Trafik Kurallarına Uymanın Önemi

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi Yayalar İçin Trafik Kurallarının Önemi - Bu makaledeki notlar: trafik kurallarına uymanın önemi Yayalar..

Bu makalede Trafik Kurallarına Uymanın Önemi ve Yayalar İçin Trafik Kurallarının Önemi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Trafik Kurallarına Uymanın Önemi ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi

Name:	Trafik Kurallarinin Onemi 1.jpg 
Views:	928 
Size:	11,8 KB (Kilobyte) 
ID:	30929Trafik kuralları, yaya ve sürücülerin yolda giderken uymaları gereken kurallardır. Günümüzde, özelliklebüyük kentlerde insan ve araç sayısı çok artmıştır. Yollarkalabalıktır. Yaya ve sürücülerin bir yere gidip gelirken birbirlerine zarar vermeden yol almaları, ancak bu kurallara uymalarına bağlıdır.

Trafik kurallarına uyulmadığı zaman neler olduğunu hepimiz biliriz. Bu tür haberleri her gün gazetelerden okumakta, televizyonlarımızda izlemekteyiz. Trafik kurallarına uymamak hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır. Bunu yapan kişiler kendilerinin ve başkalarının yaşama hakkına saygısızlık etmiş olurlar. Trafik kurallarına uymamak insanların ölmelerine, yaralanmalarına, sakat kalmalarına ve maddi zarara uğramalarına neden olur. Trafik kurallarına uymayarak başkalarına zarar vermek, haksızlık yapmak, kul hakkına girmek demektir. Bu nedenle toplumsal hayatın gereği olarak trafik kurallarına uymalıyız. Böylece kendimizi ve diğer insanları tehlikelerden korumuş oluruz. Kimsenin hakkını çiğnememiş oluruz.

Bunu yapabilmek için;

Yaya kaldırımlarında her zaman sağdan yürümeliyiz.

Trafik ışıklarına dikkat etmeli ve kırmızı ışıkta geçmemeliyiz.

Sürücü ve yolcu isek emniyet kemerini takmalıyız.

Ayrıca sürücülerin aşırı hız yapmamaya, uykusuz ve alkollü olarak araç kullanmamaya dikkat etmeleri gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi” İçin Bir Cevap

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi İçin Yorum Yap