Windows 7 Nasıl Yüklenir

Windows 7 Nasıl Yüklenir Win 7 Nasıl Kurulur - Bu makaledeki notlar: windows 7 nasıl kurulur windows 7..

Windows 7 Nasıl Kurulur? (resimli)

Windows 7 Nasıl kurulur? (Resimli)

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)
16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)
WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.

Kabaca Windows Vista’nın aynı görünümüne sahip Windows 7 ’nin getirdiği bir takım değişiklikleri görmem mümkün. Bunlardan en belirgin olanı kurulum sonrasında network ayarlarınızı hemen yaptırıyor olması. Bağlı bulunduğunuz ağ ya da varsa wireless bağlantıları size listeliyor ve yapılandırmayı adım adım gerçekleştiriyorsunuz.

Diğer can alıcı özelliklerden bir taneside Wordkgorup ortamında paylaşacağınız klasörleri size seçtiriyor. Buradaki en önemli özellik ise bu paylaşımlara ulaşacak kişiler için bir şifre belirleyebiliyorsunuz. Böylece Workgroup ortamında kullanıcılar bu şifreyi bilmeden dosyalarınıza ulaşamıyor. Böylece Windows 7 ile birlikte güvenliğimiz bir kat daha artmış görünüyor.

Windows 7 CD’mizi bilgisayarımızın CD-ROM’una yerleştiriyoruz ve kuruluma başlıyoruz.

Windows Yükleniyor…

Dilimizi Türkçe seçiyoruz.

Install Now diyip geçiyoruz.

I accept the lisans terms. kutucuğunu işaretliyip şartları kabul ediyoruz. Next ..

Bilgisayarımız Windows Vista ise format atmamıza gerek yoktur. Buradan UpGrade seçeneğini seçerek UpGrade edebiliriz. Windows XP’de ise UpGrade özelliğini desteklememektedir. Bu yüzden Custom (advanced) tıklayarak kurulumumuza devam ediyoruz.

Windows 7 ’yi hangi diskimize kuracağımızı belirliyoruz.

Windows 7 Ultima kurulumumuz başladı. Arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

Bilgisayarımız reset attıktan sonra ilk Windows 7 Ultima görüntüsünü görmüş olmalısınız.

Aktivasyon kodumuz varsa giriyoruz. Yoksa girmeden Next diyoruz.

ilk baştaki seçenek olan Use recommended setting seçip devam ediyoruz.

Tarih ayarlarımız doğru olmalı. Siz yinede kontrol ettikten sonra Next diyin.

Etrafımızda ki Wireless bağlantılar otomatik olarak karşımıza çıkar.

Network (Bağlantı) tipimizi belirtiyoruz. Resimlerde de gördüğünüz gibi ilk seçenek ev kullanıcıları için, ikinci seçenek ofis çalışanları için, üçüncü seçenek cafe, market, şarküteri vs. iş hanları içindir. Kendimizde uygun olanı seçiyoruz.

Ev kullanıcıları seçildiğinde yukardaki gibi ekran çıkıcaktır.

Oluşturmuş olduğunuz Network(Bağlantı) ağınızda hangi klasörleri paylaşıma açacağınızı bu kısımda seçiyoruz. Bu işlemleri daha sonrada yapabilirsiniz.

Ayarlarımızı yaptık. Tekrar arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

Windows 7 Ultimate başarılı şekilde kurulmuştur.Güle güle kullanın…….

Windows 7 Format Atma-windows 7 Nasıl Kurulur?

Windows 7 Format Atma-Windows 7 Nasıl Kurulur?

Windows 7 Format Atma – Windows 7 Nasıl Kurulur? – Vista Nasıl Kurulur?

Bu anlatacağımız bilgisayar formatlama windows 7 ve vista için olsa bile formatlama mantığı aşağı yukarı bütün işletim sistemlerinde aynıdır.

Sadece windows 7 değil bütün formatlama işlemlerinde öncelikle bilgisayarınızı cd den boot etmeye ayarlamanız gerekir. Bunun için bios ayarlarına girip boot önceliğini cdrooma vermeniz gerekir.

Eğer bunu yapmasını bilmiyorsanız. sitede konuyla ilgili yazı mutlaka vardır. Şayet bulamassanız soru cevap kısmından sorun mutlaka size cevap yazacaklardır. Bu işlemi hallettikten sonra aşağıda nasıl format atacağınız adım adım anlatılmış üstelik resimli hadi kolay gelsin. İyi formatlamalar…

Adım adım Windows 7 Kurulumu anlatılıyor Kurulumdan önce yapamımız gereken bir kaç adım var Öncelikle elimizde olması gereken Windows 7 CD’ si yada DVD’ sine ihtiyacımız olacak ikinci olarak Windows 7’ yi kuracağımız bilgisayarın donanımsal olarak Windows 7′ yi desteklemesi gerekiyor son adımda ise Anakarttan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesini sağlamamız gerekiyor

Windows 7 Kurulum CD/DVD’ si yerleştirip DVD-Room boot ettiğinizde resimde görüldüğü gibi “Press any key to boot from CD or DVD” yazısını gördüğünüzde Enter tuşuna basın

cd den başlatmak için bir tuşa basın…


Şimdi yükle ye tıklayın


Kısa bir süre sonra Windows 7 kurulum ilk yükleme ayarı Dilinizin ve diğer tercihlerin yapıldığı ekran karşımıza geliyor burada Windows 7 Türkçe olarak değiştirmemiz gerekiyor İkinci olarakta Klavye ayarı gerekiyor Klavyeyide Türkçe ve Q olarak değiştiriyoruz


I accept the license terms (Lisans sözleşmesini kabul ediyorum.) kutusunu onayladıktan sonra ileri tuşuna tıkladıktan sonra diğer adıma geçiyoruz


Burada Windows diğer işletim sistemlerini kullanıp bu işletim sistemlerini güncellemek istiyorsanız Upgrade seçiyorsunuz Farklı bir sürücüye ikinci işletim sistemi olarak kurmak istiyorsanız Custom (advanced) seçmeniz gerekiyor


Ben Custom geçerek farklı bir sürücüye Windows 7 kurmaya tercih ettim


Drive options ( advanced ) tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi Delete, format, New kısımlar açılıyor bu açılan kısımlar ile diskinizi bölümlendirebilir yada var olan bölümleri silip biçimlerdirebilirsiniz bu işlemlerden sonra Windows 7 kurulması istediğiniz disk bölümünü seçerek İleri diyerek kurulumu başlatın


Kurulum işlemine başladı bir üst kısımda Windows 7′ nin kurulmasını istediğiniz bölüme Windows 7 gerekli dosyalayıp gerekli kurulumu yapıyor

Burada kurun dosyaları çıkarması uzun sürebilir. Sabırla bekleyin.

Hatta arada bir ekran kararabilir. Hiç dokunmayın.


Dosyalar çıkartılıp Kurulum işlemi bitti bilgisayar yeniden başlatmak için hazırlanıyor

Evet nihayet bilgisayarımızı formatlayıp windows 7 nin açılışını görüyoruz.


Kurulum işlemi bitti sizden bir kullanıcı oluşturmanız isteniyor. Siz gerekli ayarlamaları yapmadan açılmaz. Bilgisayar adı falan yazıyorsunuz.


Oluşturulan kullanıcıya şifre belirlemenizi isteniyor. Ben asla şifre koymam bilgisayarıma eğer bir şifre gerekirse bios tan şifre koyun.


Elinizde Windows 7 için etkinleştirme numaraları varsa girebilirsiniz. Yoksada 30 günlük deneme için İleri tuşuna tıklayın.


Windows 7’ nın ilk açılışta güncelleştirilmesini isteyip istemediğini soruyor burada Önerilen ayarları seçebilirsiniz. Güncelleştirmeyi ben genelde mutlaka açarım.


Saat ve tarih ayarlarını seçin. Artık bunları uzun uzadıya anlatmayacağım.


Kendinize bir ağ türü belirleyin.


Seçtiğiniz ağ türüne göre Picture, Video, Music gibi klasörlerin diğer bilgisayarlar paylaşıp paylaşmayacağını belirliyorsunuz ve ağ parolasını veriyor bunu bir yere not alınız. Eğer ağ paylaşımınızı parola korumalı yapacaksanız. Verilen parolayı kaybetmeyin.


Nihayet bilgisayarınızı formatlamış ve Windows 7 kurulum işlemi bitmiştir…

kısmen alıntı kısmen kendi anlatımımdır.

Laptopa Nasıl Format Atılır? – Laptopa Windows 7 Nasıl Kurulur?

Laptopa Nasıl Format Atılır? – Laptopa Windows 7 Nasıl Kurulur?

ne olur yardımcı olun arkadaşlar:(

Laptopa Nasıl Format Atılır? – Laptopa Windows 7 Nasıl Kurulur?

Windows 7 İle Laptop Nasıl Formatlanır? – Laptop Formatlama Resimli Anlatım

Evet arkadaşlar laptop formatlamak windows 7 ile artık çok daha kolay. Çünkü formatlama ve kurulum sırasında artık hiç bir sorun çıkarmıyor üstelik windows 7 kurulumdan sonra driverlerini hepsini otomatik tanıyor otomatik olmayanlarıda çöümler sünüyor.

Windows 7 ile laptop formatlamanın normalden hiçbir farkı yok. Aynen bilgisayar formatlamada oluğu gibi laptopuda formatlıyoruz. Aşağıdaki linkte resimli formatlamayı anlatmışım. eğer bu anlatımı beyenmesseniz forum içinde değişik anlatımlarda var forum içinde aratırsanız bulursunuz.

http://www.webhatti.com/windows-7/535768-format-nasil-atilir-windows-7-resimli-anlatim.html

Flash Diske Windows 7 Nasıl Kurulur? – Usb Belleğe Windows 7 Kurulabilirmi?

Flash Belleğe Windows 7 Kurulabilirmi? – USB Diske Windows 7 Nasıl Kurulur?

Windows 7‘nin birçok sürümünün çıktığı günlerde, sizde bu işletim sistemini yakından tanımak isteyebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda piyasada sayısı artan Netbook’lar üzerinde test edilen Windows 7 oldukça başarılı bir çizgi çiziyor.
Windows 7′nin bu kadar çok sürümünün çıkması berabirnde bir takım zorluklar getiriyor. ISO dosyasının indirilmesi DVD’ye yazılması ve ardından kurulum işlemleri. Netbook‘lar üzerinde DVD sürücülerin olmadığını düşünürsek bu durum daha da can sıkıcı bir hal alabilir.
Eğer 4Gb’lık bir USB Belliğiniz varsa bütün bu işlemlerden kurtulabilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız bir takım işlemler sonrasında Windows 7′yi USB Bellek üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kurabilirsiniz.
Bu işlemi yapmak için ihtiyacımız olan şeyler;
1. 4Gb USB Flash Bellek,
2. Windows 7 ISO dosyasının açılmış hali,
3. Komut İstemi (Command Prompt).
İlk olarak Komut Satırı (Command Prompt)’nı çalıştırıyoruz ve aşağıdaki adımları sırasıyla uyguluyoruz.
diskpart
– list disk
– select disk 4 (flash diskimizi seçiyoruz)
– clean
– create partition primary
– select partition 1
– active
– format fs=fat32 quick
– assign
– quit

Bütün bu işlemlerden sonra ISO dosyamız içerisindeki Windows 7 dosyalarının tamamını USB Belleğimiz içerisine kopyalıyoruz ve BIOS içerisinden bilgisayarımızı USB’den açılacak şekilde yapılandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Nasıl Yüklenir İçin Yorum Yap