Yimpas Holding Son Durum

Yimpas Holding Son Durum Yimpas Holding Borsa - Bu makaledeki notlar: yimpas son durumu yimpas holding son..

Yimpaş Ve Kombassan’a Borsa Yolu Açılıyor

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) Başkanvekili Turan Erol, çok ortaklı şirketlerden sekizinin mali bünyelerini düzeltmeleri ve gerekli koşulları sağlamaları halinde hisselerinin İMKB’de işlem görebileceğini söyledi. İşte borsa yolu görünen 8 şirket:

Bu şirketler arasında ilk sırada İttifak Holding’in geldiğini belirten Erol, bunun dışında kurul kaydında bulunan ve halka açılabilecek şirketlerin; Kombassan, Sayha, Yimpaş Gıda, Yimpaş Holding, Yimpaş İhtiyaç Maddeleri, 21. Yüzyıl Büyük Anadolu ve Kübraş olduğunu açıkladı. İzinsiz para topladıkları için SPK kararıyla haklarında dava açılan şirketlerin İMKB’de işlem görmesini değerlendiren Erol, “Yanlış yapan cezasını çeksin, onlar zaten yargıda. Bu şirketlerin mali bünyelerini, kendi çabaları ile oturacak. Şu an sermaye piyasası karasına oturmuş şirketi sermaye piyasası denizinde yüzdürüp balık avlamasını sağlayacaksınız” dedi.
SPK Başkanı Erol’un çok ortaklı şirketlerden sekizinin mali bünyelerini düzeltmeleri ve gerekli koşulları sağlamaları halinde hisselerinin İMKB’de işlem görebilece şeklindeki açıklaması sözkonusu şirketler tarafından sevinçle karşılandı.
BİR AYDA NETLEŞİR
Kombassan Holding yetkilileri, gelişmeler karşısında memnun olduklarını belirterek, “SPK ile görüşmeler sürüyor. Önümüzdeki 1 ay içinde konuyu daha da netleştireceğiz” şeklinde konuştular. İttifak Holding yetkilileri ise şirketlerinin 1994 yılından itibaren SPK’da kaydı olduğunu belirterek, “SPK’yla diyaloğumuz yeni değil. Bizim hukuki anlamda SPK mevzuatına göre bir sıkıntımız yok” diye konuştu. Aralarında YİMPAŞ’ın da bulunduğu diğer şirket yöneticileri de gelişmeleri yakından ve memnuniyetle takip ettiklerini, hukuki anlamda bir değerlendirme yaptıktan sonra açıklama yapacaklarını kaydettiler.

8 çok ortaklı şirket
Şirket Kayıtlı ortak sayısı
B. Anadolu Hol. 2.763
İttifak Holding 5.000
Kombassan 287
Sayha Holding 1.995
Yimpaş Gıda 18.587
Yimpaş Holding 17.114
Yimpaş İh. Mad. 122
Kübraş 184

(Yeni Şafak)

Sponsorlu Bağlantılar

Yimpas Holding Son Durum İçin Yorum Yap