Yürüyüşle En Az Kaç Kilo Verilir

Yürüyüşle En Az Kaç Kilo Verilir Yürüyüşle Kilo Verme - Bu makaledeki notlar: yürüyüş kilo verme yürüyüşle en az..

Yürüyüşle Kilo Verme

Yürüyüş yapacak olan bayanlar veya baylar öncelikle rahat ve pamuklu bir kıyafet giyiniz. Vücudu sıkıca saran, naylon kumaştan yapılmış kıyafetler hareket kabiliyetinizi azaltır, cildinizin nefes almasına engel olur.

Vücudun tüm yükünü taşıyan ayaklarınıza yürüyüş yaparken daha fazla önem vermeniz gerekir. İnce tabanlı ya da rahatsız ayakkabılar yerine ortopedik ve ayak sağlığını koruyucu nitelikte ayakkabılar tercih edin.

Ağır bir yemek yedikten hemen sonra yürüyüş yapmayınız. En az 30 dakika dinledikten sonra önce yavaş sonra hızlı tempoda yürüyüş yapın.

Diyabet, hipertansiyon, kalp hastalığı gibi Sağlık sorunlarınız varsa yürüyüş yapmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçin.
Yürüyüş sırasında ve sonrasında bol miktarda su içmeye özen gösterin. terleme dolayısıyla vücut su kaybedeceği için bol su içerek bu olumsuz etkiyi en aza indirin. Vücut susuz kaldığında ödemler oluşur ve olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz.

Çok sıcak havalarda ve güneşin tam tepede olduğu saatlerde yürüyüş yapmayın. Güneşin zararlı etkileri cildinizde sorun yaratırken, çok sıcak hava tansiyon düşüklüğü, baş ağrısı, halsizlik gibi sorunlara neden olabilir.

Yaptığınızın yürüyüşün gerçek faydasını görmek için en az 30 dakika hafif tempoda yürüyüş yapın. Bu süreye kadar vücut ancak ısınır ve sonraki dakikalarda yapacağınız yürüyüşe göre tepki gösterir


Yürüyerek Kilo Nasıl Verilir? Zayıflamak İçin Yürüyüş Yapın

Ve kilo kaybetmek için o uzakta tutmak için gereken hareket için.

Off Weight Yürüyüş: orta hızda 30-60 dakika Burns Yürüyüş yağ depolanır ve senin metabolizma hızlandırmak için kas oluşturabilirsiniz. Bir gün de kalp hastalığı, meme kanseri, kolon kanseri, diyabet ve felç riskini kesim ile ilişkili bir saat Yürüyüş alanı. Yoğun yaşam içine 1 çalışmak değil zamanı saat yürüyor mu?

Bu eğitimde nasıl ne kadar ve hangi sıklıkta yürümeye ne hız uygun yanık kalori ve yağ, yürüyüş, anlatacağız ve yöntemler etkinliği izlemek için.

* Burning Kalori Yürüyüş
* Burning daha fazla kalori ve yağ
* Watching Kalori
* Nasıl Hızlı Kilo kaybı için Walk
* How Long Kilo kaybı için Walk
* Kilo Verme Programı Yürüyüş
* Gerdirme
* Keeping Track

Hesap makineleri

* Vücut Yağ Hesaplama
* Beden Kitle İndeksi Hesaplama
* Günlük Kalori Hesaplama
* İdeal Kilo Hesaplama
* Calorie Calculator Mesafe tarafından
* Kalori ve İller Arası Mesafe Dakika Yürüyüş tarafından
* Pedometer Hesaplama Kalori Mesafe Adımlar

Kilolardan Kurtulmanın Yolları

Kilolardan Kurtulmanın Yolları
Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları – Zayıflmanın Yolları – Yağlarınızdan Kurtulmanız İçin Egzersiz

Fazla kilolardan kurtulmanın bir çok yolu var, kiloları gizlemek ayrı bir yol kiloları gizleme daha ziyade giyim kuşamla ilgili birkaç uygulama ile daha kolay olabiliyor.Kilolardan kurtulmanın yolları sıralanmadın önce eskilerin nerede hareket orada bereket sözü iyi bir yaklaşım olabilecektir. Hareketle, kiloları kasa çevirmek ve ardından tüm fazla kilolara elveda demek kalıyor. Fazla kilolara elveda, kilolardan nasıl kurtulabilirim kilolardan kurtulmak beslenme düzeni ile ilgili bir konu olduğundan öncelikle beslenme düzeni kontrol altına alınmalı.

Kiloları Gizlemek

Kilolardan sabah yürüyüşü ile kurtulun her sabah alışkanlık haline getirilen sabah yürüyüşü kilo verme açısından oldukça önemli egzersizlerin en kolayı aralarında sayılan yürüyüşlerdir. Kilolardan Kurtulmanın Yollarından teker teker bahsetmek yerine beslenme düzenini geniş şekilde açıklamak daha yararlı olacaktır.
Fazla Kiloları Gizleme

Kiloları gizlemek yerine kiloları kasa çevirmek ancak spor ve egzersizlerle mümkün olacaktır. kilolara elveda diyebilmek konusunda diyetler ile çare aranırken mutlak suretle uzmanlardan destek alınmalı kilolardan nasıl kurtulabilirim kilolardan sabah yürüyüşü ile kurtulun diyor ve sağlıklı günler diliyoruz.

Yürüyüş Yaparak Sağlıklı Zayıflama

Yürüyüş Yapmak;

  • Vücuttaki tüm kasları güçlendirip daha etkin çalışmalarını sağlar.
  • Kan dolaşımını hızlandırarak kalp damar hastalıklarına karşı korur.
  • Stresliyken yükselen kan basıncını düzenler.
  • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
  • Şişmanlık riskini azaltır.
  • Beyine oksijen göndererek konsantrasyonu yükseltir.
  • Metabolizma hızını yükselterek kilo vermenize yardımcı olur.
  • Bel ve boyun ağrılarını hafifletir.
  • Mutluluk hormonu endorfinin salgılanmasını sağlar ve rahatlık verir.

Yürüyüş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Yürüyüşe başlamadan önce rahat ve pamuklu bir kıyafet edin. Vücudu sıkıca saran naylon kumaştan yapılmış kıyafetler hareket kabiliyetinizi azaltır cildinizin nefes almasına engel olur.

Vücudun tüm yükünü taşıyan ayaklarınıza yürüyüş yaparken daha fazla önem vermeniz gerekir. İnce tabanlı ya da rahatsız ayakkabılar yerine ortopedik ve ayak sağlığını koruyucu nitelikte ayakkabılar tercih edin.

Ağır bir yemek yedikten hemen sonra yürüyüş yapmayınız. En az 30 dakika dinledikten sonra önce yavaş sonra hızlı tempoda yürüyüş yapın.

Diyabet hipertansiyon kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarınız varsa yürüyüş yapmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçin.

Yürüyüş sırasında ve sonrasında bol miktarda su içmeye özen gösterin. Terleme dolayısıyla vücut su kaybedeceği için bol su içerek bu olumsuz etkiyi en aza indirin. Vücut susuz kaldığında ödemler oluşur ve olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz.

Çok sıcak havalarda ve güneşin tam tepede olduğu saatlerde yürüyüş yapmayın. Güneşin zararlı etkileri cildinizde sorun yaratırken çok sıcak hava tansiyon düşüklüğü baş ağrısı halsizlik gibi sorunlara neden olabilir.

Yaptığınızın yürüyüşün gerçek faydasını görmek için en az 30 dakika hafif tempoda yürüyüş yapın. Bu süreye kadar vücut ancak ısınır ve sonraki dakikalarda yapacağınız yürüyüşe göre tepki gösterir.

Aç Dolaşırken De Kilo Alabilirsiniz!

Aç dolaşırken de kilo alabilirsiniz!

Türk Kalp Vakfı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Özbay, “Birkaç kilo vermek uğruna yetersiz ya da dengesiz beslenenler kilo alır, vücutları yağlanır” diyor

Günümüzde her 100 kişiden 30’u kilo vermekle uğraşıyor. Zayıflama çabaları, kimi zaman ilaçlar, kimi zaman da diyet reçeteleri nedeniyle öldürücü boyutlara ulaşabiliyor. Öyle ki uzmanların 200 diyetten “sadece 20’si sağlıklı” dediği diyet reçeteleri kadar, piyasada dolaşan ilaçlar da ölüm saçıyor. Fazla kilolar, her ne kadar estetik yönden rahatsız etse de asıl sağlık açısından büyük bir sorun. Tıpta “obezite” olarak adlandırılan şişmanlık, son birkaç yıldır hastalık olarak kabul ediliyor.
Dizi yazımızda kilolarınızdan kurtulmak için sağlıklı diyet örnekleri ve önerilerini birlikte bulacaksınız.

7 besin grubu da olmalı
Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlıklı zayıflamanın ilk kuralı olduğunu söyleyen Türk Kalp Vakfı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Sumru Özbay, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı:

Yeterli ve dengeli beslenmenin formülü nedir?
Yedi tür besin grubunu içeren beslenme, dengeli beslenmedir. Bu besin gruplarını süt ve yoğurt grubu, peynir ve yumurta grubu, et, tavuk, balık grubu, sebzeler ve meyveler, kurubaklagiller, ekmekler ve yağlar olarak ayırıyoruz. Bu yedi tip besinin, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılaması için her öğünde mutlaka tüketilmesi gerekli.

Peki yetersiz ve dengesiz beslenmenin sonucu…
Kilo almaya başlama ve yağlanma.

Vücutta daha çok hangi bölgeler yağlanmaya elverişli?
Erkek göbeklenir çünkü…
Kadın ve erkek vücudunda yağlanma bölgeleri bellidir. Genelde sırtta, belde, basende, omuz ve göğüs çevresinde, kalçada, karında yağlanmalar görülmekte. Sıklıkla bu bölgeleri üç kısma ayırabiliriz. Birincisi koltuk altından göğüslere doğru olan kısım, ikincisi karın, üçüncü kısım ise basen ve kalçalar. Baldır ve üst bacak kısmı, bir diğer bölgeyi oluşturur. Bunun dışında özellikle erkeklerde görülen, alkole bağlı şişmanlıklarda mide genişlemesi, mide üzerindeki yağ birikiminin de çok fazla olduğunu görüyoruz.

adın ve erkek arasında ne fark var?
Erkeklerde daha çok bira türü mayalı içkilerden kaynaklanan göbek yağlanması meydana geliyor. Bu nadiren kadınlarda da görülebilir. Kadınlarda ise kalça, baldır ve karın bölgesinde şişmanlık oluyor.

Günde 1 saat yürüyün
Formda kalmak için en etkili spor hangisi?
Kesinlikle yürüyüş. Günde bir saat kadar yürüyüş yapılmalı. Düz yol yürüyüşü baldır bacak yağlanmaları ve selülitlerden kurtulmak için birebir. Yürüyüş 1.5 – 2 ayda etkisini gösterir. Kişi aynı miktarda yemek yiyerek, fakat yürüyüş yaparak yılda 10 kilo verebilir. Ama bırakmamak şartıyla… Bırakıldığında vücutta adeta balon gibi kilo almalar görülür. Kişi diyetle 5 – 6 kilo vererek bir beden küçülürken, yürüyüş yaparak iki beden küçülebilir.

Hangi besin kaç kalori?

Kalorisi en yüksek olan besin grubu yağlar. Bir gram yağ 9.3 kalori, bir gram karbonhidrat 4.3 kalori, bir gram protein ise 4.1 kalori…
PROTEİNLER: Proteinlerin kilo yapmada etkileri azdır. Günlük protein ihtiyacı 25 – 30 gramdır. Bir porsiyon et (6 köfte, 8 – 10 istavrit veya tekir, 3 – 4 dilim palamut veya kalkan balığı), kahvaltıda alınacak bir kibrit kutusu peynir veya bir yumurta, gün içinde bir su bardağı süt veya yoğurt, günlük 25 – 30 gram olan protein ihtiyacını karşılar. Kaslarda oksijenlenmeyi arttırarak, dinçlik ve zindelik verdiği için haftalık 14 öğün yemeğin en az 3 – 4 öğününün kırmızı etten oluşması çok faydalıdır.

Meyvedeki şeker önemli
KARBONHİDRATLAR: Bu besinlerden alınan kalori, enerji olarak mutlaka harcanmalı. Günlük aktiviteler karbonhidratlı gıdalardan karşılanmalı. Vücudun direkt şeker ihtiyacını karşılaması açısından meyvelerdeki meyve şekeri fruktozun önemli yeri var.
YAĞLAR: Her türlü yiyecekle çok kolay alınır. Doku ve organlar üzerinde birikir, damar sertliğine, kasık fıtığına, yüksek tansiyona yol açar. Süt yoğurt grubunda, et, tavuk, balıkta bulunur, yemeklere konulan yağlarla vücuda alınır.

Tatile çıkmadan bu diyeti yapın
3 hafta içinde 5 kilo verin

KAHVALTI

Çay (şekersiz)
1 kibrit kutusu peynir (30 gram)
1 tatlı kaşığı bal veya reçel
Salata
2 ince dilim ekmek (60 gram)
ÖĞLE
5 köfte kadar et, tavuk ya da balık (150 gram = 1.5 porsiyon)
Salata
1 ince dilim ekmek

VEYA

5 – 6 yemek kaşığı sebze yemeği (etli veya etsiz, susuz)
Yarım su bardağı yoğurt (125 gram)
Salata
2 ince dilim ekmek

SAAT 15.00’TE

1 porsiyon meyve (12 kiraz, 3 kayısı, bir orta boy karpuzun ya da kavunun sekizde biri, 1 elma, yarım muz, 10 yeşil erik, 6 tane yeni dünya, 1 incir, 1 orta boy armut’tan biri)

DİKKAT!
Erkekler bu diyeti uygularken günlük porsiyon miktarlarını 1/2 kadar artırmalıdır.
Salatalarda domates, salatalık, maydanoz, marul, havuç, turp, kıvırcık, roka, semizotu istenildiği miktarda kullanılabilir.

10 altın kural

1 Yemek yaparken ölçülerinizi küçültün. Daha az miktarda yemek yapın.
2 Alışverişe gitmeden önce bir liste hazırlayıp listeye sadık kalın.
3 Kendi siparişiniz olmayan yemekten yemeyin.
4 Yemeğinizi bitirir bitirmez sofradan kalkın.
5 Artan yemekleri içi görünmeyen kaplarda saklayın.
6 Yemeğinize konsantre olun, yemek yerken televizyon seyretmeyin, kitap gazete okumayın.
7 Şişmanlatıcı gıdaları kesinlikle evde bulundurmayın.
8 Tatlıya başlamadan önce biraz bekleyin ve hâlâ gerçekten aç olup olmadığınıza karar verin.
9 Her öğünde bol miktarda su için. (Günde en az 1.5 litre)
10 Bir şeyler atıştırmak istediğinizde sizi oyalayacak uğraşılar bulun.

Nasıl daha az yersiniz?

Küçük porsiyonları tercih edin.
Küçük bir tabak kullanın.
Daha yavaş yemek yiyin.
Tam olarak doyduğunuzda değil, açlığınız geçtiğinde yemeği bırakın.
Yemeğin servis tabağını masaya koymayın.
Yemek için küçük, salata için büyük tabak kullanın.
Yemeğe başlamadan önce 2 bardak su için.

Verdiğiniz her kilo 8000 kaloriye eşit

1 kilogram = 8000 kaloridir. 1 kilo verebilmek için yemeklerle aldığınızın dışında 8 bin kalori daha yakmanız gerekmektedir. Buna göre, günlük kalori ihtiyacınızı karşılamak için yemeklerle aldığınız enerjiyi 600 kalori azaltırsanız, haftada yarım kilo ve 6 ayda yaklaşık 13 kilo verirsiniz.
Kilo kaybı haftada 1 kiloyu geçmemelidir. Önerilen, haftada 0.5 – 1 kilo vermektir. Yavaş ve istikrarlı kilo kaybı daha sağlıklıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yürüyüşle En Az Kaç Kilo Verilir İçin Yorum Yap