Yüz Kasları

Yüz Kasları Yüz Egzersizi - Bu makaledeki notlar: yüz egzersizleri yüz kasları yüz egzersizi..

Üç Farklı Yüz Germe Egzersizi

Üç farklı yüz germe egzersizi

Günde birkaç dakika yüz kaslarınızı çalıştırırsanız, birkaç hafta için*de kırışıkların ve deformasyonun azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

KAŞ EGZERSİZİ
Düz oturup karşıya bakın. Kaşınızı kaldırabileceğiniz kadar yu*karıya kaldırın ve yanaklarınızı içeri çekip 5 saniye bekleyin. Bu ha*reketi bir dakika tekrarlayın.

ÇENE EGZERSIZI
Dik oturun, abartılı bir şekilde gülümseyin ve çenenizi 1 0 kez a-şağı indirip yukarı kaldırın.

GÖZ KAPAKLARI EGZERSİZİ
Orta parmaklarınızı göz kapaklarınızın kenarlarına yerleştirin. 10 kez gözlerinizi sıkıca kapayıp açın.

Yüz Egzersizlerinin Önemi

Yüz Egzersizlerinin Önemi
yüz egzersizi nasıl yapılır – yüz kırışıklıklarını nasıl geciktirirsiniz – yüz egzersizi neye yarar

Daha genç görünmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de yüz egzersizleridir. Bununla birlikte birçok kişi diğer yöntemleri bu egzersizlere tercih eder. Yüz egzersizleri bazı kişiler için sıkıcı olabilir.

Buna karşın yüz egzersizleri yüzdeki kırışıklıkların geciktirilmesi ve azaltılmasında oldukça etkili olabilir. Farklı türde yüz egzersizler uygulayarak sıkılmaktan kurtulabilirsiniz.

Yüzünüze uygulayabileceğiniz birçok egzersiz türü bulunmaktadır. Bununla birlikte bu egzersizleri doğru yaptığınızdan emin olun.

Birkaç egzersiz çeşidi öğrendikten sonra Bu egzersizleri kombine ederek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüz egzersizlerini bir arkadaşınızla birlikte yapmak da motivasyonunuzu arttıracaktır.

Yüz eğersizleri yorucu bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olur ve günün stresini üzerinizden almada etkilidir. Yüz egzersizleri kan dolaşımını arttırdığı için stresi ve gerilimi alır. Yüz egzersizleri aynı zamanda kullandığınız yüz kremleri kadar etkilidir. Bu nedenle yüz egzersizlerine önem göstermeniz oldukça faydalı olacaktır.

Eğer yüz kremini birkaç aydır kullanıyorsanız etkilerini görmeye başlarsınız. Bu dakikadan sonra yüz kremleri yerine yüz egzersizlerini uygulamaya devam ederek kırışıklıklara karşı koruma sağlayabilirsiniz. Yüz egzersizleri yüz kaslarınızın forma girmesini sağlar ve kırışıklıkların azaltılmasında etkilidir.

Bu basit adımları takip ederek yüz egzersizlerini mümkün olduğunca sık olarak uygulamayan devam edin. Bu sadece doğal yollarda daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kırışıklıklara Meydan Okuyan Etkili Yüz Egzersizleri

Nemli ve gergin tutarak cildin tazeliğini korumak ve kırışıklıkları önlemek adına atılacak ilk adım, cilt temizliğine dikkat etmektir. Özellikle hava kirliliğinin, oksijene ihtiyacı olan cilt üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için bakım programı gereklidir.

Kırışık oluşumuna karşı atılacak ikinci adım ise kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kan dolaşımının sağlıklı olmadığı bir cilt, soluk ve sağlıksız bir görüntüye sahip olur. Aynı zamanda bu bozukluk, kırışık oluşumuna da zemin hazırlar. Kısaca; yüze günün belli saatlerinde egzersizler uygulamak, kırışıklıklara karşı en iyi yöntemdir. Aşağıda sıralayacağım egzersizler düzenli yapıldığı takdirde, zaman içinde olumlu sonuca ulaştıracaktır.

Artık biliyoruz ki, mimik hareketlerini sağlayan kasların defalarca kasılıp gevşemesi sonucu, esnekliğini kaybeden ciltte, yaşla birlikte derin izler ortaya çıkar. Yüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemez. Yüz ifadesindeki değişiklikler dışında kaslar hiç çalışmamaktadır. Sonuç olarak zaman içinde yüz kasları zayıflar. Yüzdeki kasların gücünün azalması ve tonusun bozulması ciltte sarkmalara neden olur.

Düzenli sporun, vücuttaki kas oluşumunu ve sağlıklı yaşamanın formda kalmayı sağladığı gibi; bilinçli kas antremanı da yüz kaslarını güçlendirir. Pensilvanya Üniversitesinde sıklıkla adı geçen bir dermatolog olan, Doktor Albert Kligmon, “Sarkma, farmakolojik olarak düzeltilemez”, demiştir. Araştırmalar, “dirence karşı egzersiz” yaptırılmayan kasların güç, biçim ve tonusunu kaybettiğini göstermiştir.

Clevend Kliniğinde araştırmalarına devam eden ve Amerikan Dermatoloji Derneği eski başkanı olan Doktor VVilno. Bergfeld’e Vogue dergisinde yayınlanan bir röportajda, yüz kaslarındaki sarkmaların nasıl engelleneceği sorulmuştu. Bergfeld’in bu soruya cevabı “yüz egzersizleri” olmuştu. O halde “Süt, tonik ve nemlendiriciyle desteklenen cilt için kon dolaşımını artıracak masajın ve yüz jimnastiğinin de önemi, tartışılmazdır”, dersek yanılmayız.

Uygun kozmetik ürünler ve gerekli egzersizlerle, yüz bakım programımız kusursuz bir şekilde tamamlanmış olur. Yani, bu en değerli giysimiz; temizlenmiş, korunmuş, parlatılmış ve ütülenmiş olur. Artık biliyoruz ki; ışıltılı, pürüzsüz ve çizgilerin derinliği azalmış bir tene kavuşmak hiç de zor değil! Yeter ki, özen, disiplin ve sabırla hareket edilsin.

Alındaki çizgiler için:
Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip aşağı doğru itin ve oluşan basınca kaşlarınız ve alın kaslarınızla karşı koymaya çalışın. Kısa bir süre sonra gevşetin.

Sarkık yanaklar için:
Gülümseyin, parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Ağız ve yanak kaslarınızı kulaklarınıza kadar kasın ve bırakın.

Yorgun gözler için:
Gözlerinizi elinizden geldiği kadar açın. Kısa bir süre bekleyin ve normal hale dönün. Göz kapaklarında sarkma olanlar bu arada göz çevresi kaslarını da sıkmalıdır.

Dudak kenarlarındaki sarkma için:
Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın, ağzınızın yan kısımlarındaki kasları yukarı doğru itin. Bu hareket ayrıca, üst dudak üzerinde kırışıklar oluşmasını da engeller.

Gözün etrafındaki kırışıklık için:
Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup, hafifçe iki yana doğru gerin ve gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin.

Yüzdeki sarkmalar için:
Çenenizi ileri doğru çıkartın, ağzınızı iyice açın. Boyun ve çene kaslarınızı iyice gerin ve bırakın. Yanakları ve çeneyi sıkılaştıran bu hareketlerin çok büyük yararları vardır. Bu egzersizler cilt için çok önemli. Ancak unutmayın ki yorgun ve gergin bir yüz ifadesi, insanı birkaç kırışığın gösterdiğinden daha yaşlı ve çökük gösterir. Bu nedenle her şeyden önce yüzünüzden tebessümü eksik etmeyin.

Yaptığınız her hareket için geçerli kural; germek ve gevşetmektir. Ayrıca hareketlerin ne sıklıkla ve ne kadar tekrar edildiği de, sonuç üzerinde etkili olur. Sizlere düşen, bu hareketleri disiplin içinde uygulamak. Sabır ve disiplinle egzersizlerinizi yaptığınızda zaman içinde olumlu sonuca ulaşacaksınız.

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Cildin tazeliğini korumak ve kırışıklıklar için ilk adım cilt temizliğine dikkat etmektir. İkinci adım ise cilde yapılacak etkili egzersizlerdir.
Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Bu egzersizlerin amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kan dolaşımının sağlıklı olmadığı bir cilt soluk görünür. Aynı zamanda bu bozukluk kırışıklığın zeminini hazırlar. Egzersizler düzenli yapıldığı zaman olumlu sonuçlar alınacaktır.
Mimik hareketini sağlayan kasların defalarca kasılıp gevşemesi sonucunda esnekliğini kaybeden ciltte yaşla birlikte derin izler ortaya çıkar. Yüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemez. Yüz ifadesindeki değişiklikler dışında kaslar hiç çalışmamaktadır. Sonuç olarak yüz kasları zayıflar. Düzenli sporun vücuttaki kas oluşumunu sağlaması gibi bilinçli kas antremanı da yüz kaslarını güçlendirir.
Alındaki Çizgiler İçin: Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip aşağı doğru itin ve oluşan basınca kaşlarınız ve alın kaslarınız ve alın kaslarınızla karşı koymaya çalışın. Kısa bir süre sonra gevşetin.
Sarkık Yanaklar İçin: Gülümseyin parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Ağız ve yanak kaslarınızı kulaklarınıza kadar kasın ve bırakın.
Yorgun Gözler İçin: Gözlerinizi elinizden geldiğince açın. Kısa bir süre bekleyin ve normal hale dönün. Göz kapaklarından sarkma olanlar bu arada göz çevresi kaslarını da sıkmalıdır.
Dudak Kenarlarındaki Sarkmalar İçin: Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın ağzınızın yan kısımlarındaki kasları yukarı doğru itin. Bu hareket ayrıca üst dudak üzerinde kırışıklar oluşmasını da engeller.
Göz Etrafı Kırışıklıklar İçin: Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup hafifçe iki yana doğru gerin ve gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin.
Yüzdeki Sarkmalar İçin: Çenenizi ileri doğru çıkartın ağzınızı iyice açın. Boyun ve çene kaslarınızı iyice gerin ve bırakın. Yanakları ve çeneyi sıkılaştıran bu hareketlerin çok büyük yararları vardır. Bu egzersizler cilt için çok önemli. Ancak unutmayın ki yorgun ve gergin bir yüz ifadesi insanı birkaç kırışığın gösterdiğinden çok daha yaşlı ve çökük gösterir. Bu nedenle her şeyden önce yüzünüzden tebessümü eksik etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz Kasları İçin Yorum Yap