Yatış Şekillerine Göre Karakter

Yatış Şekillerine Göre Karakter Yüze Göre Karakter Analizi - Bu makaledeki notlar: yüz şekline göre kişilik yatış şekillerine..

Göz Şekline Göre Karakter Analizi

Çin yüz okuma sanatında gözler ruhun penceresi olarak biliniyor ve her gözün kendine has özellikleri var. 35 ve 40’lı yaşlarda gözlerin şekli ve duruşu kişilerin serveti olarak görülüyor. Gözlerinizin şekilleri çocuklarınızla gelecekte nasıl kişilikte olacağını ve onlarla nasıl ilişki kuracağınızı önceden bildiriyor.

Küçük Gözler
Küçük gözler düşünce doludur ve detaycıdır. Olaylara sakin ve analitik bakmaya özen gösterirler. Düşüncelerini çabuk paylaştıkları için ya da aceleci oldukları için iyi arkadaş veya eşler olabilirler.

Hafif Çıkık Gözlüler
Kişinin gözleri hafif dışa doğru ise, istekli kişiliğe sahiptirler. Neyi sevip neyi sevmediklerini bilirler. Bazıları çok sosyal olmadıklarını düşünebilirler, ama doğru insanla karşılaşırlarsa geceden sabaha kadar konuşabilirler. Gözlerdeki çıkıklık fazlaysa kişi sosyal, iletişimi güçlü ve iyi bağlantılara sahiptir. Bu tür kişiler 35 ve 40’lı yaşlarda profesyonel yaşamlarında büyük sıçramalar yapabilirler.

Çökük Gözler
Kişinin gözleri çökük gözüküyorsa, düşüncelerini kendine saklayan, içine kapanık biridir. Bazı şeyler kendisine dezavantaj olarak dönse bile, başkalarına yardım etmekten mutlu olurlar. Detaylara üzülmezler. Ancak bu tür kişilerin düşüncelerini kendilerine saklamaları sebebiyle ne zaman yardıma ihtiyacı oldukları diğerleri tarafından bilinmez. Etrafındakiler bu kişilerin her zaman mutlu olduklarını düşünürler. Bu yüzden bu kişi herşey hakkında hatta üzülmek istemediği konularda bile endişelenir. Bunun yanı sıra bu tür kişiler bir çalışma ekibine alınabilecek kişilerdir. Sıklıkla başkası onun çalışmalarıyla başarı elde eder, bu onların profesyonel yaşamlarında sık sık başa dönmelerine neden olur.

Büyük Parlak Gözler
Tüm büyük ve parlak gözler aynı değildir. Eğer kaşlar kalın, yüz hatlarını ortaya çıkaran ve belirginse, bu kişi oldukça agresif, güçlü ve 35 ila 40’lı yaşlarda terfi edebilecek karakterdedir. Buna rağmen büyük ve parlak gözler çok narin bir yüzdeyse, o zaman bu kişi açık fikirli, dürüst ve başlarına yardım etmeyi seven biridir.

Uykulu Gözler
Uykulu gözlere sahip olanlar uyanık olsalar bile uykulu gibi gözükürler. Sadece gözleri küçük değildir ancak göz kağakları uykulu bakış hissi verecek kadar birbirine yakındır. Bu tür kişiler detaylar konusunda uzmandır, hesap yapma ve parasal konularda uzmandır. Her zaman biriktireceklerdir. Bu sebeple kendi çocuklarıyla bile ilişkileri çok fazla olmayacaktır.

Üçgen Gözler
Bu tür üçgene benzer gözlere sahip kişiler hoş bakarlar ve dışa dönük kişilerdir. Ancak başkalarını rahatlıkla kızdırabilirler, diğer insanların sahip olduklarına karşı açgözlü olabilirler. Başkalarından arkadaşlarından hatta ailelerinden yararlanırlar ve fırsatları kaçırmamak için herşeyi belli etmeden takip ederler. Yanlış yollara sapabilirler, insanlara intikam dahil kötü şeyler yapabilirler.

Küçük Göz Bebeği Olan Gözler
Göz bebeği küçük beyazı büyük gözlere sahip kişiler, düşünce ve ilerleme doludur. Fikirlerle dolu olmak onları motive eder, onları ileri taşır. Ancak 35 ve 40’lı yaşlar arasında kalp hastalıkları problemi ortaya çıkabilir.

Anka Kuşu Gözleri
Gözlerin köşeleri dışarı doğru uzanıyorsa, bu kişiler mağrur ve cömert kişilerdir. Buna rağmen inatçıdırlar. Erkeklerde anka gözü gözleri yönetici ve sorumluluk alabileceklerini ve iyi bir iş yaşamına sahip olabileceklerini gösterir. Ek olarak iyi bir görünüme sahip oldukları için iyi bir evlilik yaparlar ve çocukları babalarıyla gurur duyacaktır. 35 ve 40’lı yaşlarda anka kuşu gözlü insanlar yükselecek ya da iyi bir şansa sahip olacaklardır.

Kırmızı Gözler
Bu en açık görülen göz şeklidir. Göz damarları gözün beyaz bölümünü kaplar ve kırmızı görünmesine neden olur. Bu tür kişiler kötü mizaca sahiptir. Çin’deki tıbbi terminolojide, göğsünde çok fazla ateş olduğu ve bu ateşi söndürmek için bol su ile çay içmeleri gerektiği söylenir. 30 ile 40’lı yaşlarda emniyet ya da hukukla ilgili çatışmalardan uzak durmaları gerekir.

Göz Bebeği İri Gözler
Erik gözlü olarak da adlandırılabilen gözlere sahip kişiler çocuklarıyla oldukça iyi anlaşırlar. Kızlardan daha çok erkek çocuklarla daha iyi anlaşmaya eğilimlidirler. Ek olarak 35 ile 40’lı yaşlarda ileriye dönük sıçramalar yapabilirler.

Köstebek Gözler(Çekik Gözlüler)
Bu tür kişiler çocukları için sürekli üzülecek ve kaygılanacaklar. Bu tür gözler ‘ağlayan köstebek’ olarak bilinir, başkalarına göre daha duygusal ve sempatiktirler.

Kaşları Yukarı Kalkık Gözler
Bir kişinin gözleri ile kaşları arasında boşluk çoksa, yaşamda iyi bir yaşam süreceklerine ve bu mirastan yararlanacaklarına işarettir. Ayrıca, iş yaşamlarında ve maddi konularda çok şanslı olacaklarına işarettir.

Eşinizi seçerken gözlerine bakara ruhunun derinlikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, gelecekte nasıl bir yaşamınız olacağı hakkındaki kuşkularınızı giderebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yüzünüzün şekli saç kesiminizin nasıl olacağını belirler. Böylece kendinize en yakışanı da bulmuş olursunuz. İşte yüz tipleri ve ideal saç kesimleri…

Başkasına çok yakışan bir saç modeli sizde pek iyi durmayabilir. Çünkü buradaki esas nokta yüzünüzün şeklidir. Yüz şeklinize uygun bir model ile dünyaca meşhur yıldızlar kadar göz kamaştırabilirsiniz. Ya da çok güzel bir saç modeli yüzünüzün tipine hiç uymadığı için ummadığınız bir sonuç alabilirsiniz.

Yüz şekline göre ideal saç kesimleri nelermiş pudra.com’dan öğrenin…

Yuvarlak yüz
Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Ancak yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve görünümünü biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olacak ve yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.

Öne doğru kesilmiş tutamlar da yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

Kare yüz
Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir; ancak sertlik ön plandadır. Saç kesiminizin yüz şeklinizi değiştirmesini istemiyorsanız size en uygun olan model yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız yuvarlak bir kesim tercih etmelisiniz.

Sözgelimi yuvarlak kesimli bir kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

Dikdörtgen yüz
Eğer yüzünüzün biraz daha kısa görünmesini istiyorsanız çene kemiğinizi geçmeyecek şekilde bir kesim yaptırmalısınız.

Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen modellerle daha dengeli ve uyumlu görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Üçgen yüz
Böyle bir yüz şekline sahipseniz daha modern kesimler uygulatabilirsiniz. Ters üçgen yüz makyaj için de en elverişli yüz biçimidir. Sizi son derece enerji dolu gösteren yüz şeklinize eğer biçimini değiştirmeden daha güçlü bir ifade katmak istiyorsanız ense ve yanlardaki saçlar kısa kesilen saç tepesine hacim verilen modelleri tercih etmelisiniz.

Eğer biraz daha dengeli ve yumuşak bir yüz ifadesi kazanmak istiyorsanız tam tersini uygulatmalı enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru hacimi azalan modelleri tercih etmelisiniz.

Baklava yüz
En sık rastlanan yüz şeklidir. Eğer böyle bir yüze sahipseniz saçınız için uzun kısa düz dalgalı veya kahküllü modelleri tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kuaförünüzle birlikte bu tercihler arasından bir seçim yapmak.

Seçiminizi yaparken yüzünüzün hangi noktasının ön plana çıkmasını istediğinizi de mutlaka dikkate almalısınız.

Gülme Şekline Göre Kişilik Belirleme

Gülme Şekillerine Göre Kişilik Analizi…

Hahahahaha: En ilkel gülüş şeklidir Her durum karşısında yapılabilir…

Ehüehüehü: Espiri yaptı bal kabağı gülüşüdür herkesler yapamıca için yapımı zordur…

innnıhohhaha: Sinsi olan bu gülüş literatüre bizans kahkası diye geçmiştir bir sonraki replik:”oyna türk kızı” olucaktır…

hohohoho: Gülen kişinin şişman olduğunu belirtir samimidir…

keh keh: Adilik belirtisidir bir halt yaptığını sanır eskiler ” bıyık altı” der…

hahahaay: Kadınlara hastır kocanın zengin olduğunu gösterir…

HoBarey: Gülüşten öte bir sevinç gösterisidir en kötü yanı sizide ortak etmek isteyecekir…

kikikikikikikiki: Genelde başın yukarı aşağı sallanmasıyla desteklenen bu gülüşten zarar gelmezz..

haaah-hah-hah-hah:kendini yineleyen bu gülüş tarzı daha çok yan masaların duyması için yapılır…

hhıh: Ağız kapalıyken burundan tek nefes verilerek yapılır kasan tiplere hastır.nette yazı okurken en çok tercih edilen türdür…

zuahahahaha: Kahkahanın desibel sınırlarını zorlayan bir çeşididir genelde alt komşu elindeki süpürge sopasıyla tavana vurur biraz dizginlersiniz kendinizi…

muhahahaauahhahah türevlerine rastlamak mümkündür.

euhe: Öhü ehe ıh şeklinde ses tellerinden geçer genelde pekte komik olmayan esprilere ayıp olmasın diye verilen yanıt/gülme efektidir…

pohuahahaha:geberdim patladım manasında

nihohahaha: ben bi pisliğim çok adiyim manasında

ehi ehi : kıllık düzeyinde bi sempatikliğim var manasında

muahhaha: kabayım danayım bide üstüne kıroyum manasında

İsime Göre Karakter | Ada Göre Karakter

İsime Göre Karakter | Ada Göre Karakter

adınızı soyadınızı yazın size kişiliğinizi, karakterinizi, ne tür kişilikde olduğunuzu söylesin.

Ben mantıklıymışım 😀

www.FALIM.com.tr

Gülme Şekline Göre Kişilik Analizi

Gülme Şekline Göre Kişilik Analizi

Hahahahaha: En ilkel gülüş şeklidir Her durum karşısında yapılabilir…

Ehüehüehü: Espiri yaptı bal kabağı gülüşüdür herkesler yapamıca için yapımı zordur…

innnıhohhaha: Sinsi olan bu gülüş literatüre bizans kahkası diye geçmiştir bir sonraki replik:”oyna türk kızı” olucaktır…

hohohoho: Gülen kişinin şişman olduğunu belirtir samimidir…

keh keh: Adilik belirtisidir bir halt yaptığını sanır eskiler ” bıyık altı” der…

hahahaay: Kadınlara hastır kocanın zengin olduğunu gösterir…

HoBarey: Gülüşten öte bir sevinç gösterisidir en kötü yanı sizide ortak etmek isteyecekir…

kikikikikikikiki: Genelde başın yukarı aşağı sallanmasıyla desteklenen bu gülüşten zarar gelmezz..

haaah-hah-hah-hah:kendini yineleyen bu gülüş tarzı daha çok yan masaların duyması için yapılır…

hhıh: Ağız kapalıyken burundan tek nefes verilerek yapılır kasan tiplere hastır.nette yazı okurken en çok tercih edilen türdür…

zuahahahaha: Kahkahanın desibel sınırlarını zorlayan bir çeşididir genelde alt komşu elindeki süpürge sopasıyla tavana vurur biraz dizginlersiniz kendinizi…

muhahahaauahhahah türevlerine rastlamak mümkündür.

euhe: Öhü ehe ıh şeklinde ses tellerinden geçer genelde pekte komik olmayan esprilere ayıp olmasın diye verilen yanıt/gülme efektidir…

pohuahahaha:geberdim patladım manasında

nihohahaha: ben bi pisliğim çok adiyim manasında

ehi ehi : kıllık düzeyinde bi sempatikliğim var manasında

muahhaha: kabayım danayım bide üstüne kıroyum manasında

Sponsorlu Bağlantılar

Yatış Şekillerine Göre Karakter İçin Yorum Yap