  • Kan akışını hızlandırır
  • Kadın ve erkeklerde cinsel uyarıyı arttırır
  • Protein sentezini arttırır
  • Antrenman sonrası sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır

Kas artışına yönelik antrenman yapıyorsanız, antrenman sonrası kaslarınızın ihtiyaçlarını karşılayarak yapılanmayı hızlandırabilirsiniz.

Kas oranındaki artış daha efektif antrenman ve antrenman sonrası yapılanma sağlar.

AAKG, nitric asiti tetikleyerek vücuttaki kan akışını büyük oranda arttırır. Sonuç olarak daha fazla besin kaslara taşınarak buralarda oluşacak yıkımı azaltır ve antrenman sonrası ağrıların azalmasını sağlar. Kan pompalanmasındaki artış adalelerde antrenman esnasında hacim artışına neden olur.

AAKG nitric asit (NO) seviyesini arttırarak, antrenman sonrası yenilenmeyi ve adalenin dolgunluğunu sağlar, glutamin seviyesini arttırır ve diğer amino asitlerin emilimine yardımcı olur.

Kullanıldığı durumlar:
Nitric asitin tetikleyicisi olarak damarların elastikiyetini sağlar ve her kalp çarpıntısında damarların genişleyip, daralması için de gereklidir.

Adale genişlemesini teşvik eder; AAKG daha fazla ve uzun süreli NO üreterek, kan akışını hızlandırarak oksijen ve besinlerin hücrelere taşınmasını sağlar.

Kadın ve erkeklerde cinsel uyarıyı attırır, AAKG ile tetiklenen NO genital bölgedeki kan akışını arttırarak riski ve yan etkisi olmayan ereksiyon etkisi sağlar.

Büyüme hormonu salgılanmasını teşvik eder; Büyüme hormonu anabolik mekanizmada rol oynar ,protein sentezine yardımcı olur, yaşlanma belirtileri üzerine olumlu etkisi vardır.

Yaraların tedavisinde ve antrenman sonrası sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır.

Kullanım Şekli:
Gıda takviyesi olarak, sabah aç karnına ve yatmadan önce 1 porsiyon (3 g.) 1 bardak (200 ml) suya veya meyve suyuna karıştırılarak günde 2 kez veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılır. Devamlı yüksek dozda 60 günden fazla kullanmayınız.

**********************************************


Amino 2000 150 Tablet, Ultimate
58.50 YTL

Amino asitler vücutta dokuların yenilenmesi, büyümesi ve kas yapımı için metabolizmanın kullandığı en önemli maddedir. Büyüme ve gelişme hormonlarının salgılanması, diyette kas kaybının önlenmesi, hızlı doku yenilenmesi ve daha fazla enerji için amino asitler gereklidir. Amino 2000 bütün temel amino asitleri yüksek değerlerde içerir. Ayrıca bileşenlerinde amino asitlerin emilimi için gerekli olan protein enzimleri de vardır. Şeker veya tatlandırıcı içermez. Sadece 100 whey protein kaynaklı oluşu protein hazmını ve amino asit emilimini maksimum düzeye çıkartır.

Bileşenleri:
Natural enzymatic digest of whey protein isolate, microcrystalline cellulose, magnesium stearate

Doz:
Günde 3 kez 4’er kapsül yemek aralarında ve çalışma günlerinde antremandan yarım saat önce 4 tablet hemen sonra 4 tablet olarak alınır.

İçerik: 2000 mg’lık 150 tablet.

**********************************************


Creatin Monohydrat 500 Gr, Legal Power Limits
38.40 YTL

Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir.
Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır.
Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırır.
Dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlar.

ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADPye (Adenosine diphosphate) dönüşür.
Bir ATPnin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır.
Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP’yi kullanır. İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır.

Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP’ye fosfatını vererek tekrardan ATP’ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.

NEREDE BULUNUR :
Kreatin sadece etin içinde bulunan bir maddedir (anne sütünde 10 000 de 1, sebze, meyve ve karbonhidratların içinde yok denecek kadar az).

KULLANILDIĞI DURUMLAR :
Enerji ve güç artışı sağlar
Büyüme hormonunun salgılanmasını artırır
Protein sentezini artırır
Daha ağır ve uzun süreli antrenman imkanı sağlar
Laktik asit seviyesini minimum düzeyde tutar
Sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır
Yağsız kas kütlesini artırır
Beyin performansını artırır, yorgunluğu alır

Kullanım Şekli:
Kreatin monohidratın kullanılması ve yüklemesi, 6 haftalık kullanım peryodu ve sonrasında 1 haftalık dinlenme süresi olarak önerilir.
İlk hafta 4×5 gr (günde 20gr) yükleme, sonraki 2.-6. haftalarda günlük 5gr kullanım, 7.hafta dinlenme süresi olarak veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılır.

********************************************************


Hardline Tribulus Terrestris 625 mg. 100 Kapsül
41.40 YTL

Güç ve canlılık
Doğal Testesteron tetikleyici
Seksüel performans artışı
Kadın ve erkekte cinsel istek (libido) artışı
Kas yapılanması ve dayanıklılık

Dünyanın bir çok yerinde yetişen çiçekli bir bitkidir. Tribulus Terrestris ekstraktesi, alkaloidleri, steroidal saponinleri, resinleri ve nitratları içerir. Hardline Nutrition Tribulus Terrestris ise içerdiği 40 steroidal saponinler ve 10 protodioscinler ile öne çıkmakta, üreme hormonları ve kas yapısı üzerinde etki göstermektedir.
Protodioscinler, hormonların dengesini sağlarken steroidal saponinler vücudun anabolik steroidleri doğal ve sağlıklı şekilde üretmesi için kullanılan tetikleyicilerdir.
Diuretik, afrodizyak, antioksidant olan , hipolipedemik, libido ve fertilite üzerinde aktiviteleri bulunan ürün, genellikle erkeklerin iktidarsızlık ve seksüel performans problemlerini çözmek amacı ile kullanır.
Tribulus Terrestris, seks hormonu olan Lutein hormonunun (LH) üretimini arttırarak, testesteron seviyesinin doğal yollarla artmasını sağlar. Artan testesteron seviyesi, ağır antremanlara dayanma gücü ve kuvveti üzerinde pozitif etkiler gösterir.
Androstenedion ve DHEA prohormonları vücuda alındığında Testesteron hormonuna çevrilerek direkt olarak ve suni bir şekilde testesteron seviyesinin artmasına sebep olur. Fakat Tribulus Terrestris, prohormonlar gibi suni olarak değil doğal olarak vücutta bulunan testesteron hormonunu tetikleyerek testesteron seviyesinin artmasını sağlar.
Prohormon kullanmayı bırakan kişiler Tribulus Terrestris kullanarak yorgun, sinirli ve kırılgan ruh halinden daha kolay uzaklaşır. Bunun yanında kas gelişimi ve kas büyümesi amacı ile vücut geliştirenler ve atletler kullanabilirler.

Neden Tribulus Terrestris?

Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet vermek amacı ile,
Erkek menopozu (anoz) semptomlarını azaltmak,
Erkeklerde iktidarsızlık ve ereksiyon problemlerini çözmek,
Seksüel performansı ve gücü arttırmak,
Testesteron seviyesinin artmasını sağlamak ve normal seviyesini korumak,
Prohormonların sebep olduğu yorgunluk ve bitkinlikten uzaklaşmak,
Sperm üretimi ve hareketliliğinin artmasını sağlamak,
Erkeklerde kas gelişiminin, vücut dayanıklılığının ve fiziksel performansın artmasını sağlamak,
Her iki cinste de cinsel isteğin artmasını sağlamak,
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek,
Temel yağ asitlerinin emilimini kolaylaştırmak için.

Kimler kullanmalı?

İktidarsızlık ve ereksiyon sorunu yaşayan erkekler,
Seksüel performansını arttırmak isteyen erkekler,
Cinsel isteğini arttırmak isteyen erkek ve kadınlar,
Testesteron seviyesi düşük olanlar,
Vücut geliştirenler ve atletler,
Steroid kullanarak testesteron üretimi bozulmuş olan sporcular,
Zindelik ve canlılık kazanmak isteyenler

*********************************************************


Kreatin Monohidrat Toz 500 gr. – HardLine Creapure
54.90 YTL

Kullanım alanı: Kas gelişimi ve güç artışı.
Kırmızı et ve balık gibi pek çok hayvansal gıda kreatin içerir. Bununla beraber gıdalardaki kreatin miktarı küçüktür. 1 kg biftek sadece 1 gr kreatin içerir. Halbuki yoğun bedensel aktivite veya spor yapan bir kişinin günlük ortalama kreatin ihtiyacı 5-6 gr olup, bunun tamamının yiyeceklerden karşılanması hemen hemen olanaksızdır. Yiyeceklerden karşılanmaya çalışılsa bile beraberinde aşırı yağ ve kalori alımı da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden sadece ek gıda ürünleri (dietary supplement, sports supplement) vücuttaki yağ ve kalori miktarını artırmaksızın, vücudun ihtiyacı olan kreatin miktarını karşılayabilirler.

Kreatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP (Adonosine TriPhosphate) üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir. ATP, vücutta özellikle beyzbol , futbol, voleybol, hentbol, koşu, yüzme, bisiklet, dağcılık, güreş, boks ve halter vb. gibi sporları yaparken yoğun şekilde kullanılır. Kreatin sportif performansı artırır. Kreatin en fazla kas veya adele dokularında birikir ve kasların özellikle sportif faaliyetler (koşu, ağırlık kaldırma vs.) esnasındaki ani enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ATPnin yakılmasına yardımcı olur. Amerika’da çeşitli sporcular üzerinde yapılan testlerde 28 gün boyunca düzenli kreatin alan sporcularda yağsız kas miktarında ve kaldırılan ağırlıklarda, kreatin kullanmayan fakat aynı egzersizlere katılan sporculara göre ortalama 51 oranında artış gözlenmiştir. Kreatin kullanımının insan için güvenli olduğuna ait sayısız bilimsel araştırma vardır.
********************************************************


Çinko (Zink) 150 Tablet, Skip
27.00 YTL

Bağışıklık sistemini güçlendirir,
Sivilce oluşumunu engeller,
Cilt hastalıkları ve yaralanmalarda deriyi kuvvetlendirir,
Vücudun protein ve hücre üretimini destekler,
Doğurganlığın gelişiminde etkin rol oynar,
Karaciğeri kimyasal hasarlardan korur,
Kemik oluşumunda önemli rol oynar,
Saç dökülmesini engeller,
Tad ve koku alma duyarlılığını artırır,
Kolestrolün düşük seviyelerde tutulmasına yardımcı olur
Asıl olarak çinko, vücudumuzun bütün hücre ve dokularında bulunan bir mineraldir. Eksikliği halinde, sindirim bozuklukları, gece körlüğü, egzama, sedef, akne gibi cilt hastalıkları görülebilir.

Doz : Günde 1 tablet

Bileşenler : Zinc 30 mg.

****************************************************************


Ginseng 100 Tablet, Skip
37.80 YTL
Aktif içeriği: Eleutheroside B, Eleutheroside E
Latince ismi: Eleutherococcus senticocus

Siberian Ginseng aşağıda belirtilen rahatsızlıklarda kullanılan bir bitkidir:

Stres
Kolestrol
Dayanıklılık
Boğaz ağrısı
Fibromyalgia
Grip
HIVdesteği
Hızlı öğrenme ve adaptasyon
Alzheimer
Şeker hastalığı
Kronik yorgunluk sendromu
Yorgunluk
Bağışıklık fonksiyonları
Genel sağlığı düzenleyici
Enfeksiyon
Ginsengin dayanıklılığı arttırma özelliği, Sovyet olimpik sporcularının onu antrenmanları için kullanmalarını sağlamıştır. Kaşifler, dalgıçlar ve madenciler strese bağlı hastalıkları önlemek için Ginseng kullanmışlardır. Çernobil faciasından sonra Rus ve Ukrayna toplumlarına, radyasyonun etkilerini yenebilmeleri için, Ginseng verilmiştir.

Ginsengin içindeki en dikkat çekici içerik Eleutherosidlerdir.

Ginseng adrenal bezi fonksiyonlarını destekleyerek stres altında bezlerin düzgün çalışmasını ve vücudun strese dayanıklı olabilmesini sağlar.

Ginseng, zihinsel keskinligi ve fiziksel dayanıklılığı – kafeinli ürünlerdeki yorulma etkisini meydana getirmeden verir. Araştırmalara göre Ginsengin çalışan kasların oksijen kullanımını arttırdığını göstermiştir. Bu da kişinin daha uzun antrenman yapmasını ve daha çabuk forma girmesini sağlamaktadır.

Ginseng, karaciğeri zararlı toksinlerden arındırır ve radyasyona karşı vücudu korur. Kemoterapi ve radyasyon terapisi gören hastaların yan etkilerden kurtulmasına ve kemik iliklerinin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Ginseng ayrıca bağışıklığı destekler ve dayanıklılığı arttırır. Grip ve nezle mevsiminde bir koruyucu olarak kullanılabilir. Aynca HIV enfeksiyonu ve kronik yorgunluk sendromu gibi bağışıklık sistemi hastalıklarının uzun süreli denetiminde faydalı olabileceği öne sürülmüştür.

Ginsengin bu sayısız faydaları onun botanik ismine bile yansımıştır:

Panax Ginseng (Panax, her derde deva ilaç demektir).

Doz : Günde 1-3 tablet

Bileşenler : Bir tablet İçeriği:
Altı yıldan eski panax ginseng kökünden elde edilmiş 250 mg ginseng
*******************************************************************

Şimdilil Bu kadar…

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Testesteron Artırıcı” İçin Bir Cevap

Testesteron Artırıcı İçin Yorum Yap