Yabancı Şarkıcıların İsimleri

Yabancı Şarkıcıların İsimleri Yabancı Şarkıcı İsimleri - Bu makaledeki notlar: yabancı şarkıcılar yabancı şarkıcıların isimleri yabancı..

Yabancı Şarkıcıların Resimleri

Anastacia

Ashlee Simspson

Avril Lavigne

Beyonce Knowles

Britney Spears

Christiana Aguelera

Evanence

Gwean Stafini

Jennifer Lopez

Limp Bizkit

Madonna

Metallica

Pink

Snopp Dogg

Bütün Yabancı Şarkı Sözleri Bu Programda [resimli Anlatım]

Programda yükleme yok direk açılıyor ardından şarkı sözünü bulmak istediğimiz sanatçının baş harfine tıklıyoruz.
Önümüze çıkan liseteden ismi buluyoruz o listede yoksa aşağıdan diğer sayfaya geçin.
Sayfalar alfabetik sıraya göre dizilmiştir.

Ardından karşımıza çıkan pencereden albümü seçiyoruz ve şarkımızı seçiyoruz tak diye çıkıyor karşımıza

İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Linkler yenilenmiştir… Edit աօгlժ_թօաεг.

En Sevdiğin Yabancı Pop Şarkıcı

1:madonna
2:justin timberlake
3:rihanna
4:beyonce

Tüm Zamanların En İyi Elli Şarkısı


8 Aralık 1980 tarihinde bir hayranı tarafından New York'ta öldürülen John Lennon, “Imagine” şarkısıyla listenin üç numarasında yer aldı. Lennon'ın ölümü sonrası Time dergisinin yayınladığı kapak

Tüm Zamanların En İyi Beşyüz Şarkısı

Rollingstone dergisi hazırladığı özel koleksiyon sayısıyla gelmiş geçmiş en iyi beşyüz şarkının seçimini yaptı. Liste için 172 müzik eleştirmeni, yapımcı ve müzisyen oy kullandı. Oy kullananlardan tarihin en iyi 50 şarkısını seçmeleri istendi ve toplam 2013 aday şarkı tespit edildi. Verilen oyların ağırlıklı ortalamasıyla en iyi 500 şarkı listesi oluşturuldu.

Listenin birinci sırasında Bob Dylan’ın “Like a Rolling Stone” şarkısı, ikinci sırasında The Rolling Stones grubunun “I can’t get no satisfaction”, üçüncü sırasında ise John Lennon’un “Imagine” şarkısı yer aldı.

İlk beşyüz listesinde en fazla şarkıyla yer alan grup, 23 parçayla Beatles olurken, Rolling Stones’un 14, Bob Dylan’un 12 parçası ilk beşyüze girdi. Listenin iki süpriz ismi The Clash ve Nirvana ilk yirmiye girerek punk/alternatif müzik sevenleri mutlu ettiler.

Listenin tamamını www.rolingstone.com adresinde bulabilirsiniz:

***

TARİHİN EN İYİ BEŞYÜZ ŞARKISI
1. Like a Rolling Stone, Bob Dylan, 1965
2. (I Can't Get No) Satisfaction, The Rolling Stones, 1965
3. Imagine, John Lennon, 1971
4. What's Going On, Marvin Gaye, 1971
5. Respect, Aretha Franklin, 1967
6. Good Vibrations, The Beach Boys, 1966
7. Johnny B. Goode, Chuck Berry, 1958
8. Hey Jude, The Beatles, 1968
9. Smells Like Teen Spirit, Nirvana, 1991
10. What'd I Say, Ray Charles, 1959
11. My Generation, The Who, 1965
12. A Change Is Gonna Come, Sam Cooke, 1964
13. Yesterday, The Beatles, 1965
14. Blowin' in the Wind, Bob Dylan, 1963
15. London Calling, The Clash, 1980
16. I Want to Hold Your Hand, The Beatles, 1963
17. Purple Haze, Jimi Hendrix, 1967
18. Maybellene, Chuck Berry, 1955
19. Hound Dog, Elvis Presley, 1956
20. Let It Be, The Beatles, 1970
21. Born to Run, Bruce Springsteen, 1975
22. Be My Baby, The Ronettes, 1963
23. In My Life, The Beatles, 1965
24. People Get Ready, The Impressions, 1965
25. God Only Knows, The Beach Boys, 1966
26. A Day in the Life, The Beatles,1967
27. Layla, Derek and the Dominos, 1970
28. (Sittin' on) the Dock of the Bay, Otis Redding, 1968
29. Help!, The Beatles, 1965
30. I Walk the Line, Johnny Cash, 1956
31. Stairway to Heaven, Led Zeppelin, 1971
32. Sympathy for the Devil, The Rolling Stones, 1968
33. River Deep, Mountain High, Tina Turner, 1966
34. You've Lost That Lovin' Feeling, The Righteous Brothers, 1964
35. Light My Fire, The Doors, 1967
36. One, U2, 1991
37. No Woman, No Cry, Bob Marley, 1975
38. Gimme Shelter, The Rolling Stones, 1969
39. That'll Be the Day, Buddy Holly, 1957
40. Dancin' in the Streets, Martha and the Vandellas, 1964
41. The Weight, The Band, 1968
42. Waterloo Sunset, The Kinks, 1968
43. Tutti Frutti, Little Richard, 1956
44. Georgia on My Mind, Ray Charles, 1960
45. Heartbreak Hotel, Elvis Presley, 1956
46. Heroes, David Bowie, 1977
47. Bridge Over Troubled Water, Simon & Garfunkel, 1970
48. All Along the Watchtower, Jimi Hendrix, 1968
49. Hotel California, The Eagles, 1976
50. The Tracks of My Tears, Smokey Robinson, 1965

Kaynak: Rolingstone Dergisi Tıkla bak..

Jinekolojik Ağrı Ve Nedenleri

Jinekolojik Ağrı ve Nedenleri

Kasık ve bel ağrısı kadınların doktora başvurmalarına neden olan en önemli yakınmalardan biridir. Kasık ağrıları bazen kadınların günlük yaşantılarını etkileyecek ve hatta işine gidemeyecek kadar ağır olabilir. Cinsel yaşantısını da etkileyebilen bu durum, zamanla psikolojik problemlere de neden olabilir. Kasık ve bel ağrısı üreme organlarından kaynaklandığı gibi, idrar yolları, sindirim veya iskelet sisteminden de kaynaklanabilir. Ağrının başlama şekli, niteliği, şiddeti, yeri ve yayılması önemlidir. Ani başlayan ağrılar ile uzun süredir devam eden ağrıların nedenleri birbirinden farklıdır.

Ani Başlayan Ağrı Nedenleri

*

Üreme Organlarının İltihabi Hastalıkları:

Pelvik enflamatuvar hastalık olarak adlandırılan bu durumda, çoğunlukla üreme organları vajen içinde kolonize olan mikroorganizmalar tarafından enfekte olur. Enfeksiyon yukarıya doğru yayılarak rahim ağzı, rahim, üreme kanalları, yumurtalıklar ve karın içindeki diğer organlara yayılabilir. Ağrı ile birlikte ateş, üşüme ve titreme gibi sistemik bulgularda olabilir. Üreme organları üzerinde kalıcı bir hasar olmaması için erken teşhis ve uygun antibiyotik tedavisi ile büyük başarı ile tedavi edilebilen bir durumdur.

*

Yumurtalık Kistleri:

Basit folikül kistleri ve çikolata kisti (emdometrioz kisti) olabileceği gibi, kanser başlangıcı veya kötü huylu bir yumurtalık kisti olabilir. Yumurtalık kistleri çoğunlukla çevre organlarına bası yaparak veya nadiren yumurtalığın kendi etrafında kıvrılıp torsiyone olup kangren olması ile ağrıya neden olurlar. Basit yumurtalık kistleri klinik takip ve ilaç tedavisi ile çoğunlukla tedavi edilebilirler. Nadiren cerrahi müdahale gerekir. Diğer tip kistlerde çoğunlukla cerrahi müdahale ve akabinde ilaç tedavisi kaçınılmazdır.

*

Dış Gebelik:

Gebeliğin anne rahimi dışında oluştuğu duruma denir. dış gebelik çoğunlukla kanallara, nadiren rahim ağzı veya karın içine yerleşir. Büyüyen gebelik kesesi bulunduğu organın sınırlarını zorlar ve ağrıya neden olur. Daha da ilerleyen gebelik bulunduğu organın yırtılmasına ve karın içine kanama yapan acil bir tabloya neden olur.

*

Apendisit:

Apendisitin iltihaplanması acil müdahale gerektiren bir durumdur. Çoğunlukla karın ağrısı yapan diğer durumlarla karışabilir. Apendisitin erken teşhis edilmedi ve alınması hayat kurtarıcı olabilir.

*

Sindirim Sistemi İltihabı:

Enterit olarak bilinen ve karın, kasık ağrısı ve çoğunlukla ishal ile birlikte seyreden klinik bir tablodur. Hastanın kaybettiği sıvı ve vitaminler yerine konmalı ve gerektiğinde uygun antibiyotik ile tedavisi mümkün olan bir durumdur.

*

İdrar Yolları Enfeksiyonu veya Taşları:

İdrarda yanma, sık idrara çıkma, bel ve kasık ağrısı, ateş, üşüme ve titreme ile birlikte seyreden bir durumdur. Bol sıvı alımı ve etkin antibiyotik ile tedavi edilebilir. idrar yollarındaki taşların bazen ultrason ile kırılması ve bazen de cerrahi müdahale ile alınması gerekebilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı duyulması organik veya psikolojik nedenli olabilir. Organik nedenler arasında endometriozis (karın içerisine kanamalara neden olan bir hastalık), vajendeki yaralar ve çok sayıda doğuma bağlı üreme organlarının bağlarındaki yırtılmalardır. Psikolojik nedenli ağrılar belli bir yerleşim göstermeyen künt ağrılardır. Hastaya detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra hiçbir organik neden bulunamazsa ağrının psikolojik olabileceği düşünülür. Ayrıca rahim içi araç’da (spiral) zaman zaman hareket ederek ağrıya neden olabilir. Bu ağrı kramp şeklinde, veya batıcı niteliktedir. Kronik ağrılar genelde altı aydan uzun sürer ve ağrı kesicilere cevap vermez. Kronik ağrılar üreme organlarının hastalıkları, mide, barsak hastalıkları ve psikolojik nedenlerle oluşabilir.

Ağrıya Neden Olan Kadın Hastalıkları

*

Enfeksiyonlar:

Tüberküloz dışındaki enfeksiyonlar akut ağrı nedenidir. Devam eden ağrılar karın içinde enfeksiyonlara bağlı oluşmuş yapışıklıklardan kaynaklanır. Klamydia ve üreoplazma türü mikroorganizmaların enfeksiyonu sadece ağrı nedeni olmaktan öte üreme organlarında neden oldukları kalıcı hasarlar nedeni ile üreme sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere neden olur

*

Yapışıklıklar:

Organların hareketini kısıtlayan kalın ve sert yapışıklıklar ağrıya neden olur. Bu yapışıklıklar genital enfeksiyonlardan kaynaklanacağı gibi, endometrioz sonucu da ortaya çıkabilir. ilaç tedavisinin kalıcı etki gösteremediği bu durumda cerrahi müdahale ile yapışıklıkların giderilmesi gerekebilir

*

Endometriosis:

Rahim dokusunun rahim dışında bulunmasıdır. Her adetle beraber bu dokular karın içine kanamalara yol açar. Karın zarının etkilenmesi ve oluşan yapışıklıklar adet ağrısı şeklinde ağrıya neden olur. Günümüzde tanısal amaçlı laparoskopi ile ağrı yakınması olan hastaların %20-40’ında endometriozis saptanmıştır. Endometrioz lezyonları rahim bağları üzerinde olabileceği gibi yumurtalıklar üzerinde de bulunabilir. Rahim bağları üzerindeki lezyonlar adetlerde şiddetli ağrılara neden olabilir. Yumurtalıklar üzerindeki odaklar ise her adet ile yumurtalık içine kanayarak çikolata kisti olarak bilinen kistleri oluştururlar. Bu kistler büyük boyutlara vardıklarında şiddetli ağrılara neden olabilir. Karın zarları üzerinde yer alan endometrioz odakları ise yapışıklıklara neden olarak üreme organlarının hareketini kısıtlarlar ve ağrılara neden olurlar. Endometriozun kesin tanı ve tedavisi laparoskopik (kansız, bıçaksız tanı ve ameliyat yöntemi) olarak konur. Laparoskopik olarak yapılan cerrahi girişimlerle yapışıklıklar açılır, yumurtalıktaki kistler alınır ve aktif odaklar koter ve lazer yardımı ile ortadan kaldırılabilir.

*

Rahimin pozisyon bozuklukları:

Kadınların %20 sinde rahim ters dönüktür. Rahim ileri derecede dönük olduğunda kan akımı bozulur ve ağrıya yol açar. Endometriozis veya diğer nedenler ile meydana gelen yapışıklıklar ve tümörler rahimde pozisyon değişikliklerine ve ağrıya neden olur. ilaç tedavisi ile üstesinden gelinemeyen durumlarda rahim pozisyonunu düzeltmek için cerrahi girişimler gerekebilir.
*

Zor doğumlar:

Uzamış ve zor doğumlarda rahim bağlarında yırtıklar oluşur, bu yırtıklar tam iyileşmediğinden ileride ağrıya neden olur.

Tedavi

Ağrı tedavisi nedene yöneliktir. Ultrason ve laparoskopi ile ağrının nedeni teşhis edilmeye çalışılır. Laparoskopi ile karın içerisindeki yapışıklıklar giderilebilir, endometriosis tedavi edilir. Ayrıca laparoskopi ile günümüzde rahme gelen sinirler kesilerek hastanın ağrı şikayeti etkin olarak ortadan kaldırılabilir. Nedeni saptanamayan ağrılarda ağrı kesicilere başvurulabilir. Hastalara psikolojik destek de faydalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yabancı Şarkıcıların İsimleri İçin Yorum Yap