Yıldız Tilbe Esrar İçerken

Yıldız Tilbe Esrar İçerken Yıldız Tilbe Uyuşturucu - Bu makaledeki notlar: azer bülbül esrar içerken yıldız tilbe..

Uyuşturucu Kurbanı Ünlüler

Uyuşturucu kurbanı ünlüler

En son manken Gözde Tan ve Ebru Şallı’nın gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra salıverilmeleriyle birlikte, uyuşturucu konusu yine gündeme geldi. Kimileri ‘‘Şallı suçsuz, Tan’ın kanında uyuşturucuya rastlandığı için asıl suçlu o’’ diye konuşuyor; öte yandan Gözde Tan ise ağlamaklı bunu kabul etmediğini söylüyor. Bazıları da ‘‘Şimdi sıra başka ünlülerde’’ diyerek bu tür operasyonların süreceğini haber veriyor. Oysa uyuşturucu, sanat dünyasında ilk kez gündeme gelmedi ki! Daha önce de pekçok ünlü isim, zanlı olarak sorgulanırken bir o kadarının da kullandığı ortaya çıktı. Bu yüzden mahkum olanlar da cabası… Hürriyet, dünden bugüne uyuşturucunun esiri olan ünlüler dosyasını açtı. İşte sanat dünyasında bomba gibi patlayan uyuşturucu olayları ve bu olaylara adı karışanlar, sorgulananlar, mahkum olanlar, uyuşturucu yüzünden hayatını kaybedenler…

Afife Jale:

Türk tiyatrosunun ilk Türk kadın oyuncusu olan Afife Jale, kokain yüzünden öldü (1941).

Melek Ayberk:

1974 Sinema Güzeli Melek Ayberk’in dramını bilmeyen yoktur. Sanat yaşamını, kariyerini, güzelliğini bu uğurda heba eden Ayberk, 21 Aralık 198O tarihinde uyuşturucu nedeniyle yakalandı. Ayberk 1994 yılında bu illet nedeniyle hayatını kaybetti.

Sevda Ün:

Ünlü yönetmen ve Fatma Girik’in uzatmalı sevgilisi Memduh Ün’ün kızı olan Sevda Ün, uyuşturucuya esrarla başladı. Daha sonra eroin bağımlısı oldu. Taksim’de 5 erkekle eroin içerken yakalandı (9 Şubat 1981). Getirildiği emniyet müdürlüğünde krize girip bileklerini kesmeye kalkıştı. Ünlü yönetmenin kızı 1980’li yıllarda uyuşturucu illeti nedeniyle sık sık basına malzeme oldu.

Burhan Bayar:

Besteci ve plak şirketi sahibi Burhan Bayar, 1981 yılında esrar içen bir grubun arasında İzmir Fuarı’nda yakalandı. Bu olay nedeniyle İbrahim tatlıses de gözaltına alındı. Ancak Burhan Bayar’ın ‘‘Ben kullanıyorum, o değil’’ demesiyle serbest bırakıldı. İlginçtir, bu olaydan sonra 1987 yılında polise hakaret suçundan Buca Cezaevi’ne gönderilen Tatlıses’in koğuştaki arkadaşlarından birisi de uyuşturucudan tutuklanan sazcısı Mustafa Özhan’dı.

Münir Özkul:

Türk tiyatrosunun duayenlerinden Münir Özkul, esrardan eroine tüm uyuşturucuları denemiş. Özkul ‘‘Kendimi arıyordum galiba. Meğer ben buradaymışım’’ diyordu o günlerde (1989).

Kenan Kalav:

Sinema oyuncusu Kenan Kalav, İspanya’da uyuşturucu kuryeliği yaptığı ve uyuşturucu kullandığı için yakalanarak hapse atıldı (1991). Bu olayda Seren Serengil’le annesinin de adı geçti.

Azer Bülbül:

Şu sıralarda çok popüler olan ‘‘Hey Cimbom’’ şarkısıyla gündeme gelen Azer Bülbül de bir zamanlar uyuşturucunun pençesindeydi. Hatta komaya girmişti. Ancak Azer Bülbül, tedavi gördükten sonra yaptığı açıklamada ‘‘Uyuşturucuya tövbe ettim’’ dedi (1992).

Funda Öncü:

Bir dönem Kadir İnanır’la yaşadığı aşkla gündeme gelen manken Funda Öncü, ekstasy hap kullandığı için yakalandı ve bir süre cezaevinde yattı (1995).

Leyla Adalı:

Ünlü dansözün kokain kullandığını, bir dönem birlikte yaşadığı futbolcu sevgilisi açıkladı. Adalı da bunu inkar etmedi, bu alışkanlığı sevgilisi yüzünden kazandığını söyledi. Adalı, daha sonra da uyuşturucu hap kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. Onunla birlikte manken Esin Yücel, Semra Türel’in oğlu Murat Türel ve Ebru Şimşek de gözaltına alınanlar arasındaydı (1996). Şimşek, bir süre gözaltına alındı ve özgürlüğüne kavuşur kavuşmaz da ‘‘Çok pişmanım’’ diyerek tövbekâr olduğunu açıkladı.

Hüseyin Peyda:

Türk sinemasında ‘‘Mezarımı Taştan Oyun’’ adlı unutulmaz bir film yapmış olan Hüseyin Peyda’nın kokain kullandığını onunla yıllar yılı birlikte çalışmış olan Atıf Yılmaz, 1996 yılında anılarında açıkladı. Bu olay büyük yankılar yarattı.

Danyal Topatan:

Atıf Yılmaz’ın anılarında açıkladığı esrar içen ünlülerden birisi de Danyal Topatan’dı. Yılmaz, Topatan’ın film setlerinde bile esrar kullandığını açıkladı.

Süha Kutlu:

Bir dönem işletmecilik yapan, sanat ve sosyete dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan manken Cavidan Akyol’un eşi Süha Kutlu, bir otel odasında iki kadınla birlikte yaptığı kokain aleminin sonunda hayatını kaybetti (1996).

Yıldız Tilbe:

1996 yılında esrar kullandığı için gözaltına alındı. Tilbe, Balıklı Rum Hastanesi’nde esrardan kurtulmak için tedavi gördüğünü açıkladı.

Zeynep Uludağ:

Adını ‘‘Kumkapı Cinayeti’’ adı verilen olaya karıştığı için ‘‘Kumkapılı Zeynep’’ olarak duyuran Zeynep Uludağ’ın hapiste esrara alıştığı gündeme geldi (1997).

Başak Koçoğlu:

Geçtiğimiz aylarda sevgilisinin evinde sıvı esrarla yakalanan manken Başak Koçoğlu, bu nedenle bir süre cezaevine girdi. Bu olaydan sonra podyum hayatı sona erdi.

Özlem Tekin:

Manken Koçoğlu olayından sonra uyuşturucu kullandığı iddiasıyla Özlem Tekin’le beraber gözaltına alınanlar arasında Sevda Demirel, Sinem Üretmen, Ferhat Şirin ve Sibel Gökçe vardı.

Sosyetik kokain alemleri

Narkotik dedektifleri tarafından gözaltına alınan ve mahkemede tutuksuz yargılanan manken Gözde Tan’ın itirafları, eğlence sektöründe ve sosyetede uyuşturucu konusunun ‘‘derinliğini’’ gösteriyor. Polise verdiği ifadesinde eroinle Amerika’da tanıştığını, sosyetenin ünlü isimlerinden Raif Dinçkök, Faruk Kamaç, İzel Loudric, Aslı Gedik, Yasemin Kozanoğlu, Biricik Peker, İgal Erbeş, Ebru Şallı, Banu Can, İzzet Karako, Leyla Adalı ile birlikte kokain partilerine katıldığını açık açık anlatan Gözde Tan, ‘‘Ben altı yıldır İstanbul’un gece hayatında aktif olarak yer almaktayım. İşim gereği gece âlemlerinde gezerim’’ dedi.

M&M Disco’nun sahibi Mehmet Birgen ile İstanbul’da bir restoranda tanıştıklarını belirten Gözde Tan, ‘‘Bodrum’daki evinde birlikte kaldık. Mehmet Birgen, tabakta kokaini hazırladı, burnumuzdan çekmek suretiyle birlikte içtik’’ dedi.

Faruk Kamaç’ın Ulus’taki, Raif Dinçkök’ün ise Akmerkez’deki dairelerinde birlikte kokain içtiğini de açıklayan Gözde Tan, ifadesinde şunları şöyledi:

‘‘İzel Loudric, Aslı Gedik, Yasemin Kozanoğlu, Biricik Peker, Ebru Şallı ile kimi zaman Faruk Kamaç’ın evinde, kimi zaman ise Raif Dinçkök’ün evinde, iki-üç yıl içinde defalarca bir araya gelerek kokain âlemi yaptık. Kokain tabak içinde ortaya konuluyordu. Hep birlikte içiyorduk. Zorlama yoktu.

Son olarak Faruk Kamaç’ın Balmumcu’daki evinde bir ay önce Yasemin Kozanoğlu, Banu Can, Igal Erbeş, İzzet Karako ve Raif Dinçkök ile birlikte kokain kullandık.

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Yıldız Tilbe Esrar İçerken İçin Yorum Yap