Vazgeçmekle İlgili Sözler

Vazgeçmekle İlgili Sözler Yeri Geldiğinde Vazgeçmesini Bildim - Bu makaledeki notlar: vazgeçmek ile ilgili sözler vazgeçmekle ilgili..

Sadece Zamanı Geldiğinde Vazgeçmeyi Bildim O Kadar

Ne hesabını veremeyeceğim bir günüm oldu ne de vicdanımı lekeleyen bir geçmişim… Ne hissettiysem onu söyledim , onu yaşadım. Yaşadığım bir tek andan bile pişmanlık duymadım. Asla keşkelerim olmadı. Hiçbir zaman kendimle vicdan mahkemesi yapmak zorunda kalmadım. Karşıma bazen gerçek yüzler, bazen sahteler çıktı ama ol…sun ben yine sadece hislerimle yaşadım. Asla sevmediğim birine seni seviyorum demedim , ya da asla birini severken karşılığını beklemedim. Dostluğuma değer biçmedim , sevgime ise hiçbir zaman sınır çizmedim. Sevdiysem sonuna kadar gittim,bitirdiysem öldürse de hasreti geriye dönmedim. Bazen çok kırıldım, bazen belki de kırdım ama hata insana mahsustur dedim. Affettim , af diledim. Kimileri birden fazla kırdılar kalbimi ama ben onları yinede affettim. Onlar belki beni saflıkla yargıladılar. Belki de içten içe sinsice güldüler ama asıl unuttukları şuydu: Ben aldanmadım. Aldanan her zaman kendileri oldular ama bunu anlayamadılar. Bir insan kaybının ne olduğu bilemedikleri için… Kaybetmek onlar için bir alışkanlık haline geldiği için… OYSA BEN HİÇ İNSAN KAYBETMEDİM. SADECE ZAMANI GELDİĞİNDE VAZGEÇMEYİ BİLDİM O KADAR.

Ne Senin İçin Savaşmaya Ne De Senden Vazgeçmek İçin Uğraşmaya

Daha fazla gücüm yok artık. Ne senin için savaşmaya ne de senden vazgeçmek için uğraşmaya. Zamana bıraktım her şeyi. Zaman çözer mi ki? Sarar mı en derin yaraları? Tek bildiğim ümit etmek. Onu da yapamıyorum artık. Sana da kızgınım artık. Kalbim kırık… madem gidecektin neden geldin bana?her şeyi sana sormak istiyorum. Neden?neden? neden?… biliyorum hiçbir zaman soramayacağım. Aslında bu sitem sana değil. Seni unutmayı her ne olursa olsun başaramayan bana,kalbime. Artık yabancı biri var gözlerinde. Aslında sana tanıdık bana yabancı. Her gün seni onunla görmek. Acıların en kötüsü,üzüntülerin en büyüğü bu belki de. Yaşam öğretirmiş her şeyi. Bana da öğretecek. Ve her acı insanı büyütürmüş diye duydum. Belki de sana teşekkür etmem gerek. Çünkü ben her gün senin sayende büyüyorum. Her gün seni onunla görünce… bazen hüzün çöker insanın üzerine. Ağlamak,bağırmak istersin ama olmaz. O kalbinin orta yerine oturup kalmıştır. Ne yeniden canlanır ne de bırakıp gider seni. Hep oradadır işte. her anımda senden hatıra bana. Yanımda yoksan hüznün var bende. Neşemde,mutluluğumda,en güzel anlarımda hep senden bir hatıra. Hep üzüldüğümü sanma. Senden nefret ettiğimi de. Bilirim aşk nefrete yakındır;bu aşkta ikisi bir araya karışmış. Dedim ya gücüm yok. Ayıramıyorum hangisi var bende. Nerede kalmıştım? Senden nefret edemem ki ben. Her gün seni onunla görünce kendimle savaş veriyorum. Bak diyorum kendime. Bak sen acı çekerken o başkasının kollarında mutluluk sarhoşu. Bak hak ediyor mu bunları? Bak da biraz için acısın. Nefret et ondan. Öğren artık ki aşk değil bu. Bu sevgi değil. Umudunu kaybetme. Yoluna devam et. Ağlama artık. Üzülme. Sil hatıraları. At hepsini. Bir film izlemiştim sil baştan diye. Silsem hafızamdan seni acaba yine aşık olur muyum sana? Onca kalabalık içinde tek seni mi bulurum yine? O filmdeki gibi tekrar mı yaşarım seni? Sakın seni sevmekten pişman olduğumu düşünme. Pişman değilim çünkü. Tek pişmanlık yapamadıklarımızdır derler ya. Bende yapamadıklarımdan pişmanım. Hala nasıl oluyor anlamıyorum bile. Canımı bu kadar acıtırken hala seni nasıl sevebiliyorum? Bugün gidiyorsun. Yüzüne iyi yolculuklar bile diyemeden. Bana veda etmeden. Nasılsa geleceksin değil mi? Gelsen ne fayda. Acılarım diner mi? Ben sensiz yanan bir ateşim zaten. varlığın dindirmez beni,ateşi. Ayrıca bana gelmeyeceğini bilmek. Onun için döneceksin. Orada aklında hep o olacak. Onu özleyeceksin. Aynen benim seni özlediğim gibi. Özlemek. Bunu bana da söylemiştin. Eski anılardan bahsederken. Artık ona söylüyorsun. Bir gün bir yerde karşılaşırsak bende söyleyeceğim sana. Seni çok özledim…

-alıntı-

Severken Vazgeçmek..

Vazgeçmek bir tercih midir yoksa son noktayı koymak mıdır? Katı sınırlar içinde var olan bir fikir değiştirme zorunluluğu mudur yoksa paşa gönlün maymun iştahlılığı mıdır?Bir gidiş midir yoksa dönüş müdür?
Hepsi birdendir;hiç biri değildir…

Son noktayı koymanın vazgeçiş olduğu durumda; bize kuvvetli bir rüzgar gerekir. Çok kuvvetli bir rüzgar çıkmalı, savurmalı etrafa her şeyi ve işte gitmenin gerektiği o an gelmeli… Rüzgar cesaret üfürmeli.İnsan cesaret bulmalı ve sonra yol almalı.

Her tercihin bir vazgeçiş olduğu durumlarda ise elimizdeki ipliğin acının,riskin iğnesinden geçmesine göz yummak gerekir. Çünkü yaşam vazgeçtiklerimizin akıbeti hakkında ipuç(lar)ı vermez bizlere.

Kafamızda kalan “ya”,”acaba”, “ama” gibi albenili sözcükler olur. Yüreğimizi kaplayan ise bazen şüphe bazen tedirginlik, çoğu zamansa heyecan olur…

Vazgeçiş bir fikir değiştirme zorunluluğu kılığındayken; en çok hüzün taşır. Zorunluluğun bilincinde olmak, dayatmayı çok yakından hissetmektir.Dayatılan konu vazgeçmeyi buyuruyorsa insan hüzünlenir.Çünkü insan olmak elinde olmayanı özlemektir. Ve vazgeçilen hep özlenir.

Rüzgar cesaret üfürürken,iplik acının iğnesinden geçerken fark etmeli; vazgeçmenin içinde neler barındırdığını…

Vazgeçmek benliğinde “geçmek” eylemini bulundurur. Geçmek,geçebilmek için önce gelmek gerekir. Çünkü ancak geldikten sonra,belli bir noktaya vardıktan sonra mümkündür geçmek.

Gelmek bir gidiştir;geçmek de öyle. Ama geçmek vazgeçmeye dönüştüğü anda yolculuk yönünü değiştirir. Gidiş dönüş olur. Zaten dönüşte bir gidiş değil midir aslında?

Peki ya dönüşe geçmenin imkansız olduğu,kişinin çaresiz kaldığı durumlar??? Ölümü çağrıştıran durumlardır bunlar. Hatta bazen ölümden ziyade cinayeti çağrıştıran durumlardır.

Cinayet…Severken vazgeçmek cinayettir. Birini sevmek; içinde duyguların en masum ve en yücesini saklamaktır. Birini severken vazgeçmekse kurşun sıkmaktır; içinde saklanan o duyguya-duyguların en savunmasız olanına-. Kanatmaktır yüreği. Cinayet işlemektir. İnsanın kendisini suçlu hissetmesidir. Ve sonra bir ömür boyu kurtulamamasıdır kendi yargıçlığından…

> Unutmak Vazgecmek Bu Kadar Kolaymıydı

Unutmak , vazgecmek bu kadar kolaymiydi ?
Bana anlattigin masallarin hicbirisi böyle degildiki.. Senin masallarında hic unutmak olmadı. Benden baskasini sevemeyecegin düsüncesini öyle islemissinki ruhuma,hala inanasim gelmiyor.
Bazi seyler var.. Hala kendime yediremedigim.
Hala kendimi bile inandiramadigim bi$eyler var..
Hala cabaladigim $eyler.
Bu kadar kolay bitecek bir sevgi içinmi aylarca oyalandik biz,bo$u bo$unami insanlari cikardik hayatimizdan?Tutamayacagimiz sozler vermek hataydi evet,ama tutamayacagimizi nereden bilebilirdik..

“Senin icin ölürüm”diyen adam şimdi YOK..Ben sucluydum,ama sucumun karsiligi bu kadar agır olmamalıydı.Ben bunlari hakedecek kadar buyuk suclar islemedim.Ve simdi,boyle birseye katlanabilecek kadar guclu oldugumu sanmıyorum.Ne duydun,ne yaptın , neden yaptın bilmiyorum.. Merakta etmiyorum aslinda,cunku artik hicbirsey bazi gercekleri degistiremeyecek.
Cunku artik,ben askimdan ölsemde
Ve sen birgün bana dönmek istesende , buna izin veremem.

Güclü oldugumu sanirdim,öyleyim..
Ama böyle bir igrencligi kaldıracak kadar midesiz ve genis degilim.Bu yuzden gidi$im, ve dönmeyecek olu$um..
Bu yuzden uzakla$ma istegim.Bu yuzden her$eyden kurtulmak icin attigim hızLı adımLar..
DuaLarim bu yuzden.

Sana yeni SEVDIGINLE sonsuz.. mutluluklar!
Kendi değerinizle , sevginizle .. ve büyük a$kınızla kavruLmaniz diLegiyLe..
Birbirinize olan a$kınız hicbir zaman eksilmez umarim.

Ayrılık ba$ımı döndürüyor..
Kavu$mayı özLettin!
IntiharLar ku$andım,
bu a$kı sen kirLettin ..

Bu a$kın nüshası rüzgarLarda
Kahrı bende duracak
Sende ihanet güLüm,
Bende matem kaLacak..

Aşkımdan Vazgeçme

Taşırım ben hasretin yükünü
acılarım koynumda sır gibi
açarım baharda çiçek gibi
dolarım içine gün gibi

Yeter ki sen üzülme
kendine dert etme
seni bir ömür beklerim
sen aşkımdan vazgeçme!!

Sponsorlu Bağlantılar

Vazgeçmekle İlgili Sözler İçin Yorum Yap