Tüy Azaltma Yöntemleri

Tüy Azaltma Yöntemleri Tüy Azaltmak İçin Ne Yapmalı - Bu makaledeki notlar: tüy azaltma tüy azaltma yöntemleri tüy..

Tüy Azaltma Yöntemleri

doğal tüy azaltma yöntemi – tüyleri azaltmak için ne yapmalı

Biliyorsunuz tüyleri azaltmak için bir çok ürün çıktı piyasaya. Karınca yumurtası yağı karınca yumurtası kremi gibi. Aklımızda soru işaretleri oldu ve kullanmaktan çekindik. Aslında hepimizin isteği tüylerimizden kurtulmak ya da onları azaltmaktı. Peki ama nasıl?

Tamamen doğal ve etkili tüy azaltma yöntemimi sizinle paylaşıyorum. İhtiyacınız olan malzemeler hem ekonomik hem de kolayca bulunabilir türde. Gelelim tarife…

Malzemeler

* 2 adet limonun suyu
* 1 yemek kaşığı tuz

Hazırlanışı ve Uygulaması

* Bacak ve koltuk altınızdaki tüylerinizi ağda ya da epilasyon aletiyle kökünden alın.
* Limon suyu ve tuzu karıştırıp ağda yaptığınız bölgelere iyice sürün.
* 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Aklınıza takılabilecekler

* İyi sonuç almak istiyorsanız tüylerinizi mutlaka kökünden aldıktan sonra limon ve tuz karışımını sürün. Jilet ya da tüy dökücü kremle alıp sürmek bir işe yaramaz.
* Bu yöntem tüyleri tamamen yok etmiyor ki piyasada bunu sağlayan bir ürün olduğunu sanmıyorum. Tüylerinizin gerçekten çok seyrek ve geç çıkmasını sağlıyor. 2 haftada bir ağda yapıyorsanız bu süre 4 haftaya kadar çıkabiliyor.
* Ağda yaptıktan sonraki ilk 3 gün boyunca limon tuz karışımını sürmeniz gerekiyor.
* Limonun içindeki asit tüy köklerini zayıflatıyor.
* Evet sürdüğünüzde yakıyor ama daha az ağda yapacağınızı ve tüylerinizin zayıflacağını göz önünde bulundurursanız çektiğiniz acıya değiyo

Kolardaki Tüyleri Azaltmanın Yolları

Tüyleri Azaltmanın Yolları

Ergenlikle başlayan tüylenme ve kıllanma kimi insanlarda yoğun bir şekilde olmaktadır. Estetik açıdan hoş olmayan tüylerden tamamen kurtulmak kolay değildir. Ancak göze hoş gelmeyen tüylerin inceltilmesi ve yoğunluğunun azaltılması mümkündür.

Bayanların vücutlarında ki kıl ve tüylere olan hassasiyetleri erkeklere göre daha fazladır. Ay içinde rutin olarak aldıkları bölgeler bir süre sonra sıkıntı yaratmaya başlar. Çoğu kadın çıkan tüy ve kılların tamamen yok edilmesini arzularken erkekler genellikle tüylerin yoğunluğunun azalmasını ister. Tüy ve kılların vücuttan tamamen yok edilmesini sağlayan birtek teknoloji mevcuttur o da lazer epilasyondur. Lazer epilasyon yöntemin maliyeti açısından herkes tarafından tercih edilebilir bir yöntem değildir.

Vücutta çıkan tüylerin azaltılmasında bir takım doğal uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamaların başında herkes tarafından bilinen ve en sık kullanılan yöntem olan sir ağda ile epilasyon gelir. Ağdanın birçok çeşidi vardır ancak bunlardan bazıları içerğinde ki şeker özüyle kıl ve tüy köklerini besler. Bunun sonucu olarak tüyler azalma eğilimi yerine daha sık ve gür çıkma eğilimine girer. Bunun yerine sir ağda kullanımı uzun vadede tüylerin seyrelmesine yol açar. Sir ağda şeker içermez dolayısı ile kıl köklerini beslemez. Ağdanın tüy dökücü kremden farkı kılları kökünden almasıdır. Tüy dökücü kremler kıl ve tüyleri yalnızca deri üzerinden alır. Ağdanın bir başka faydası ise batık oluşumunun önüne geçmesidir. Tüy dökücü kremle aldığınız bölgede ince tüyler ve kıllar kalabilir. Bu da üzerinize giydiğiniz kıyafetlere sürtünerek size rahatsızlık hissi verebilir. Oysa ağda sonrası böyle bir durumla karşılaşmasınız. Ağdayı uyguladığınız bölge tamamen tüy ve kıllardan arınmış yumuşacık bir doku olacaktır. Ağda uzun süreli kullanımla tüylerin çıkma hızını ve yoğunluğunu büyük ölçüde azaltıcaktır. Ağda ile yaptığınız epilasyon sonrasında Bioder gibi etkinliği kanıtlanmış medikal ürünler kullanırsanız tüylerinizin çok büyük oranda azaldığını görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüy Azaltma Yöntemleri” İçin Bir Cevap

Tüy Azaltma Yöntemleri İçin Yorum Yap