Türk Telekom Engeli Kaldırma

Türk Telekom Engeli Kaldırma Telekomünikasyon Engeli Kaldırma - Bu makaledeki notlar: facebook erişim engeli kaldırma türk telekom..

İstedıgınız Sitenın Engelını Kaldır( Mesala Youtube) Resimli Anlatim

istedıgınız sitenın engelını kaldır( mesala youtube) resimli anlatim

youtube giris cok kolay

Bu programla istedıgınız sitenın engelını kaldıra bılıyorsunuz anlatıma geçeyımRAR ŞİFRESİ : www.saboteforum.com böyle bir forum yoktur sadece ismi bu sekildir rar sifrenin

BURDAN INDIR

giremeyenler icinde
ayrica programa gerek kalmadan da giris yapabilirsin

Ağ Bağlantıları>>Ağ Bağlantılarını Görüntüle>>Özellikler>> devamını alttaki resimden girebilirsiniz arkadaşlar

Sonra tamam demeniz yeterli. Eğer giriş yapmayı beceremezseniz şunu da yapmanız gerekiyor.

Başlat >> Çalıştır >> cmd yazıp enter >> gelen dos ekranında şu komut yazılıp enter a basılacak
ipconfig /flushdns
Bundan sonra Youtube ve diğer yasaklanmış sitelere sorunsuz girebilirsiniz

Engelli Sitelere Girme Yolları!!!

Engellenen tüm sitelere girmek için kesin çözüm programsız resimli anlatım:.

Engellenen tüm sitelere girmek için kesin çözüm programsız resimli anlatım1. yol)

Arkadaşlar artık youtube megaupload benzeri birçok siteye programsız girebileceksiniz gelin beraber inceleyelim;


RESİMLERDE ANLATTIĞIMIN YAZI OLARAK İFADESİNİ İSTERSENİZ:

Bilgisayarım / Yereldisk C / Windows / System32 / Drivers/etc’ye girip hosts’u sağ tıklayıp notepad ile açıyoruz.Engellenen siteleri ip boşluk adresi olarak yazıp hosts’un üzerine kaydedip çıkıyoruz hepsi bu kadar…

Peki engelli olan sitenin ip’sini nasıl bulacağız diyorsanız ;


Burada yazacağım konu engelli sitelere nasıl giriş yapılacağı.Bildiğniz üzere Türkiye’de telekomünikasyon tarafından bir çok site engellenmiş vaziyette.Bunları bazıları engellenmesi faydalı olan bazıları ise çok gereksiz saçma sapan engellemeler.Bu zamana kadar yakın zamanla beraber izlesene.com,wordpres,youtube(halen engelli) gibi türkçe içerikli ve türkiyeden kullanıcısı çok oaln siteler engellendi.Birde tabiki Türkiye’den ziyaretçisi çok fazla olan ilk 100 site arasında yer alan porno içerikli sitelerde engellendi.Biz tabiki bu engellemeleri doğal karşılıyoruz.Ama dediğimiz gibi istenmeyen siteler engelleniyor.Bu yüzden aşağıdaki yollarla engelli sitelere girme şansınız olacak.Şimdi bunları anlatayım.
Engelli sitelere nasıl girilir?
2.)Open Dns yöntemi:
Open dns bizim internete girdiğimiz dns numaralarını open dns adlı sitenin numaraları değiştirerek sanki türkiye’den değil de yabancı ülkelerden giriş yapmış gibi gösterip tüm engeli sitelere bizim ufak hareketlerimiz ile girmemizi sağlayan yöntem.Bunu nasıl mı yapacaz diye soruyarsanız şöyle;
a-Öncelikle bilgisayarınızda “ağ bağlantılarım”a giriyorsunuz.Orada bilgisayar ikonu olur.Eğer yoksa solda “ağ bağlantılarımı görüntüle” basarsanız karşınıza yerel ağ baglantısı yazan bilgisayar ikonu gelir.
b-Üzerinde sağ tıklıyoruz ve özelliklere giriyoruz.Girdiğmizde 4 tane alt alta sıralı bir şeyler var. Bunların solunda tikler vardır.
c-İşte biz en altttaki “İnternet erişim kuralları (TCP/IP)” e bir kere tıklayıp üzeri mavi olunca altında yükle-kaldır ve özellikler vardır.Orada özelliklere tıklıyoruz.
d-orada aşağıda dns sunucuları kullan diye şeçenek vardır.Otomati olarak seçilidir.Biz orada diğerini saçip numara yazma yeri aktif olana getiriyoruz ve oraya “208.67.222.222 ve 208.67.220.220″ numaraları yazıp. Tamam diyoruz.
e-İE yada firefozu yeniden acıp girerseniz göreceksiniz olmuştur.
3.)Başka sitelerden girme:
bazı proxy sitelerinden girebilirsiniz.Örnek:

Sponsorlu Bağlantılar

Türk Telekom Engeli Kaldırma İçin Yorum Yap