Yay Burcu Erkeği Aşık Olursa

Yay Burcu Erkeği Aşık Olursa Yay Burcu Erkeği Cinsellik - Bu makaledeki notlar: yay erkeği aşık olursa yay burcu..

> Yay Burcun Erkeği

Bir sporcu, kumarbaz, filozof ve macceraperesttir.Neselerini surekli muhafaza ederler..
Hemen her konuda soyleyecek bir iki kelimeleri vardir. Isine gercekten titizdir.
Baglanmaktan kacar. Cogunlukla ilgisiz ve cocukca davrannir.
Idealist, sevecen, iyimser bir romantik.
Cesaretinizi kırmak istemiyorum ama, Yay Burcu erkeklerinin garip bir huyu vardır. Bunlar büyük beyaz bir ata biner, dörtnala caddelerden geçerken, kılıçlarını sallar ve davalarını savunurlar. Başka bir garip huylan daha vardır. Sirkteki palyaçolar gibi taklalar atar, fillerle kaba sakallı hanımı ayırdedemeyerek birbirine karıştırır, sonra sevinçle pamuk helvalarını yerler.

Bu adam belirli manevralarla ele geçirilebilir. Ama önce onu beyaz atından indirmeniz, şu fillerden uzaklaştırmanız ve tabii o sakallı hanıma da yol vermeniz gerekiyor. Davalar ve sirklerden aile hayatı yaşamağa zaman kalmaz, kaldı ki duygusal el tutuşmalara.

Hemen yapacağınız birşey var. Ortalıkta dört nala giden veya yaşamın içinde taklalar atan öyle çok Yay var ki, içlerinden birini seçebilirsiniz. Victor Herbert’in şu dizelerim hatırlayın: “Bana bir kaç erkek verin, yiğit erkekler olsun, tapındığı hak için dövüşsün; onbin yiğit olup size dönsün!” iste aynen böyle, Yay erkeğinin idealist heyacanı ve merakı bulaşıcıdır. Kuşkusuz, bazen O’nun o masum coşkusu biraz ölçüyü kaçırabilir. Örneğin, o çılgınca neşesi içinde sizi havaya atar — ve tutmayı unutur.

Hemen hemen her zaman O’nun çevresinde bir kalabalık bulunur. Bu da başka bir engeldir. O’na yaklaşmak için bütün bu insanların arasından kendinize yol açmak zorunda kalacaksınız. Ama karamsar olmayın – çünkü bu adam son derece iyimser bir insandır. O kadar iyimserdir ki, düşmanları kendisine bir kutu at gübresi gönderseler, hiç alınmaz. Atı göndermeyi unuttuklarını düşünür. Bu çeşit bir iyimserlik tehlikeli olabilir.

Bu da, gerçekten körükörüne inancın başka bir şeklidir. Yay erkeğinde bunlardan yığınlarla vardır. Şimdi, körükörüne inanca bir diyeceğim yok. Kendim de bir ateş burcundan olduğum için, bunu anlarım. Ancak, böyle safça bir inanış Yay’ın sık sık çamura düşmesine neden olabilir. Elinde yay ve okla sürekli gökyüzüne bakarak ve hiç kimsenin ulaşmağa cesaret edemiyeceği bir hedef arayarak koşarken çamura düşmek kolaydır. Aslında hiç kimse böyle bir hedefe ulaşmağa çalışacak kadar sağduyudan yoksun değildir.

Güvenmek çok iyi bir şeydir, ancak yanlış insanlara güvenmek, bir y an ş atını bile yavaşlatabilir. O, kelimenin tam anlamıyla gözü kapalı bir hayalci değildir. O’nun hayalleri her zaman Jüpiter’in zeki mantığının ve merakının süzgecinden geçer. Eğer bunlar Yay’ın dürüst kontrolü altında bulunursa, herhalde çılgınca oldukları kadar yararlı da olacaklardır; henüz dünya bunlara hazır olmasa bile. En ufak bir gerçekleşme umudu olduğu zaman, Yay boyalarını çıkarıp hayallerini en canlı ve cesur renklerle boyayacaktır. Ancak, ileriye yönelik fikirleri ezmek için bekleyen ve kendilerini kanıtlama şansını tanımadan bunları boğan geri kafalılar her zaman bulunur, ve ortalıkta ne çok geri kafalı bulunduğunu biliyorsunuz.

Yükseklerde dolaşan hayal gücü O’nun düşmesine veya iflas etmesine neden olabilir. Ama çok şükür ki, şans Perisi her zaman O’nu tam zamanında kurtarır. Bu adam genellikle o kadar şanslıdır ki, bu kadarı haksızlık gibi görünebilir. O, dağ başına maden aramaya gitse ve bir torba kaya parçasıyla dönse, bunların altın olmayışına bir süre ağladıktan sonra uranyum olduklarını keşfeder. Metronun girişinde ayağınızın dibinde parlak bir şey görüp de alsanız alüminyum jiklet kağıdı olduğunu görürsünüz. Onu Yay eğilip alsa, Haıry Winston’un taksiye el sallarken düşürdüğü Hope Elmasının parçası çıkar.

Bu çeşit bir talihi olunca, Yay doğal olarak iyimserdir. Her zaman kayanın kaya, alüminyum kağıdının da alüminyum olduğu günler vardır, ancak tipik yay böyle ezici darbelerin etkisinden çabuk kurtulur. Sizin Jüpiter erkeğinin aşktaki şansı da aynen böyledir. O şanslıdır. Şansı yaver gitmediği zaman, çabucak kendini toparlar. O, dürüst olmayan insanları diğerlerinden ayırır, çevresinde bu kadar arkadaşı ve dostu olmasının nedeni de budur, insanların dış görüşlerinin ötesine bakarak aldatıcı olmayan gerçek değerleri arar. Bu, düşmanları olmaması demek değildir. Kuşkusuz düşmanı da vardır, ama başka burçlardaki insanların düşmanlarına oranla, Yay’ın düşmanlarının sayısı daha azdır. O’nun içtenlikle söylediği sözlere gücenenler boğazını sıkıp boğmak isteyebilirler, ancak genellikle eninde sonunda kötü niyetli olmadığını anlarlar. Yay erkeğinin günahı hiç bir zaman kasten acımasızca kötülük etmek değildir, sadece nezaketsizlik ve düşüncesizliktir.

Artık anlamış bulunuyorsunuz ki, Yay’ın konuşması, sembolik oku kadar direkttir. Çirkin şeyler söyleyebilir ve eğer O’na aşıksanız, bu sözleri yanına kar kalabilir. Ancak, henüz tanıştığınız bir Yay erkeği parlak, dikkatli bakışlarım yüzüne dikerek size, tam bir erkeğin metres olarak seçeceği kız olduğunuzu söylediği zaman O’na ne kadar içerleseniz haklı olursunuz. Bütün gücünüzle suratına bir tokat indirmeğe hazırlanırken, yüzüne o masum, çocukça ifadeyi takınarak silahınızı elinizden alan bir içtenlikle, asıl söylemek istediği şeyin şu olduğunu açıklar; ona çağdaki krallar ve aristokratlar çıkarlarım düşünerek evlenirlermiş ve bu yüzden eşleri çoğunlukla asil kan taşıyan çirkin ve sıkıcı yaratıklar olurmuş. Öte yandan metresleri, kurallar el verse aşık olup evlenmek için seçecekleri, çok güzel ve zeki kadınlarmış. Yay bunları okumaktadır, çünkü özellikle o çağda olup bitenleri merak eder. Siz bu sözleri dinleyince sakinleşirsiniz ve hatta kendinizi biraz mağrur hissedersiniz. Öyle ya, mecbur olmadıkça kaç erkek tarih okumak için saatlerim harcar? O bir dahi olmalı. Düşünün bir kez, bir entellektüelin eşi olabilirsiniz! Yanlış. Bir entellektüelin metresi olabilirsiniz. Siz O’nun beynini böyle değerlendirmeğe başlayınca, farkında olmadan asıl teklif ettiği şeyi olumlu karşılamış olacaksınız — bunun ne olduğundan hiç kuşkunuz olmasın ~ O da hemen harekete geçecek ve siz düşmüş bir kadın olacaksınız.

Tabii her kadın, göz göre göre verilen bir pasın böyle beceriksizce açıklanmasını kabul etmeyecektir, ama zararı yok. Kurbanları öfkeyle parlasalar bile, nasıl olsa öfkeleri geçince gene Yay’ın yakın arkadaşları olacaklardır. Ancak bu size, bu zararsız görünüşlü adamla ne kadar büyük bir tehlike içinde olduğunuzu göstermeli. O masum, çocukça tebessümüyle kurta benzer hiç bir hali yoktur. O, daha çok Erkek îzci takım liderine benzemektedir. Ama O, romantik ilişkilerde, mert erkek izci değildir. Sizden uzun yürüyüşlere çıkmanızı istediği zaman, bunu hiç aklınızdan çıkarmasanız iyi olur.

Yay erkeği romantik hayatını yüzeysel- düzeyde yaşar, ama bu konuda dürüsttür. (Ne de olsa, kulaklarınızdaki şu duygusal örümcek ağlarım temizlerseniz, metres dediğini hatırlarsınız. Eş demedi. O bir kral değil. Ve bu çağ da Orta çağ değil.) Yay rastgele ilişkiler peşindedir ve bazen o kadar rastgele olur ki, düpedüz her önüne gelenle ilişki kurar. Hatta bazen Yay’ın yaramazlıkları Akrebin bile yüzünü kızartabilir ve emin olun kolay kolay herşey Akrebin yüzünü kızartamaz.

Gelelim Yay’ın dürüstlüğüne. Bu daha tehlikesiz bir konu. Eğer başka erkeklerin ömür boyu bağlılık yeminlerinin ne kadar güvenilmez olduğunu acı bir deneyimle öğrenmiş bulunuyorsanız, Yay’ın açık sözlülüğünü hoş karşılayacaksınız. Hatta size kaç gönül ilişkisi geçirdiğini ve sizinle kurduğu ilişkiden ne beklediğini açıkça ve mantıklı olarak söylediği zaman kılınız bile kıpırdamayacak. Kalbinde veya dudaklarında bir yalan varken, bilerek yasak bir bağa düğüm atmaya yanaşmayacaktır. Ama her nasılsa kendini evlenme teklifine götürecek bir flörte kapıldığı zaman (teklif herhalde kızdan gelecektir, kendisinden değil) nikah masasına oturmaktansa, arkasına bakmadan kaçmak zorunda kalacaktır. Biraz dikkatsiz olduğu için, yolculuğa heveslenebilir, siz de O’nu gitmeden yakalarsınız. Böyle bir olayda O, durumu bir kez daha düşünür ve fiziksel olarak ya da kafaca, O’na bir şekilde hitabedebiliyorsanız, sonunda diğer şekilde de hitabedeceğinize mantıksızca karar verir. Teslim olur; evlenirsiniz ve böylece bir Yay boşanmasının daha tohumlan atılmış olur; O, romantik bir tuzağa düştüğü zaman, normal olarak güvenilen mantığı sanki kendisim terkeder.

Kadınlar çoğunlukla Yay’ın davranışlarını yanlış yorumlar ve aralarındaki ilişkiyi gerçekte olduğundan daha fazla ciddi zannederler. Aynı şekilde; hafif, fiziksel olmayan bir arkadaşlık, sadece arkadaşça dolaşacağı bir kız ararken de, karanlık emeller peşinde koştuğu samla-bilir. Her iki şekilde de Yay zararlı çıkar. Ama O gene de şanslıdır ve bütün bu karışıklıklar düzelir. O bir flörttür, bu inkar edilemez, ancak yalnızca :-):-):-):-) aramamaktadır. O değişiklikten ve kafaca uyarılmaktan hoşlanır. O sadece kendisini oyalarken, bir kadın O’na yapışacak olursa, aralarında geçen herşeyin şakadan başka birşey olmadığını anlatmaya çalışacaktır. Bu durumda kızcağızın yapacağı hiçbir şey kalmaz. (Tipik Yay’ın şaka yapmakta nekadar başarısız olduğunu unutmayın.) Yay’ların çoğu her güzel resepsiyoncu kızla, ya da gördükleri her kızla flört etmekle suçlanırlar. Hatta bazen köşe başında gazete satan yaşlı kadınla veya bir kadın polisle bile flört ettiği söylenir. Şimdi elinizi vicdanınıza koyup söyleyin, aklı başında hangi erkek görev başındaki bir kadın polisle ciddi şekilde flört etmeğe kalkışır? Bu bakamdan, böyle aslı olmayan kuşkuların Yay’ ı rahatsız ettiğini anlayabilirsiniz. Aslında, çoğunlukla O sadece arkadaşça davranmaktadır.

Kafasını, saç kurutma makinasının altına sokmaktan başka yerlerde de kullanan akıllı bir kusanız — umarım öylesinizdir, çünkü bu adam ısrarla kadında zekâ arar — durumu kavramış olacaksınız. Kıskanç olmayın. Kuşkucu olmayın. Sonunda O’nu elde etmek istiyorsanız, kemendinizi hazırlayın, o’nu sorguya çekmeyin; ağlayıp sızlayıp dırdır ederek, bırakıp gitmekle korkutmaya çalışmayın. O’nu özgürlüğe boğun. Düşünün, bu O’nun için ne kadar rahatlatıcı olacak. Eğer yaşamı O’nunla aynı espri içinde alırsanız ve insanları oldukları gibi kabul ederseniz, O’nun kendisine eş olacak kadında aradığı başlıca özelliklere sahip olacaksınız. Birbirinize esasta dürüst davrandığınız sürece, birlikte uçurtma uçurmak çok eğlenceli olabilir. Uçurtmalar yere çakıldığı zaman, neden üzülmeli? Gökyüzünde yükselirken ne kadar güzel ve özgür görünüyorlar. Hayır, bu adama elde etmek istediği herşeyi vermek zorunda değilsiniz. Sadece O’nun istediği gibi olun. Çok uyanık olun — bırakın sizin enerjinizi ö yönlendirsin. Sporu sevin. O’nunla kamp yapmaya gidin ve St. Bernard’ını şaperon olarak yanınızda götürün. Cömert, müşfik, hevesli olun ve her gece O’nu şekerleme yapmak için kilere kapatmaya kalkışmayın. O’nun da sizi tamamiyle esir alamayacağını açıkça belirtin. Sizin de tıpkı kendisi gibi özgür bir insan olduğunuzu O’na anlatın. Hiç bir zaman O’nun ateşli fikirlerine su katmayın, o dışarda olmayacak hedeflere ok atmakla meşgulken, siz de kendinize uğraşacak başka şeyler bulun. Böylece, bir gece tüm içtenliğiyle size bir Kadında aradığı herşeye sahip olduğunuzu söyleyecektir, ö bu kadar ileri gidince, siz de O’na tüm İçtenliğinizle kendisinin de sizin kitabınıza uyduğunu, ancak artık bir karar verme zamanının geldiğini anlatın. Eğer özgürlüğünüze karışmayacağına söz verirse kendisini, evlenmeyi düşünecek kadar çok sevdiğinizi belirtin. Yoksa, O’nunla bir daha kampa gitmeğe hiç vaktiniz olmayacak. Ne yazık, birbirinize bu kadar uygun olduğunuz halde, siz aklınızı çocuk sahibi olmaya takmışsınız. Annelik, uçurmak istediğiniz yeni bir uçurtma. B unlan O’na söylerken, tam sözünüzün ortasında eski bir erkek arkadaşınızın size telefon etmesini sağlayın. Yay’ın önünde arkadaşınızın buluşma önerisini fazla önemsemeden kabul edin. Telefonu kapatınca, parlak bir tebessümle, aranızdaki bu güzel arkadaşlığı sürdürmemeniz için hiç bir neden bulunmadığını söyleyin. Sonra arkadaşınızla buluşmanıza o’nu davet edin; öyle ya, ne diye orada yalnız başına oturacak? Bunun yararını göreceksiniz. (Bir şey değil.)

Evlendikten sonra herhalde eşinizin ailesiyle aranızda bir sorun
olmayacak. Yayların bir çoğu aile bağlarına şaşılacak kadar ilgisiz kalırlar. Sevilmeyi hak etmek için kan bağı olan akrabaları sevmek gerektiği teorisini kabul etmezler. Anne — babalarını, erkek ve kız kardeşlerini seven Yaylar bile kendileriyle sağlıklı bir mesafeyi koru
mayı başarırlar. Onları ziyaret eder ve kendilerine sıcak bir şefkat gösterirler, ancak onların özel yaşamlarına karışmasına asla meydan vermezler. Sizin kendi yakınlarınızın da karışmamalarına dikkat ederseniz, iyi olur.

Bavulunuzu her zaman hazır bulundurun. Pek çok yolculuk yapacaksınız. Kampa giderken gene St. Bernard’ınızı yanınızda götürmek isteyeceksiniz — artık şaperon olarak değil, yeni kocanız hayvanları sevdiği için. (Köpeğe, artık çadırın kapısında nöbet beklemek zorunda olmadığını anlatın.) Kendinize uğraşlar bulun ve kocanızı istediği zaman özgür bırakın. O’nun dürüstlüğünden hiç bir zaman kuşku duymayın. Kızdığı zaman Yay duvarı yıkabilir veya yumruğuyla duvarda bir delik açabilir. O böylece içinde biriken enerjiyi boşaltmaktadır, bayağı işe de yarar, ama her seferinde sıvacıyı çağıramazsınız ki? Düşünürseniz, herkesin sinirlerine hakim obuası, ve O’nu dürüst olmamakla suçlamamanız bundan çok daha kolaydır. O yanlış birşey yaptığı zaman, hemen hemen mutlaka size söyleyecektir. Hayali şeyler için üzülmeden bunu kabul etmek çok zor olacaktır. Eğer beklediğiniz yarına kavuşursanız, O’nun açık sözlülüğüne katlanmaya çalışın ve bugünkü uydurma söylentilerin peşine düşeceğinize, O’nun halâ sizi sevdiğine inanmaya hazır olun. insanların duygulan konusunda O’nun kadar rahat olun. Böyle dürüst bir toprakta nasıl güçlü bir sevginin yeşerdiğini görerek şaşıracaksınız. Dürüstlüğün, ilişkilerde sürekliliği sağlayan bir etkisi vardır.

Birçok saatlerinizi O’nunla paylaşmak zorunda kalacaksınız. O bir spor meraklısı olduğu için, herhalde önemli spor karşılaşmalarını televizyonda kendisiyle birlikte seyretmenizi bekleyecektir. Güzelseniz, neşeliyseniz ve insanları seviyorsanız, katıldığı bir çok sosyal faaliyete sizi de yanında götürecektir. Yaylar, insanların arasına karışmayan, erkeğine asılıp kalan kadınlara tahammül edemezler. Özel yetenekleriniz varsa sizinle gurur duyacaktır, bir iki özel yeteneğinizi geliştirmeye çalışın. Çok kitap okuyun. O’nun davalarından bazılarını, özellikle kaybettiklerini savunmağa hazır olun.

Eğer tipik bir Yay’sa biraz müsrif olabilir; arada sırada şans oyunları oynamaktan hoşlanacaktır, ancak aynı dürtü, sizin harcamalarınızı da cömertçe karşılamasını sağlayacaktır. Eğer kendinize fazla birşeyler almak için çalışmak isterseniz, herhalde buna karşı çıkmayacaktır.

Çoğunlukla acı bir şekilde nezaketten yoksun, dobra dobra eleştiriler yapacaktır. Bunlara şimdiden alışmanız gerekiyor. Aldırmayın. Arkadaşlarıyla bozulan ilişkilerini düzeltmek için zaten yeterince uğraşacaksınız. Sizin onu anlamanız gerekiyor, unuttunuz mu? O’nu size evlenme teklif etmek zorunda bıraktığınız gece, bu hakkı O’na verdiniz.

Çocuklardan, büyüdükleri zaman daha çok hoşlanacak, ancak bebekler ve yeni yürüyenler O’nu biraz şaşırtacaktır. Yay burcundan babalar genellikle çocuklarını açık havada gezmeye götürmeye bayılırlar. Belki erkek çocuklarına daha yakın olacaklar, yaptıkları sporları veya diğer faaliyetleri onlarla paylaşacaklardır. Ama kızlara da şefkat göstereceklerdik. Çocuklar O’nda bir baba imajından daha çok arkadaş bulacaklardır. Çocuklar büyüdükçe babalarına daha yakınlaşacaklardır. Zaman zaman, yalnız kalmak istediklerinde babalarının fazla yakınlığı onları rahatsız edebilir. Çocuklar sırlan konusunda hassastırlar’, babalarının meraklı soruları ve açık sözlü gözlemleri onların duygularını incitebilir. Gençliğe özgü kaçamakları O’nu kızdırmaktan çok eğlendirecektir. Ancak yalan söyledikleri zaman herhalde sert davranacaktır. Bu O’nun hoşnutsuzluk gösterdiği bir kaç davranıştan biri olacaktır. Çocuklar küçükken kocanızı ihmal etmeyin. Kendisiyle birlikte uçurtma uçurmanızı istediği zaman, çengelli iğneleri ve talk pudrasını elinizden bırakın, bir bakıcı çağırın (kendi annenizi değil) ve gidin.

Yay hem kalbiyle, hem de kafasıyla düşünür. Her zaman akıllı olmayacaktır. Bazen akılsızca cesur davranacaktır. Sendeleyip düşecek, sonra kalkıp tekrar deneyecektir. Ama hemen hemen herşey için O’nu affedeceksiniz, çünkü çok büyük bir armağanla kalbinizi serbest bırakacaktır dürüst ve gerçek bir aşk.

Yay Burcu Erkeği Aşık Olduğunda Karşısındakine Nasıl Davranır ?

yay erkeği aşık olduğunda karşısındakine nasıl davranır

Sponsorlu Bağlantılar

Yay Burcu Erkeği Aşık Olursa İçin Yorum Yap