Uzman Tv Boy Uzatma

Uzman Tv Boy Uzatma Boyumuzun Uzaması İçin Neler Yapmalıyız - Bu makaledeki notlar: boy uzaması için neler yapılmalı uzman..

Çocuklarda Boy Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?

Çocuğunuzun boyunun uzaması gibi bir problemle karşı karşıyaysanız bu yazımızdaki kürü uygulayarak çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

.Bu kürü deniyerek çocuklarınız uzun boylu olmasına yardımcı olcaktır.Boylu olmak, beslenmeyle, direkt ilişkili bir durumdur. Ruşeym, kemik gelişimi ve sağlıkaçısından, çok faydalıdır. Her yaş grubunun, rahatlıkla kullanabileceği ruşeym, çocuklarda, günde 1 kaşık, 15 yaş üzerinde olanlara için ise günde 3 kaşık, tüketilebilir. 21 yaşına kadar boy uzamasına yardımcı olan bugday özünün yanı sıra, boy otu’da kullanılabilir. Boy otu yenilerek tüketilir, yağı ise, eklem yerlerine ve topuklara sürülür.
MALZEMELER :
* 1tatlı kaşığı karabiber,
* 1tatlı kaşığı cemen otu, yani boy otu
* Hakiki sızma zeytin yağı.
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Karabiberi ve Çemen otunu zeytin yağının içine atıp iyice karıştırın.. Daha sonra en az 5 gün bu karışımı dinlendirin .5. günün sonunda, kürü çocuklarınızın ve büyümekte olan gençlerin eklem yerlerine sürüp, gece boyu bekletin. Sabah kalktığınızda, eklem yerlerine sarmış olduğunuz kürü çıokarın. ama bölgeyi yıkamayın. bu işlemei, 5 gece tekrarlayın.

Alıntı..

Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı

Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı
Boy Uzaması – Boy Uzatma – Boy Uzatmak İçin Neler Yapılmalı – Boy Uzaması Hakkında – Boy Uzatmak – Boy Nasıl Uzar

Normal boy grafiğinde en kısa %3’lük kısma giren kişiler, tıbben kısa boylu olarak kabul edilip incelemeye alınıyor. Boy kısalığına sebep olan bir hastalık varsa, bu sebebin tedavisiyle normal boya ulaşmak mümkün olabiliyor.

Ancak bu tür kısalar, doktora müracaat eden kısaların sadece %10-20’sini oluşturuyor. Bu kişilerin boy kısalığının erken teşhisi önemli. Bu nedenla ailelerin oldukça iyi bir gözlemci olmaları gerekiyor. Gelişme çağında kısalmayan pantolonlar ve küçülmeyen ayakkabıları alarm işareti olarak kabul etmek gerekiyor.

Kısa boyluların %80’inde altta yatan bir hastalık ya da sebep bulunamıyor. Bunların bir kısmı yani yapısal kısalar, kendiliğinden normal boya ulaşırken, genetik kısa olarak adlandırılan diğerleriyse kısa olarak kalıyor.

Sebebi bilinemeyen boy kısalıklarında alınması gereken önlemler çocukluk çağında başlasa da sağlıklı beslenmesine ve düzenli spor yapılmasına rağmen bu kişiler genetik olarak belirlenen boylarını 5 – 10 cm’den fazla aşamıyorlar. Yani bu kişilerin yaptıkları şeylerle (spor, ilaçlar) boylarını daha fazla uzatmaları maalesef mümkün olmuyor.

Beslenme, düzenli spor, uyku ve huzurlu ortam özellikle erken çocukluk ve ergenlik döneminde etkili. Kemik gelişiminin tamamlandığı ergenlik bitiminden sonra ne yapılırsa yapılsın boyu 5 cm bile uzatmak mümkün değil. En fazla 1 – 2 cm’lik uzama sağlanabiliyor.

Sonuç olarak, boy kısalığında genetik yapı oldukça etkili olsa da, kısalığa sebep olan unsurların belirlenmesi, sağlıklı beslenme, spor ve düzenli yaşam sayesinde ideal boya ulaşmak veya en azından belirlenmiş boyun bir miktar üzerine çıkmak mümkün.

Boy Uzatan Vitaminler – İlaçlar ve İğneler

Boy hormonu (büyüme hormonu) dışında boyu uzatan herhangi bir ilaç, vitamin veya iğne yok. Eğer boy kısalığı, bazı hormonların yetersizliğinden veya bazı hastalıklardan kaynaklanıyorsa testesteron veya tiroid hormonu takviyesi yapılabiliyor. Bu sebeple boyu uzatmak için yapılması gereken ilk şey, boy kısalığına neden olan sebebi bulmak. Erken teşhisin ve tedaviye erken başlamanın boyu uzatmak için en önemli faktör olduğu unutulmamalı.

Boy kısalığı büyüme hormonunun eksikliğinden kaynaklanıyorsa, hormon takviyesiyle istenilen büyüme hızı sağlanabiliyor. Büyüme hormonu seviyesi normal olan ve hasta olmayan kısalarda da hormon takviyesi ortalama 6 cm’lik uzama sağlayabiliyor.

Vitaminler Boy Uzatır mı?

Hayır. Her tür gıdayı alabilen bir çocukta ya da ergenlik çağındaki birinde zaten vitamin eksikliği görülmez. Düzenli olarak alınan vitaminlerin boy uzamasına herhangi bir etkisi yoktur.

Ayrıca gereğinden fazla alınan protein ve kalorinin de boy uzamasına bir etkisi bulunmaz.

alıntı

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman Tv Boy Uzatma İçin Yorum Yap