X Men Kahramanları

X Men Kahramanları X-men Kahramanları Ve Özellikleri - Bu makaledeki notlar: x man kahramanları x men kahramanları..

X-men En Süper Kahraman

Hugh Jackman, Halle Berry, Famke Janssen, Rebecca Romijn gibi ünlüleri buluşturan ''X-Men'' serisi, tüm zamanların en iyi süper kahraman filmi seçildi. Ünlü sinema dergisi Empire, çizgi romanlardan beyazperdeye aktarılan en iyi 20 filmi seçti.

''X-Men'' serisinin birinci olduğu listede, ''Superman'', ''Batman'', ''Örümcek Adam'' filmleri de yer aldı. Empire'ın listesindeki filmler şöyle sıralandı: 1- X-Men (2000, 2003, 2006): Yönetmenliğini Bryan Singer'ın üstlendiği üçlemenin ilk halkası, 2000 yılında çekildi. Bu filmin ilgi görmesi üzerine Singer, bu kez 2003 yapımı film için kamera arkasına geçti. Serinin üçüncü ve son halkası, bu yıl seyirciyle buluştu.

''X-Men-Son Direniş/X-Men: The Last Stand'' isimli üçüncü halkada yönetmen koltuğuna Brett Ratner oturdu. Hugh Jackman, Famke Janssen, Patrick Stewart, Ian McKellen, Brian Cox, Rebecca Romijn ve Halle Berry'nin rol aldığı yapım, çizgi roman devi Marvel'in Jack Kirby ve Stan Lee tarafından yaratılan kitaplarından sinemaya uyarlandı. Seri, istemleri dışında mutasyona uğramış gençler olan ''mutantların'' mücadelesini anlatıyordu. 2-Superman-The Movie (1978): Serinin ilk halkası olan filmin yönetmenliğini Richard Donner üstlendi. Superman efsanesini yaratan filmde, ''çelik adamı'' rol aldığı dönem içinde efsaneleşen, geçirdiği at kazasının ardından tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve 2 yıl önce de hayata veda eden Christopher Reeve canlandırdı. Reeve'e, Gene Hackman, Marlon Brando ve Glenn Ford gibi üç dev ismin eşlik ettiği film, ilk olarak Action Comics dergisinde yayımlanan, daha sonra Marvel'a transfer olan çizgi diziden beyazperdeye aktarıldı.

YENİ BATMAN'İN ZAFERİ
3- Batman Başlıyor/Batman Begins (2005): Batman serisi, 1989'dan bu yana sinema izleyicisi tarafından seviliyor. Sinema dünyasının son Batman'i Christian Bale'in rol aldığı ''Batman Begins'' ise teknoloji harikası görsel efektleriyle öne çıkıyor. Yönetmenliğini Christian Bale'in yaptığı filmde, Bale'in rol arkadaşları Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Morgan Freeman, Cillian Murphy. Seri, Bob Kane'in ''Batman'' adlı çizgi romanından sinemaya uyarlandı. 4- Örümcek Adam (2002-2004): Marvel'in Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılan çizgi romanından beyazperdeye aktarılan yapımın yönetmeni Sam Raimi. Örümcek Adam'ı Tobey Maguire'ın canlandırdığı filmde, Kirsten Dunst, Willem Dafoe ve James Franco başrolü üstleniyor. Film, deney için kullanılan laboratuvarda örümceğin ısırması sonucunda süper güçleri olan bir kahramana dönüşen gencin öyküsünü anlatıyor. 5- Blade (1998): Stephen Norrington'ın yönettiği, Wesley Snipes ve Stephen Dorff'un rol aldığı ''Blade'', Marvel'ın Marv Wolfman tarafından yaratılan çizgi romanından uyarlandı. 6- Azap Yolu/The Road to Perdition (2002): Tom Hanks ile Paul Newman'ın rol aldığı yapım, Max Allan Collins ile Richard Piers Rayner'ın yarattığı çizgi romandan sinemaya aktarıldı. Oscarlı yönetmen Sam Mendes'in rejisörlüğünü üstlendiği film, ilgi çekici ve başarılı bir yapımdı. 7- Oldboy (2003): Park Chan-Wook'un yönettiği filmin başrolünü Choi Min-Sik üstleniyordu. Hikaye, Tsuchiya Garon ile Minegishi Nobuaaki'nin ''Oldboy'' adlı çizgi romanından beyazperdeye aktarıldı.

GÜNAH ŞEHRİ

8- Günah Şehri/Sin City (2005): Yönetmenliğini Frank Miller, Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino'nun üstlendiği ''Günah Şehri-Sin City'' adlı yapımda, Mickey Rourke, Bruce Willis, Clive Owen, Jessica Alba ve Rosario Dawson gibi ünlü oyuncular rol aldı. Frank Miller'in ''Sin City'' serisinden sinemaya uyarlanan yapım, sert sokak dövüşçüsü Marv'ın birlikte olduğu güzel Goldie'yi ölü bulmasının ardından intikam yemini etmesini ve beraberinde gelişen olayları anlatıyor. 9- Şiddetin Tarihçesi/A History of Violence (2005): David Cronenberg'in yönettiği film, John Wagner'ın çizgi hikayesinden uyarlandı. Starring: Viggo Mortensen, Maria Bello ve William Hurt'ün rol aldığı film, Indiana'nın ''Millbrook'' adlı küçük kasabasında mutlu bir hayat süren Tom Stall'un bir gün bir soygun girişimini önlemesiyle birlikte hayatının cehenneme dönmesini konu alıyor. 10- Superman 2 (1980): Superman serisinin ikinci halkasını Richard Lester yönetti. Christopher Reeve ve Gene Hackman'ın başrolünü üstlendiği film, Zod, Ursa ve Non adlı üç uzaylı caninin Superman'in önlemek istediği bir olay sonrasında, Kripton'dan insanların bulunduğu boyuta gelmesini ve ''çelik adamın'' onları yeniden eski yerlerine göndermek için kolları sıvamasını işliyordu.

Listedeki diğer filmler şöyle sıralandı:
11-Hellboy
12-Danger Diabolic
13- Akira
14-Mystery Man
15-Hulk
16-Dick Tracy
17-Superman Dönüyor
18-Batman Dönüyor
19-Ghost World
20-Constantine.

Sponsorlu Bağlantılar

X Men Kahramanları İçin Yorum Yap