Usb Den Format Atmak Windows 7

Usb Den Format Atmak Windows 7 Usb Den Format Atma - Bu makaledeki notlar: usb den format usb den format..

Windows 7 Usb Den Format Atmak Resımlı Anlatım

Selam arkadaslar

Size anlatmak istiyorum windows7 nasil usb sticki boot fähig yapip ve fotmat atabiliriz.

WinSetupFromUsb Lazim ve 7-Zip

Resimli anlatim:

Windows 7 indirdiniz zaman Iso datei olarak iniyor ilk önce onu 7-Zip le dosyalari cikarmamiz lazim lazim

dosyalari cikardiktan sonra WinSetupFromUsb calistiriyoruz


Usb Disk selectionda Usb stickimizi seciyoruz (otomatik bulamaza)
simdi ordan Hp format tool tikliyoruz

Device de takili olan usb sticki seciyoruz ve File systemde NTFS ayarliyoruz
Volume Labelde mesela Windows 7 yazin Quick formata Oku seciyoruz ve starta
baziyoruz.

Burdan vista/7setup/Pe/Recovery ISO ya Oku seciyoruz ve ordan windows7 secmeniz lazim. ( Bende hata cikmisdi Boot birseyi bulamamis onu da cözdüm ordan Ordneri secerken mesela W7 bide unterordner oliyor onu secin ozaman olur Secdikden sonra GO ya bazin ve bitmesini bekleyin

Yaptikdan sonra burda AGREE ye bazin.

Simdide kontroll edelim herseyi doru yaptikmi diye
bilgisayarim a usb ye girelim ve bakalim ayni resimdeki gibimi diye.
Resimdeki gibiyse herseyi doru yapmisiz

Simdi netbooku reset yapalim ve menüden usb den booten etmezini ayarliyalim.

Hersey tamamza ekranda bunu görioruz ve artik bundan sonra Netbook larda sorun yasamiyacaksiniz windows7yi usb den install edebilirsiniz Bitikden sonra
Usb sticki geri cikartabilirsiniz

Edit: Windowsu 7 usb den Installieren etmek icin en az 4GB usb stick lazim !!!
Arkadaslar burda usb sticki boot fähig yapiyoruz yani cd olmadan windows7 yükliyorsunuz.Normalda windows yüklemek istersek CD/DVD koyup booten yaptiririoruz, ama burda usb den booten yapip yükliyoruz =)

Usb Bellek İle Xpye Format Atma(resimli Anlatım)

Arkadaşlar İlla Cd-Rom Şartdeğil Hem Cd-Rom u Bozuk olanlarda Mini Leptopu olupta Cd-Rom’u olmayanlarda Var. Bu onlar için Bir kolaylık

USB Bellek ile Format Nasıl Atılır ?

USB bellekten bilgisayarınıza XP kurulumu yapabileceğinizi biliyormuydunuz ? Bu makalemizi sizler için hazırladık..

Bu yazımızda Windows XP kurulum dosyalarını nasıl USB belleğe atacağınızı ve bu dosyalar ile nasıl kurulum yapacağını anlatacağız.

İhtiyacınız olan tek şey 1 GByte kapasiteli bir USB (Flash Disk) ve sistemi USB’den Boot eden bir anakart.

USB bellekten format atmak optik sürücüsü olmayan diz üstü sistemlere format atmak için bu yöntemi bilmeniz şart. Kaldı ki USB bellek ile yapılan kurulum Windows CD’sinden çok daha hızlıdır.

İlk olarak USB Multiboot 10 programını indiriyoruz.
USB Multiboot 10 programını indirmek için Download resmine tıklamanız yeterlidir.

Xp Portable Kurlum Programı
İndirmek için Tıkla

USB MultiBoot 10 esasında birçok programı içinde bulunduran bir klasördür. Bu klasörün içini açıp USB_MultiBoot_10.cmd adlı dosyayı çalıştırın.

Karşınızda ilk olarak DOS ekranı çıkacaktır. Bu DOS ekranında program hakkında bilgi veriliyor. Bu bilgiyi geçmek için herhangi bir tuşa basabilirsiniz.

İkinci adım olarak USB (Flash) belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz. Okuma işlemi tamamlandıktan sonra DOS penceresinde karşımıza gelicek olan “H” harfine basıyoruz. Bu oldukça önemli bir özelliktir. Çünki bu işlemi yapmamızın amacı belleğimize format atmaktır. Bu format ikinci bir program çalıştırılarak yapılır.

DOS penceresinde “H” harfine basma işlemini gerçekleştirdikten sonra bekliyoruz. Vista kullanıcıları için bu adımda “Yönetici Hakları” istenmektedir. Böyle bir durumda Başlat menüsünden Denetim Masası’na gidiyoruz. Burada Kullanıcı Hesapları’na ulaşıyoruz. Kullanıcı Hesap Denetimi’ni aç ve kapa seçeneğine giriyor kutucuğu işaretleyip pencereyi terk ediyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdiğimizde HP USB Disk Storage Format programı açılıcaktır.

Açılan pencerede dikkat etmeniz gereken tek şey en üstte USB (Flash) belleğinizin tanınmış olarak görünmesidir. Belleğimizi tanınmış olarak gördüysek File System sekmesini FAT32 olarak seçip işlemimizin uzun sürmemesi için Quick Format kutucuğunu işaretliyoruz. Ardından Start (Başla) butonuna tıklayıp kısa bir süre bekliyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğimizde USB (Flash) diskimizde ki bütün veriler silinecektir. Dosya formatımız FAT32 olucak ve Windows XP kurulumu için sorunsuz hale gelicektir.

Üçüncü adım olarak Windows XP dosyalarını göstermemiz gerekiyor. USB (Flash) Belleğe kopyalayacağımız kaynağı belirtmeliyiz. Bu kaynak Windows XP CD’si yada sabit diskte bulunan bir klasör olabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için DOS ekranında iken “1” rakamını girip Enter tuşuna basmak.

Açılan pencerede size kaynağın yolu sorulucaktır. Bilgisayarınıza kopyaladığınız Windows XP CD’sinin klasörü yada CD-ROM’daki Windows XP CD yolunu belirtebiliriz.

Dördüncü adım olarak USB (Flash) belleğimizin harfini girmemiz gerekmektedir. Bunun için DOS ekranında iken “2” rakamını giriyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza bir önceki ekranda ki gibi Gözat penceresi çıkıcaktır. USB (Flash) belleğin harfini buraya giriyoruz.

USB (Flash) belleğin adını girdikten sonra ikinci bir pencere karşımıza çıkıcaktır. Bu pencerede Makina Adı Kullanıcı Adı Yönetici Parolası Windows XP Parolası gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri girdiğimizde Windows XP Kurulum sırasında Makina Adı Kullanıcı Adı gibi benzer bilgileri sormucaktır.

Beşinci adım olarak istenilen bilgileri girdiğimizde tekrar DOS ekranına geri dönüyoruz. Artık kurulum dosyalarımızı USB (Flash) belleğimize kopyalayabiliriz. Bunun için DOS ekranında “3” rakamını girip Enter tuşuna basıyoruz.

Kopyalama işlemi biraz uzun sürebilir. Bu süre zarfı içinde bazı pencereler açılabilir. Bu pencerelere Evet diyip kurulumun bitmesini beklemeliyiz.

İşlem bittikten sonra USB (Flash) belleğimizin içine Windows XP Kurulum dosyaları yüklenmiş durumda olucaktır. Artık istediğiniz sisteme USB (Flash) bellek ile Windows XP yükleyebilirsiniz. Bunun için anakartın USB-HDD’ye göre ayarlanmış olduğuna dikkat ediniz.

Sistemi USB (Flash) bellekten açıyoruz ve ilk seçenek olarak “1” rakamını giriyoruz. Bu oldukça önemli bir durumdur. USB (Flash) belleği Windows XP kurulana kadar çalıştırmayın.

Sistem yeniden başladığında tekrar “1” rakamını giriyoruz. Arkasından da grafik arayüzü için “2” rakamını kullanıyoruz.

Bu işlemleri doğru olarak yaptığınızda USB (Flash) bellek üzerinden format atma işlemini gerçekleştirmiş olucaksınız.

Sorularınız yada takıldığınız yerleri konu başlığı altında danışabilirsiniz.

Usb Flash Disk İle Format

1)USB Flash Disk ile Format :

Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek için bilgisayarınızda 32bit Windows XP veya Windows Vista yüklü olması gerekmektedir.

Gerekli Dosyalar:
http://www.laptopuzmani.com/dosyalar/usb_prep8.zip
http://www.laptopuzmani.com/dosyalar/petousb.zip
http://www.laptopuzmani.com/dosyalar/bootsect.zip
Eğer yukarıdaki dosyaları indirdiyseniz başlıyoruz.

öncelikle indirdiğiniz her 3 dosyayı zip’ten çıkartın.
PeToUSB klasöründe bulunan dosyaları USB_prep8 klasörüne kopyalayın.
USB_prep8 klasöründe bulunan usb_prep8.cmd dosyasına çift tıklayın.

karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran gelecek.

devam etmek için enter tuşuna basın… (NOT: ancak bu pencereyi kapatmayın)

enter tuşuna basmanız ile birlikte karşınıza aşağıdakine benzer bir pencere açılacak.

açılan penceredeki ihtiyacınız olan ayarlar önceden varsayılan olarak ekrana gelecektir.
farklı bir şey yapmadan Start tuşuna basın. Flash Disc’iniz formatlandıktan sonra her hangi bir pencereyi kapatmadan indirdiğiniz bootsect klasörünü C: dizinine kopyalayın.
Başlat > Çalıştır’ı açın ve cmd komutunu girerek Komut Penceresini çalıştırın.
karşınıza gelen komut penceresinde cd C:bootsect yazıp enterlayın. Komut satırı C:bootsect> olduktan sonra bootsect.exe /nt52 K: komutunu yazın ve entere basın.

NOT: yukardaki komutta K: harfi flash disc’in kullandığı sürücü harfi olmaktadır. siz kendi bilgisayarınızda Flash Disc’in kullandığı sürücü harfini girmelisiniz.

Eğer yukardaki komutun ne işe yaradığını merak ediyorsanız; yukardaki komut flash disc’inize gerekli olan boot sector’ları yükleyecektir. bunlar bilgisayarı flash disc’ten başlatmak (boot) için gereklidir.

NOT: yukarıdaki komutu çalıştırmaya başladıktan sonra flash disc’inize ait her hangi bir pencerenin açık olmamasına dikkat edin.

Eğer her şey yolunda gittiyse komut penceresinde “Bootcode was successfully updated on all targeted volumes.” yazısı ekrana gelecektir.

bu yazı ekrana geldikten sonra komut penceresini kapatabilirsiniz. ve devamında petousb penceresinide kapatabilirsiniz.

petousb penceresini kapattığınız anda ilk başlarken çift tıklayarak açtığımız komut penceresi (usb_prep8.cmd) değişecek ve aşağıdakine benzer bir liste karşımıza çıkacak

NOT: eğer petousb penceresini kapatmanıza rağmen komut penceresinde liste karşımıza gelmediyse enter tuşuna basın.
şimdi komut penceresindeki listede bulunan 1 ve 3 şıklarına doğru bilgileri girmemiz gerekiyor.

1 yaz ve enter tıkla.karşınıza çıkan pencereden XP kur dosyalarının yerini gösterin (eğer CD’den gösterecekseniz CD sürücüsünü gösterin)

2 yaz ve enter tıkla.(bu şıkta bilgisayarda açılacak olan bir geçici sanal sürücü yaratacaksınız. bilgisayarda sürücülerinizin kullanmadığı her hangi bir harf verebilirsiniz.

3 yaz ve entere tıkla. burada Flash Disc’inizin sürücü harfini girin.

son olarak işlemlerin başlaması için 4 yazın ve entere tıklayın.

işlemler başladığı zaman program yarattılan geçici sanal sürücüye format atmak için sizden onay isteyecek. (bu sadece geçici olarak yaratılan boş bir sanal sürücüdür.) her hangi bir kaygıya girmeden Y harfine basın ve entere tıklayın.

format işlemi bittikten sonra devam etmek için entere tıklayın. şimdi programın kur dosyalarını geçici sanal sürücüye kopyaladığını göreceksiniz. bu işlemde bittikten sonra devam etmek için entere basın

sonraki adımda yeni bir pencere karşınıza gelecek ve dosyaların Flash Disc’e kopyalanması için sizden onay isteyecek. yes seçeneğini tıklayarak kabul edin.

Dosyaların kopyalanması işlemi bittikten sonra yeni bir pencere karşınıza çıkacak ve Flash Disc’inizin U: boot flash olarak değiştirmek isteyip istemediğinizi soracak. YES seçeneğini tıklayarak devam edin.

Şimdi de sanal sürücüyü devreden çıkarmak için YES seçin.

Bu adımdan sonra artık Flash Disc ile olan işlemler tamam. Artık komut penceresini kapatabilirsiniz.

Öncelikle Netbookunuzun USB’den boot özelliğinin açık olduğundan emin olalım. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda ilk siyah ekranda açılırken “Press F2 for Bios Setting” gibi bios ayarlaması için basılacak tuşu belirten bir mesaj çıkacaktır. O mesaja göre belirtilen tuşa basın ve gelen bios ekranında boot seçeneği olarak USB Flash Diskinizi seçip yaptığınız ayarları kaydedip, çıkınız.

Başlangıç sayfasında iki seçenek göreceksiniz. Devam etmek için 2. Seçeneği seçip yüklemeye işlemini başlatın.

Bu noktadan sonra Windows XP kurulum’unda olduğu gibi notebookunuzun Disc’ini delete/recreate yöntemiyle formatlayın. Format atarken NTFS olmasına dikkat edin.

NOT: format atarken notebookunuzdaki tüm sürücüleri silmeyi ve tek bir parça temiz sürücü oluşturmayı unutmayın. Aksi durumda hal.dll hata mesajı alırsınız.

Disc Formatlama bittikten sonra bilgisayar yeniden başlayarak GUI ekranına geçecektir.

Bundan sonraki adımlar bildiğimiz Windows kurulumu olduğu için anlatmaya gerek yok. Ancak çok önemli bir nokta olarak dikkat edilmesi gereken Windows kurulumu sırasında Flash Disc’i hiçbir şekilde çıkarılmamasıdır. Bildiğimiz Desktop ekrana geldikten ve Start menu açıldıktan sonra güvenli bir şekilde USB Flash Disc’i çıkarabilir ve bilgisayarı yeniden başlatarak her şeyini yolunda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

NOT: USB Flash diskten açıldığında bu sefer “GUI” ile başlayan seçeneği seçip normal windows kurma işlemlerini yapabilirsiniz. Windows Masaüstü gelene kadar her açılış sırasında USB Flash diskten açılışı seçip “GUI” ile başlayan seçeneği kullanırsanız sorun olmadan işlemleri tamamlayabilirsiniz.
Windows ‘un desktop ‘ı karşınıza geldikten sonra flash belleği çıkarabilirsiniz.

2) USB CD-ROM ile Format :

Bu işlem için 1 adet CD-ROM ve 1 Adet IDE USB kutusuna ihtiyacınız vardır. İşlemlere başlamadan önce ilk olarak IDE kutunuzu sökünüz aşağıdaki resimdeki gibi IDE ve power kabloları takılabilir hale getiriniz.


Daha sonra CD-ROM u aşağıdaki resimdeki gibi IDE ve power kablolarını takınız.


Bu işlemler bittikten sonra kutunuzun usb kablosunu netbookunuza bağlayınız.

Daha sonra 1. seçenekte bahsettiğimiz gibi netbookunuzun modeline göre bios ayarlarından boot seçeneğini USB CDrom veya CDROM a alıp yeniden başlatınız. Bu işlemlerden sonra standart işletim sistemi kurulum işlemlerini rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Cd Siz Dvd Siz Format Atmak Çok Kolay! [resimli Anlatım]

Bu program özellikle dvd writerleri bozuk olan ve format atması gereken kişiler için tam anlamıyla ilaç olucaktır.Benim dvd writer bozuktu ve bu programla win7 kurdum suan kullanıyorum. Benim durumumda olan vardır diye paylasmak istedim. Evet cd yada dvd ollmadan nasıl format atılır adım adım resimli anlatalım.

NOT: Linux kuracaksaniz program linuxu otamatik indirip kurabiliyor. Windows xp/vista/7 kuracaksaniz .iso dosyasini sizin indirmeniz gerekli

XP/ WİN7 KURACAKLAR İÇİN:

1 – programi indirip calistirin.

2- Diskimage tiklayin. Browse tiklayip win7.iso dosyanız neredeyse bulup seçin. (Xp vs. de olabilir ben win7 ile gosteriyorum ve gosterdigim dosya gercek win7 iso dosyası degildir sonra 500kb win7 mi olur demeyin (:

3- Eğer .iso dosyaniz ve unetbootin bir flash bellekdeyse alttan USB seçin. usb kullanmayip C veya D ‘ yi kullancaksaniz HARDDİSK secip ardından c ve d birini seçin . Daha sonra ok basın ve yukleme başlasın. Dosya acma bittiginde pc yeniden baslasınmı diyecektir evet deyin.

4- Pc acılınca kurulmasini istedigimiz yer neresiyse oraya geliyoruz mesela C secmistik o halde C yi aciyoruz. Setupa tiklayip windows 7 kurulumuna basliyoruz

5-. Setup calısacak ve format baslıcaktır.

6-Bundan sonrasi bilindik CD deyken nasıl yapıyosanız yıne aynı seyı yapmaktır. hayırlı olsun (:

LİNUX KURACAKLAR İÇİN:

1- Programi acin. Bu sefer Diskimage yerine Distribition tiklicaz. Daha sonra kurmak istedigimiz linux sistemini secicez ben ubuntu sectim.

2- Ardindan sag taraftan kurmak istedigimiz ubuntu versiyonunu secicez.

3- Ve USB yada Harddisk hangisinden formatlicaksaniz onu secip ok basin. Program sectiginiz isletim sistemi dosyasini indircek ve pc yeniden baslatıcaktır. Pc acılırken secim bolmesi geldiginde uneetbootin secin ve format baslar. Linux formati Windowsa gore cok kısa ve zahmetsizdir.

———————————————————————————————–

Ne yaptik ? : Bildiginiz format yaptik tek yaptıgımız pc acılırken formatı cd degılde… usb yada harddıskten gostermekti.

ONEMLİ BİLGİLER: Eger yeni sisteminizi Harddiske yukleyecekseniz ve kullandıgınız sistemin silinmesini istemiyorsanız disk bolumleme ekranı geldiginde sadece kurulmasını isttediginiz yeri secin bölümlemeyin.

— EN ÖNEMLİSİ FORMAT ATMAYI BİLMEYENLER DENEMESİN. —

Download: Hotfile.com: One click file hosting: uneet.rar

Kendi paylasımımdır. Tesekkur yeterli (:

Sponsorlu Bağlantılar

Usb Den Format Atmak Windows 7 İçin Yorum Yap