Uğur Böceği Çizimleri

Uğur Böceği Çizimleri Uğur Böceği Nasıl Çizilir - Bu makaledeki notlar: uğur böceği çizimi uğur böceği çizimleri..

Uğur Böceği Çizimi

1. Yeni bir sayfa açıyoruz 280 x 250 px

2. Her hangi bir resmi arka zemin için kullanacağız. Ben yeşil bir yaprak kullandım.

3. Yeni layer açarken Shift tuşu ile birlikte Elipse Tool ile daire çiziyoruz. Kırmızı dolgu rengi veriyorum. Daha sonra Layer styles’ e resimdeki gibi özelikleri girin.

4. Daha sonra Elipse Tool kullanarak C seçenek (resimdeki gibi) kullanarak oval çiziyoruz. Açık kırmızı dolgu rengi veriyorum. Filter – Blur – Gaussian Blur ( 7-8 px)

5. Yeni bir layer açıyoruz. Bir oval daha çiziyoruz. Bu sefer linear Gradient ile (siyah – beyaz) dolgu rengi veriyorum. Normalden Screen moda geçiyoruz.

6. Convert Point Tool ve Pen Tool ile böceğimizin kanatlarını çiziyoruz.

7. Daha sonra Ctrl + Enter, Select – Inverse Selection

8. Seçilen alanı klavyemizde ki Delete tuşu ile siliyoruz.

9. Layer Styles uyguluyoruz. Drop Shadow; Pattern (Me tal Landscape – Patterns)

10. Elliptical Marquee Tool kullanarak kanatlar üzerinde siyah dolgu renkle noktalar çiziyoruz. Ardından Filter – Distort – Spherize. Layer Styles uyguluyoruz.

11. Yeni layer üzerinde böceğimizin vücudu olması için oval çiziyoruz. Layer Styles resimdeki gibi uyguluyoruz.

12. Yeni bir layer de bu sefer baş kısmı için bir kere daha oval oluşturuyorum. Siyah dolgu renk tonu veriyorum. Bu sefer biraz daha küçük bir oval daha çiziyorum. Siyah – Beyaz Gradient veriyorum. Screen. Oluşan iki objeyi de Layers paletinde en alta gönderiyorum.

13. Yeni layer üzerine istediğiniz araç kullanarak anten çiziyoruz.

14. Resimdeki gibi Layers Style uyguluyorum.

15. Yeni layer üzerine Elliptical Marquee Tool ile gözleri yapıyoruz. Siyah – Kahverengi tonuyla Gradient çekiyorum. Üzerinde Brush Tool kullanarak beyaz renkle noktalar yerleştiriyoruz.

16. Ben burada antenlere şekil uyguladım.

Uğur Böceği Resimleri

Uğur Böceği Duvar Kağıtları

Uğur Böceği Duvar Kağıtları

Uğur Böceği Ekmek


malzemeler:

– 500 gram un
– 1 yumurta + 1 yumurta sarısı
– Çeyrek su bardağı sıvı yağ
– 1 paket maya
– 1 yemek kaşığı toz şeker
– 1 + çeyrek çay kaşığı tuz
– 1.5 su bardağı su ve süt karışımı (ılık olacak)

Küçük bir kaseye mayayı koyun. Üzerine şeker ve biraz ılık süt ekleyin. Ardından diğer malzemeleri de ekleyin. Süt-su karışımı verilen yukarıda verilen miktardan az veya çok olabilir. Yumuşak bir hamur elde etmenize yetecek miktar, sizin için doğru miktardır. Eğer tatlı bir ekmek istiyorsanız, şeker oranını arttırabilirsiniz.

Hamuru yaptıktan sonra, bir saat kadar, mayalanması için bırakın. Ardından un serptiğiniz bir yüzeyde, hamurun büyük bir kısmıyla büyükçe bir top oluşturun. Resimdeki gibi yerleştirdikten sonra, kanatları yapmak için ortasına bir yarık oluşturun. Uğur böceğinin kafasını yapmak için ise, daha ufak bir top kullanın. Hamur toplarını resimdeki gibi yerleştirin. Gözleri için de iki ufak hamur parçası, benekler için ise çörek otu kullanabilirsiniz. Önceden ısıttığınız 190 derece fırında 30 dakika kadar pişirin. (Biraz daha fazla pişirmeniz gerekebilir.)

Sponsorlu Bağlantılar

Uğur Böceği Çizimleri İçin Yorum Yap