Tp Link Router Kurulumu

Tp Link Router Kurulumu Kablosuz Router Kurulumu - Bu makaledeki notlar: router kurulumu tp link router kurulumu..

Wireless Router Ağ Kurulumu

Bir ağ yönlendiricisi, sadece bir ev ağı kurmak sağlayan küçük bir elektronik cihazdır. Ev yönlendirici çekirdek ya da bilgisayar, yazıcı ve diğer cihazlar bağlanabilir ağı “odak noktası” olarak hizmet vermektedir. Router ile ağ (örneğin) size yardımcı olur:

* Bilgisayarlar arasında dosya paylaş
* Paylaşmak bilgisayarlar arasında internet bağlantısı
* Pay bir yazıcı
Senin oyun ya da Internet’e diğer ev eğlence ekipmanları konsol bağlamak *

Yönlendiriciler mutlaka bir ağ oluşturmak için gerekli değildir. Örneğin, doğrudan her bir kablo bazı durumlarda (ya da olmayan teller) ile diğer iki bilgisayar bağlayabilirsiniz. Ana yönlendiriciler teklif kolaylığı ve kolay bakım gibi şebeke yetişir.

* İlgili – İki Ana Bilgisayar Bağlantı

Ağ Router seçme
Sen yönlendirici ürünler ev ağı birkaç farklı tipleri arasından seçim yapabilirsiniz. Popüler kullanımındaki en yaygın iki türü 802.11b ve 802.11g WiFi modellerdir. 802.11g yeni teknoloji, ama 802.11b yönlendiriciler genellikle daha düşük maliyet için iş yapabilirsiniz.

* More – Kablosuz Yönlendirici seçme
* Dişli – Yukarı 802.11g kablosuz yönlendiriciler
* Dişli – Yukarı 802.11b Kablosuz Routerlar

Ağ Router Kurulumu
Ağ yönlendiricileri elektrik soketi sıradan bir ev kendi güç alırsınız. Zaman açık, ışıkları (LED) çalışıyor birimi anlamına gelir.

Ağ yönlendiricileri dikkatle zaman ilk yüklü yapılandırılmalıdır. Ev ağındaki bilgisayar ve diğer cihazlar gibi, yönlendiriciler IP adresleri ile ayarlanması gerekir. Yönlendiricileri de (ama kuvvetli) güvenlik özellikleri tavsiye isteğe sunuyoruz.

Yönlendiriciler yerleşik içeren yazılım kurulum etkinleştirin. Herhangi bir bilgisayar yönlendirici bağlı Web tarayıcısı üzerinden bu yazılımı erişim.

Yönlendirici Bilgisayara bağlama
Bir ağ yönlendiricisi ve en temel kullanımı birden çok bilgisayar arasında (kopyalama dosyaları) dosya paylaşımını içerir. Sen teknik kurmak için dosya paylaşımı yönlendirici gerekmez (veya bir ev ağı), ama büyük görev, özellikle üç veya daha fazla bilgisayar katılmaktadırlar basitleştiren bir yönlendirici kullanarak.

Ana yönlendiriciler ( “sizin için port” veya “jacks” olarak adlandırılır) Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlamak için bağlantı noktaları sağlar. Yönlendirici içine bilgisayarın Ethernet ağ adaptörü içine diğer kablosunun bir ucunu. Eğer bilgisayar bir WiFi Kablosuz ağ bağdaştırıcısı sahip alternatif bilgisayarların WiFi teknolojisi ile bağlanmasına izin, yönlendiriciler.

* More – Kablosuz Router Ağ Diyagramı
* More – Kablolu / Router Ağ Diyagramı

Yönlendirici bir Internet Modem bağlama
Bir ağ yönlendiricinin yeteneği ikamet boyunca Internet bağlantısını paylaşmak için bu kutuları önemli bir satış noktasıdır. Internet bağlantı paylaşımı yönlendirici alternatif yöntemleri kullanmadan, ama bir kez daha, büyük ölçüde görev basitleştiren bir yönlendirici olan ayarlanabilir.

İnternet paylaşımı için, appropropriate yönlendirici Jack bu amaç için tasarlanmış Internet modemi bağlamak için yönlendirici kullanmak için. Birçok ağ yönlendiricileri geniş bant modem ya bir USB kablosu veya Ethernet kablosu ile bağlanan izin verir. Birkaç ağ yönlendiricileri bile geleneksel çevirmeli modemlerin seri kablo ile bağlı izin seri bağlantı noktası dahili.
Router’a Yazıcı bağlama
Birden çok ana bilgisayarlar arasında bir yazıcı paylaşımı sık sık ama şaşırtıcı ulaşmak zor isteniyorsa. Bir yönlendirici olmadan, insanlar bir bilgisayar yazıcı ev sahibi olarak belirlenen kendi yazıcı bağlayın. Bu ana bilgisayar özel yapılandırılmış olması gerekir ve ayrıca işletim zaman herkes yazıcı kullanması gerekir gerekir. Yönlendirici bir ana bilgisayardan bu sorumluluğu taşıma yapan iki ağ kurulum ve kolay yazıcı kullanarak.

Normalde yönlendirici için Ethernet kablosu USB kablosu veya USB kullanarak yazıcı bağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, kablosuz yazdırma sunucu donanımı da var. Yazıcı sunucusu yazıcınızın USB girişine bağlanıyor ve buna kablosuz yönlendirici bir WiFi bağlantısı yapar. Birkaç yönlendiriciler içeren dahili baskı sunucusu capabilitity yılında sağlayan bir paralel port-doğrudan bir yazıcı kablolama için yapılmış.
Bağlanma Ev Eğlence Ekipman Router’a
Bir Xbox gibi konsollar, oyunlar bağlayabilirsiniz set-TiVo gibi üst cihazları ve ağ yönlendiricileri diğer ev eğlence ekipmanları. Router ile ağ ev eğlence donanımları bu cihazların Internet yerde var Paylaşımı İnternet ulaşmasını sağlar.

Kablosuz oyun adaptörleri (aynı zamanda kablosuz köprü olarak da bilinir) WiFi bağlantıları yapmak ve USB-to-Ethernet kabloları donanımları bu tip için yönlendiriciye kablolu bağlantıları yapmak.
Ağ Router’ın Diğer Kullanımları
Cihazların birkaç başka tür özel amaçlı uygulamalar için bir ağ yönlendiricisi eklenebilir. Video gözetim kameraları, örneğin, bir yönlendirici Video gerçek zamanlı bir şekilde görüntülenmesine izin bağlanabilir ana şebeke üzerinde herhangi bir bilgisayardan (veya uzaktan Internet üzerinden) beslenir. VoIP analog terminal adaptörleri (ATAS) çoğu yönlendiricileri Internet hizmetleri sağlayan VoIP araması için bağlanacaktır.

WiFi ağlarında, yönlendirici diğer cihazlar (denilen aralık extenders sinyal booster) ile genel ulaşmak kablosuz sinyal (aralık) artış katıldı olabilir. Bazı insanlar bir komşu ile kendi ağ paylaşımına yapıyoruz. Kablosuz yönlendiriciler bazen birbirlerine benzer bir amaç için, ama bağlanabilir bakım çatışmalar veya girişim iki cihaz arasında önlemek için alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tp Link Router Kurulumu İçin Yorum Yap